Jaký máte názor na trest smrti?

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Jednorozec »

Když to tak čtu, tak mi to nedá nevzpomenout na seriál DEXTER. Jen škoda že i v něm autoři několikrát ujeli a Dexter zabil i někoho kdo nebyl vrah a nechystal se v tom pokračovat (třeba jednou zabil "pedofila").
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 574 poděkování
Dostal: 368 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Jednorozec píše: středa 17. 2. 2021, 20:02:15 Když to tak čtu, tak mi to nedá nevzpomenout na seriál DEXTER. Jen škoda že i v něm autoři několikrát ujeli a Dexter zabil i někoho kdo nebyl vrah a nechystal se v tom pokračovat (třeba jednou zabil "pedofila").
No, ale to se stalo opravdu výjimečně, jednou zabil svého kolegu policistu, protože na něj přišel. Ale na to, že to byl psychopat, to je dobré skóre, když se jinak vyžíval jen na zločincích, kteří spravedlnosti unikli.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Pipo
Registrovaný uživatel
Varování: 6
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Dal: 42 poděkování
Dostal: 62 poděkování

Nový příspěvek od Pipo »

No konečne sa tu, vďaka Timovi a Podivínovi, objavili aj racionálne úvahy a pragmatické argumenty. Nezaťažené sentimentom.
Samozrejme, že trest smrti má aj odstrašujúci účinok, žiaľ ale, nie dostatočný na to, aby sa to vo veľkom štatisticky prejavilo, bagatelizovať avšak ten odstrašujúci účinok (ktorý je úplne logický) môžu a dopúšťajú sa len silní zástancovia liberálnej demokracie, pretože sa to nehodí do ich ideového kánonu a boja sa priznať si pravdu, ktorá je drsnejšia, než by chceli.

Nikto ma nikdy nepresvedčí, že sa nedá spoločenská nálada a zákony v tej ktorej krajine nastaviť tak, aby možnosť odsúdenia nevinného a následnej exekúcie nebola väčšia ako nejaké promile a skôr než reálnou hrozbou len matematicky vyjadriteľnou "možnosťou".

Tvrdím, že eliminácia jednotlivca, neprevychovateľného jednotlivca, má aj priamy účel v zaistení bezpečnosti (nemožnosť úniku a opakovania činu) a má aj očistnú funkciu. Ja mám prevažne magicko-romantické myslenie, hoci sa snažím byť v každodennom živote praktik a nie rojko, naivitu pokladám z jeden z najzávažnejších osobnostných nedostatkov, určite nie dialekticko-logické. Tento druh myslenia nie je ani evolučne starší, ani prekonaný, je našou integrálnou súčasťou a je komplementárny voči materialistickému svetonázoru. A poviem to na rovinu, to je aj môj hlavný motivátor, nie rýdzi pragmatizmus. To, čo je zlé, skazené a nenapraviteľné, treba vyťať a spáliť. Uráža ma už len existencia niečoho takého a nedopustím (ach, kiežby som čosi zmohol, ale reálne, žiaľ, nie, takže, milí slniečkoví humanisti, nebojte sa), aby to jestvovalo v mojej prítomnosti.

Navrhol som tu ale riešenie, ktoré je dostatočne pragmatické a pritom dostatočne chrániace a očisťujúce spoločnosť - pracovné tábory. Samozrejme, že by to v slabošskej a impotentnej Európe súčasných dní neprešlo. Som však presvedčený, že západná spoločnosť je tak či tak odsúdená k zániku, minimálne v podobe akej ju poznáme dnes. A nie, nie je to pre imperatív, že "všetko plynie" a zmena je neustála.

Bol tu spomínaný Dexter. Ak chcete dobré filmy, ktoré boli kritizované ako fašistické, v skutočnosti však len zobrazujú obyčajného, no pravého chlapa, ktorý sa sám rozhodne riešiť neriešené problémy spoločnosti, tak je to Drsný Harry, Prianie smrti a 8mm. Ešte je tu Taxikár. Ten je filmársky najnáročnejší a najkvalitnejší, je ale kontroverzný, pretože to nie je žánrová snímka, ale komplexnejší film a hlavná postava nie je hrdinom, ale problematickým človekom a naviac psychopatom.
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1067 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Pipo píše: čtvrtek 18. 2. 2021, 16:11:15Nikto ma nikdy nepresvedčí, že sa nedá spoločenská nálada a zákony v tej ktorej krajine nastaviť tak, aby možnosť odsúdenia nevinného a následnej exekúcie nebola väčšia ako nejaké promile a skôr než reálnou hrozbou len matematicky vyjadriteľnou "možnosťou".
Jedno promile je ovšem stále šíleně vysoké číslo. Jak bys ho chtěl snížit na přijatelnou úroveň, pokud zároveň nemá být kamera Velkého bratra na každém metru čtverečním?
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

No ono hlavně to jedno promile je super do okamžiku kdy do něj, nějakým řízením osudu, nespadneš i ty sám....
Pipo
Registrovaný uživatel
Varování: 6
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Dal: 42 poděkování
Dostal: 62 poděkování

Nový příspěvek od Pipo »

Ja sa nebojím smrti.
A aj keď žijem rád a život si vychutnávam, nepatrím k tým, ktorí by sa ho zubami-nechtami držali za každú cenu. Hlavne, že žijeeeem, je mi jedno, že ako zombie a trebárs aj vo väzení, ale hlavne, že žijeeem :D Kdeže. Načo? Som tu, vychutnávam si to a snažím sa i o niečo vyššie a väčšie, nielen, jesť, spať a s... ;) rozumiete mi, ale keby sa to malo hneď aj zajtra skončiť, nech sa páči. Je to prosté. Nebudem pre to fňukať a hádzať sa o zem.