Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Jaký máte názor na trest smrti?

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Tim
Na trestné lavici
Varování: 30
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/matouso
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Dal: 449 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Jaký máte názor na trest smrti?

Nový příspěvek od Tim »

Asi není nám bližší ukázka toho proč je trest doživotní důležitější a lepší než trest smrti. Je kruté být tak dlouho jako nevinný být za mřížemi ale čekat na popravu za něco o čem vím že jsem to neudělal, to bych asi nejdřív zešílel. *crazy*
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Pipo
Registrovaný uživatel
Varování: 6
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Dal: 42 poděkování
Dostal: 62 poděkování

Nový příspěvek od Pipo »

Dreamer píše: pondělí 15. 2. 2021, 0:23:45 Já myslím Pipo, že v tvém a mém případě je to prostě o politickém přesvědčení. Ty chceš silný, tvrdý a nekompromisní stát, a já ho takový nechci :-)
Presne tak! A to som bol ako násťročný punkáč obdivovateľ anarchokomunizmu :D:D:D
Ale potom som "prozřel" a vidím, že slobodu si plebs nezaslúži, lebo obyvateľstvo nevie ani len nakladať s voľným časom, čo má k dispozícii, nie ešte s takou "komoditou" ako je sloboda. Niet totiž pravej slobody bez zodpovednosti a extrémne množtvo más je proste nezodpovedných.
Pipo
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Pipo »

Kasz - už sa točíme dokolečka dokola v kruhu. Hovoril som, že za splnenie špeicifkých podmienok by nedochádzalo k justičným omylom. Dobre, áno, nič nie je stopercentné, to už akosi vyplýva z logiky vecí, ale len v matematickom zmysle ;) ak sa chceme baviť o pravdepodobnosti a pod., to už tiež patrí skôr na hodinu matematiky a štatistiky. Ale dobre, pre toho, koho desí, že by existovala nejaká šanca vyjadriteľná v promile usmrtenia nevinného, ja som predsa prehlásil, že nie som za trest smrti :)

Tim - nie som za trest smrti. Prečo? Lebo je to príliš mäkké. Nie som ale ani za doživotie? Prečo? Pretože podľa mňa je utrpenie doživotne zavretého príliš malé. Navyše odmietam živiť nehodné indivíduá.
Preto pracovné tábory is da bestest ;) soljúšn.
Tim
Na trestné lavici
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král

Nový příspěvek od Tim »

Pipo píše: pondělí 15. 2. 2021, 18:30:44 Tim - nie som za trest smrti. Prečo? Lebo je to príliš mäkké. Nie som ale ani za doživotie? Prečo? Pretože podľa mňa je utrpenie doživotne zavretého príliš malé. Navyše odmietam živiť nehodné indivíduá.
Preto pracovné tábory is da bestest ;) soljúšn.
Pracovní tábory jako byly v Československu, Třetí říši nebo Rusku? No, myslel jsem že morální právo trestat vězně nám je dáno proto že jsme lepší než oni. Nemyslím si že člověk s přístupem k trestům jako měl Alois Grebeníček je zrovna barometrem spravedlnosti. Jinak s tím živením vězňů to tak horké není, pracuje jich 50% přičemž vězeň dostane jen zlomek, zbytek jde do rozpočtu vězeňské služby. Problém jak to navýšit je v tom že v areálech věznic chybí prostor a na nestřežená pracoviště mohou jen jedinci kteří nejsou nebezpeční a není u nich riziko útěku jelikož střežení takových objektů je náročné na personál který vězeňská služba nemá. Navíc vězňům je tuším účtováno 50Kč denně kjteré po propuštění musí zaplatit. Připočti k tomu kolik vězni vydělají věznicím a zase tak horké to nebude. Troufnu si říct že na stravu a energie si ten systém vydělá bohatě sám.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Dal: 1169 poděkování
Dostal: 2925 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Pipo píše: pondělí 15. 2. 2021, 18:30:44 Kasz - už sa točíme dokolečka dokola v kruhu. Hovoril som, že za splnenie špeicifkých podmienok by nedochádzalo k justičným omylom.
Jakýchže podmínek? Třeba takových, že každému bude do oka implantována kamera, která bude nahrávat a ukládat všechno, co daný člověk vidí? Nebo každých 20 metrů se po celé republice nainstalují kamery, včetně soukromých prostor?

Já si moc nedokážu představit specifické podmínky, za kterých by nedocházelo k justičním omylům. Jsme lidé, a pokud budou lidi soudit lidé, pak vždy bude docházet k omylům. Protože lidé jsou omylní. A bohužel neznám pozemskou bytost (nebo její vynález), která by soudila bez možných justičních omylů.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Pipo
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Pipo »

Dobre, nechajme to tak. Vy sa budete hájiť, že ste humanisti, ja si budem myslieť, že ste vlastne mäkkoty (česť výnimkám). To je celé. Pozor, to vás nerobí zlými ľuďmi, práve naopak. To nie je o tom. Ale nebojme sa veci nazývať pravým menom.
Filip
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Dal: 546 poděkování
Dostal: 334 poděkování

Nový příspěvek od Filip »

K trestu smrti len toľko. Za prvé trest smrti nie je trest. Trest by mal slúžiť ako prevencia budúcich zlých činov a z trestu by sa mal jedinec poučiť. Dôležitou súčasťou trestu je aj snaha o prevýchovu jedinca. Trest smrti toto neumožňuje, lebo trest smrti vo svojej podstate nie je trest. Je to pomsta. Niekto môže povedať, že trest smrti a obecne drakonické tresty pôsobia odstrašujúco. To ale nie je pravda. Opak je pravdou. V krajinách s prísnymi trestami je väčšia kriminalita a väčšia recidíva ako v krajinách, kde sú nižšie tresty a zároveň sa tam s odsúdenými terapeuticky pracuje.
podivin
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 726 poděkování
Dostal: 401 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Filip píše: úterý 16. 2. 2021, 10:52:08 K trestu smrti len toľko. Za prvé trest smrti nie je trest. Trest by mal slúžiť ako prevencia budúcich zlých činov a z trestu by sa mal jedinec poučiť. Dôležitou súčasťou trestu je aj snaha o prevýchovu jedinca. Trest smrti toto neumožňuje, lebo trest smrti vo svojej podstate nie je trest. Je to pomsta. Niekto môže povedať, že trest smrti a obecne drakonické tresty pôsobia odstrašujúco. To ale nie je pravda. Opak je pravdou. V krajinách s prísnymi trestami je väčšia kriminalita a väčšia recidíva ako v krajinách, kde sú nižšie tresty a zároveň sa tam s odsúdenými terapeuticky pracuje.
Částečně bych souhlasil.

Věřím, že když se s odsouzenými pracuje, že se dá snížit recidiva, což jsem teď nedávno také někde viděl, možná v tom Ta naše povaha česká: Odpad společnosti (2008, TV pořad). Na druhou stranu se tam mluví také o tom, že ti lidé by měli být izolováni od společnosti, pokud se nedají změnit. Takže ano, po trestu mu dát šanci na nápravu, ikdyž těžko říct, kolik těch šancí dávat, protože to může znamenat každá šance na nápravu jeden zmařený život.

Ale trest smrti vnímám také jako formu trestu. Je to trest za nejhorší chování, slouží jako prevence budoucích zlých činů a zajistí odstranění zločince ze společnosti. (nevytahujte prosím zase zneužití trestu smrti pro likvidaci nevhodných osob nebo justiční omyly). I v tom dokumentu mluví o detenčních ústavech, kam se mají umisťovat ti, u kterých je náprava nemožná. A samozřejmě mluví tam i o tom, že musí být zajištěno, aby v detečním ústavu byli ti, kteří tam být musí a aby tam nebyli ti, kteří tam být nemají (což je přesně to samé jak u trestu smrti, kdy má být usmrcen ten, který se nedokáže zlepšit, a nesmí být usmrcen někdo omylem). Takže trest smrti jen v případě, když se zločinec změnit nedokáže a je opravdu 100% jisté, že zločin spáchal on (nemusíme diskutovat o tom, jestli to zajistit jde nebo ne, pokud se společnost dohodne, že 100% jistota není nikdy, tak samozřejmě trest smrti uveden do praxe nebude, resp. nebude moct být použit).
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Filip
Člen skupiny ČEPEK

Trest smrti naozaj neslúži ako prevencia ani ako odstrašujúci príklad. A odstrániť zločincov zo spoločnosti sa dá doživotným uväznením, v priepade potreby pre nebezpečne duševne chorých ľudí existujú detenčné centrá.
Tim
Na trestné lavici

Nový příspěvek od Tim »

Filip píše: úterý 16. 2. 2021, 12:45:00 Trest smrti naozaj neslúži ako prevencia ani ako odstrašujúci príklad.
To bych moc netvrdil, třeba v USA se k němu jako k odstrašujícímu prvku zákonodárci vyjadřují. KAždý trest plní odstrašující formu ať chceme nebo ne, je to taky jeden z důvodů proč se veliká část pedofilů nedopustí zneužití.
Filip
Člen skupiny ČEPEK

Práve naopak. Tvrdé tresty nepôsobia odstrašujúco. USA sú toho dobrým príkladom.
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

podivin píše: úterý 16. 2. 2021, 12:11:29 Takže trest smrti jen v případě, když se zločinec změnit nedokáže a je opravdu 100% jisté, že zločin spáchal on (nemusíme diskutovat o tom, jestli to zajistit jde nebo ne, pokud se společnost dohodne, že 100% jistota není nikdy, tak samozřejmě trest smrti uveden do praxe nebude, resp. nebude moct být použit).
Trochu si protiřečíš, ne? :) Právě že nikdy to není na 100 %, to přece není o dohodě společnosti. :)
Tim
Na trestné lavici

Nový příspěvek od Tim »

Filip píše: úterý 16. 2. 2021, 13:15:49 Práve naopak. Tvrdé tresty nepôsobia odstrašujúco. USA sú toho dobrým príkladom.
Tak v USA máš hlavně jen málo prvotrestaných, a pokud ve 20ti dostaneš osm let tak v tom prostředí zhrubneš a násilí se zločinem jsou si bližší a pak už je to jen spirála. V USA si neseš obrovské stigma po odchodu z vězení které ti kontroluje život: ohlašování se od kurátora, sledovací náramek a zákaz přiblížení se ke škole jestli jsi sexuální delikvent... Veliká část vězňů se prostě točí pořád dokola a víc času ztráví za mřížemi než venku. Při recidivě 67% tak zase tolik nováčků nebude, stejně tak u nás... pro ně už to není trest ale jejich životní styl, dá-li se to tak říct.
Filip
Člen skupiny ČEPEK

Recidíva je jedna vec. V nej USA zlyhávajú. Bavme sa ale o treste ako odstrašujúcom príklade pre nových potencionálnych kriminálnikov. V tom zmysle že niekto nespácha vraždu, lebo vie že mu môže hroziť trest smrti. Bohužiaľ to takto nefunguje. Tvrdé tresty nemajú žiaden odstrašujúci účinok.
Tim
Na trestné lavici

Nový příspěvek od Tim »

Filip píše: úterý 16. 2. 2021, 13:36:39 Recidíva je jedna vec. V nej USA zlyhávajú. Bavme sa ale o treste ako odstrašujúcom príklade pre nových potencionálnych kriminálnikov. V tom zmysle že niekto nespácha vraždu, lebo vie že mu môže hroziť trest smrti. Bohužiaľ to takto nefunguje. Tvrdé tresty nemajú žiaden odstrašujúci účinok.
Nezlob se na mne ale i dítě když dostane na zadek, tak už pak z toho co provedlo má respekt kvůli trestu. Tvrdit že tresty nemají odstrašující účinek... no...
Za sebe řeknu asi tolik že když jsem dostal podmínku tak jsem si sakra dával pozor do čeho se zapletu, právě proto že bych se nerad stal food blogerem o vězeňském jídle.
Ano, s tresty je to jako s penisy, dlouhé nebo krátké - když se používají správně tak svou práci odvedou. Problém je ten že v našich končinách se s vězni nepracuje a pak se prostě vyhodí na ulici. To nic nemění na tom že každý trest má nějaký odstrašující účinek. Neříkám že pro všechny ale úplně tato jeho funkce pominout nelze.
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku do: 12
Dal: 71 poděkování
Dostal: 182 poděkování

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Když je trest přehnaný, nastane syndrom prasete v žitě, jak tomu já říkám. Řekne si, že nemá co ztratit, a čin spáchá tak jako tak. Podle mě trest smrti taky není trest. Jak si ho má jedinec prožít, když ho vlastně zabijí...

Kód: Vybrat vše

https://youtu.be/9Kx7xSuMz4k
podivin
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 726 poděkování
Dostal: 401 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Kasz píše: úterý 16. 2. 2021, 13:17:21
podivin píše: úterý 16. 2. 2021, 12:11:29 Takže trest smrti jen v případě, když se zločinec změnit nedokáže a je opravdu 100% jisté, že zločin spáchal on (nemusíme diskutovat o tom, jestli to zajistit jde nebo ne, pokud se společnost dohodne, že 100% jistota není nikdy, tak samozřejmě trest smrti uveden do praxe nebude, resp. nebude moct být použit).
Trochu si protiřečíš, ne? :) Právě že nikdy to není na 100 %, to přece není o dohodě společnosti. :)
Neřekl bych, že si protiřečím. Ještě jednou napíšu tu větu, zkusím ji líp formulovat, aby se dala líp pochopit.
Takže trest smrti jen v případě, když se zločinec změnit nedokáže a je opravdu 100% jisté, že zločin spáchal on.

Nemusíme ale vůbec diskutovat o tom, jestli jde zajistit 100% jistota spáchání zločinu, protože pokud se společnost dohodne (a společnost se tak opravdu dohodla), že 100% jistota není nikdy, tak samozřejmě trest smrti uveden do praxe nebude (bude/byl zrušen), resp. nebude moct být použit, protože soudy/obhájci budou moci vždy mít možnost vyjádřit nejistotu a žalobci a vyšetřovatelé nikdy nebudou mít 100% důkazy. Třeba už jen to, že ten člověk sám řekne, že ten čin nespáchal. Nebo naopak, když bude někdo tvrdit, že ten čin spáchal (přiznání vypadá jako 100% jistý důkaz), ale přitom z ostatních okolností bude vyplývat, že ten čin spáchat nemohl a spíš to bude vypadat, že někoho kryje.
Pokud by někdo opravdu nějak dokázal 100% zajistit důkazy o spáchaném činu, tak by byl trest smrti přijatelný a společnost by se možná dohodla, že je tento trest přijatelný (dost lidí se odvolává na justiční omyl, to by v tomhle případě nemohlo nastat).

Bohužel, nikdo 100% zajistit důkazy nedokáže, v tomhle musím opravdu přiznat, že to opravdu nelze, protože i samotné přiznání někoho může být vynucené nebo někdo může vzít vinu na sebe, aby zachránil někoho jiného před trestem; i kamerové záznamy nemusí být 100%, z různého úhlu pohledu může být vidět něco jiného, a proto se společnost dohodla, že trest smrti nebude aplikovat. Další důvody pro zrušení trestu smrti je pak možné uvést právě i to zneužití k "legálnímu" ostranění nepříjemných osob a pak také humánní důvody (i zločinec je člověk).

Snad jsem to napsal jasněji.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Filip
Člen skupiny ČEPEK

Tim píše: úterý 16. 2. 2021, 13:48:46 Nezlob se na mne ale i dítě když dostane na zadek, tak už pak z toho co provedlo má respekt kvůli trestu. Tvrdit že tresty nemají odstrašující účinek... no...
Za sebe řeknu asi tolik že když jsem dostal podmínku tak jsem si sakra dával pozor do čeho se zapletu, právě proto že bych se nerad stal food blogerem o vězeňském jídle.
Ano, s tresty je to jako s penisy, dlouhé nebo krátké - když se používají správně tak svou práci odvedou. Problém je ten že v našich končinách se s vězni nepracuje a pak se prostě vyhodí na ulici. To nic nemění na tom že každý trest má nějaký odstrašující účinek. Neříkám že pro všechny ale úplně tato jeho funkce pominout nelze.
Myslím Time že ma nechápeš. Skúsim ti to vysvetliť. Bavíme sa o tom, či má trest smrti odstrašujúci účinok. Ja hovorím že nemá. Trest má určitý odstrašujúci účinok na človeka čo ho dostal. To nepopieram. Oveľa dôležitejšia je však s práca s odsúdenými vo väznici a aj po ukončení trestu. Pri treste smrti však takýto účinok logicky odpadá. Nemôžeš niekoho popraviť a očakávať že sa z toho poučí a v jeho nasledujúcom živote už bude viesť normálny život. Teda pri treste smrti takýto odstrašujúci účinok odpadá. Pri treste smrti teda prichádza do úvahy odstrašujúci účinok na ostatných, na ľudí čo ešte nespáchali trestný čin. V tom zmysle nerob to, lebo dopadneš ako on. A tu majú tresty v podstate nulový odstrašujúci účinok. Prečo? Pretože ľudia sa málokedy poučia z cudzích chýb. Pretože zločiny páchajú ľudia pod vplyvom zlého prostredia s osobnostnými poruchami, v záchvatoch žiarlivosti, z nedbanlivosti aj pod vplyvom ich sexuality. Ak by tresty pôsobili odstrašujúco na iných, tak by ľudia nepáchali zločiny, ale oni ich páchajú.
Tim
Na trestné lavici

Nový příspěvek od Tim »

Filip píše: úterý 16. 2. 2021, 20:47:22 Myslím Time že ma nechápeš. Skúsim ti to vysvetliť. Bavíme sa o tom, či má trest smrti odstrašujúci účinok. Ja hovorím že nemá. Trest má určitý odstrašujúci účinok na človeka čo ho dostal. To nepopieram. Oveľa dôležitejšia je však s práca s odsúdenými vo väznici a aj po ukončení trestu. Pri treste smrti však takýto účinok logicky odpadá. Nemôžeš niekoho popraviť a očakávať že sa z toho poučí a v jeho nasledujúcom živote už bude viesť normálny život. Teda pri treste smrti takýto odstrašujúci účinok odpadá. Pri treste smrti teda prichádza do úvahy odstrašujúci účinok na ostatných, na ľudí čo ešte nespáchali trestný čin. V tom zmysle nerob to, lebo dopadneš ako on. A tu majú tresty v podstate nulový odstrašujúci účinok. Prečo? Pretože ľudia sa málokedy poučia z cudzích chýb. Pretože zločiny páchajú ľudia pod vplyvom zlého prostredia s osobnostnými poruchami, v záchvatoch žiarlivosti, z nedbanlivosti aj pod vplyvom ich sexuality. Ak by tresty pôsobili odstrašujúco na iných, tak by ľudia nepáchali zločiny, ale oni ich páchajú.
Souhlasím s tvým podáním, takřka beze zbytku... jen nemohu souhlasit s tvrzením že tresty nemají žádný odstrašující vliv. Možná je to jen chytání za slovo ale přece jen...
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne úterý 16. 2. 2021, 22:57:57, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Snažte se zbytečně necitovat dlouhé části příspěvků, když to není třeba.
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

Filip píše: úterý 16. 2. 2021, 20:47:22 Ak by tresty pôsobili odstrašujúco na iných, tak by ľudia nepáchali zločiny, ale oni ich páchajú.
No, myslím si, že dost lidí neudělá něco proto, že se bojí trestu. :) Takže odstrašující účinek určitě tresty mají.