Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

Proč se lidé bojí odlišností?

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1141 poděkování

Re: Proč se lidé bojí odlišností?

Nový příspěvek od Cykle02 »

Daniel píše: pátek 28. 8. 2020, 7:55:12Existuje a je popsaný jeden psychologický jev, který spočívá v tom, že když se náš mozek setká s informací, kterou si neumí zařadit, tak ji prostě popře a zahodí.
https://en.wikipedia.org/wiki/Normalcy_bias Tohle se teď hodně řešilo při korona-krizi. Hezky, ovšem v jiném kontextu, jsou tyhle fenomény popsané tu https://www.investicniweb.cz/2013-10-9-15-chyb-v-hlave-kvuli-nimz-neumime-s-penezi/
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Zappart
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 36
Kontakt: [email protected]
Dal: 677 poděkování
Dostal: 119 poděkování

Nový příspěvek od Zappart »

Daniel píše: pátek 28. 8. 2020, 7:55:12 Existuje a je popsaný jeden psychologický jev, který spočívá v tom, že když se náš mozek setká s informací, kterou si neumí zařadit, tak ji prostě popře a zahodí.
Pěkně děkuji, za tuhle nechtěnou přihrávku. Dlouho jsem váhal, zda to mám rozvíjet, ale cítím se jako Sheldon Cooper, když něco prostě musí vysvětlit, i když to nikoho nezajímá...

Tento psychologický jev je součástí naprogramování mentality člověka po jeho narození (cca v rozmezí čtyř měsíců až dvou let života). Zabraňuje rozpoznávání multidimenzionality vesmíru a zajišťuje tak setrvávání člověka v dané úrovni reality. Prostě zabraňuje štěpení reality (což je přirozený ale normálně nevnímatelný jev). Jde tedy o potřebný mentální blok, který nás uzamyká v dané realitě. Vnímat i ostatní verze reality je pro život člověka ve vesmíru kontraproduktivní. I když teda gnostici na to mají jiný názor. Pro ně je to zlo, které nám brání ve vývoji a možnosti vymanit se z pout obyčejné existence.

Asi to vyvolá další otázky, ale hlavně zase budu za blbce, který věří něčemu, co si přečetl na internetu...
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku do: 11
Dal: 1083 poděkování
Dostal: 428 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Zappart píše: sobota 29. 8. 2020, 15:14:46 Tento psychologický jev je součástí naprogramování mentality člověka po jeho narození (cca v rozmezí čtyř měsíců až dvou let života). Zabraňuje rozpoznávání multidimenzionality vesmíru a zajišťuje tak setrvávání člověka v dané úrovni reality.
Mě se to líbí. Řadu věcí to vysvětluje, a takovej Marvel a DC z toho musí učůrávat blahem.
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1067 poděkování

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Zappart píše: sobota 29. 8. 2020, 15:14:46Tento psychologický jev je součástí naprogramování mentality člověka po jeho narození (cca v rozmezí čtyř měsíců až dvou let života). Zabraňuje rozpoznávání multidimenzionality vesmíru a zajišťuje tak setrvávání člověka v dané úrovni reality.
To mi připomíná jednu teorii, podle které děti cca do dvou let vnímají duchy mrtvých. (Velmi vzácně tato schopnost přetrvá do dospělosti.) Tím by se vysvětlovalo takzvané převtělování - nejde o skutečné převtělování, ale o to, že duše mrtvého člověka se setkává s nějakým malým dítětem, které ji vnímá, a vypráví mu o svém životě a vštěpuje mu svůj způsob myšlení. Když pak dítě vyroste, nepamatuje si přesně, odkud ty informace o tom mrtvém člověku má, a přijme nejjednodušší vysvětlení - že ono samo je tím mrtvým člověkem, respektive jeho převtělením.
Zappart
Člen skupiny ČEPEK
ve věku do: 36
Dal: 677 poděkování
Dostal: 119 poděkování

Nový příspěvek od Zappart »

Gabriel Svoboda píše: neděle 30. 8. 2020, 14:32:13 To mi připomíná jednu teorii, podle které děti cca do dvou let vnímají duchy mrtvých. (Velmi vzácně tato schopnost přetrvá do dospělosti.) Tím by se vysvětlovalo takzvané převtělování - nejde o skutečné převtělování, ale o to, že duše mrtvého člověka se setkává s nějakým malým dítětem, které ji vnímá, a vypráví mu o svém životě a vštěpuje mu svůj způsob myšlení. Když pak dítě vyroste, nepamatuje si přesně, odkud ty informace o tom mrtvém člověku má, a přijme nejjednodušší vysvětlení - že ono samo je tím mrtvým člověkem, respektive jeho převtělením.
Tím ovšem zřejmě nelze vysvětlit reálné vzpomínky na minulé životy. Jistě, dalo by se říct, že jde o zapamatovanou vizualizaci vyprávění ducha...

Něco jsem připsal, pak jsem to smazal... Víc informací případně soukromě nebo na chatu, kde se to ztratí :) Nechci tady off-topinkovat teoriemi, které nemůžu doložit :)
Kris
Nový člen
Výkřik do tmy: Nekřič do tmy, nikdy nevíš kdo se tam skrývá

Nový příspěvek od Kris »

Zappart píše: sobota 29. 8. 2020, 15:14:46
Daniel píše: pátek 28. 8. 2020, 7:55:12 Existuje a je popsaný jeden psychologický jev, který spočívá v tom, že když se náš mozek setká s informací, kterou si neumí zařadit, tak ji prostě popře a zahodí.
Pěkně děkuji, za tuhle nechtěnou přihrávku. Dlouho jsem váhal, zda to mám rozvíjet, ale cítím se jako Sheldon Cooper, když něco prostě musí vysvětlit, i když to nikoho nezajímá...

Tento psychologický jev je součástí naprogramování mentality člověka po jeho narození (cca v rozmezí čtyř měsíců až dvou let života). Zabraňuje rozpoznávání multidimenzionality vesmíru a zajišťuje tak setrvávání člověka v dané úrovni reality. Prostě zabraňuje štěpení reality (což je přirozený ale normálně nevnímatelný jev). Jde tedy o potřebný mentální blok, který nás uzamyká v dané realitě. Vnímat i ostatní verze reality je pro život člověka ve vesmíru kontraproduktivní. I když teda gnostici na to mají jiný názor. Pro ně je to zlo, které nám brání ve vývoji a možnosti vymanit se z pout obyčejné existence.

Asi to vyvolá další otázky, ale hlavně zase budu za blbce, který věří něčemu, co si přečetl na internetu...

Já si to také myslím. Proto je možné předpovídat budoucnost, proto někdo má "víc štěstí než jiný". Myslím si že pokud se realita štěpí, tak je možné si "vybrat" možnost.
Kris
Nový člen

Nový příspěvek od Kris »

Michaela píše: středa 26. 8. 2020, 1:38:26 Malá úvaha, vzniklá na popud e-mailové korespondence...

Celý život se potýkám se silně ambivalentními pocity k lidem; na jednu stranu mám vyvinuté sociální cítění a toužím jim pomáhat, dokážu chápat i docela extrémy a odůvodnit si všelijaká nezvyklá jednání a vzorce chování, na druhou stranu pociťuju nenávist k těm, kteří absolutně neakceptují odlišnosti a musejí takové jedince neustále ořvávat a chovat se k nim s odporem, neúctou a štítivostí, šikanovat je, hanit, cíleně ubližovat.

Celkově mě nějaká stigmatizace a to, jak "normové" berou vybočující jedince, dost štve, někdy chytám až depresivní stavy, pokud se v určité časové ose objeví v mé blízkosti více imbecilů a okřikovačů. To pak nestačím zpracovat a mít nad tím nadhled a prostě dostanu vztek a jelikož je nemůžu prostě nějak vyhodit ze společnosti a vymazat ze světa, tak upadnu do deprese a říkám si, jak moc jde společnost ke dnu a jak moc jsou lidi blbí, když se nedokážou smířit s jinakostí a individualitou.
Tohle byl vlastně jeden ze základních pilířů mých hlubokých depresí - společnost a její nastavení, všechna ta omezení, ty blbé pohledy a mrzká inteligence. A arogance. Ta je ze všeho nejhorší, když si nějaký idiot mne ego a myslí si, že on je pánem všeho a jeho vidění světa je jediné správné - a běda odlišnostem!

Zajímalo by mě, kdo určil, co bude normální a co už se „musí“ odsoudit jako něco podivného a zavrženíhodného? Nejlépe něco, co se musí potrestat, aniž bychom o tom cokoliv věděli – bojí se snad lidé odlišností? Jsou si nejistí, nevědí jak reagovat, a tak reagují základními instinkty – útokem na domnělého nepřítele?
Nebo je snad v lidech tolik zla, že se rozhodnou vědomě vyoutovat ze své společnosti někoho, kdo s nimi nedrží krok a nezačlení se do stáda? Že vycítí slabší nebo zranitelnější jedince a vybíjí si na nich svou frustraci a masírují ego, protože jsou sami chabého ducha a nízkého sebevědomí?

Každopádně ambivalentní pocity snáším ze všeho nejhůře, mám ráda ve věcech jasno a jsem fanoušek přímého jednání, takže jakákoliv ambivalence mě ničí a působí mi psychickou nepohodu. Možná by se nad sebou měli někteří jedinci zamyslet a odpovědět sami sobě, proč tak moc zavrhují cokoliv jinakého, aniž by určitá „jinakost“ znamenala hrozbu. Protože to se děje běžně.

Tím reaguji i na společnost, která zbrojí proti pedofilům, a samozřejmě nejen proti nim. :)
Ja mám pocit že mi celkem otevřely oči knihy čtyři dohody, potažmo pět dohod. Každý má svoji bublinu která se vytváří od dětství a potom vnitřní soudce a emoce a přes tu optiku tě bubliny kouká na svět.

Já se už jako dítě smířila s tím že zřejmě budu "sama v davu" protože jsem byla vždy nějak jiná a rozčilovalo mě stadovost. A kdybych se měla trápit proč jsou lidi zlý tak bych to nevydržela .

Kdyby nebyl pedofil zmíněn jen v souvislosti zneužíváni dětí bylo by to lepší. Viz dnes jsem viděla pozdvižení na Barefoot skupině ohledně odsouzení Martina V. fizioterapeuta za zneužívání. Je to smutné, protože to vypadá že příležitost dělá zloděje.... A že dřív nebo později selže každý, když se naskytne příležitost.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku do: 11
Dal: 1083 poděkování
Dostal: 428 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Kris píše: pondělí 31. 8. 2020, 13:23:50 A že dřív nebo později selže každý, když se naskytne příležitost.
Tak to pravdu není, i když si to spousta lidí myslí. Těch příležitostí jsem měl za život mnoho, ale neselhal jsem. A věřím že takových je většina.
Jinak ahoj, vítám tě mezi námi :)
Kris
Nový člen

Nový příspěvek od Kris »

Děkuji

To jsem moc ráda a je to super *daisy*
Mr.Foxym
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 6
ve věku do: 26
Dal: 4 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Nový příspěvek od Mr.Foxym »

Michaela píše: čtvrtek 27. 8. 2020, 15:50:47
Přesně tak, to jsou otázky, které si sama neustále kladu, jaký je smysl existence života, proč jsme vznikli, proč máme takto vyvinutý mozek, že si všechno uvědomujeme a klademe si tyto otázky. :D Proč existuje vesmír, jaký to má všechno význam? V případě, že by to mělo nějaký nám skrytý význam, pak mají smysl i idioti a všechno by do sebe zapadalo. V případě, že se ale přikloníme k existenčnímu nihilismu, tak jsme černý vřed na planetě Zemi a bylo by pro všechny lepší, kdybychom vymřeli.
To ale je pouze u inteligentních jedinců. Stačí se podívat kamkoliv mezi "běžné lidi" a tam jsou v drtivé většině lidé co si kladou otázky leda za jak dlouho končí směna a co dávají v televizi. Já sám někdy přemýšlím jaké by to bylo, kdybych měl IQ těchto lidí, kteří dokáží na zcela běžnou otázku použít zcela běžnou odpověĎ, ne jako já co mi při tom v hlavě naskočí milion souvislostí a po delší době odpovím jako idiot, protože už je to daleko od kontextu.

Naštěstí se nepohybuji mezi těmito lidmi, ale občas na ně narazím a pak se nedivím, že volby dopadají tak jak dopadají..