Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci → PARAFILIK.CZ

Udělen BAN uživatelce Bouře a uživateli Prim

Informování ohledně udělených trestů a varování. (V této části fóra mohou zakládat témata pouze členové Týmu ČEPEK, ostatní registrovaní uživatelé, s výjimkou uživatelů na Trestné lavici, mohou na již založená témata reagovat. Uživatelé na Trestné lavici mohou přispívat až po schválení.)
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Jsem i na Toxu - své ID poskytnu na požádání přes SZ nebo email.
Dal: 863 poděkování
Dostal: 1486 poděkování

Udělen BAN uživatelce Bouře a uživateli Prim

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Vážení uživatelé fóra,

je mi líto, že Vás v poměrně krátké době musím informovat o dalším uděleném trestu – a to dokonce o dvou trestech zároveň.

Dne 12. 7. 2020 obdržela uživatelka Bouře cestou soukromé zprávy upozornění, že není žádoucí a je proti pravidlům, aby naváděla uživatele k tomu, kde mohou najít její soukromé kontakty na její osobu. V této SZ byla i explicitně zmíněna jiná diskusní platforma, na níž se vědělo, že se uživatelka vyskytuje. Uživatelka také byla upozorněna, že v případě opakovaných problémů může dojít už ne k upozornění, ale k udělení trestu.

Dne 23. 8. 2020 obdržel administrátorský Tým informační email, že uživatel Prim má s uživatelkou Bouře komunikovat na jiné platformě, než je ČEPEK. Z tohoto důvodu jsme v rámci Týmu dohledávali informace, zda tomu je skutečně tak. Poté, co jsme jednoznačně potvrdili, že uživatelé se minimálně krajně museli dát na Alíkovi do kontaktu, jsme chtěli zjistit, zda uživatelka Bouře ví, že dotyčný uživatel na jiné platformě je Prim (to, že Prim věděl, že se jednalo o uživatelku Bouře, bylo jisté).

Dne 24. 8. 2020 večer jsem se tedy uživatelky Bouře prostřednictvím chatu otázal, že nám došel určitý blíže nespecifikovaný email, v němž se hovoří o jednání uživatele Prim na jiné diskusní platformě a zda neví, jaký má na dané platformě Prim nick. Uživatelka odpověděla, že neví, jaký nick má Prim. Skryla si ale na dané platformě seznam přátel, v němž byl profil Prima uveden. Když byla konfrontována s tím, proč tak zničehonic učinila, odpověděla, že tak učinila proto, že se domnívala, že budu (či budeme) její profil zkoumat. Na následující dotaz, co je na dosud vždy zveřejněných přátelích na diskusní platformě zvláštního, nedokázala nejdříve odpovědět, následně však řekla, že měla určitou dobu podezření, že jeden z uživatelů bude někdo z ČEPEKu, ale nechce, aby měl dotyčný člověk problém, a proto přátele skryla. Stále však popírala, že by věděla o tom, že daný uživatel na jiné platformě byl Prim.

Přestože jsme tuto situaci v té době řešili pouze s uživatelkou Bouře a s nikým jiným, uživatelka Bouře skrz jiný komunikační kanál zmínila uživateli Prim naši diskusi s ní a vzhledem k časovým prodlevám v odpovědích na mé dotazy se pravděpodobně domlouvala, co má tvrdit (a jak nám má lhát), což se následně projevilo tím, že nás Prim o našich diskusích s uživatelkou Bouře oslovil, což neměl jak jinak vědět, než od dané uživatelky, přičemž na chatu ani fóru diskuse o tomto mezi nimi neproběhla. Nejdříve jsme si v Týmu nebyli jistí, zda Bouře nemohla kontaktovat Prima na této platformě až poté, co byla na toto upozorněna administrátory komunity ČEPEK. Vzhledem k tomu, že je silně nepravděpodobné, že by uživatelka jen tak oslovila náhodného uživatele, o němž by si nebyla jistá, zda je Primem, s tím, že se jejich případný kontakt na jiné platformě řeší na pedofilním fóru (čímž by i ona sama dala potenciálně najevo cizímu člověku, že chodí na pedofilní web), a vzhledem k tomu, že Prim se o této naší diskuzi s uživatelkou Bouře dozvěděl dříve, než administrátoři konfrontovali uživatelku přímo s nickem na dané platformě, bylo však jasné, že spolu komunikovali ještě dříve – a že tudíž uživatelka Bouře opakovaně nemluví pravdu. Ta si stále stála za tím, že nevěděla jistě, že je daný uživatel Prim. I na přímý a konečný dotaz mého kolegy, kdy se jí tázal, jak to tedy je a jestli věděla, kdo je daný uživatel, odpověděla, že měla jen silné podezření, že je to někdo z ČEPEKu. Vícekrát tvrdila, že pravidla neporušila.

Tuto celou situaci jednoduše vyřešil Prim, který se ke všemu přiznal a doložil důkazy, že spolu dlouhodobě komunikovali na jiné platformě, než je ČEPEK. Prim se zároveň omlouval za přidělené starosti a na rovinu sdělil, že odmítá toto své chybné jednání zapírat.
RESUMÉ:
1) Uživatel Prim se dopustil porušení pravidla č. 9, o němž velice dobře věděl, že je v našich pravidlech zakotvené. Delší dobu byl v kontaktu s osobou mladší 15 let, kterou potkal v komunitě ČEPEK, na jiné diskusní platformě, kde si s ní psal poté, co její účet na tamní platformě objevil kvůli podobné přezdívce jako na webu. Toto je velké pochybení, ale Tým zároveň bere v úvahu to, že uživatel nelhal, nezapíral a řekl pravdu o tom, jak to bylo, což je určitá polehčující okolnost.

2) Uživatelka Bouře se dopustila opakovaného porušení pravidla č. 9, o němž velice dobře věděla, že je v našich pravidlech zakotvené. Delší dobu byla zkontaktovaná s osobou z ČEPEKu na jiné diskusní platformě poté, co věděla, že se jedná o uživatele ČEPEKu. Místo dodržení pravidla č. 9 si s tímto uživatelem opakovaně psala. Vzhledem k jejímu věku je samozřejmé, že rozum pro dodržování pravidel měl mít hlavně Prim, který je podstatně starší a také je na webu i podstatně déle. Na druhou stranu uživatelka Bouře opakovaně zapírala evidentní skutečnosti a lhala, což je přitěžující okolností.

3) Prvotní návrh řešení byl takový, že vzhledem k věku by měla uživatelka Bouře obdržet poloviční trest oproti uživateli Prim, který (zcela logicky) byl v tomto případě více odpovědný. V současné situaci, kdy Prim obdržel určitou polehčující okolnost a uživatelka Bouře naopak okolnost přitěžující, se toto nezdá férové – proto uživatelka Bouře obdrží tříčtvrteční trest trestu Prima.

Prim tudíž dostává 14 dní BANu na chat i fórum, uživatelka Bouře 10 dní BANu na chat i fórum a oba dva uživatelé 5 trestných bodů. Tyto tresty se datují od 28. 8. 2020. Oba dva uživatele důrazně upozorňujeme, že pokud se prokáže podobné provinění ještě jednou, tak tento BAN již může být permanentní. Na čistě osobní rovině dodám, že administrátorský tým je zklamaný hlavně tím, že se tohoto provinění dopustili dva lidé, kterých se administrátorský tým snažil opakovaně zastávat, a že místo upřímného přiznání (které by stejně jako v případě Prima bylo polehčující okolností) se uživatelka Bouře uchýlila k opakovanému zapírání a lžím.

Na druhou stranu nás mrzí, že dospělý uživatel vede 13letou dívku ke lžím (a ještě k tomu v případě, kdy to ani není třeba - přece si mohli bez jakýchkoliv problémů psát i přes náš web na chatu, Bouře je přítomna skoro každý den, a nebyl by to žádný problém). Uživatel Prim neměl uživatelku Bouře kontaktovat na jiné platformě a uživatelka Bouře měla toto chování Prima nahlásit administrátorům ČEPEKu - v takovém případě se všechno mohlo řešit úplně jinak.

Je třeba si také uvědomit, že porušování tohoto pravidla neohrožuje pouze uživatele, kterých se provinění týká, ale celou komunitu. Komunita ČEPEK funguje 10 let, ale to samo o sobě není zárukou, že má své místo na českém internetu jisté. Řada lidí stále hledá jakoukoliv záminku k útoku na komunitu a chování, kterého se týká tento trest, by svoje místo mezi náboji proti ČEPEKu jistě našlo. I proto je na toto provinění administrátorským týmem pohlíženo obzvláště přísně.

Děkujeme za pochopení.

Za Tým ČEPEK,
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Prim
Registrovaný uživatel
Varování: 6
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 13
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)
Dal: 141 poděkování
Dostal: 168 poděkování

Re: Udělen BAN uživatelce Bouře a uživateli Prim

Nový příspěvek od Prim »

Původně jsem se nechtěl vůbec vyjadřovat, ale nakonec jsem se rozhodl zareagovat na něco, co se mi zdá zavádějící.
Marco píše:Na druhou stranu nás mrzí, že dospělý uživatel vede 13letou dívku ke lžím...
Naši soukromou korespondenci jsi neviděl, nemůžeš tak s jistotou tvrdit jestli jsem ji k něčemu naváděl. Ona psala to co psala ze své vlastní vůle, protože nechtěla, abych z toho měl problémy. Upřímně doufala v to, že mi tím pomůže. Nemám jí to za zlé. Udělal bych pro ní to stejné, kdyby jí to mělo pomoct. Přátelé spolu drží v dobrém i ve zlém...

Nechápu, proč to nebylo zpočátku řešeno se mnou, když jsem očividně já udělal ten první krok. Neber to prosím jako útok, jen mě ten postup zaráží.

[24.08.20 21:35:33] Marco Freeman: A dotyčný teď čeká na naše kroky, co s tím uděláme, zda vyvodíme následky, zda budeme dbát na dodržování pravidel.
V tu dobu jsem na nic nečekal. Moc dobře jsem věděl, co přijde. Proto jsem se taky přiznal. Chtěl jsem to mít rychle za sebou, aby se to nemuselo protahovat. Chápu, že pro nikoho ze zúčastněných není příjemné, když se musí něco takového řešit.
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Jsem i na Toxu - své ID poskytnu na požádání přes SZ nebo email.
Dal: 863 poděkování
Dostal: 1486 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Prim píše: čtvrtek 27. 8. 2020, 22:50:01Naši soukromou korespondenci jsi neviděl, nemůžeš tak s jistotou tvrdit jestli jsem ji k něčemu naváděl.
Už jen tím, že sis s ní vědomě psal mimo diskusní fórum a diskusní chat ČEPEKu, jsi ji vědomě vedl k tomu, aby porušovala pravidla našeho webu a toto zatajovala pro tvou ochranu. Jinými slovy - vedl jsi k tomu, ať toto porušení pravidel zapírá. (Kdyby sis tam s ní nepsal, nemohlo dojít k porušení daného pravidla a ani k zatajování této skutečnosti.)

Prim píše: čtvrtek 27. 8. 2020, 22:50:01Nechápu, proč to nebylo zpočátku řešeno se mnou, když jsem očividně já udělal ten první krok. Neber to prosím jako útok, jen mě ten postup zaráží.
S Bouří to bylo řešeno proto, že nebylo jasné, zda i ona vědomě porušila pravidla (klidně to mohlo být tak, že jsi ji kontaktoval, aniž by ona věděla, že jsi Prim - pak bys samozřejmě byl vinen jen ty). To, že jsi ty porušil pravidla, nám bylo známo, proto jsme v prvé řadě komunikovali s Bouří. A než jsme vůbec mohli začít komunikovat s tebou, tak už jsi získal info odjinud, což svým způsobem taky potvrdilo naše doměnky.

Prim píše: čtvrtek 27. 8. 2020, 22:50:01[24.08.20 21:35:33] Marco Freeman: A dotyčný teď čeká na naše kroky, co s tím uděláme, zda vyvodíme následky, zda budeme dbát na dodržování pravidel.
V tu dobu jsem na nic nečekal.
Přiznám se, že poněkud udiveně poznávám zprávu, kterou jsem psal Bouři v šeptání. *scratch* Tato věta se netýkala tebe, ale týkala se onoho anonyma, který nám poslal email. Nevíme, co je zač, tak jsem Bouři vysvětloval, že může být kdokoliv a odkudkoliv a že zajisté čeká na to, zda vyvodíme následky a zda budeme dbát na dodržování pravidel (o čemž nepochybuji, když nám to upozornění napsal, zajisté čekal, jak na to zareagujeme).
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Michaela
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 23
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: A oni povídali, že se od hor mračí,
a byly to jen Tvoje vlasy černé,
jenž škrtily ve tmách perutí svou dračí,
v tmách škrtily to moje srdce věrné...
Dal: 214 poděkování
Dostal: 216 poděkování

Nový příspěvek od Michaela »

Prim píše: čtvrtek 27. 8. 2020, 22:50:01
Naši soukromou korespondenci jsi neviděl, nemůžeš tak s jistotou tvrdit jestli jsem ji k něčemu naváděl. Ona psala to co psala ze své vlastní vůle, protože nechtěla, abych z toho měl problémy. Upřímně doufala v to, že mi tím pomůže. Nemám jí to za zlé. Udělal bych pro ní to stejné, kdyby jí to mělo pomoct. Přátelé spolu drží v dobrém i ve zlém...

Bouři chápu, že se zachovala loajálně k příteli, já docela loajalitu k přátelům ctím a práskání není moje hobby, takže mám pochopení pro tohle. Pro to, že psala i pro to, že zapírala.

Ban je myslím přiměřený, ono se nakonec nestalo nic zase tak hroznýho kromě toho, že chtěl být někdo k někomu hodnej a nápomocnej a porušil pravidla. :)
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 329 poděkování
Dostal: 682 poděkování

Nový příspěvek od Cykle02 »

Takže teď už spolu pokecají jen na tom Alíkovi. BRAVO *bravo* *lol*
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Dal: 112 poděkování
Dostal: 179 poděkování

Nový příspěvek od pbd »

Cykle02 píše: pátek 28. 8. 2020, 8:46:41 Takže teď už spolu pokecají jen na tom Alíkovi. BRAVO *bravo* *lol*
Jak bys to řešil ty?
teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 1
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 12
ve věku do: 25
Kontakt: teenbl@seznam.cz
Dal: 303 poděkování
Dostal: 480 poděkování

Nový příspěvek od teenbl »

Mně celé to pravidlo přijde od začátku zvláštní a to hlavně proto, že si myslím, že pravidlo, tak aby dávalo smysl, musí být vymahatelné. Kdybych to měl trošku více vysvětlit, tak mám za to, že pokud si už třeba uživatel nastaví jako nick něco, co užívá jinde, tak to přímé porušení tohoto pravidla není, a přesto to velmi snadno k porušení tohoto pravidla může vést. Chápu, proč někomu může přijít jednoduší takové pravidlo zavést, ale fakt mi pořád připadá, že faktický zákaz je to jen velmi okrajově, email se dá získat vždy.
Marco Freeman píše: čtvrtek 27. 8. 2020, 21:48:48 Je třeba si také uvědomit, že porušování tohoto pravidla neohrožuje pouze uživatele, kterých se provinění týká, ale celou komunitu. Komunita ČEPEK funguje 10 let, ale to samo o sobě není zárukou, že má své místo na českém internetu jisté. Řada lidí stále hledá jakoukoliv záminku k útoku na komunitu a chování, kterého se týká tento trest, by svoje místo mezi náboji proti ČEPEKu jistě našlo. I proto je na toto provinění administrátorským týmem pohlíženo obzvláště přísně.
Já si opravdu nejsem jist, jak toto myslíš, webu jako takovému opravdu není žádným způsobem přičitatelné to, co udělá jeden uživatel, ještě na jiném místě než na dotyčném webu. Ať se na to dívám jakkoliv, prostě tam tu přičitatelnost nevidím. V podstatě by jsi totéž mohl prohlásit o jakémkoliv pravidle. Chápal bych toto tvrzení u pravidel, které regulují určité právní normy, ale uvedeného případu se to netýká.
Naposledy upravil(a) teenbl dne pátek 28. 8. 2020, 10:03:21, celkem upraveno 1 x.
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 326 poděkování
Dostal: 273 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Cykle02 píše: pátek 28. 8. 2020, 8:46:41Takže teď už spolu pokecají jen na tom Alíkovi. BRAVO *bravo* *lol*
Taky mě to napadlo. Na druhou stranu, pokud začne někdo obtěžovat děti na Alíkovi, jde to na triko Alíkovi. A pokud je Alík hlídanej a má tam podobná pravidla jako ČEPEK, tak OK. Holt Prim a Bouře se seznámili na ČEPEK a porušili pravidla ČEPEKu, takže dostali trest tady. Na Alíkovi pravidla neporušili, tak si tam mohou dál povídat.
pbd píše: pátek 28. 8. 2020, 9:38:42Jak bys to řešil ty?
Nedá se to řešit. ČEPEK má nějaká pravidla, aby chránil ty děti, a má tresty za porušení pravidel. Jestli Prim začne Bouři nevhodně obtěžovat na Alíkovi (čemuž ale nevěřím, protože si nemyslím, že by to Prim udělal a navíc je Alík hlídaný), tak to bude problém "Prim obtěžoval dítě na serveru Alík". A ČEPEK se snaží zamezit tomu, aby jeho členové měli pokušení děti kontaktovat jinde.

Mě je jenom líto, že (a) to Prim udělal, když ta pravidla myslím zná (nebo by měl znát), (b) že to Bouře udělala, hlavně když ta pravidla byla zavedená kvůli ní a mrzí mě, že to hned nepřiznala. Já se snažím nelhat a nepodvádět, protože z toho nemám dobrý pocit a bojím se, že každá taková lež nebo podvod se na mě brzo provalí. V mládí na ZŠ jsem se nechal zatáhnout do jedné věci, za kterou se stydím, pak jsem jednou na popud mojí ex udělal druhou věc, za kterou se stydím a opravdu nic takového už dělat nechci. Tak snad se Bouře poučila, že lež má opravdu krátké nohy :)

Mojí zvědavosti nedá spát, jak se na to vlastně přišlo - jenom tím, že si Bouře zařadila Prima do přátel? Nebo někdo viděl i komunikaci? Ale to asi zůstane zahaleno tajemstvím, pokud je to citlivá informace, tak samozřejmě nesdělujte. Jen jsem zvědavý :)
teenbl

Jak bys to řešil ty?
Já se na to dívám z pohledu právníka, který nemusí zohledňovat úplně všechny aspekty, které můžete brát v potaz. Nicméně z mého pohledu ten zákaz má i ten problém, že pokud bych měl dostatečnou motivaci pro to tu komunikaci někam posunout, tak je mí v tu chvíli úplně jedno, že poruším nějaké pravidlo na webu, na který zase tak moc chodit nepotřebuji. Jinak bych to vnímal třeba na FB, jen chci poukázat na ten rozdíl. Takže vlastně i ten nepoměr mezi sankcí a potenciálním ziskem (nemluvím o jakémkoliv obtěžování, i fajn povídání může být super) je důvodem, proč jsem přesvědčený, že tohle moc dobře fungovat nemůže.
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 326 poděkování
Dostal: 273 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

teenbl píše: pátek 28. 8. 2020, 10:09:07Nicméně z mého pohledu ten zákaz má i ten problém, že pokud bych měl dostatečnou motivaci pro to tu komunikaci někam posunout, tak je mí v tu chvíli úplně jedno, že poruším nějaké pravidlo na webu, na který zase tak moc chodit nepotřebuji.
Tak ale pokud se chce ČEPEK prezentovat jako bezpečný web a chce dokázat, že nám jde o dobro dětí a nechceme je jen tady "ulovit" a pak je obtěžovat na jiném kanále, tak tady to pravidlo musí být. Pokud sem opravdu budou chodit i další děti a pravidlo tu nebude, tak sem začnou chodit i prasata s nečistými úmysly, dítě si převedou na jiný kanál a tam ho budou obtěžovat. Když tu to pravidlo je a někdo si převede komunikaci s dítětem jinam, jako teď Prim, tak dostane trest. Pokud to někdo udělá víckrát, dostane trvalý ban a už tu děti lovit nebude.
Samozřejmě, otázka je, jak se to ČEPEK dozví. Ale i to pravidlo tomu může pomoct, že to dítě bude vědět, že je to proti pravidlům a samo takový kontakt nahlásí (což Bouře neudělala).
Ano, to pravidlo děti nezachrání, prasata mimo ČEPEK si mohou vyhledávat děti sami jinde, to pravidlo ani nezabrání tomu, že se to opravdu nestane (stejně jako nazabrání zákon zneužívání dětí), ale dá informaci dětem, že by se to nemělo dít a eliminuje potenciální dospělé, kteří by nechutnou komunikaci s dětmi z ČEPEKu chtěli přesouvat na jiný kanál.
pbd
Administrátor

Nový příspěvek od pbd »

teenbl píše: pátek 28. 8. 2020, 10:09:07
Jak bys to řešil ty?
Já se na to dívám z pohledu právníka, který nemusí zohledňovat úplně všechny aspekty, které můžete brát v potaz. Nicméně z mého pohledu ten zákaz má i ten problém, že pokud bych měl dostatečnou motivaci pro to tu komunikaci někam posunout, tak je mí v tu chvíli úplně jedno, že poruším nějaké pravidlo na webu, na který zase tak moc chodit nepotřebuji. Jinak bych to vnímal třeba na FB, jen chci poukázat na ten rozdíl. Takže vlastně i ten nepoměr mezi sankcí a potenciálním ziskem (nemluvím o jakémkoliv obtěžování, i fajn povídání může být super) je důvodem, proč jsem přesvědčený, že tohle moc dobře fungovat nemůže.
Nevím proč cituješ otázku "jak bys to řešil ty", když na ni neodpovídáš.

Samozřejmě mě taky napadlo, že si to může říct každý - svedu komunikaci mimo, kde mě nebude nikdo sledovat a zaplatím za to 14ti denním BANem, což mi může být úplně šumák. Díky, Prime.
teenbl

Odpovídám jen nepřímo, neřešil bych to. nezaváděl bych takové pravidlo a nezakazoval bych takové jednání, protože prostě není přičitatelné webu. Podobně jako neřeším lidi z pedofilních komunit obecně. Potkal jsem okolo šedesáti pedofilů osobně, u spousty z nich jsem si řekl, že by neměli pracovat s dětmi i když pracují (fakt nemyslím nikoho konkrétního, ani konkrétní důvod) někteří mi přišli hloupí, jiní neschopní, jiní se nevhodně k dětem chovají (neznamená sexuálně) a přesto to neřeším. Proč ? Protože každý je zodpovědný za své konání a tohle pravidlo reguluje něco co nelze samo o sobě považovat za nežádoucí.
pbd
Administrátor

Nový příspěvek od pbd »

teenbl píše: pátek 28. 8. 2020, 11:20:22 Odpovídám jen nepřímo, neřešil bych to. nezaváděl bych takové pravidlo a nezakazoval bych takové jednání, protože prostě není přičitatelné webu.
Možná že ne po právní stránce, ale faktické důsledky to pro nás může mít velké. Naše komunita nemá rovné postavení ve společnosti.
Prim
Registrovaný uživatel
Varování: 6
ve věku od: 3
ve věku do: 13
Výkřik do tmy: „Lepší vestoje zemřít než na kolenou žít.“ (Uzbekistánské přísloví)
Dal: 141 poděkování
Dostal: 168 poděkování

Nový příspěvek od Prim »

Velmi by mě zajímal názor Kasze na danou situaci. Jestli bude mít čas, tak budu rád, když odpoví. Děkuji. Jesti ne, tak nevadí.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Ti, co se vzdají základních svobod, jen aby získali trochu bezpečí, si nezaslouží ani jedno a nakonec ztratí obojí.
Dal: 550 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Osobně mi bod 9 připadá napsaný dobře, už kvůli veřejnosti, co u nás hledá a vždy bude hledat nějaký problém. Vyplývá mi z něj, že nikdo nesmí vyzvat dítě jít si povídat jinam. Nevyplývá mi z něj, že by k tomu dítě nemohlo vyzvat dospělého, a ani mi z něj nevyplývá, že by bylo zakázané si s dítětem někde jinde povídat. Čtu ty pravidla špatně?
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 15
ve věku do: 35
Dal: 232 poděkování
Dostal: 51 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Mrzí mě že se tohle stalo.. Toto se nemělo nikdy stát a je mi líto že adminům přidělávám ještě více práce. Vím zkazila jsem to a admini maj právo být na mě naštvaní. Když jsem si psala s Primem mimo čepek nedošlo mi jaké až důsledky to může mít nikdy jsem ale neměla v úmyslu jakkoliv poškodit čepek. Myslím si že toto je pro mě dost velké ponaučení. Nebudu kopat kolem sebe prostě jsem porušila pravidla a ještě jsem lhala adminům a omlouvám se za to i když je moc pozdě a minulost už nezměním. :( Chtěla bych toto nějak odčinit.
Tak snad se Bouře poučila, že lež má opravdu krátké nohy
Samozřejmě že ano a myslím si dostatečně.
teenbl

pbd píše: pátek 28. 8. 2020, 11:48:30
teenbl píše: pátek 28. 8. 2020, 11:20:22 Odpovídám jen nepřímo, neřešil bych to. nezaváděl bych takové pravidlo a nezakazoval bych takové jednání, protože prostě není přičitatelné webu.
Možná že ne po právní stránce, ale faktické důsledky to pro nás může mít velké. Naše komunita nemá rovné postavení ve společnosti.
Přemýšlím, jak myslíš ty faktické důsledky, ta reportáž podle mého totiž nemá důsledky žádné, kromě návazného rozhodnutí skrytí části fora, které je ale čistě dobrovolné a stojím si za tím, že nebylo nutné(byť třeba vhodné). Rozhodně pak odmítám přistoupit na to, že se musí ustupovat jen protože, s tím někteří mají problém. V nerovné postavení ve společnosti jednoduše nevěřím. Má zkušenost je taková, že určitá sorta lidí s čepekem bude mít problém vždy(podobně jako třeba s prague pride) a snažit se to změnit ústupky nedává smysl.
teenbl

Dreamer píše: pátek 28. 8. 2020, 12:13:14 Osobně mi bod 9 připadá napsaný dobře, už kvůli veřejnosti, co u nás hledá a vždy bude hledat nějaký problém. Vyplývá mi z něj, že nikdo nesmí vyzvat dítě jít si povídat jinam. Nevyplývá mi z něj, že by k tomu dítě nemohlo vyzvat dospělého, a ani mi z něj nevyplývá, že by bylo zakázané si s dítětem někde jinde povídat. Čtu ty pravidla špatně?
Je otázkou jak si vyložit bod 9 písm c). Záleží jestli alik.cz budeme považovat za soukromý kontakt. Nicméně marně přemýšlím, co teda porušil Prim, když si pořádně čtu ten postup celé akce, tak vlastně nevím, co porušil Prim přesně z bodu 9 pravidel. Protože podle toho co Marco píše, tak sám o žádný kontakt nežádal.
pbd
Administrátor

Nový příspěvek od pbd »

teenbl píše: pátek 28. 8. 2020, 12:18:44Přemýšlím, jak myslíš ty faktické důsledky, ta reportáž podle mého totiž nemá důsledky žádné
Nemohu to bohužel blíž vysvětlit, to mohou jen ti, kterých se to osobně dotýkalo, ale pochybuju, že se k tomu budou chtít vracet.
teenbl píše: pátek 28. 8. 2020, 12:31:50 Je otázkou jak si vyložit bod 9 písm c). Záleží jestli alik.cz budeme považovat za soukromý kontakt. Nicméně marně přemýšlím, co teda porušil Prim, když si pořádně čtu ten postup celé akce, tak vlastně nevím, co porušil Prim přesně z bodu 9 pravidel. Protože podle toho co Marco píše, tak sám o žádný kontakt nežádal.
Neporušil literu pravidla, ale jeho smysl.
teenbl

pbd píše: pátek 28. 8. 2020, 12:35:13
teenbl píše: pátek 28. 8. 2020, 12:18:44Přemýšlím, jak myslíš ty faktické důsledky, ta reportáž podle mého totiž nemá důsledky žádné
Nemohu to bohužel blíž vysvětlit, to mohou jen ti, kterých se to osobně dotýkalo, ale pochybuju, že se k tomu budou chtít vracet.
Neporušil literu pravidla, ale jeho smysl.
Jsem s okolnostmi seznámen, přesto ty faktické důsledky tam nevidím.
No já se ani nesnažím zpochybňovat to jestli daný ban má či nemá být v kontextu současných pravidel, nad přesným výkladem jsem začal přemýšlet až poté, co na to upozornil Dreamer.