Město ztracených dětí / La Cité des enfants perdus / Die Stadt der verlorenen Kinder (1995, film)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2006 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2006 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 1005
Dal: 116 poděkování
Dostal: 316 poděkování

Město ztracených dětí / La Cité des enfants perdus / Die Stadt der verlorenen Kinder (1995, film)

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Město ztracených dětí / La Cité des enfants perdus / Die Stadt der verlorenen Kinder

Dobrodružné fantasy, které jde napříč více žánry (sci-fi, pohádka, drama, komedie nebo dokonce horor), si zakládá hlavně na vizuálním stylu, který je specialitou tohoto režisérského dua. Hlavním rysem filmu je ponuré středověké město navozující depresivní atmosféru a bizarní scény a postavy.

Vše se točí kolem šíleného Kranka, který trpí neschopností snít, a proto využívá malých dětí, aby z nich nasával jejich fantazii. Jeho uměle vytvořený „rodinný“ kruh dále tvoří trpasličí žena, migrénou trpící mozek v akváriu a šest naklonovaných stvořitelů-narkoleptiků (Dominique Pinon). Bizarnost nechybí ani dalším postavám, např. Chobotnici (siamské dvojče) nebo sektě kyklopů s extrémně citlivým sluchem.

Hlavním hrdinou je lamželezo One (Ron Perlman), kterému kyklopové pracující pro Kranka unesou jeho malého bratra Denreeho, spolu s nebojácnou mladou dívkou Miette (Judith Vittet), jenž vede skupinu sirotků-zlodějů pracujících pro jejich ředitelku školy, již zmíněnou Chobotnici. Ta se snaží spolu se starým parťákem z cirkusu (Jean-Claude Dreyfus) pomocí jeho smrtící vycvičené blechy zbavit Miette a získat hromotluka One pro své plány.

Cílem hlavních hrdinů je ale osvobodit malého bratra ze spárů šíleného Kranka ničícího psychiku všech vězněných dětí, a proto musí čelit všem přichystaným nástrahám. Ve filmu zní Badalamentiho hudba (známá hlavně z filmů Davida Lynche) zahraná pražským filharmonickým orchestrem ve studiu „Smečky“.


ČSFD

Obrázek Obrázek

Tim Butron skutečně umí podivuhodné filmy.

Dobrodružné fantasy. Film je vhodný pro GL i BL, ikdyž z mého pohledu je ve filmu častěji k vidění Judith V., jež je v hlavní roli velmi inteligentní holčičky, která je společně s ostatními dětmi nucena krást peníze, zlato, šperky a jinné cennosti pro dvouhlavou chobotnici. Ovšem jednoho dne se potká s hrdinou, silákem, který si říká "Jednička", který naopak moc rozumu, až na ten selský nepobral a při kouzelnickém vystoupení s představením jeho ohromné síly byl unesen jeho malinký cca čtyřletý nevlastní neustále hladový bratříček šílenými stvořenímí vytvořenými jako kopie jednoho šíleného vědce. Jak to tak bývá ve správných GL filmech, mezi holčičkou a silákem začne vznikat velmi silný přátelský vztah. Ale více vám neprozradím, abyste se měli na co těšit. ;) U mě je to žůžo film a musíte jej vidět asi třikrát s jistým časovým odstupem, než veškerý jeho obsah pochopíte, to se mi na takových filmech nejvíc líbí.

Podle filmu byla také vytvořena stejnojmenná hra pro playstation a nejsem si jist, jestli i port pro PC.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 289 poděkování

Re: Město ztracených dětí / La Cité des enfants perdus / Die Stadt der verlorenen Kinder (1995, film)

Nový příspěvek od Kuba »

No, kdysi jsem viděl a podle mě žádný velký zázrak, byť špatný film také ne.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)