Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

MŠE Online

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Zrcadlo
Na trestné lavici
Varování: 2
Líbí se mi: Dívky
Dostal: 11 poděkování

MŠE Online

Nový příspěvek od Zrcadlo »

Jelikož jsou v tomto nečase kostely zavřené, tak nezbývá nic jiného než se úchylit k mším které jsou online. Našlo jsem seznam kde najdete aktuální ale i budoucí mše. Jde o livestreamy které jsou buď na stránkách farnosti anebo které jsou na portálech jako youtube. Nebojte se zapojit a pozvat tak Ježíše Krista našeho spasitele do svých domovů i nyní. Dovolím si citát z jedné online mše: "Nezáleží na tom kde jste, Ježíš Kristus za vámi přijde kamkoliv pokud budete připraveni a dovolíte mu to."

Snad jsem některým z vás tímto seznamem udělalo radost.
https://mseonline.cz/
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 631 poděkování
Dostal: 380 poděkování

Re: MŠE Online

Nový příspěvek od podivin »

Sakra. Asi jak jsi to slovo "MŠE" napsalo velkýma písmenama, tak jsem nějak vypustil to "E" a četl jsem "MŠ Online" - jako "mateřské školy online". Hmmm, tak nic :(
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Tim
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 27
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 459 poděkování
Dostal: 392 poděkování

Nový příspěvek od Tim »

Zrcadlo píše: sobota 7. 11. 2020, 15:06:45 "Nezáleží na tom kde jste, Ježíš Kristus za vámi přijde kamkoliv pokud budete připraveni a dovolíte mu to."
Stejně tak si nás najde bez oltářů, chrámů a prostředníků v podobě církve...

Začínáš prudit víc jak mormoni ale ti maji alespoň cool videa. :D
https://www.facebook.com/radostvkristubrno/
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí

Tim píše: sobota 7. 11. 2020, 17:17:16Stejně tak si nás najde bez oltářů, chrámů a prostředníků v podobě církve...
Nad tím také občas přemýšlim, proč věřící musí chodit do kostela. Bůh je přece všemohoucí a vševědoucí, takže přesně ví, kdo věří a kdo ne. Takže věřící se mohou modlit doma a nepotřebujou se shromažďovat v kostelích jako stádo ovcí (ech, jo, vlastně oni ti faráři ty lidi nazývají "svoje ovečky", ehm) a nechat do sebe hustit od jednoho člověka nějaký keci. Proto to spíš náboženství v současné formě přípomíná manipulaci skupinou lidí.

Co by se stalo, kdyby faráři začali při mších kázat, že jim Bůh sdělil, že Islám je špatný, že Bůh nechal Islámu dost času, aby se změnil, a protože se nezměnil, tak musí křestani Islám vymítit a zkonvertovat muslimy na křesťanství? Šli by křesťané konvertovat muslimy? Pokud ne, tak se příči Božímu přání.
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Tim
Člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král

Nový příspěvek od Tim »

podivin píše: sobota 7. 11. 2020, 17:25:11 Šli by křesťané konvertovat muslimy? Pokud ne, tak se příči Božímu přání.
Další křížová výprava? :D Dnes jsou na to věřící moc líní, modlení se dá provést kdykoliv a kdekoliv ale blízký východ a severní afrika jsou daleko. :D
podivin
Člen skupiny ČEPEK

Tim píše: sobota 7. 11. 2020, 17:29:31 Další křížová výprava? :D Dnes jsou na to věřící moc líní, modlení se dá provést kdykoliv a kdekoliv ale blízký východ a severní afrika jsou daleko. :D
No, s tou leností máš pravdu. Ale neřekl bych, že Islám je daleko. Minaret (Lednicko-valtický areál) (to je spíš jako sranda), ale třeba MEŠITY A MODLITEBNY V ČR A SR a Pražská mešita. A pokud se nepletu, tak ve Francii mají i arabské čtvrtě, kam prostě ne-muslimové nesmí, nebo je tam ztrestají podle práva šaría.

Ale samozřejmě jsem to myslel jen jako zamyšlení, kdyby k tomu faráři začali "svoje ovečky" nabádat, jestli by ty ovečky poslechli Boha a šli na muslimy, nebo jestli by dokázali přemýšlet vlastním mozkem a vzepřeli se raději Božskému přání.
Tim
Člen skupiny ČEPEK

Nový příspěvek od Tim »

podivin píše: sobota 7. 11. 2020, 17:48:59 A pokud se nepletu, tak ve Francii mají i arabské čtvrtě, kam prostě ne-muslimové nesmí, nebo je tam ztrestají podle práva šaría.
To zase úplně ne, jen tam dost pravděpodobně od tamní omladity dostaneš přes čumák. Jeden náš štamgast jezdí do francie překládat a vyprávěl že na sídlištích bydlí převážně přistěhovalci a děcka si tam oblíbili trávení casu na střechách kam se vytahají staré harampádí (nábytek,televize, cihly) která pak s nadšením háží dolů po autech a hlavně policajtech...
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1067 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

podivin píše: sobota 7. 11. 2020, 17:25:11Takže věřící se mohou modlit doma a nepotřebujou se shromažďovat v kostelích jako stádo ovcí
To určitě mohou. Stejně jako mnoho lidí by v dnešní době mohlo pracovat z domova, ale přesto raději chodí do kanceláře - protože tam je na tu práci klid a vyhrazený čas. Do kostela si lidé chodí odpočinout od shonu okolního světa a soustředit se na duchovní či duševní věci - k čemuž by se doma pro samé povinnosti možná nedostali.

Nicméně to, že v katolické církvi se to bere jako povinnost a ne možnost, je samozřejmě špatně.
podivin píše: sobota 7. 11. 2020, 17:25:11Co by se stalo, kdyby faráři začali při mších kázat, že jim Bůh sdělil, že Islám je špatný, že Bůh nechal Islámu dost času, aby se změnil, a protože se nezměnil, tak musí křestani Islám vymítit a zkonvertovat muslimy na křesťanství? Šli by křesťané konvertovat muslimy? Pokud ne, tak se příči Božímu přání.
V ideálním případě by to určitě měli dělat, nabádá je k tomu biblický výrok "jděte do celého světa a hlásejte evangelium" a určitě jsou v kostele kázání i na toto téma. Ale jak píšu "v ideálním případě". Stejně jako by se křesťan v ideálním případě měl zvednout, začít žít nový život a odjet pomáhat někam do Afriky. Ale v praxi je obtížné se tím řídit. To hlásání evangelia berou nejvážněji jehovisté a jsou za to terčem posměchu. V praxi většinou křesťan zůstává u svého dosavadního života a doufá, že i v něm bude mít dost příležitostí pomáhat bližním a hlásit jim evangelium.
Prim
Registrovaný uživatel
Varování: 6
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 13
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)
Dal: 154 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Nový příspěvek od Prim »

Já teda věřící jsem hlavně proto, že chci věřit. Nepotřebuji k tomu žádnou příručku a ani instituci. Církve toho napáchaly mnoho špatného (křížové výpravy, inkvizice...). Navíc jim ani příliš nedůvěřuji. Stále si pokládám třeba otázku, proč je Bible cenzurovaná, co nám asi tak církev tají. Pokud bych si teda měl vybrat církev, s jejímiž názory se jakš takš shodnu, tak budu vybírat z řad protestantských.
Daniel
Správce poradny
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Dal: 516 poděkování
Dostal: 656 poděkování

Nový příspěvek od Daniel »

podivin píše: sobota 7. 11. 2020, 17:25:11
Tim píše: sobota 7. 11. 2020, 17:17:16Stejně tak si nás najde bez oltářů, chrámů a prostředníků v podobě církve...
Nad tím také občas přemýšlim, proč věřící musí chodit do kostela. Bůh je přece všemohoucí a vševědoucí, takže přesně ví, kdo věří a kdo ne. Takže věřící se mohou modlit doma a nepotřebujou se shromažďovat v kostelích jako stádo ovcí
Protože být věřícím není jenom o Bohu a o Bibli. Je to také o lidech, kteří se spolu pravidelně schází, o rodinách, které se často po generace znají a o dlouholetých vztazích. Je to také o tom, že tuhle parta mládežníků pomůže někomu se stěhováním, tu někdo v neděli přinese na rozebrání švestky, neb se mu jim urodilo více, než kolik potřebuje, tu ti někdo nabídne, že vám o víkendu pohlídá děti, abyste s manželkou mohli někam vyrazit sami a odpočinout si, tu někdo finančně vypomůže matce, která po rozvodu přišla o práci a dostala se do neřešitelné finanční situace (něco vy stylu, že sociální dávky nedostane, dokud má u města dluh za nájem a dluh za nájem nemůže splatit, dokud nedostane sociální dávky). Někdo připraví a zorganizuje dětský den, další víkendový pobyt pro rodiny s dětmi, další poznávací zájezd pro starší lidi bez dětí a další dvoutýdenní letní tábor pro dorostence v krásném údolí bez elektriky, wifiny a mobilního signálu :D

A je to také o hledání a rozvíjení svých obdarování. Když se třeba připravuje vánoční slavnost, jejíž součástí je vystoupení dětí, tak někdo dokáže přijít s dobrým nápadem na inscenaci, další to umí literárně a dramaturgicky zpracovat, další k tomu vytvoří písně a hudební doprovod :) další vymyslí a s dětmi vyrobí kostýmy a další to s dětmi nacvičí. Kdybychom všichni seděli doma, nic z toho by nebylo.

Což mi mimochodem připomíná, že letos nejspíš žádná vánoční slavnost ani vystoupení dětí nebude a že místo toho asi opravdu budeme sedět doma. A já už se na to psaní písničky a jejího nacvičování tak těšil :(
Tim píše: sobota 7. 11. 2020, 17:29:31
podivin píše: sobota 7. 11. 2020, 17:25:11 Šli by křesťané konvertovat muslimy? Pokud ne, tak se příči Božímu přání.
Další křížová výprava? :D Dnes jsou na to věřící moc líní, modlení se dá provést kdykoliv a kdekoliv ale blízký východ a severní afrika jsou daleko. :D
Proč jezdit obracet muslimy do Afriky? Německo je hned za hranicemi :D
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Tim
Člen skupiny ČEPEK

Nový příspěvek od Tim »

Daniel píše: pondělí 9. 11. 2020, 0:26:47
Protože být věřícím není jenom o Bohu a o Bibli. Je to také o lidech, kteří se spolu pravidelně schází, o rodinách, které se často po generace znají a o dlouholetých vztazích. Je to také o tom, že tuhle parta mládežníků pomůže někomu se stěhováním, tu někdo v neděli přinese na rozebrání švestky, neb se mu jim urodilo více, než kolik potřebuje, tu ti někdo nabídne, že vám o víkendu pohlídá děti, abyste s manželkou mohli někam vyrazit sami a odpočinout si, tu někdo finančně vypomůže matce, která po rozvodu přišla o práci a dostala se do neřešitelné finanční situace (něco vy stylu, že sociální dávky nedostane, dokud má u města dluh za nájem a dluh za nájem nemůže splatit, dokud nedostane sociální dávky). Někdo připraví a zorganizuje dětský den, další víkendový pobyt pro rodiny s dětmi, další poznávací zájezd pro starší lidi bez dětí a další dvoutýdenní letní tábor pro dorostence v krásném údolí bez elektriky, wifiny a mobilního signálu :D

A je to také o hledání a rozvíjení svých obdarování. Když se třeba připravuje vánoční slavnost, jejíž součástí je vystoupení dětí, tak někdo dokáže přijít s dobrým nápadem na inscenaci, další to umí literárně a dramaturgicky zpracovat, další k tomu vytvoří písně a hudební doprovod :) další vymyslí a s dětmi vyrobí kostýmy a další to s dětmi nacvičí. Kdybychom všichni seděli doma, nic z toho by nebylo.

Dobrota srdce snad není podmíněna vírou a řekl bych že věřící zase nemusí být žádný dobrák...