Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

V Španělsku stoupl počet dětí přiotrávených dezinfekcemi (Novinky.cz)

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 2599
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1187 poděkování

V Španělsku stoupl počet dětí přiotrávených dezinfekcemi (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Ve Španělsku letos prudce vzrostl počet dětí, které se přiotrávily dezinfekčními gely. Španělský národní toxikologický a forenzní institut ve středu uvedl, že jich bylo letos už 874, což je desetkrát více než za celý loňský rok. Nikdo ale neumřel.

Dvě třetiny případů připadá na batolata, tedy děti v rozmezí od jednoho do tří let věku. Většina z nich gel spolkla, malému počtu se dostal do očí nebo se ho nadýchaly.

„Nejběžnějšími příznaky byly podráždění trávicího traktu, zvracení, průjem, kašel, červené oči, slzení a rozostřené vidění,“ uvedl toxikologický institutu. Podle něj v 80 procentech případů symptomy „odezněly v krátké době“.

Čtyři až pět vážných otrav se týkalo pouze dospělých, uvedla mluvčí ministerstva spravedlnosti, pod které institut spadá. Zdůraznila, že nikdo neumřel.

Ve Španělsku jsou stejně jako jinde nádoby s dezinfekčními gely na všech železničních stanicích, v obchodech, školách a na veřejných koupalištích.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?