Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Údajný pedofil v Líních (Krimi Plzeň)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 379 poděkování
Dostal: 871 poděkování

Údajný pedofil v Líních (Krimi Plzeň)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Další nepodložená zpráva na Facebooku vyděsila spoustu maminek

Obrátilo se na nás několik čtenářů, proč nepíšeme o pedofilovi, který v "Líních láká děti na koloběžky" a poslali screen Facebokového statusu, který před ním varuje. Samozřejmě jsme okamžitě kontaktovali policii, která nám ale prostřednictvím své tiskové mluvčí uvedla, že policie nic podobného hlášeno nemá a neměla. Mezitím bohužel ale varovný příspěvek sdílelo více než šest set lidí a samozřejmě mnoho maminek velmi vyděsil.

Během tohoto prověřování se nám také ozvala žena, která toto šílenství spustila, a dokonce s žádostí, abychom její varování vydali i my. Na naši otázku, zda samozřejmě prvotně informovala policii odpověděla: "Ne, nevím to na 100 procent, dozvěděla jsem se to od známé..". Přesto však neváhala a vyděsila několik set lidí.

Aktualizace:

Po vydání článku o údajném pedofilovi se nám ozval zástupce rodičů postižených dětí s tím jak to bylo doopravdy. Děti skutečně někdo kontaktoval, dokonce i ve třech případech, jenže nešlo o pedofila, ale o někoho, kdo jim nabízel zřejmě kradený skateboard a kolo. Nutné je pak přiznat, že tito rodiče naopak od sdílených poplašných zpráv celou věc řeší velmi rozumně a hlavně bez Facebooku.

Citujeme z mailu, který nám od nich dorazil: „Nikdo z nás netvrdil, že dotyčný či dotyční jsou pedofilové, to vzniklo až následně od lidí, kteří se jen iniciativně hrnuli do Facebookového hoaxu. Následně se rozjelo Facebookové šílenství, kde to lidé začali překrucovat, aniž by se osobně s něčím takovým setkali.“
Mluvčí policie nám poté potvrdila, že o případu nabídek prodeje sportovního vybavení lidmi ze stříbrného auta ví a tuto informaci prověřují. V žádném případě ale neobdrželi ani sami nezískali jakékoli poznatky o sexuálním obtěžování dětí.

Šíření poplašné zprávy
Ani my, ani policisté se s obdobným ničím podloženým varováním nesetkáváme poprvé a policisté před nimi důrazně varují! Pokud obdobné ničím podložené varování šíříte, můžete se také snadno dopustit Šíření poplašné zprávy § 357, což je samozřejmě trestné.
...
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 486 poděkování
Dostal: 347 poděkování

Re: Údajný pedofil v Líních (Krimi Plzeň)

Nový příspěvek od podivin »

Jak jsem už psal, na internet může dneska psát každej blb a nenese žádnou odpovědnost. A tisíce dalších blbců ty blbosti opakuje :(

Ale dobrý, ještě že existuje ten paragraf o šíření poplašné zprávy. Teď to chce ty blbečky žalovat, aby si začali uvědomovat následky své blbosti.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Dal: 789 poděkování
Dostal: 308 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

podivin píše: sobota 24. 10. 2020, 14:45:35Ale dobrý, ještě že existuje ten paragraf o šíření poplašné zprávy.
Maminky pozor, právě teď se pohybuju v Praze, v těsné blizkosti několika dětských hřišť. Tvářím se podezřele, ale zakrývám to rouškou. Radši nepřemýšlet, co se mi honí v hlavě. A zítra tam budu zas!
Kiiax
Globální moderátor
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Kiiax@protonmail.com
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Dal: 274 poděkování
Dostal: 234 poděkování

Nový příspěvek od Kiiax »

Doufám, že ty blbky, co to sdíleli (a nic neoznámili) potrestají pěkně tučnou pokutou. Policii nic neřeknou, vyděšené maminky se bojí stříbrných aut a navíc ještě stigmatizují sexuální menšinu.

Asi se připojím k Dreamerovi. :D
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.

Karel Ezechiel John aka Kiiax, globální moderátor ČEPEK
FB:https://www.facebook.com/karel.tula
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 485 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Mně by zajímalo co by se stalo, kdybych na facebooku otevřeně do profilu napsal že jsem pedofil a denně uváděl kolem kolika škol a dětských hřišť budu procházet. A co teprve kdyby to udělalo v každém městě tak 100 pedofilů. To by se asi všichni podobní zblázdnili ne?

A to bych žádnou poplašnou zprávu nešířil byla by to čistá pravda...