Linka bezpečí spustila podcast NA TENKÉ LINCE (Náš REGION)

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3342
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1430 poděkování

Linka bezpečí spustila podcast NA TENKÉ LINCE (Náš REGION)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Linka bezpečí, která slouží dětem a mládeži do 26 let, spustila na svém webu poslední zářijový den nový podcast s názvem Na tenké Lince. Je určený všem, kteří by se chtěli o tématech Linky bezpečí nebo Rodičovské linky dozvědět víc, ale přitom se jim nechce nikam telefonovat.

Podcast otevřeně představuje témata, kvůli kterým děti i dospělí na Linku bezpečí volají nejčastěji. Těmi jsou problémy v rodině či ve vztazích, drogy, násilí nebo nejrůznější strachy, kterým klienti linky čelí. Podcast své posluchače provádí základní problematikou daného tématu, zevrubně nastíní, co a proč se děje, a také nabízí způsoby, jak problém dál řešit.

Každý díl podcastu se bude věnovat určitému tématu. Již nyní je na webu k poslechu úvodní díl přímo o samotném podcastu a ještě jeden o pravidlech používání mobilu u dětí a mládeže. V brzké budoucnosti přibydou nové části například o závislostech na mobilních telefonech a sociálních sítích, sebepoškozování, kyberšikaně, sexuální výchově nebo o tom, jak mluvit s dětmi o rozvodu.

I když jsou Linka bezpečí a Rodičovská linka známé především prostřednictvím volání, velkou část pomoci pokrývá také jejich chat a e-mailové poradenství nebo vzdělávání. Zvlášť pro ty, pro které je obtížné mluvit s někým o svých potížích, může být tato audio forma pomoci mnohem přístupnější. Díky získaným informacím se pak mohou obrátit na linku přímo a společně najít vhodné odborníky.

Na Linku bezpečí se denně dovolá pět set dětí, volání je zdarma a anonymní. Telefonní číslo linky 116 111 funguje 24 hodin denně.


http://www.linkabezpeci.cz/sluzby/podcast/
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?