Podpořte povědomí o pedofilech a pedofilii vyplněním dotazníku k diplomové práci studentky Policejní akademie ČR → https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?t=9647

Desetiletou Brazilku roky znásilňoval strýc. V potratu jí bránili fanatici (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3454
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1506 poděkování

Desetiletou Brazilku roky znásilňoval strýc. V potratu jí bránili fanatici (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Skupina náboženských fanatiků se o víkendu pokusila zabránit v potratu desetileté Brazilce, kterou léta sexuálně zneužíval její strýc. Rozvášněná skupina odpůrců interrupcí nechtěla děvče pustit do nemocnice a označila ji za vražedkyni. Dívce poté přišli vyjádřit podporu aktivisté, kteří demonstrovali za práva žen a modernizaci osmdesát let starého zákona o potratech.

Dívka z malého města São Mateus na jihovýchodě země navštívila s bolestmi 7. srpna nemocnici, kde lékaři po provedení testů zjistili, že je těhotná. Dívka policii popsala, že ji od šesti let sexuálně zneužíval její strýc. Třiatřicetiletého muže na útěku nyní policie hledá.

Brazílie je známá svou velmi přísnou potratovou legislativou, která z velké části pochází z roku 1940. Zákon dovoluje ukončení těhotenství pouze v případě znásilnění, ohrožení matčina života nebo zjištění anencefalie, což je porucha, při které plodu chybí část mozku, lebky a pokožky hlavy.

Přesto však dívka musela na zákrok cestovat letadlem do 900 kilometrů vzdáleného města Recife. Cestě navíc předcházela zpolitizovaná právní bitva, po které ji odmítla ošetřit nemocnice v jejím domovském státě Espírito Santo.

Po příjezdu do Recife na dívku v neděli odpoledne čekali před nemocnicí krajně pravicoví aktivisté bojující proti potratům, kteří obtěžovali a napadali personál nemocnice a snažili se dítěti zabránit ve vstup do zařízení.

„Když vidíte, že je desetiletá dívka kriminalizována za ukončení těhotenství v důsledku znásilnění, a protože je její život v nebezpečí, uděláte si představu o tom, jak v naší zemi vypadá náboženský fundamentalismus,“ uvedla pro The Guardian aktivistka Elisa Aníbalová, která bojuje za práva žen v Brazílii.


Protestující se snažili dívce zabránit ve vstupu do nemocnice:
NowThis @nowthisnews

This 10-year-old rape survivor traveled more than 900 miles to access abortion care in Brazil — but she was met at the hospital by crowds of hostile protesters (warning: distressing) https://t.co/JNAjLdqm0R
19. srpna 2020 v 1:53, příspěvek archivován: 19. srpna 2020 v 14:53

Ačkoli místo zákroku bylo s ohledem na bezpečí děvčete tajné, demonstrantům ho na videu prozradila extremistka Sara Girominiová, která patří ke stoupencům brazilského prezidenta Jaira Bolsonara. Nejen, že Girominiová zveřejnila dívčino jméno, ale také tvrdila, že ji úředníci unesli proti její vůli.

„Toto je velmi závažné porušení lidských práv,“ rozčilovala se Girominiová na nyní už smazaném videu. Oháněla se také plastovou panenkou a tvrdila, že plod v dívčině břiše má nyní stejnou velikost, což rovněž nebyla pravda.

Potrat je horší než znásilnění, věří část Brazilců

Girominiová až do loňského roku pracovala pro brazilskou ministryni pro rodinu a lidská práva, konzervativní evangelickou pastorku Damares Alvesovou.

„Je prostě neuvěřitelné, že část brazilské populace skutečně věří, že potrat je horší než znásilnění,“ říká aktivistka Paula Vianaová, která dívku doprovázela z letiště do nemocnice v Recife. „Ale nebyli jsme překvapeni, protože víme, že máme prezidenta, jenž takové projevy nenávisti podporuje,“ říká Vianaová.

V reakci na protest odpůrců potratů se v neděli před nemocnici vydalo několik set lidí, kteří přišli dívce vyjádřit svou podporu a upozornit na porušování lidských práv.

„Brazilská legislativa je nedostatečná a ohrožuje miliony žen. Podle našich dat každoročně podstoupí nelegální potrat více než půl milionu žen. To je téměř jedna žena za minut,“ uvedla právnička Gabriela Rondonová z organizace Anis, která rovněž bojuje za práva žen.


Dívku přišlo během dne podpořit několik set lidí:
Ananda Portela @anandaportela

Esse tipo de vídeo a gente tem que compartilhar! Mulheres se reúnem na frente do hospital em Recife https://t.co/EzbdVS4agl
17. srpna 2020 v 0:46, příspěvek archivován: 19. srpna 2020 v 14:51
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Příspěvky: 351
Dal: 524 poděkování
Dostal: 285 poděkování

Re: Desetiletou Brazilku roky znásilňoval strýc. V potratu jí bránili fanatici (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Bouře »

Je tohle možné?! Jak můžou žít někde tak šílení náboženští fanatici že znásilnovanou 10 holčičku nepustí na potrat?! To snad ani není možný.... Je mi zle z těch lidí..