PedoHelp (kampaň)

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Uživatelský avatar
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 349
Dal: 269 poděkování
Dostal: 367 poděkování

PedoHelp (kampaň)

Nový příspěvek od pbd »

Při vyhledávání jména Richard Huckle na mě v Googlu vyskočila reklama na stránky následujícího projektu francouzské neziskové organizace Association Une Vie, který již není aktivní, ale informační materiály jsou stále dostupné.


Dle vlastních slov nabízejí porozumění a podporu při prevenci sexuálního zneužívání dětí.

NEVYBÍRÁME SI SVÉ FANTAZIE
Cítíte se přitahován dětmi a bojíte se že by jste se mohl dopustit zneužití dítěte? Jste nešťastný z vašich představ? Cítíte se zmatený? Máte někdy chuť masturbovat při sledování obrázků dětí? Před spácháním nenapravitelného činu nebo uvězněním sebe sama v pocitech hanby si udělejte čas a přečtěte si tuto stránku.

ŽÁDNÁ HANBA, ŽÁDNÉ TABU
Nejste zodpovědní za své fantazie a žádné fantazie nejsou zákonem zakázány. Na druhou stranu jste zodpovědní za svá rozhodnutí a své činy. Pedofilní nutkání
(zřejmě ve smyslu sexuálního zneužívání dětí - pozn. překl.) nemusí trvat na vždy. Máte právo užívat si plnohodnotného sexuálního života a tato stránka byla vytvořena, aby vám s tím pomohla. Odpovídáme bez tabuizování na všechny vaše otázky, o pedofilii a dětské sexualitě.

PODEPIŠTE CHARTU
Buďte silnější než vaše touhy. Přijměte dnes slib, že nikdy nezneužijete žádné dítě, podepište tento závazek.

POŽÁDEJTE O POMOC
V mnoha zemích vám mohou pomoci odborníci a sdružení. Požádejte o pomoc.Závazek


Podpisem tohoto závazku slibuji, že nikdy nezneužiji dítě.

Cítím sexuální přitažlivost, kterou jsem si nevybral a za kterou nejsem odpovědný.
Uznávám zodpovědnost za svá rozhodnutí, svá slova a své činy.
Uznávám, že děti jsou lidé s vlastními právy, závislí na dospělých a je třeba je chránit, pečovat o ně a jednat s nimi s úctou.
Uznávám, že dětská sexualita není stejná, jako sexualita dospělých.
Rozumím, že děti nedosahují tělesné a duševní vyspělosti, která by jim umožňovala dát souhlas k sexuálním aktivitám.
Rozumím, že sexuální zneužívání má pro život dítěte dlouhodobé, traumatizující, bolestné a ochromující důsledky, nehledě na věk dítě.
Proto se zavazuji, že dnes ani po zbytek mého života nezneužiji žádné dítě.
Pokud někdy v přítomnosti dítěte pocítím touhu po tomto dítěti, slibuji, že se od něj vzdálím nebo udělám vše, co je v mých silách, abych zajistil, že nebude jakýmkoliv způsobem trpět v důsledku mých tužeb.
Slibuji, že nikdy nepolíbím nebo se nebudu mazlit s dítětem, k němuž cítím přitažlivost.
Slibuji, že nikdy vědomě nevystavím dítě situaci, která by jej mohla rozrušit nebo sexuálně dráždit.
Slibuji, že udělám vše, co je v mých silách, abych se nikdy nevyskytl v situaci, kdy by vlivem účinků omamných látek či vlivem mého zdravotního stavu, mohly mé touhy převládnout nad tímto závazkem.
Přijímám tento závazek nyní a navždy.Pedofilie: pochopení = ochrana


V sekci otázky a odpovědi vyjadřují i některé méně obvyklé názory či jejich formulace, např.:

Proč se někdo stanem pedofilem?
Je k tomu mnoho důvodů, záleží na minulosti každého individuálního člověka. Někteří pedofilové zažili v dětství násilí, které mohlo nebo nemuselo mít sexuální povahu. Jiní byli něčím hluboce zasaženi během období objevování vlastní sexuality a jiní mohli vyrůstat v rodinách, ve kterých nebyly jasně definované hranice intimity a sexuálního kontaktu (nazýváme to incestním prostředím či incestními rodinami).


Jednou pedofil, navždy pedofil?
Touha po dětech způsobuje velké strádání, ale není doživotní rozsudek. Mnoho lidí se již necítí být přitahováno dětmi poté, co projdou terapií či jinou pomocí odborníka. Jiní se naučí žít se svými fantaziemi bez toho, aby tyto fantazie pronikali do jejich každodenního života.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1115
Dal: 943 poděkování
Dostal: 515 poděkování

Re: PedoHelp (kampaň)

Nový příspěvek od podivin »

Vypadá to hodně dobře.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 866
Dal: 144 poděkování
Dostal: 718 poděkování

Re: PedoHelp (kampaň)

Nový příspěvek od Myš »

Díky za odkaz, neznal jsem. Mám ty mezinárodní projekty docela prozkoumané a tento jsem minul.

Ty citované odpovědi se vymykají aktuálnímu vědeckého konsensu, nicméně mezi tvůrci projektu jsou psychiatři, psychologové a sexuologové. Samotná asociace je propojená s odbornou společností CRIAVS sdružující odborníky pracující s lidmi, kteří se dopuštějí sexuálního násilí.

Z FAQ také vyplývá, že jsou narozdíl třeba od České sexuologické společnosti silně proti držení dětské pornorafie. Konkrétně k tomu píšou "masturbace u fotek a videí způsobuje podmíněnost sexuálního vzrušení obrazovým materiálem s dětmi. Postupně bude potřeba více a více fotek/videí a postupně dojde k potřebě sledovat více sexuálně explicitní materiály nebo materiály zobrazující zneužívání dětí. Sledováním materiálů, na kterých dochází k zneužívání dětí, se stáváte komplicem zneužívání dětí. Když se na tyto materiály díváte, tak i když za ně neplatíte nebo je nesdílíte dál, jste součástí ekonomického cyklu, který podporuje vznik těchto materiálů a tedy sexuálního násilí na dětech"
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: PedoHelp (kampaň)

Nový příspěvek od Cykle02 »

A proč by se pedofilové měli k něčemu upisovat. Dělají to snad třeba heteráči, geyové, že nebudou znásilňovat a vraždit? Pedofil co tohle podepíše si to může rovnou hodit, protože se upíše k tomu, že nemůže lásce ani snít. A chybí mi tady B., v čem si pedofil podpisem něčeho takového pomůže, než jen potvrzením své méněcennosti. Stejně tímhle nebudou naše práva lepší. Křivákovi to falešně podepsat nebude dělat problém a lidem typu Plyše, to samé.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 6079
Dal: 1236 poděkování
Dostal: 3020 poděkování

Re: PedoHelp (kampaň)

Nový příspěvek od Kasz »

Na druhou stranu pokud by to nebylo formou podpisu, ale formou nějakého doporučení nebo stanoviska, jak by bylo dobré se vůči dětem případně v přítomnosti dětí chovat, pak proti tomu nic nemáš, ne?

Snad kromě té pusy nebo mazlení. Ono hodně záleží, z jakého důvodu tu pusu budu dávat nebo z jakého důvodu se budu s nějakým dítětem mazlit. Můžu mít třeba svoje vlastní dítě, tomu samozřejmě pusu dát můžu a samozřejmě se s ním také můžu mazlit. Musím si hlavně hlídat svou vnitřní motivaci, aby to nebylo primárně za účelem mého sexuálního uspokojení.
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: PedoHelp (kampaň)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Tak samozřejmě něco jiného je edukace pedofilů ohledně vhodného chování k dětem, a něco jiného je, aby se na rozdíl od ostatní populace měli zavazovat k něčemu navíc, než je legislativně povinné. A k tomu, že tohle není povinné podepisovat: Kdo něco tak "sladkého" nepodepíše, tak bude za podezřelého prasáka

Jde mi o rovnoprávnost. Někteří lidé mají zakořeněnou představu, že pedofilové jsou něco podřadného. Na to, si kladou podmínku, že jsou ochotni je tolerovat, jen pokud budou lepší lidé, než ostatní. Což je nemožné. Jsme stejní lidé, stejně dobří a stejně špatní. Ale i se stejnými právy.
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: PedoHelp (kampaň)

Nový příspěvek od Rapunzel »

Nejsem sice pedofil, ale souhlasím s Cyklem, není třeba nic podepisovat, stejně to ničemu nepomůže a navíc se ti lidé skutečně mohou cítit méněcenní, že musejí něco podepisovat, jako kdyby snad byli nějací předem odsouzení zločinci. Každý si může sám sáhnout do svého svědomí a dle toho jednat...
Uživatelský avatar
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 349
Dal: 269 poděkování
Dostal: 367 poděkování

Re: PedoHelp (kampaň)

Nový příspěvek od pbd »

Cykle02 píše: neděle 11. 10. 2020, 13:43:17 A proč by se pedofilové měli k něčemu upisovat.
Nemám z toho pocit, že by to byla snaha o ustanovení nějaké přísahy à la přísahy příslušníků bezpečnostních sborů nebo Hippokratovi přísahy. Podle mě jde o slib sama sobě, je to terapeutická pomůcka, podobně jako desatero, které se pacienti učí při léčbě závislosti. A ten podpis má podle mě také jen symbolický význam v tom, že člověk, který se rozhodne se těmi pravidly řídit, má podpisem možnost učinit ten krok, udělat něco "hmatatelného", což pro něj pravděpodobně bude mít větší význam, než když si v duchu řekne "tak jo". Takový mini rituál.

Ano, zase to vychází z předpokladu, že pedofilie je něco, co je potřeba u svého nositele řešit, ale pokud někdo dobrovolně vyhledává pomoc, tak nejspíš proto, že nějaký problém řešit opravdu potřebuje.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1429 poděkování

Re: PedoHelp (kampaň)

Nový příspěvek od Cykle02 »

pbd píše: neděle 11. 10. 2020, 20:18:23Podle mě jde o slib sama sobě, je to terapeutická pomůcka, podobně jako desatero, které se pacienti učí při léčbě závislosti.
Je možné, že to je směřované k lidem v sexuologické léčbě.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 493 poděkování

Re: PedoHelp (kampaň)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Popravdě si taky nejsem moc jistý na co by takový podpis měl sloužit. Fyzicky něco podepsat asi ani omylem, nejsem zvědavý aby měl někdo můj podpis pod podobně kompromitujícím dokumentem.. Čili jedině jako slib sám sobě, že udělám vždy vše pro to abych zabránil zneužití dítěte natož se ho sám někdy nedopustil, ale na to vážně nebudu podepisovat někým jiným vymyšlený seznam slibů.

Pokud bych někdy z nějakých mně neznámých okolností selhal (ať už třeba za sobeckých důvodů, nebo třeba kvůli nějaké duševní poruše) asi těžko by mi v tom zabránil podpis pod čímkoli.
A pokud jde o veřejnost tak podle mne takovýto dokument bude působit spíš kontraproduktivně protože vlastně říká, koukejte jak se oni musí přemáhat, takže jsou skutečně takovou hrozbou jak se říká!

Tohle bych viděl skutečně jako něco pro těch x procent pedofilů (někde na terapii) kteří mají z nějakého důvodu problémy se sebeovládáním, případně už i selhali.