Podpořte povědomí o pedofilech a pedofilii vyplněním dotazníku k diplomové práci studentky Policejní akademie ČR → https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?t=9647

Před 15 lety jsem v Polsku prošel konverzní terapií, aby ze mě byl hetero muž... (LUI)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3454
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1506 poděkování

Před 15 lety jsem v Polsku prošel konverzní terapií, aby ze mě byl hetero muž... (LUI)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Ačkoliv jsou jejich práva v Polsku potlačována, manželé Jakub a Dawid jsou stále usměvaví. Z Polska se odstěhovat nechtějí, ale snaží se alespoň bojovat za změnu. Bojovat za lepší podmínky pro LGBT+ komunitu, která v Polsku v současné době zažívá těžké časy. Přečtěte si otevřený rozhovor s polským gay párem, který se v Polsku snaží dělat osvětu a ukázat místním lidem, že gayové, lesby a další queer lidé nejsou nebezpeční.

Ahoj Jakube a Dawide, kde jsme vás teď zastihli?

Právě jsme v našem bytě ve Varšavě.

Žijete přímo ve Varšavě?

Jen částečně. Druhé bydlení nyní máme v přímořském městečku Hel, kde aktuálně trávíme většinu času. Nicméně centrum veškerého života se odehrává ve Varšavě, proto často jezdíme i tady.

Varšava je asi jedním z mála míst v Polsku, které je více otevřeno LGBT+ komunitě? Asi víc než městečko Hel?

To jsme si také mysleli, než jsme se před rokem odstěhovali do městečka Hel, které je opravdu malé. Měli jsme strach z toho, jak tam na nás budou lidé reagovat. Ale všichni jsou opravdu přátelští. Řekli bychom, že sever Polska je docela dost tolerantní. Ale spíše západ, východ moc ne. Ačkoliv je naše městečko víc na východě, jedná se asi o nějakou výjimku. Lidé nás ihned akceptovali.

V Polsku však existují i tzv. „zóny bez LGBT“. Co na to říkáte?

Ano a je to velmi smutné. My jsme se do některých těchto míst vydali s našimi duhovými rouškami (více ve videu níže). Píše se, že v těchto místech je zakázáno propagovat LGBT+ komunitu a „ideologii“. Ale nikdo moc neví, co přesně to znamená. Takže když tam půjdeme po ulici a dáme si pusu, nebo se jen budeme držet za ruce, tak tím propagujeme LGBT+ komunitu? Někteří lidé si myslí, že v „zónách bez LGBT“ by se lidé z komunity vůbec neměli vyskytovat.

Nicméně všechno je to obrovská hloupost, protože zastupitelé a autority v těch místech přeci nemohou zakázat život určité skupině lidí. Ale bohužel se to snaží říkat v rozhovorech v novinách a v televizi, aby tím podpořili negativní postoj k naší komunitě.

Když už mluvíme o zastupitelích a autoritách, v Polsku nedávno proběhly prezidentské volby, v rámci kterých se objevil kandidát a současný primátor Varšavy Rafał Trzaskowski, který podporuje všechny lidi bez rozdílu. Co říkáte na to, že nakonec opět zvítězil Andrzej Duda, který má k LGBT+ komunitě velmi negativní postoj?

My jsme samozřejmě doufali, že vyhraje Rafał Trzaskowski. On totiž razantně vystupuje proti jakékoliv nenávisti. Avšak když svou kampaň někdo na nenávisti postaví, tak v Polsku získá větší sílu a podporu. A to je Andrzej Duda. Ačkoliv by prezident měl být člověkem, který lidi spojuje, Duda svou popularitu staví jen na nenávisti. Je velkým zklamáním, že si jej Poláci opět zvolili za prezidenta.

Ale výsledky byly dosti těsné…

To sice byly, ale musíme říct, že jsme očekávali, že to Andrzej Duda opět vyhraje. Má daleko víc peněz, má podporu vlády. Náš premiér cestoval po celé zemi a podporoval jej. Andrzej Duda má především také podporu státní televize, která je v Polsku stále velmi populární. Je to vlastně nejpopulárnější kanál. A když v této televizi každý den říkají, že nejlepším kandidátem je Andrzej Duda, tak to prostě nemohlo dopadnout jinak.

Velmi smutné bylo to, když jsem Andrzeje Dudu slyšel mluvit o tom, že LGBT+ komunita nejsou lidé, ale že je to pouze ideologie. Mysleli jsme si, že už je to příliš a že o prezidentský post přijde, ale ostatní lidé si to asi nemysleli.

olsko se v tomto ohledu vrátilo asi o 15 let zpět. Protože již nějakou dobu jsme bojovali za rovnost, manželství apod. Ale teď lidem opět musíme vysvětlovat, že nejsme pedofilové, že neučíme malé děti, jak masturbovat. Je to hrozné, co se o nás povídá. Všechno tohle vychází z úst vládních představitelů a prezidenta. Ve velkých městech v Polsku dokonce jezdí dodávky s megafonem, které rozhlašují, že gayové a lesby jsou pedofilové a hodně lidí tomu bohužel věří.

To však budou pravděpodobně nějací primitivové?

Během natáčení našich videí na YouTube potkáváme mnoho lidí. Pár nám jich například řeklo, že jim nevadí, že jsme gayové, ale proč učíme děti, jak masturbovat? V takovém případě fakt nevíte, co na to odpovědět. Překvapí vás, že takové blbosti někdo věří. Už pět let děláme to, co děláme. Snažíme se šířit osvětu, ale jako bychom se najednou opět vrátili zpět a byli na začátku.

Kdybyste to tedy měli zhodnotit, co je největším problémem Polska v souvislosti s LGBT+ komunitou?

Největším problémem je vládní garnitura. Všechno je to jen boj o získání moci. Náš prezident, vláda a politická strana Právo a spravedlnost jsou jen populisté a k tomu, aby získali preference, používají strach lidí. Svou sílu staví na nenávisti. Vytvoří si nějakého nepřítele a pak se lidem snaží namluvit, že jsou jediní, kdo je před tímto nepřítelem ochrání. Před pěti lety to byli imigranti, kteří byli dle jejich slov hrozbou pro Polsko. Lidé jim proto dali hlasy, aby je před imigranty ochránili. Nicméně pak vyšlo najevo, že žádní imigranti do Polska nemíří, takže se postupně přesunuli na další „nebezpečí“ a jedno z nich je i LGBT+ komunita. Stejné je to i s katolickou církví, která se s vládou navzájem hodně podporuje. Neustále hovoří o tom, že chtějí ochránit polské tradice, tradiční rodinu, katolické hodnoty apod.

Svět nedávno obletěla zpráva, že polští biskupové chtějí nahnat gaye a lesby do speciálních zařízení a tam je „léčit”… Několik takových zařízení již v Polsku funguje, což lze dohledat i na internetu. Co si o tom myslíte?

Jakub: Před patnácti lety jsem s touto „terapií“ měl osobní zkušenost. Bylo mi 16 let. Nebyl jsem moc nadšený z toho, že jsem gay. Měl jsem v tu dobu ještě přítelkyni a říkal jsem ji, že se spíše cítím jako gay. Ona odvětila, že to překonáme. Nakonec jsem s ní šel na terapii. Byla to jedna z nejhorších věcí, která se mi v životě udála. Potkal jsem se s jeptiškou, která se mi snažila vysvětlit, proč jsem gay. Snažila se mě přesvědčit, že je to kvůli nenaplněné lásce ze strany mé rodiny. Že mě můj otec nemá dostatečně rád, proto hledám lásku u mužů. Namlouvala mi i další hrozné věci. Byl jsem z toho zdrcený.

Pokud chtějí něco podobného s mladistvými dělat nyní, je to něco hrozného. Když jste teenager, hodně vás takové sezení poznamená. Nyní jsem v pohodě a jsem hrdý, ale v mládí jsem se teprve hledal… Ačkoliv říkají, že budou něco podobného s mladistvými dělat, věřím, že to nedopadne. Co mě však nejvíc děsí, že tohle říkají nahlas a lidé tomu uvěří. Lidé si budou myslet, že někdo může proměnit člověka. Dokážu si velmi živě představit, že pak půjdeme za ruce a někdo na nás bude pokřikovat, proč jsme sakra gayové, když můžeme jít na terapii…

Takových stupidních zpráv se v Polsku objevuje vícero. Například polský dětský ombudsman nedávno prohlásil, že někteří sexuální pedagogové dávají dětem pilulky na změnu pohlaví. A že za tím stojí LGBT+ organizace. A tohle se v naší zemi děje v roce 2020. V tomto století musíme poslouchat takto stupidní věci, kterým mnoho Poláků věří.

Máte přesto pocit, že se Polsko nějak mění k lepšímu, ačkoliv se dle vašich slov vrátilo o několik let zpět?

Myslíme si, že to bude bohužel horší. Jedinou nadějí byl nyní Rafał Trzaskowski, ale ten prohrál. Když před pár lety vyhrála strana Právo a spravedlnost volby, věděli jsme, že to nedopadne dobře.

Přemýšleli jste, že kvůli tomu z Polska odejdete?

Několikrát. Ale není to tak jednoduché, když je vám přes třicet a máte tady rozjetou kariéru. Už jsme se tady doslova usídlili.

Takže zůstanete v Polsku a budete bojovat za lepší zítřky?

Budeme bojovat. Co jiného nám zbývá? Nemůžeme sice bojovat s vládou za uzákonění lepších práv, ale můžeme mluvit k lidem a ukázat jim, že nejsme žádnou hrozbou a nejsme vůbec špatní, jak o nás vládní představitelé hovoří. A o to se snažíme.

Nedávno jste se vydali také do Vatikánu, kde jste na hlavním náměstí před papežem Františkem vytáhli duhovou vlajku s nápisem „HELP“. Co jste tím chtěli dokázat?

V Polsku se nedávno odehrála taková kauza, kdy aktivisté pověsili duhovou vlajku na sochu Krista Spasitele před Bazilikou svatého Kříže ve Varšavě. Vzbudilo to velkou vlnu nevole, zatýkání, protesty apod. Tak jsme se s vlajkou rozhodli vyjet do centra katolické církve – Vatikánu. Nutno zmínit, že papež František káže trochu něco jiného, než co říká církev v Polsku. Takže jsme se snažili zaujmout jeho pozornost a dokázat, že situace v Polsku je opravdu špatná.

Jak na vás lidé ve Vatikánu reagovali?

Velmi dobře a byl jsem z toho opravdu překvapen. Na Svatopetrském náměstí nám mnoho lidí řeklo, že je to skvělý nápad tam takhle vystoupit, že jsou s námi a drží nám palce. Zjistili jsme, že každý katolík nechová zášť a nenávist vůči LGBT+ komunitě.

O pár dní později zaslal papež František zprávu všem Polákům skrze svůj twitterový účet, který hojně používá ke komunikaci s lidmi: „Bůh nechce, aby bylo jeho jméno používáno k utlačování lidí. Žádám všechny, aby přestali používat náboženství k podněcování nenávisti, násilí, extremismu a slepého fanatismu.“ Uvidíme, zda si z toho polská církev něco vezme…

Doufejme! Moc děkuji za rozhovor a ať se daří!

My také děkujeme. Ještě musíme dodat, že do Česka jezdíme velmi rádi. Byli jsme tam před nedávnem. Vzpomínám, jak jsme se procházeli po Karlově mostě a drželi se za ruce a dali si polibek. Tak blízko Polsku, ale přitom jsme se mohli cítit zcela svobodně. Doufejme, že to tak jednou bude i u nás.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Mato
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 286
Dal: 68 poděkování
Dostal: 64 poděkování

Re: Před 15 lety jsem v Polsku prošel konverzní terapií, aby ze mě byl hetero muž... (LUI)

Nový příspěvek od Mato »

Hmm, ako začať... ten chlápek je celkom mimo... Asi nevie, čo LGBT v skutočnosti je, kto v nej je a kto ju ovláda. Vôbec to nie je len o gayoch, čo si chcú dať slobodne pusu na verejnosti... A Poľko to veľmi dobre vie. LGBT je skutone nebezpečná organizácia a to, že Cirkev ju nenávidí, to neznamená, že nenávidí ľudí. Presne ako v Biblii sa píše- miluj hriešnika, nenáviď hriech. Ale útok na činnosť tejto skupiny si jej členovia vzťahujú na seba a preto si myslia, že ich Cirkev nenávidí, čo vôbec nie je pravda. Každý má v Cirkvi otvorené dvere, aj členovia LGBT, ale nie ideológia sama, ktorá je hriechom.

To, že si pri konverznej terapii prešiel peklom, to je normálka. Každá psychoterapia je bolestivé špáranie sa v hlbokej rane. Avšak je otázne, nakoľko to skutočne dosiahne zmena sexuality, lebo to nie je cieľom konverznej terapie.

V časoch volieb som bol v Poľsku a celý scenár osobne sledoval. Som úprimne rád, že Duda vyhral. Nenávisť práveže vychádzala zo strany Trzaskowskeho... stačilo si skutočne pozrieť len speech do médii kto a ako dával a myslím si, že každý rozumný človek má v tom jasno. Mimo to, Dudu skutočne volila polovica poliakov, zatiaľ čo k Trzaskowskemu sa popridávali z inych kandidátov, ktorí neboli za neho, ale proti Dudovi... takže sám Trzaskowski nemal až tak veľa svojich vlastných voličov.

Čo sa týka tých predsudkov voči gayom... áno, v tom má bohužiaľ pravdu, ale neverím, že v tom má prsty Cirkev, ale skôr vplyvné osoby, ktoré čosi vypustia z úst a šíri sa to ako huby po daždi, najmá ak ide o jednoduchších ľudí, ktorí potrebujú pozornosť. Však samotní pedofili majú tých predsudkov až až :D a to sa nerátame do LGBT, ale mnohí nás tam nasilu pchajú...

Celý článok je písaný hodne jednostranne očami človeka, ktorý subjektivizuje pravdu, ale pravda je skutočne inde. Poliaci nie sú blbí a veľmi dobre rozlišujú ľudí podľa ich zámeru, nie orientácie. A očividne týpek z textu vôbec nepochopil pápeža Františka a poľskú Cirkev :D Pápež František tvrdí totiž to isté, čo poľská Cirkev hlása a učí, len to hovorí inými slovami, miernejšie, pretože má iný kultúrny vzorec, no nikdy nedal LGBT zelenú a nikdy nedá. Ten článok by som vôbec nebral vážne. Nie je objektívny :) pekný deň prajem.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 612
Dal: 589 poděkování
Dostal: 364 poděkování

Re: Před 15 lety jsem v Polsku prošel konverzní terapií, aby ze mě byl hetero muž... (LUI)

Nový příspěvek od Filip »

Mato píše: pátek 11. 9. 2020, 15:36:50 Hmm, ako začať... ten chlápek je celkom mimo...
Prepáč Maťo, ale asi ty si celkom mimo.
Mato píše: pátek 11. 9. 2020, 15:36:50Asi nevie, čo LGBT v skutočnosti je, kto v nej je a kto ju ovláda.
Kto ju ovláda? Židia, Soros, Čaputová?
Mato píše: pátek 11. 9. 2020, 15:36:50 Vôbec to nie je len o gayoch, čo si chcú dať slobodne pusu na verejnosti... A Poľko to veľmi dobre vie.
Je to o tom. Je to o tom, aby sa gayovia mohli chytiť na ulici, aby si mohli dať pusu a nikto sa nad tým nepohoršoval.
Mato píše: pátek 11. 9. 2020, 15:36:50LGBT je skutone nebezpečná organizácia a to, že Cirkev ju nenávidí, to neznamená, že nenávidí ľudí.
LGBTI nie je žiadna organizácia a rozhodne nie je nebezpečná. Jediné čo chcú ľudia označený pod akronymom LGBTI aby mali rovanké práva ako ostatní a to nemajú.
Mato píše: pátek 11. 9. 2020, 15:36:50To, že si pri konverznej terapii prešiel peklom, to je normálka. Každá psychoterapia je bolestivé špáranie sa v hlbokej rane. Avšak je otázne, nakoľko to skutočne dosiahne zmena sexuality, lebo to nie je cieľom konverznej terapie.
Túto terapiu dávno zavrhli všetci odborníci, lebo častokrát vážne poškodzovala duševné zdravie a úlohou terapie nie je poškodzovať duševné zdravie. Po psychoterapii by sa mal cítiť človek lepšie, prijať sám seba a nie mať trvalé následky.
Mato píše: pátek 11. 9. 2020, 15:36:50V časoch volieb som bol v Poľsku a celý scenár osobne sledoval. Som úprimne rád, že Duda vyhral. Nenávisť práveže vychádzala zo strany Trzaskowskeho... stačilo si skutočne pozrieť len speech do médii kto a ako dával a myslím si, že každý rozumný človek má v tom jasno. Mimo to, Dudu skutočne volila polovica poliakov, zatiaľ čo k Trzaskowskemu sa popridávali z inych kandidátov, ktorí neboli za neho, ale proti Dudovi... takže sám Trzaskowski nemal až tak veľa svojich vlastných voličov.
Naozaj? To že Duda robí z homosexuálov občanov druhej kategórie, to že šíri fašistické myšlienky je v poriadku? To nie je nenávisť?
Mato píše: pátek 11. 9. 2020, 15:36:50Čo sa týka tých predsudkov voči gayom... áno, v tom má bohužiaľ pravdu, ale neverím, že v tom má prsty Cirkev, ale skôr vplyvné osoby, ktoré čosi vypustia z úst a šíri sa to ako huby po daždi, najmá ak ide o jednoduchších ľudí, ktorí potrebujú pozornosť. Však samotní pedofili majú tých predsudkov až až :D a to sa nerátame do LGBT, ale mnohí nás tam nasilu pchajú...
Majú, majú v tom prsty, aj predstavitelia aj predstavitelia štátu, pretože ľudia si z nich berú príklad. Je normálne že v štátoch, kde sú ich štátni, či cirkevní predstavitelia proti lgbti, je väčšia nenávisť voči takýmto ľuďom. A výsledok? Depresie a samovraždy inak orientovaných ľudí, či transexuálov.
Mato píše: pátek 11. 9. 2020, 15:36:50Celý článok je písaný hodne jednostranne očami človeka, ktorý subjektivizuje pravdu, ale pravda je skutočne inde.
Článok je osobná skúsenosť niekoho, kto si prešiel niečim, čím by si v civilizovanej spoločnosti nemal prejsť nikto.
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 451 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Před 15 lety jsem v Polsku prošel konverzní terapií, aby ze mě byl hetero muž... (LUI)

Nový příspěvek od Tim »

Mato píše: pátek 11. 9. 2020, 15:36:50 kto v nej je a kto ju ovláda.
A kdo teda?
Mato píše: pátek 11. 9. 2020, 15:36:50 LGBT je skutone nebezpečná organizácia
LGBT neni organizace, kdyz se narodis jako gay tak nedostanes clenskou legitimaci jak pri vstupu do NSDAP
Mato píše: pátek 11. 9. 2020, 15:36:50 Každý má v Cirkvi otvorené dvere, aj členovia LGBT, ale nie ideológia sama, ktorá je hriechom.
LGBT neni vecerni klub, tezko mluvit o clenstvi. LGBT definuje sexualni odlisnost neni to ideologie a ani podle bible kde je hrichem cin. Leviticus 22:18
Mato píše: pátek 11. 9. 2020, 15:36:50 Celý článok je písaný hodne jednostranne očami človeka, ktorý subjektivizuje pravdu, ale pravda je skutočne inde.
Napsal by jsi to i o pametnikovi z Osvetimi, ze to vnima moc subjektivne? On to zazil, my jen tlachame a prijde mi tedy ze az neumerne dehonestujes.
Mato píše: pátek 11. 9. 2020, 15:36:50 Ten článok by som vôbec nebral vážne. Nie je objektívny :) pekný deň prajem.
Zato ty jsi nazorova vyvazenost sama :D Neuvazoval jsi o stehovani do Egypta? U koptu by se ti libilo...
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7973
Dal: 1176 poděkování

Re: Před 15 lety jsem v Polsku prošel konverzní terapií, aby ze mě byl hetero muž... (LUI)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Příznivcem LGBT ideologie se člověk nerodí. Jak jsem kdysi psal:
Je to politická ideologie, podle které by mělo existovat registrované partnerství nebo manželství osob stejného pohlaví, měla by jim být umožněna adopce vlastních dětí nebo cizích dětí, samosprávy by měly povolovat zábor veřejných prostranství pochody hrdosti nebo by je měly dotovat. Standardní politická ideologie jako každá jiná, se kterou můžeme zcela souhlasit nebo zcela nesouhlasit nebo zčásti souhlasit a zčásti nesouhlasit. LGBT ideologie není totožná s homosexualitou jako sexuální orientací, protože sexuální orientace nepředurčuje politické názory.
Je možné, že je špatné tento jev nazývat LGBT ideologií a že by se to mělo přesněji jmenovat nějak jinak, ale faktem je, že tato ideologie existuje. Je v pořádku s ní nesouhlasit, právě tak jako je v pořádku s ní souhlasit.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 866
Dal: 146 poděkování
Dostal: 745 poděkování

Re: Před 15 lety jsem v Polsku prošel konverzní terapií, aby ze mě byl hetero muž... (LUI)

Nový příspěvek od Myš »

Docela mi překvapuje, že se tu bavíme o LGBT ideologii a ne o tom, že kontroverzní konverzní terapie, která mnohým lidem zanechala šrámy na duši, je aktuálně znovu téma a biskupská konverze chce zakládat kliniky k tomu určené. Že LGBT hnutí někdy přiliš tlačí a není chápavé ke konzervativním postojům některých lidí třeba v tématu manželství, s tím souhlasím. Ale chybí mi tu diskuze o té druhé straně, že silně konzervativní proudy v Polsku svou ideologií zjevně stigmatizují minority.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD