Prosíme pedofilně orientované osoby, aby vyplnily dotazník od projektu Národního ústavu duševního zdraví PARAFILIK.CZ:
https://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=7943

Děkujeme! - Tým ČEPEK

Dcery mluvily o osahávání. Otec mohl eticky selhat, řekl znalec (Deník.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 299 poděkování
Dostal: 613 poděkování

Dcery mluvily o osahávání. Otec mohl eticky selhat, řekl znalec (Deník.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Přehráním výslechu dívek a slyšením znalce pokračovalo líčení s mužem obžalovaným ze znásilnění. Soud mu prodloužil vazbu.

Na ústeckém krajském soudu ve středu 20. května pokračovalo hlavní líčení s Tomášem P. Ten měl podle obžaloby u sebe doma na Teplicku zneužívat dvě malé dcery, které mu jejich matka a exdružka obžalovaného svěřovala do střídavé péče. Soud si pozval znalce z oboru sexuologie Jaroslava Zvěřinu.

„Nezjistili jsme žádnou forenzně významnou duševní nemoc nebo poruchu. Ani sexuální deviaci, která by patologizovala jeho jednání,“ shrnul. „Pokud se dopustil jednání, které je mu kladeno za vinu, šlo o etické selhání, nikoli o sexuálně motivovanou agresivní činnost,“ upřesnil Zvěřina.

Obžalovaný je podle znalce sice ne úplně zralou osobností a má sklony k agresivitě, ale jinak naprosto normálně intelektově vybavený. K dcerám podle znalce projevuje otcovský vztah a opakovaně říkal, že by jim nikdy neublížil a že nic z toho, co je v obžalobě, s nimi neprovozoval.

Soud přehrál záznamy výpovědí dívek. Vedla je komisařka krajského policejního ředitelství v dětské výslechové místnosti na územním odboru v Teplicích. „On nás vždycky svlékne, sahá na kačenku a zadek, pak nás zase oblékne. Spíme přitom, pak nám o tom ráno říká,“ řekla starší, 6letá dcera Tomáše P. s tím, že do genitálií a análního otvoru jim strkal i prst. Když mu dívka řekla, že se jí to nelíbí, prý hodně nadával a uhodil ji.

Loni v červenci, kdy nářek dívek z bytu zalarmoval sousedku, a to spustilo vyšetřování a následné trestní řízení, měly dívky podle té starší křičet kvůli tomu, že opět sahal mladší na genitálie a ji to bolelo. „Nacvičily to s mámou, je to i neobjektivní vyšetřování, psychický nátlak,“ komentoval Tomáš P. výslechy dívek s tím, že jeho exdružka ho chce i za cenu evidentních lží dostat do vězení.

Líčení bylo ve středu odročeno na červenec a soud tak musel rozhodovat o prodloužení vazby. „I dnešního dne jsem toho názoru, že důvody vazby nadále trvají,“ řekla státní zástupkyně s tím, že dosud provedené dokazování naznačuje, že ke skutkům popsaným obžalobou došlo. Obhájce žádal propuštění Tomáše P. z vazby s tím, že věrohodnost obžaloby se dokazováním naopak postupně zmenšuje.

Soud se rozhodl ponechat dotyčného ve vazbě. „Vazba útěková i předstižná je i nadále důvodná,“ shodl se senát. Proti usnesení si podal obžalovaný na místě stížnost. 41letému muži hrozí za zločin znásilnění až 12 let vězení. Opatrovník obou dvou dívek požaduje také náhradu nemajetkové újmy, celkem milion korun. Hlavní líčení s Tomášem P. z Teplicka začalo u krajského soudu v Ústí nad Labem toto úterý.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
Výkřik do tmy: Ti, co se vzdají základních svobod, jen aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani jedno a nakonec ztratí obojí.
Dal: 459 poděkování
Dostal: 193 poděkování

Re: Dcery mluvily o osahávání. Otec mohl eticky selhat, řekl znalec (Deník.cz)

Nový příspěvek od Dreamer »

Cykle02 píše: středa 28. 10. 2020, 8:26:14 „Nezjistili jsme žádnou forenzně významnou duševní nemoc nebo poruchu. Ani sexuální deviaci, která by patologizovala jeho jednání,“ shrnul. „Pokud se dopustil jednání, které je mu kladeno za vinu, šlo o etické selhání, nikoli o sexuálně motivovanou agresivní činnost,“ upřesnil Zvěřina.
Taky vám připadá, že případné selhání pedofila nazvané "sexuálně motivovanou agresivní činností" zní mnohem hůř, než násilné jednání ne-pedofila nazvané "etickým selháním"?
Kiiax
Pomocný moderátor
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Kiiax@protonmail.com
Výkřik do tmy: Je lepší nepoznat, než zkusit a litovat.
Dal: 197 poděkování
Dostal: 149 poděkování

Nový příspěvek od Kiiax »

Dreamer píše: středa 28. 10. 2020, 9:10:14
Cykle02 píše: středa 28. 10. 2020, 8:26:14 „Nezjistili jsme žádnou forenzně významnou duševní nemoc nebo poruchu. Ani sexuální deviaci, která by patologizovala jeho jednání,“ shrnul. „Pokud se dopustil jednání, které je mu kladeno za vinu, šlo o etické selhání, nikoli o sexuálně motivovanou agresivní činnost,“ upřesnil Zvěřina.
Taky vám připadá, že případné selhání pedofila nazvané "sexuálně motivovanou agresivní činností" zní mnohem hůř, než násilné jednání ne-pedofila nazvané "etickým selháním"?
Pedofilové jsou znásilňovači dětí. Nepedofilní muži, kteří pohlavně zneužijí dítě, prostě jen selhali. Tento článek je dost divný a věřil bych tomu, že slova Zvěřiny jsou vytržena z kontextu. Protože takhle to zní hrozně a nevěřím tomu, že by to myslel takto doslovně. Spíš to bylo pro advokáty.
Naposledy upravil(a) Kiiax dne středa 28. 10. 2020, 19:21:54, celkem upraveno 1 x.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.

Karel Ezechiel John
FB:https://www.facebook.com/karel.tula
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: kasz@protonmail.com
Dal: 1216 poděkování
Dostal: 2856 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Tak pozor, obojí je selhání a obojí je znásilněním. A je jedno, kdo v tomto případě "selže" nebo "znásilní", jestli otec nebo pedofil.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Kiiax
Pomocný moderátor
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Kiiax@protonmail.com
Výkřik do tmy: Je lepší nepoznat, než zkusit a litovat.
Dal: 197 poděkování
Dostal: 149 poděkování

Nový příspěvek od Kiiax »

Kasz píše: středa 28. 10. 2020, 18:18:20 Tak pozor, obojí je selhání a obojí je znásilněním. A je jedno, kdo v tomto případě "selže" nebo "znásilní", jestli otec nebo pedofil.
Máš pravdu. Mě spíš šlo o to, jak vlastně celkově vyzní ten problém, když se použije právě slovo "selhání" vedle sousloví "sexuálně motivovaná agresivní činnost". Ač obojí znamená ve své podstatě totéž, výsledný dojem na čtenáře je diametrálně odlišný. Prostě mám z toho pocit, a nejsem sám, jako by se to zlehčovalo.
A je také pravda, že i z pohledu zákona je horší zločin, když otec znásilní dceru, než když náhodná osoba udělá totéž jí neznámé osobě. Jestli je ten otec pedofil či ne, dle mého není důležité, co se týče motivu toho zločinu.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.

Karel Ezechiel John
FB:https://www.facebook.com/karel.tula
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

V diskuzích se do nás také občas pouští lidé z řad veřejnosti a stěžují si, že když někdo "z komunity" zneužije dítě, tak že mluvíme o selhání. Tak proto, je jedno, co se napíše, slovo selhání zní sice více soucitně, ale ten člověk selhal stejně jako všichni, kteří někdy sáhli na dítě. Takže asi tak. :) Nedělal bych v tom rozdíly.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 6
Výkřik do tmy: Ti, co se vzdají základních svobod, jen aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani jedno a nakonec ztratí obojí.
Dal: 459 poděkování
Dostal: 193 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Kasz píše: středa 28. 10. 2020, 20:25:56 V diskuzích se do nás také občas pouští lidé z řad veřejnosti a stěžují si, že když někdo "z komunity" zneužije dítě, tak že mluvíme o selhání. Tak proto, je jedno, co se napíše, slovo selhání zní sice více soucitně, ale ten člověk selhal stejně jako všichni, kteří někdy sáhli na dítě. Takže asi tak. :) Nedělal bych v tom rozdíly.
O tom, že zneužití dítěte je špatné, se tu nikdo nepře, bez ohledu na to zda je zneužívající osobou pedofil nebo ne. Ale když si znovu přečteš tu citaci Zvěřiny, nevyznívá ti to tak, že kdyby byl otec pedofil, šlo by o strašnou sexuálně motivovanou agresivní činnost, ale protože není, jde jen o etické selhání? Můžeme jen spekulovat, jak to Zvěřina myslel, ale těmito slovy vyřčené to prostě vyznívá divně a vůči pedofilům nefér. Jistě, děláme to tu taky - když někdy mluvíme o selhání, může to na lidi působit tak, že to zlehčujeme. Ale tohle je výrok sexuologa, Doc. MUDr. CSc.

Těm holčičkám bylo 6 let a méně, a pokud se jich dotýkal tak, jak je popisováno, tedy že křičely bolestí, zdá se mi označení etické selhání hodně podivné, a naopak bych to označil za jeúplnějednočím motivovanou, ale velmi agresivní činnost.
Naposledy upravil(a) Dreamer dne čtvrtek 29. 10. 2020, 0:43:57, celkem upraveno 1 x.
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

Jeden výrok sexuologa nic nezachrání. Je třeba systematická edukace lidí o tom, co je to pedofilie a kdo je to pedofil. Pro hodně lidí, i když je v článku napsané, že pachatel nebyl pedofil, tak stejně pedofilem bude. Protože přece normální člověk by na dítě nesáhl, to může jenom pedofil.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 6 poděkování
Dostal: 406 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Jeden výrok sexuologa určitě nic nezmění, nicméně to, jak o tom výroku budou referovat média rozhodně vliv má. Jen se bojím že s tím nic nenaděláme.
Každopádně vzhledem k tomu že dotyčný nemá sexuální potřebu k malým dětem a navíc je to jejich otec, který je zná odmala, mi přijde hodně pravděpodobné že se skutečně může jednat o snahu exmanželky zmanipulovat děti proti němu...