Prostasia Foundation

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Příspěvky: 1040
Dal: 1298 poděkování
Dostal: 548 poděkování

Prostasia Foundation

Nový příspěvek od Dreamer »

Na anglicky mluvícím internetu existuje řada projektů věnovaných prevenci zneužívání dětí (CSA) a pedofilii. Rád bych tu pro případné zájemce sdílel link na Prostasia Foundation, která patří mezi mladší a zajímavější počiny. Organizace o sobě píše následující:
Potřeba chránit děti před pohlavním zneužíváním je tématem, na kterém se všichni shodnou. Opatření, která přijímáme v boji proti pohlavnímu zneužívání dětí, jsou však často méně účinná, než by měla být, protože jsou vedena spíše emocemi než důkazy. Ve snaze chránit děti před zneužitím (CSA) můžeme nakonec ublížit jim i ostatním.

Nadace Prostasia se snaží řešit tento problém:
- pomáháním s financováním spolehlivého vědeckého výzkumu v oblasti prevence CSA
- jednáním s různými zúčastněnými stranami, jejichž hlasy obvykle nejsou slyšet
- řešením dopadů zákonů a politiky na ochranu dětí na lidská práva
- sdělováním výsledků našeho výzkumu a zapojením politiků, platforem a veřejnosti

Tento jedinečně vyvážený, práva-respektující přístup k prevenci CSA nám umožňuje nejen chránit děti před zneužíváním, ale také snížit škody způsobené dětem i ostatním v důsledku převážně reaktivní agendy ochrany dětí [v současnosti tlačené naší společností].
Přestože se jejich web nezdá nijak moc navštěvovaný, myslím že si organizace zaslouží pozornost. Jedná se o neziskovku se sídlem v San Franciscu, a její zakladatelé/členové se i přes citlivé téma obhajoby pedofilů nebojí ukázat své tváře a publikují:

- videa s rozhovory na téma CSA a pedofilie
- podcast "Sex, Human Rights, and CSA Prevention"

Kromě osvětové činnosti realizují i nějaké ty projekty. Momentálně shání finance na výzkum toho, zda využívání outletů fantazie (jako je fikce, umění, role-play, ale také virtuální DP či sex-panenky) vede ke snižování či zvyšování rizika CSA.

To by asi na úvod stačilo. Omlouvám se za neumělý překlad :)