Prosíme pedofilně orientované osoby, aby vyplnily dotazník od projektu Národního ústavu duševního zdraví PARAFILIK.CZ:
https://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=7943

Děkujeme! - Tým ČEPEK

„Ráj pro pedofily“: Rodiče varují před aplikací, kterou používá mnoho dětí! (radiosarajevo.ba)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Code
Registrovaný uživatel
ve věku od: 100
ve věku do: 100
Dal: 42 poděkování
Dostal: 39 poděkování

„Ráj pro pedofily“: Rodiče varují před aplikací, kterou používá mnoho dětí! (radiosarajevo.ba)

Nový příspěvek od Code »

Původní název: "Raj za pedofile": Roditelji upozoreni na aplikaciju koju mnoga djeca koriste! (radiosarajevo.ba/magazin)

Přeložený článek do češtiny:

Aplikace, kterou používá mnoho dětí, většinou teenagerů (PlayStore uvádí, že si ji stáhlo více než 100 milionů uživatelů), je odborníky nazývána „rájem pro pedofily“ a dodává, že devítileté děti dostávají také sexuální zprávy od predátorů.

Australští odborníci na ochranu dětí vydali také formální oznámení pro aplikaci „Likee“ - online platformu ze Singapuru, která uživatelům umožňuje vytvářet a upravovat svá videa a sdílet je s „globálním publikem“. Aplikace automaticky publikuje polohu uživatele s každým příspěvkem a možnost hledání umožňuje uživatelům filtrovat dokonce i pohlaví uživatele.

Uživatelé nemohou zveřejňovat profily jako „soukromé“, takže každý může zveřejnit jakékoli komentáře pod záběry - existují případy, kdy jsou malé dívky požádány, aby si svlékly trička, devítileté děti jsou komentovány jako „sexy“.

Tato aplikace uvádí, že by ji měli používat lidé starší 17 let, ale když se zaregistrujete, neexistuje žádný ověřovací systém.

Desetiletá dívka z Velké Británie byla přesvědčena, aby poslala sexy fotografie staršímu muži, který se představil jako mladý teenager, ten jí pak vyhrožoval, že ji najde a unese pokud mu fotografie okamžitě nepošle. Také komentáře amerických rodičů ukazují, že děti všech věkových skupin mají s aplikací problémy. Jeden z rodičů aplikaci nazval „hřištěm pro pedofily“.

„Právě jsem strávila pět hodin na policejní stanici poté, co jsem zjistila, že moje holčička byla obtěžována nějakým nechutným úchylem a manipulována, aby mu poslala své nahé fotografie. Je jí deset let,“ napsala jedna matka.

„Vaše děti jsou jejich kořistí. Jsou to dospělí muži, kteří předstírají, že jsou děti. Jeden muž poslal fotografii svého penisu mé desetileté dceři,“ napsala další a dodala: „To je nebezpečné. Dospělí útočí na naše děti. Jsem zděšena! Nemůžu smazat účet své dcery! Doufám, že někdo tuto aplikaci zničí, protože jsou na ní lidé zneužívající děti a únosci.“

Tvůrci aplikace Likee na varování nereagovali.

Závěrem mohu potvrdit, že aplikace vpodstatě nijak nereaguje na nahlášení nevodného obsahu. V praxi to pak vypadá tak, že zablokuje toho kdo ta videa hlásí, aby je nemuseli řešit.

Edit: Poslední verze aplikace dokonce už ani neumožňuje hlásit případný nevhodný obsah. Likee je tak nejspíš ochotné jít i přes mrtvoly.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Dal: 434 poděkování
Dostal: 174 poděkování

Re: Likee "Ráj pro pedofily"

Nový příspěvek od Dreamer »

Cuties hadr. Něco mi říká, že je to boj s větrnými mlýny...
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 6 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec »

Existuje vůbec nejaká studie která by podobné jevy statisticky vyhodnocovala? V těch zprávách to totiž vyznívá jako by se jednalo o běžný jev a mně by dost zajímalo v kolika případech z 10, sta či milionu se něco takového někomu stalo.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

Asi se to stávat bude, viz. V síti. Jak často, budou nejlépe vědět provozovatelé těch aplikací. Každopádně jsem to ze zvědavosti nainstaloval... a po 15 minutách radši zase odinstaloval. Je to tam jak na módní přehlídce nebo taneční soutěži pro tweens. Vzhledem k tomu, že ty featured / populární profily vyhodnocuje nějaký algoritmus podle zájmu uživatelů, je zřejmé, že lidi baví se na to koukat. A ty holky baví se předvádět.

Myslím, že je pravděpodobnější, že společnost začne tohle předvádění akceptovat, než že zakáže dětem používat mobily... Ale kdo ví, třeba nakonec přijde radikální změna fungování internetu, všechny služby budou registrované a regulované, připojíte se jen po ověření identity, a pak bude možné děti (i dospělé) snáze kontrolovat, omezovat, a chránit.
Naposledy upravil(a) Dreamer dne pátek 2. 10. 2020, 16:44:04, celkem upraveno 1 x.
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Dal: 233 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

(sarkasmum)Teda že bych ten TikTok a Likee přeci jenom zkusil? Instagram už začal cpát reklamy, blokuje účty a maminky už začínají účty přepínat do privatu.(/sarkasmum)

Jinak je mi hrozně líto těch dětí, když na predátoři zaútočí :( Ať si každej očumuje, honí si u toho, ale ať je neotravuje svýma oplzlostma.
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Bacha na to stačí párkrát navšívit podobné stránky a google Vám začne vnucovat bětské oblečení a hračky!
To šmírování dneska všude po internetu je děs...
Code
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Code »

Dreamer píše: pátek 2. 10. 2020, 16:28:31 Ale kdo ví, třeba nakonec přijde radikální změna fungování internetu, všechny služby budou registrované a regulované, připojíte se jen po ověření identity, a pak bude možné děti (i dospělé) snáze kontrolovat, omezovat, a chránit.
Nesouhlasím. Už dnes je možné používat mnoho aplikací pouze po ověření či přihlášení. To není záruka toho, že se něco podobného nebude dít. Zvláště pak u aplikace jako je Likee, které je absolutně jedno co kde kdo, ono přihlášení vždy a všude slouží především ke správnému zařazení, tedy aby byly údaje o uživateli úplné.
U Likee je především problém v hlouposti a naivitě dětí. Videa kde 11leté holky dělají stojky a padá jim u toho tričko jsou běžné. Samozřejmě lajkované, sdílené v seznamu oblíbených videí u uživatelů, ti tak vlastně vytvářejí skutečné seznamy nevhodného materiálu. Tyto dívky pak můžou být dále povzbuzovány k dalším podobným videím, videa jsou pak dále sdílena a šířena doslova do celého světa. A naprosto samozřejmě se mezi uživateli najde i někdo, kdo chce "více". Otázka zní, zda už tyto faily a podobně, nejsou dostatečně dehonestující a nevhodné pro sdílení? A zde začíná onen problém nabírat na rozsahu, jelikož Likee se chová jako jeden z predátorů. Blokuje uživatele kteří případný obsah hlásí, v poslední verzi dokonce zmizela možnost přímo v aplikaci příspěvek/video nahlásit. Tím se stává samotná aplikace Likee tím nejúchylnějším predátorem na své vlastní platformě. :!
Naposledy upravil(a) Code dne pátek 2. 10. 2020, 17:09:37, celkem upraveno 1 x.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

Jednorozec píše: pátek 2. 10. 2020, 16:48:59 Bacha na to stačí párkrát navšívit podobné stránky a google Vám začne vnucovat bětské oblečení a hračky!
Naznačuješ snad, že kdyby to nainstaloval někdo jiný, neměl by úvodní obrazovku plnou děvčat tančících ve spodním prádle? :D :D
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

Code píše: pátek 2. 10. 2020, 17:06:01
Dreamer píše: pátek 2. 10. 2020, 16:28:31 Ale kdo ví, třeba nakonec přijde radikální změna fungování internetu, všechny služby budou registrované a regulované, připojíte se jen po ověření identity, a pak bude možné děti (i dospělé) snáze kontrolovat, omezovat, a chránit.
Nesouhlasím. Už dnes je možné používat mnoho aplikací pouze po ověření či přihlášení. To není záruka toho, že se něco podobného nebude dít. Zvláště pak u aplikace jako je Likee, které je absolutně jedno co kde kdo, ono přihlášení vždy a všude slouží především ke správnému zařazení, tedy aby byly údaje o uživateli úplné.
Tak tady ti moc nerozumím. Ta aplikace nevyžaduje vůbec žádnou registraci ani přihlášení, dokud nesdílíš vlastní videa nebo nekomentuješ. Pokud něco z toho dělat chceš, s neregistrovanou předplacenou SIM kartou i tak můžeš zůstat víceméně anonymní. Datum narození to nevyžaduje, a když se rozhodneš ho vyplnit, tak ho to samozřejmě nijak nekontroluje. A podobně funguje většina aplikací - stačí jim telefonní číslo nebo e-mail. Registraci tak vyžadují jen aby mohli poskytovat lepší služby (pamatovat si věci), a cílit reklamu (příp. obchodovat s profilem).

Více důvěryhodné ověření identity dnes vyžadují prakticky jen bankovní/investiční/obchodní aplikace (které je snadné regulovat), případně certifikační autority (kde to dává smysl, protože se ověřováním identity živí).

Myslím, že ve jménu ochrany dětí a demokracie budou sílit tlaky na zavedení tvrdé regulace internetu. Připojení pro každého jen po skutečném ověření identity. Státy kontrolované registry provozovatelů služeb, pravidla a dohled dle kategorií činnosti. Firewall a monitoring toku dat z/do země. Zákaz Toru a podobných sítí. Pak bude možné úspěšně proti tomuhle fenoménu zasáhnout. Bez toho budou ty aplikace přibývat mnohem rychleji, než budou schopny příslušné orgány zasahovat. Kde je poptávka, tam je nabídka.

Jestli to myslíš tak, že Likee je ten zloun a měl by se sám sebe lépe regulovat, pak s tebou víceméně souhlasím. Jenže na to potřebuješ lidi a to stojí moc peněz. Uživatelé to navíc nechtějí. Proto to ty provozovatelé aplikací řeší vždy až na posledním místě.
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Dreamer píše: pátek 2. 10. 2020, 17:34:53 Myslím, že ve jménu ochrany dětí a demokracie budou sílit tlaky na zavedení tvrdé regulace internetu. Připojení pro každého jen po skutečném ověření identity. Státy kontrolované registry provozovatelů služeb, pravidla a dohled dle kategorií činnosti. Firewall a monitoring toku dat z/do země. Zákaz Toru a podobných sítí.
Naštěstí tohle zatím nehrozí. Důvod je takový, že "západní demokracie" nedokázala zvítězit ve svém tažení proti zlým rusům, číňanům a zbytku světa.
Tor nevznikl nikde v podsvětí, ale byl finančně podporován oficiálními americkými institucemi. Ačkoli se v médiích někdo snaží rozšiřivat dezinformace o tom že se jedná o něco spojeného promárně se zločinem, tak není tomu tak.
To, že síť "chrání" i zločince je jen vedlejší efekt. Ona zároveň slouží i všem ostatním, kteří z různého důvodu chtějí zůstat v anonymitě (a stojí tuďíž na správně straně barykády) a není tudíž žádný skutečný zájem ji zničit. Jen by nad ní rádi někteří získali kontrolu, což ovšem z podstaty jeji funkce není naštěstí zcela možné.
Dost možná ona kampaň proti ní slouží právě k tomu aby síť nebyla příliš rozčířená a dala se obsazením přiměřeného počtu uzlů občas i částeně monitorovat...

Btw. jak si zařídil aby ti tam ta děvčata tančila??
Code
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Code »

Dreamer píše: pátek 2. 10. 2020, 17:34:53Tak tady ti moc nerozumím. Ta aplikace nevyžaduje vůbec žádnou registraci ani přihlášení, dokud nesdílíš vlastní videa nebo nekomentuješ. Pokud něco z toho dělat chceš, s neregistrovanou předplacenou SIM kartou i tak můžeš zůstat víceméně anonymní. Datum narození to nevyžaduje, a když se rozhodneš ho vyplnit, tak ho to samozřejmě nijak nekontroluje. A podobně funguje většina aplikací - stačí jim telefonní číslo nebo e-mail. Registraci tak vyžadují jen aby mohli poskytovat lepší služby (pamatovat si věci), a cílit reklamu (příp. obchodovat s profilem).
Přesně tak, jediné o co běží je reklama, tedy spíše sledování. Ikdyž nejsi registrovaný, aplikace si vytvoří jakýsi šedý profil s informacemi o tobě, jako o uživateli. To jediné v čem je tedy „neregistrace“ limitní, je nemožnost aplikaci používat k vytváření vlastního obsahu či vlastních seznamů oblíbených videí (například seznamy spoře oděných dívek které předvádějí mnohdy nevědomky své intimní části těla). Samotný obsah aplikace je pro tvůrce aplikace absolutně nezajímý, Likee nezajímá co kdo tvoří. Získá informace i od neregistrovaných, to je ono „To není záruka toho, že se něco podobného nebude dít. Zvláště pak u aplikace jako je Likee, které je absolutně jedno co kde kdo, ono přihlášení vždy a všude slouží především ke správnému zařazení, tedy aby byly údaje o uživateli úplné.“ jak jsem psal. Vtip je prostě v tom, vydělat. A každý kdo by mohl být překážkou (a zde je překážkou snaha o hlášení nevhodného materiálu nebo upozorňování na něco nekalého čím by se měl někdo kompetentní zabývat) je odstraněn, aby mohl business kvést. Navíc takový odstraněný uživatel se již nemůže na stejném zařízení opětovně registrovat, to budiž důkazem o sledování i neregistrovaných uživatelů. (Není to možné ani po úplném odinstalování.)

Zdá se mi, že se tu v diskuzi trochu ztrácí podstata problému s Likee. Tedy že aplikace ignoruje nevhodné chování uživatelů (ať už dětí či dospělých) a dokonce je úmyslně podporuje svým nastavením. Viz. zbavování se nepohodlných a ignorování čehokoli čím by se měli zabývat plus úprava „ovládácích prvků“, kde byla odstraněna ikona umožňující hlášení nevhodného mateiálu.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK

Jednorozec píše: pátek 2. 10. 2020, 17:58:30 Btw. jak si zařídil aby ti tam ta děvčata tančila??
Je tam vyhledávání :-).

Jinak jsem větší pesimista. Ti zlí rusové a číňani jako strašák fungují docela dobře. Pedofilové výborně. Pravicový extrémisté taky nejsou špatní. Až vymyslí jak to udělat ve jménu zabránění imigrační vlně, mají vyhráno.

Historii Toru trochu znám. Některé země už ho blokují. Jako první západní co ho blokne tipuju Austrálii.