Němec zneužíval dceru od jejích tří měsíců, odsoudili ho na dvanáct let (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3341
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1428 poděkování

Němec zneužíval dceru od jejích tří měsíců, odsoudili ho na dvanáct let (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Dvanácti lety vězení a následnou ochrannou vazbou soud v Německu v úterý potrestal otce, který od třetího měsíce života sexuálně zneužíval svou dceru. Odsouzený Jörg L. z města Bergisch Gladbach, který je ústřední postavou rozsáhlého případu zneužívání dětí, fotografie a videa nyní tříleté dcery sdílel na internetu.

Prokuratura žádala trest vězení v délce 13,5 roku s následnou ochrannou vazbou, proti tomu však vystupovala obhajoba. Kdy se Jörg L. může dostat na svobodu, není vzhledem k uložené vazbě jasné.

Ochrannou vazbu, která je preventivním opatřením, využívají německé soudy v obzvláště závažných případech, kdy veřejnosti hrozí nebezpečí. Oproti vězení má tato detence mírnější podmínky.

U Jörga L. objevili policisté rozsáhlý archiv dětské pornografie a také digitální kontakty na další muže, s nimiž byl ve spojení. Policie uvádí, že získala 30 tisíc stop z fór, diskusních portálů či komunikačních programů. Vyšetřovatelé upozorňují, že číslo neznamená 30 tisíc podezřelých lidí, ale 30 tisíc indicií vedoucích k podezřelým.

Jen v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, kde město Bergisch Gladbach leží, je přes osmdesát obviněných, dalších zhruba dvacet je pak v jiných německých spolkových zemích.

Další podezřelí a obvinění budou pravděpodobně přibývat, jak vyšetřovatelé budou získané materiály analyzovat. Zhruba padesát dětí bylo prozatím identifikováno jako oběti.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?