Prosíme pedofilně orientované osoby, aby vyplnily dotazník od projektu Národního ústavu duševního zdraví PARAFILIK.CZ:
https://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=7943

Děkujeme! - Tým ČEPEK

Za pandemie odložili děti do klokánků, teď o ně nestojí (Novinky.cz)

Diskuze o problematice dětí.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 270 poděkování
Dostal: 577 poděkování

Za pandemie odložili děti do klokánků, teď o ně nestojí (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Po jarním uzavření škol naplnily klokánky desítky dětí, které rodiče doma nezvládali. Od března do května jich bylo 123. Už zde nejsou, nicméně jen málo se jich vrátilo domů. Většina odešla do dětských domovů, protože o ně rodiče nestáli.

„V době pandemie jsme neměli vůbec žádná volná místa. Jezdili jsme po celé republice a hledali, kam bychom je zvládli umístit. Tyto přívaly dětí už polevily. O naše místa je v posledních týdnech zájem menší. A i když bych měla být smutná, jsem ráda. Vždy to vnímám z pohledu dětí,“ řekla redakci Hana Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí (FOD), který v Česku provozuje 15 zařízení.

Většina dětí, které byly v uplynulých měsících do klokánků umístěny, ať už na žádost rodiče, soudu, nebo sociálního odboru, se šťastného konce nedočkala.

„Pár se jich vrátilo k rodinám. Ale většina dětí, které přišly, od nás už odešla do dětských domovů. Když jsme dva tři měsíce viděli, že ze strany rodiny nepřišel žádný pokus o kontakt nebo nápravu situace, raději jsme přistoupili k tomuto kroku. Děti u nás mohou být jen rok, a tak by je stejně tato cesta čekala. Ale je lepší a méně bolestné je přesunout dříve, než si u nás úplně zvyknou. Moc dětí se do vlastních rodin nevrací,“ popsala praxi předsedkyně FOD.

Tety z klokánků se ale ne vždy s lehkým srdcem loučí s dětmi, které odcházejí zpět ke svým biologickým rodičům.

„Jsou to případy, kdy sice dítě jde zpět k rodině, ale neznamená to nutně to nejlepší pro něj. Například jedna maminka si brala zpět dítě, které k nám nechala umístit s tím, že ho doma nezvládá. Že je hyperaktivní a ona je nemocná. Spíš bych si troufl a říct, že je hypochondr, a v takovém případě si nejsem jistá, že je to dobré řešení,“ dodala Kupková.

Nejčastěji jsou zanedbané

Veřejností na konci srpna otřásl případ dvou malých holčiček (1,5 a 2,5 roku), které našli strážníci se sociální pracovnicí, jak živoří se svými rodiči ve stanu na území Prahy 11. Zřejmě čtyři týdny přežívaly v kolonii bezdomovců s rodiči, kteří podle svědků sháněli jen alkohol a drogy. Po zásahu policie byly dívenky svěřeny do klokánku: špinavé, protože se podle svědků koupaly jen občas v hostivařské přehradě, hladové a zanedbané.

Právě zanedbané děti se dostávají do klokánku nejčastěji. Ne týrané nebo od samoživitelů, kteří to nezvládli a vzdali.

Když jsme dva tři měsíce viděli, že od rodiny nepřišel žádný pokus o kontakt, šly děti do dětských domovů.
Hana Kupková, Fond ohrožených dětí

„Dětí od samoživitelek tolik nemáme. Dostává se k nám hodně zanedbaných dětí. Ale u nich se často opakuje scénář, že rodiče jsou sami z dětského domova a nejsou schopni se sami postarat. Půl roku neplatí nájem a pak se diví, že se ocitnou z hodiny na hodinu bez bydlení. Děti často zanedbané jsou, ale přitom oni je mají rádi, nebijí je, jen se o ně neumějí postarat, protože sami nikdy v rodině nevyrůstali. To je významná část příchozích dětí,“ uvedla Kupková.

„Právě v tomto cítím hrubý nedostatek následných služeb. Děti z dětských domovů by měly mít možnost například svůj devatenáctý rok strávit ještě pod dohledem dětského domova, aby si osvojily správné návyky a naučily se zodpovědnosti samy za sebe. Velmi dobrá je například podaná pomocná ruka prostřednictvím startovacích bytů, to se osvědčuje, ale je jich stále málo,“ dodala Kupková, která sama vede klokánek v Hostivicích.
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 40
Dal: 233 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Za pandemie odložili děti do klokánků, teď o ně nestojí (Novinky.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Cykle02 píše: neděle 20. 9. 2020, 8:26:24... ve stanu na území Prahy 11....v kolonii bezdomovců...
Tak co, dáme pedo-párty na Praze 11? Že bychom si tam zašli pro dětičky a trochu jim pomohli a zlepšili život?
Cykle02 píše: neděle 20. 9. 2020, 8:26:24... Když jsme dva tři měsíce viděli, že od rodiny nepřišel žádný pokus o kontakt, šly děti do dětských domovů ...
Ha, takže dětí by bylo dost na adopci nebo aspoň na projevení zájmu, aby se necítily opuštěné/samotné? Já jsem přemýšlel, jestli by těm dětem prospělo, kdyby se o ně někdo v DD zajímal, nějaký strýček, kterému by jich bylo líto. Nebo takový "virtuální" (pedo) tatínek. Vzít dítě o víkendu na procházku, do kina, do cukrárny, zeptat se na školu, poradit, poslechnout si "drby" z domova.
Cykle02 píše: neděle 20. 9. 2020, 8:26:24Ale u nich se často opakuje scénář, že rodiče jsou sami z dětského domova a nejsou schopni se sami postarat. Půl roku neplatí nájem a pak se diví, že se ocitnou z hodiny na hodinu bez bydlení. Děti často zanedbané jsou, ale přitom oni je mají rádi, nebijí je, jen se o ně neumějí postarat, protože sami nikdy v rodině nevyrůstali
Ha, a já myslel, že tohle je v těch dětských domovech naučí. Viděl jsem reportáž z DD, ale pravda, to bylo v Německu, kdy děti v DD domově žijí skoro jako v rodině - pomáhají v domácnosti, s vařením, úklidem. Pak si tam povídali s jednou slečnou, která už by měla z domova odejít a musela si zrovna hledat podnájem, tak volala na inzeráty. No, asi český DD domov opravdu funguje jako vězení :(
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 270 poděkování
Dostal: 577 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

podivin píše: neděle 20. 9. 2020, 12:27:51 He, vrátili by dar od Spolku ČEPEK nebo by si ho nechali?
Už se řešilo na VIP https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=72&t=7562
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku do: 40
Dal: 233 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Cykle02 píše: neděle 20. 9. 2020, 13:05:37
podivin píše: neděle 20. 9. 2020, 12:27:51 He, vrátili by dar od Spolku ČEPEK nebo by si ho nechali?
Už se řešilo na VIP https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=72&t=7562
Aha, to jsem propásnul,protože jsem se do VIP dostal až 28.7. Ale koukám, že se to řešilo původně ještě v dubnu, tedy jako Československá pedofilní komunita. Teď už by se to mohlo podat jako Spolek ČEPEK. To by mě zajímalo, jestli by teď prošel i Spolek ČEPEK do titulků V síti.
Ale spíš jsem to myslel, jestli by se zachovali jako Klusák nebo by to přijali. Oni by mohli mít větší povědomí.
Jinak jsem zase udělal chybu, že jsem si přečetl pár příběhů z Klokánku :'( Aspoň že mají štastné konce.