Rozdíl mezi BANem a umístěním na trestnou lavici

Přání, nápady, návrhy na vylepšení, chvála, kritika a stížnosti registrovaných uživatelů. (Noví uživatelé fóra zde mohou zakládat témata či na již založená témata odpovídat až po schválení členem Týmu ČEPEK. Vlákna v této sekci bývají po čase zpravidla zamykány.)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7973
Dal: 1176 poděkování

Rozdíl mezi BANem a umístěním na trestnou lavici

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Fx100d píše: neděle 23. 8. 2020, 8:49:27Mýlíš se. Uživatel umístěný na trestné lavici může odpovídat na témata v trestech a varováních. Samozřejmě nemůže přispívat nikam jinam na fóru, nemůže udělovat poděkování, psát sz atd atd. Skupinu trastná lavice jsem kdysi zaváděl právě za tímto účelem. Pokud je někdo vyloženě zabanován, nemůže se na fórum vůbec přihlásit, pokud ho ale umístím do této skupiny, je mu znemožněno prakticky vše, stejně jako banovanému, ale má možnost reagovat na udělený trest.
Tak to jsem rád, že se mi dostalo zadostiučinění asi po pěti letech. Kdysi se stalo, že nějaký uživatel dostal ban a admini trvali na tom, že do vlákna o svém banu nesmí v žádném případě přispívat. Když jsem poukazoval na popisek sekce "Tresty a varování" a popisek uživatelské skupiny "Trestná lavice", kde se tehdy jasně psalo, že zabanovaný uživatel smí přispívat do vlákna o svém banu, tvrdili mi admini, že to je omyl, přežitek ze starých časů, který bude brzy smazán. Onen zabanovaný uživatel se tehdy snažil slušně psát do tématu o svém banu, ale admini mu ty příspěvky mazali nebo mu odebírali oprávnění tam psát (už nevím přesně, jak to bylo). Já jsem tehdy trval na tom, že pravidla se musí dodržovat, a porušování pravidel ze strany adminů jsem obcházel tak, že reakce zabanovaného uživatele jsem zveřejňoval jako citace v rámci svých příspěvků. Za toto nerespektování adminů jsem tehdy dostal symbolický trest (nepatrné omezení moderátorských pravomocí).

Bohužel už k tomu nemůžu absolutně nic dohledat, asi to bylo z fóra smazáno. Ani nevím jistě, kdo byl tím zabanovaným uživatelem, nejspíš Plyšáček.

P.S. Teď jsem si vzpomněl, že to asi bylo tak, že daný uživatel se snažil psát na fórum jako anonym, jeho příspěvky tedy podléhaly schvalování ze strany adminů nebo moderátorů. Ostatní admini mu ty příspěvky zamítali, ale já jsem mu je schvaloval. Jako trest jsem pak dostal zákaz schvalování příspěvků.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 2
ve věku do: 11
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: 🍷 Omluvy přijímám jen za současného zaslání kvalitního a sladkého vína. 🍷
Příspěvky: 1520
Dal: 1021 poděkování
Dostal: 1889 poděkování

Re: Uživatel Hebeš - trvalý BAN

Nový příspěvek od Marco Freeman »

1) Vyjadřuješ se ohledně události z roku 2015 či 2016, která se týkala uživatele Plyšáček. Tento uživatel opakovaně dostával BANy na chatu i fóru, a následně psal dlouhé omluvné příspěvky, které se opakovaly jako kolovrátek. Poté, co prošel divže ne psychickým zhroucením po jednom BANu a kvůli vyhrocené situaci na fóru a chatu mu bylo řečeno, že si má dát "pauzu od ČEPEKu", a to od fóra kompletně, a to nejen kvůli sobě, ale i kvůli klidu na fóru. A proto (a také proto, že tento příspěvek s jednou z jeho desítek omluv a slibů, které nikdy nedošly ke svému naplnění, se opakoval) mu nebyla odpověď do jeho tématu v Trestech a varováních schválena, a to na rozdíl od jiných, které mu předtím či potom schváleny byly.

Admin tým v tomto speciálním případě pro jednou rozhodl tak, že daný příspěvek neschválí a uživatel Plyšáček bude muset celý týden přemýšlet nad svým chováním, aniž by se hned po incidentu vyjádřil. Ty jsi to nerespektoval a neschválenou zprávu vložil do fóra, čímž ses projevil proti výjimečnému rozhodnutí admin Týmu, a proto Ti byla odebrána pravomoc příspěvky do budoucna schvalovat. Problematiku našeho Týmu nerad řeším veřejně, protože nemám zapotřebí kteréhokoliv moderátora či kolegu za pochybení hanit, obzvlášť, když si toto můžeme vyříkat soukromě, než dělat na fóru divadélko. Ale když už ses k tomu vyjádřil takto Ty, nezbývá mi, než tuto situaci popsat přesněji a poznamenat, že pro mě je pro Tým podstatný člověk, který se s námi klidně i pustí do soukromého rozporu, ale nepůjde proti demokratickému rozhodnutí zbylého Týmu, což z "týmu" potom dělá nelogický mišmaš.

2) Popisuješ situaci tak, jako kdyby žádný uživatel nemohl přispívat vůbec, byť to tak nikdy nebylo. Uživatel může přispívat, ale toto může činit až po schválení administrátorem a může tak učinit jen v sekci Tresty a varování. Administrátor schválí příspěvek zaBANovanému uživateli, pokud bude nevulgární, neútočný, neprovokativní, anebo tato situace nebude podléhat jiné speciální situaci, což tak v naprosto drtivé většině případů není. Plyšáček speciální případ po tom všem zajisté byl.

3) Nevím o tom, že by kdekoliv v oficiálních Pravidlech webu bylo uvedeno, že uživatel na Trestné lavici má vždy na sto procent právo přispívat na fórum do jakékoliv sekce. Ono by to ani nedávalo smysl, protože pokud uživatel po BANu bude přispívat vulgárně, útočně či provokativně, administrátor opravdu není povinen takový příspěvek schvalovat, stejně jako by jej pravděpodobně neschválil komukoliv jinému. (I když i toto podléhá situaci a přistupuje se k tomu dosti individuálně.) Tudíž nevím o tom, že by administrátor porušil pravidla.

Informace o tom, jak může uživatel po BANu přispívat, je uvedena v popisku skupiny Trestná lavice ("Pokud administrátor umístí uživatele do této skupiny, nemůže uživatel na fóru zakládat témata a odpovídat může pouze ve fóru Tresty"). Ale ani zde mu není zaručeno, že může přispívat na 100%, protože jak jsem již napsal, v případě problematických reakcí jednoduše příspěvek být schválen nemusí.

4) Admin tým přistupuje k situacím individuálně. Například pokud bude uživatel dělat na fóru bordel (schválně by psal desítky příspěvků na schválení o ničem apod.), jednoduše může admin Tým rozhodnout i tak, že mu bude přístup do fóra plně odepřen (jinými slovy se využije defaultní systém BANování, které fórum poskytuje, tedy uživatel se ani nepřihlásí), přestože tak obvykle nečiníme. Podle přístupu uživatelů přistupují administrátoři i k trestům. Je to tedy dosti individuální.

Závěrem bych chtěl vyjádřit, že nerozumím Tvému příspěvku, Gabrieli, a to z důvodu, proč to řešíme v tomto tématu, proč to řešíme po čtyř až pěti letech (kdy současná půlka fóra ani neví, o co šlo), proč řešíme jednu speciální situaci, která se v té době odehrála (a která se týkala speciálního uživatele), a proč tento Tvůj poznatek nemohl být vyjádřen pomocí SZ. Já chtěl respektovat Hebešovo přání ohledně toho, že "sem" (tedy do tohoto vlákna) již nebudu nic psát. Ale když už zde byl rozjet tento krajně mystifikační off-topic, holt nemám na výběr, než sem i odpovídat. *scratch*
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: [email protected]
________

~ you can lead a horse to water, but you can't make him drink ~
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Varování: 30
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 793
Dal: 451 poděkování
Dostal: 390 poděkování

Re: Uživatel Hebeš - trvalý BAN

Nový příspěvek od Tim »

Špinavé prádlo se pere doma...
„Polemika má protivníka připravit o klid duše, ne ho urážet.“ — Karl Kraus
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7973
Dal: 1176 poděkování

Re: Uživatel Hebeš - trvalý BAN

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Admini tehdy neříkali, že je to specifický případ nebo výjimečné rozhodnutí. Říkali, že popis skupiny"Trestná lavice" je omyl a že ho zruší. Kdyby řekli, že to je a bude závazné pravidlo a že u Plyšáčka jde o jednotlivou výjimku, neměl bych s tím problém. Bohužel to Marco tak občas bývá, že za adminy vymyslíš krásné zdůvodnění, se kterým by nikdo neměl problém, ale se zpožděním několika týdnů či let. V době, kdy se problém řešil, admini tvrdili něco jiného.

Řeším to v tomto tématu po pěti letech, protože na to po pěti letech přišla řeč a protože Fx100d po pěti letech formuloval jiný přístup adminů, než který dosud platil. (Pokud neplatil, tak jste to do včerejška zapomněli sdělit běžným uživatelům.) Nejde o praní špinavého prádla, jde o vyjasňování pravidel. Je užitečné pro všechny, aby věděli, jaká jsou pravidla, takže není důvod to řešit přes soukromé zprávy. A už vůbec nejde o praní špinavého prádla na veřejnosti: problém s Čepkem řeším stále na Čepku, nikoliv třeba na Zpovědnici.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 2
ve věku do: 11
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Výkřik do tmy: 🍷 Omluvy přijímám jen za současného zaslání kvalitního a sladkého vína. 🍷
Příspěvky: 1520
Dal: 1021 poděkování
Dostal: 1889 poděkování

Re: Uživatel Hebeš - trvalý BAN

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Gabriel Svoboda píše: úterý 25. 8. 2020, 6:19:39Admini tehdy neříkali, že je to specifický případ nebo výjimečné rozhodnutí. Říkali, že popis skupiny"Trestná lavice" je omyl a že ho zruší. Kdyby řekli, že to je a bude závazné pravidlo a že u Plyšáčka jde o jednotlivou výjimku, neměl bych s tím problém. Bohužel to Marco tak občas bývá, že za adminy vymyslíš krásné zdůvodnění, se kterým by nikdo neměl problém, ale se zpožděním několika týdnů či let. V době, kdy se problém řešil, admini tvrdili něco jiného.
Aha? Vyhledal jsem v moderátorské sekci vyjádření (vkládám se svolením kolegy): "Je někde zakotvena povinnost administrátora schvalovat příspěvky? ... Rozhodl jsem, že dnes a v nejbližších dnech Plyšáček pomlčí, vyjádřit se může i za týden nebo za měsíc." Dále Kasz i vysvětloval, že to je hlavně kvůli neustálému řešení Plyšáčkovy osoby a kvůli nenávistné zprávě, kterou soukromým kanálem od Plyšáčka obdržel. Následovala jenom diskuze s jedním z moderátorů, který vysvětloval i to, co teď říkám já - že popis u Trestné lavice nejsou pravidla a že schvalování příspěvků zaBANovaných uživatelů není automatická záležitost.

Z tohoto vyjádření pro mě najisto vyplývá, že ani u Plyšáčka toto řešení není dlouhodobé a že osoba i důvod byly jasně určeny. Administrátor skutečně nikde nemá povinnost schvalovat každý příspěvek zaBANovaného uživatele. Popis sekce Trestná lavice je informativní o tom, že zaBANovaný uživatel může napsat odpověď do svého vlákna, nikde není deklarováno (a už vůbec ne v pravidlech), že mu tato odpověď bude vždy bez námitek schválena. A jak jsem vysvětloval ve svém předchozím příspěvku, tak ani není možné se ke zveřejnění každého příspěvku zavazovat.

Gabriel Svoboda píše: úterý 25. 8. 2020, 6:19:39Řeším to v tomto tématu po pěti letech, protože na to po pěti letech přišla řeč a protože Fx100d po pěti letech formuloval jiný přístup adminů, než který dosud platil. (Pokud neplatil, tak jste to do včerejška zapomněli sdělit běžným uživatelům.) Nejde o praní špinavého prádla, jde o vyjasňování pravidel. Je užitečné pro všechny, aby věděli, jaká jsou pravidla, takže není důvod to řešit přes soukromé zprávy. A už vůbec nejde o praní špinavého prádla na veřejnosti: problém s Čepkem řeším stále na Čepku, nikoliv třeba na Zpovědnici.
1) Tento incident se řešil v Moderátorské sekci. Jak by tedy mohli být běžní uživatelé mystifikováni o tom, jak funguje Trestná lavice? Za běžných okolností příspěvky trestaných v sekci Tresty a varování schvalujeme, takže evidentně neměli důvod myslet si, že k tomuto možnost nemají.
2) Opakuji, že tato věc nikdy nebyla a nikdy nebude deklarována v pravidlech, poněvadž administrátor nemůže deklarovat, že každý příspěvek trestaného bezpodmínečně schválí.

Z tohoto důvodu očekávám tedy odpověď, proč zde řešíme věc, diskuze o níž proběhla v Moderátorské sekci, u níž bylo jasně specifikováno, koho se týká a že toto je dočasné, kde nebylo psáno nic o tom, že "ode dneška se uživatelé na Trestné lavici vyjadřovat vůbec nemohou", která proběhla před pěti lety a která se současného trestu vůbec netýká.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: [email protected]
________

~ you can lead a horse to water, but you can't make him drink ~
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7973
Dal: 1176 poděkování

Re: Uživatel Hebeš - trvalý BAN

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Ty jsi samozřejmě v informační výhodě. Můžeš si z moderátorské sekce cokoliv vybrat a dodat tam zvýraznění, která tam původně nebyla, aby to vypadalo, že máš pravdu. Já ani nevím, kdy přesně se to řešilo, takže nemůžu dohledat příspěvky, které se o tom psaly ve veřejné části fóra. Můžu reagovat jen po paměti. Ale vím jistě, že se to řešilo přinejmenším na chatu, takže prostě chci informovat uživatele o pravidlech.

Admini nejprve o popisu Trestné lavice vůbec nevěděli, a když jsem je na to upozornil, tak to zamlouvali a tvrdili, že to už neplatí a platit nebude. O žádné dočasné výjimce nepadlo ani slovo. "Plyšáček pomlčí, vyjádřit se může i za týden nebo za měsíc" je umíněné odštěknutí uraženého admina; není administrátorské rozhodnutí se stanovením jasného termínu, který by skýtal naději, že se Plyšáček bude moci ještě vůbec někdy během svého trestu vyjádřit k tomuto trestu. Kdyby tam místo "za týden nebo za měsíc" bylo napsáno "na svatého Nikdy", na vyznění příspěvku by se nic nezměnilo. Pokud to admin myslel jako přesné stanovení termínu trestu, který v určitý okamžik uplyne, měl to napsat jasněji.

Pokud je v popisu Trestné lavice napsáno, že zabanovaný uživatel může napsat odpověď do svého vlákna, a nikde jinde v pravidlech se o tomto tématu nepíše, tak očekávám, že platí to, co je napsáno v popisu Trestné lavice. Tvoje výmluvy jsou absurdní. Něco jako když komunisti tvrdili "podle socialistické ústavy může každý poslouchat rozhlasové stanice jaké chce a to dodržujeme, nikde není psáno že nesmíme rušit Svobodnou Evropu".
Marco Freeman píše:Za běžných okolností příspěvky trestaných v sekci Tresty a varování schvalujeme, takže evidentně neměli důvod myslet si, že k tomuto možnost nemají.
A jak mají vědět, že tu možnost mají? Když se dívám na trestní vlákna za posledních pět let, nikde tam nevidím případ, kdy by se uživatel, který dostal zákaz psát na fórum, vyjadřoval ke svému trestu před uplynutím tohoto trestu. Z toho musí běžný uživatel dovodit, že zabanovaní uživatelé tuto možnost od roku 2015 nemají.

Je dost možné, že se za těch pět let žádný zabanovaný uživatel ani nepokusil obhajovat se na fóru. Pokud tvrdíte, že kdyby se byl někdo chtěl obhajovat, tak byste mu byli jeho slušný příspěvek schválili, tak to tvrdíte až teď, ale doteď se to běžný uživatel neměl jak dozvědět, on do hlav adminů nevidí.
Uživatelský avatar
Code
Na trestné lavici
ve věku od: 100
ve věku do: 100
Příspěvky: 49
Dal: 50 poděkování

Re: Uživatel Hebeš - trvalý BAN

Nový příspěvek od Code »

Napadá mne, zda neexistuje rozdíl mezi posazením na trestnou lavici a BANem? První říká, že uživatel je oprávněn se přihlásit do fóra, má však omezené možnosti přístupu a komunikace. Druhý typ trestu je nemožnost přihlásit se a naprosté vykopnutí z ČEPEKu, ať už na omezenou dobu či trvale. Nevím jak tomu bylo v minulosti, ale zdá se mi že administrátoři momentálně sahají především k druhé volbě, tedy naprostému BANu. Osobně to nepovažuji za šťastné, uživatel se nemá jak vyjádřit, debatovat o svých pohnutkách které jej k prohřešku vedly či se omluvit. Je plně závislý na vůli administrátora, který pokud s výroky v anonymní zprávě odeslané do fóra potrestaným uživatelem nesouhlasí a považuje trest za „dostatečné řešení problému“ (což je samozřejmě nesmysl), text neschválí a nepublikuje. Nejspíš i z tohoto důvodu je úplný BAN praktikován aktuálně ve 100% případů potrestaných uživatelů. (Pokud nebude příspěvek zveřejněn, nebude mít potrestaný BANem ani vůli psát cosi soukromě do mailu či jinam. Zcela logicky tato úvaha tedy odpadá.)

Možná jako reakce na Gabriela by bylo vhodné navrhnout, aby byl buď změněn postup trestání na původně zamýšlenou trestnou lavici nebo tuto možnost vyloučit již pravidly a jasně uživatele informovat že jediný trest je naprostý BAN na fóru, bez možností výjimek.
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 2
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1269
Dal: 440 poděkování
Dostal: 531 poděkování

Re: Uživatel Hebeš - trvalý BAN

Nový příspěvek od simgiran »

Když si vezmu, za co byl dán Hebeš na trestnou lavici, tak by byl nesmysl, aby tu mohl nekontrolovaně komentovat. A stejně tak v mnoha dalších případech použití takového opatření. Gabrieli, předvádíš kolonizaci.
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 946
Dal: 315 poděkování
Dostal: 556 poděkování

Re: Rozdíl mezi BANem a umístěním na trestnou lavici

Nový příspěvek od Fx100d »

Trestná lavice, oproti BANu implicitně zabudovaného do fóra je vhodná na trvalé zabanování uživatele. Když administrátor udělí časově omezený trest, udělá to přes BAN, protože je v takovém případě zbytečné uživateli zároveň změnit barvu přezdívky, smazat avatar a prakticky ho označit jako trestaného u každého jeho příspěvku na celém fóru. Navíc tato možnost mi nabízí zadat datum a čas, kdy trest vyprší. Co se týče možnoszi reagovat na trest, tu má každý uživatel vždy. Maily máme veřejné a nevidím rozdíl v tom, jestli napíšu příspěvek v nějakém vlákně, nebo mail.

Proto nevidém důvod zde vytahovat Plyšáčka, který už reagovat stejně nemůže a už vůbec nevidím důvod tu vytahovat nějaké dohady, které se řeší v moderátorské sekci.Také nechápu založení off-topic ve vlákně trestabého uživatele, který sám udělal nejrozumnější věc, kterou mohl a to, že ukončil veškeré hádky a chce aby se na něj již nereagovalo. Lze založit adekvátní vlákno v podnětech uživatelů a zde citovat něco, co bylo napsáno v trestech. Proto jsem téma přesunul, abych dopřál tomuto uživateli klid a aby k jeho hádkám, ke kterým si nepřeje dále přitahovat pozornost, tuto nepřitahovala.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.