Učitel znásilňoval žáky, vězení se však vyhne kvůli extrémní obezitě (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3260
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1382 poděkování

Učitel znásilňoval žáky, vězení se však vyhne kvůli extrémní obezitě (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Pedofilní australský učitel, který v minulosti sexuálně zneužíval svoje žáky, se navzdory tomu, že mu hrozil jednoznačný rozsudek odnětí svobody, nakonec vězení vyhne. Důvodem je to, že je příliš obézní. Jedenašedesátiletý Peter John O'Neill je navíc upoután na invalidní křeslo.

Muž žijící v ostrovní Tasmánii potřebuje pečovatele na plný úvazek. Soud uznal, že není způsobilý k tomu, aby opustil svůj dům. Odhaduje se, že tělesná váha pachatele je přes 300 kilogramů.

Pachatel se přiznal k šesti případům sexuálního napadení a jednomu znásilnění, kterých se dopustil v 80. letech minulého století, upozornil australský web The Mercury.

Soudce Alan Blow v posledním slyšení před vyhlášením rozsudku řekl, že sexuálnímu predátorovi může uložit nejvýše podmíněný trest odnětí svobody. Dodal, že nemá smysl přikázat O’Neillovi domácí vězení, protože kvůli morbidní obezitě by sám ani nikdy nebyl schopen svoje bydliště opustit.

Bývalí O’Neillovi žáci netají nad vývojem situace své roztrpčení. Jeden z nich ho na Facebooku označil za „odpornou špínu, která by poslední dny svého mrzkého života měla strávit ve vězení“.

„Nic nevrátí to, co (svým obětem) vzal, ale musí nějakým způsobem zaplatit,“ poznamenal další.

Rezignace úřadů na potrestání sexuálního násilníka je patrná i z dalších údajů. Jen přemístění tak tlustého muže z tasmanského ostrova do nejbližšího vězení by speciálním letadlem vybaveným lékařskou ordinací vyšlo až na 40 tisíc australských dolarů, v přepočtu přes 630 tisíc Kč, upozornil web Kelsolawyers.

Muž ani nemá peníze na to, aby aspoň zaplatil nějakou smysluplnou finanční pokutu. A vzhledem k svému špatnému zdraví není s to ani vykonat jakoukoli myslitelnou veřejné prospěšnou práci.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?