3096 dni (Natascha Kampusch)

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Dal: 154 poděkování
Dostal: 469 poděkování

3096 dni (Natascha Kampusch)

Nový příspěvek od Mathias8 »

Tato kniha je skvost. Urcite kazdy pozna film. Ale knihe sa nic nevyrovna. Je to autobiograficky vyrozpravany pribeh Natasche Kampuschovej, ktora bola unesena ako dieta a dlhe roky vaznena v pivnicnom ukryte az sa jej nakoniec po 8 rokoch podarilo uniknut. V knihe rozprava aky mala vztah k unoscovi, cim vsetkym si musela prejst.
V uvode knihy hovori akych mala rodicou ake mala detstvo pred unosom, potom ako prebiehal samotny unos a popis toho cim si prechadzala az po utek.

„Teraz sa konečne cítim dostatočne silná, aby som príbeh svojho únosu vyrozprávala.“ Nataschu Kampuschovú postihol ten najhroznejší osud, aký len môže dieťa postihnúť. Druhého marca 1998 ju ako desaťročnú cestou do školy uniesli. Stala sa obeťou najdlhšieho únosu novodobých dejín. Jej mučiteľ, telekomunikačný technik Wolfgang Priklopil, ju väznil v pivničnom úkryte na predmestí Viedne plných 3096 dní. Až 23. augusta 2006 sa jej podarilo uniknúť. Priklopil ešte v ten istý deň spáchal samovraždu. V tejto knihe Natascha Kampuschová otvorene rozpráva o únose, čase strávenom v zajatí, o vzťahu k páchateľovi aj o strastiplnej ceste na slobodu. Od svojho úteku sa pokúša viesť normálny život. Na jar roku 2010 úspešne zmaturovala.
https://www.martinus.sk/?uItem=121806
Max Weber
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 5
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Pedo-activist from the german Schicksal und Herausforderung e.V. (Fate and Challenge association). Our team’s projects: https://suh-ev.de, https://gsa-forum.de and https://shadowsproject.net
Dal: 17 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Re: 3096 dni (Natascha Kampusch)

Nový příspěvek od Max Weber »

I have read that book too. It made me feel partly how Natascha must have felt and is overall a very powerful book. I recommend reading it!

I have only heard of Natascha right after she got out of her prison. Her story baffled me and was so terrible I had to follow it closely in the media. So I‘ve watched the first interview she gave, with Chistoph Feurstein as the interviewer. My first interview was also with Christoph Feuerstein and because I had seen how very reasonable he treated Natascha Kampusch in his interview I had been able to trust him and got the courage to talk to him.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Dal: 1386 poděkování
Dostal: 583 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Mathias8 píše: středa 15. 7. 2020, 14:14:31 Tato kniha je skvost.
Kouknul jsem na film, a v něm mi únosce mi nepřipadal jako pedofil. Spíš jen jako psychopat, možná se sklony k sadismu. Působí to v knize také tak?
Mathias8
Registrovaný uživatel

Dreamer píše: sobota 24. 10. 2020, 23:47:56 Kouknul jsem na film, a v něm mi únosce mi nepřipadal jako pedofil. Spíš jen jako psychopat, možná se sklony k sadismu. Působí to v knize také tak?
Experti sudia, ze islo o psychopata, ktory bol niekedy v minulosti vystaveny tyraniu a svoje trauma potlacoval perfekcionizmom. Preto pravdepodobne tuzil po tom, vychovat si vlastnu „princeznu“ ako partnerku. Jeden jeho kolega mu udajne pred rokmi povedal: „Pri sposobe, akym sa chovas k zenam, si budes musiet nejaku vyrobit“.

V knihe Natascha pise, ze si ju braval do postele ale neslo o sex, chcel sa mazlit. Pise, ze ju zvazoval na posteli tak, aby sa nemohla absolutne hybat a potom sa k nej tulil(objimal ju) tak, ze ju to bolelo. Bal sa strasne ze mu bude chciet ujst. Najprv ju vaznil iba v ukryte. Hore do domu ju zacal pustat po velmi dlhej dobe(rokoch) kde ju nutil vykonavat okrem toho aj domace prace no bol hrozne bojazlivy a prehnane pedantny. Smeti vynasal von v malych mnozstvach, aby si ludia mysleli, ze tam zije sam. Podlahu kontroloval vzdy, ked ju zavrel znovu do ukrytu, ci tam nie je nahodou jej vypadnuty vlas alebo nieco, co by pri kontrole policie nasvedcovalo, ze tam niekoho ma. A to robil viackrat po sebe. Navstevovala ho pravidelne jeho mama nic si nikdy nevsimla. Jeho nalady boli divne. Raz bol k nej mily a pozorny potom hruby, agresivny. Manipuloval nou a musela ho posluchat.

"Uz nemas ziadnu rodinu. Ja som tvoj otec tvoja mama."
"Nemaju ta radi, zabudli na teba, uz ta nehladaju"

Neviem presne vyroky z toho ale takto nejako jej to povedal. Musel by som to najst.

Ak ho neposluchla bol k nej hruby, vyhrazal sa jej.
Na mna posobil ako clovek, ktory tuzil po blizkej osobe az tak velmi, ze mu z toho hrablo.

To co prezivala ona v ukryte bolo strasne. Styri steny, ticho a pocula iba jeden jediny zvuk, strasne na psychiku.
Je to asi tak keby vas zavreli do miestnosti kde pocujete iba kvapkanie vody z kohutika. Musite sa zblaznit..
podivin
Správce poradny
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Dal: 1025 poděkování
Dostal: 543 poděkování

Nový příspěvek od podivin »

Také jsem zrovna viděl film, ale zkusím si koupit knihu, mohlo by to být lepší, protože ve filmu se hůř prezentují pocity, které se v knize dají napsat.
Dreamer píše: sobota 24. 10. 2020, 23:47:56 Kouknul jsem na film, a v něm mi únosce mi nepřipadal jako pedofil. Spíš jen jako psychopat, možná se sklony k sadismu. Působí to v knize také tak?
Přesně tohle jsem si myslel hned na začátku, že to nemohl být pedofil. Pokud bych já Nataschu unesl, tak bych jí udělal krásný pokojíček, nakoupil spoustu hraček, dobrot a naopak bych dělal, co by si řekla, hlavně, aby u mne byla šťastná. Nechápu, jak na ní mohl být tak hrubý, až plakala.
Mathias8 píše: úterý 27. 10. 2020, 21:56:47Experti sudia, ze islo o psychopata, ktory bol niekedy v minulosti vystaveny tyraniu a svoje trauma potlacoval perfekcionizmom.
To věřím a to by jeho chování vysvětlovalo.
Mathias8 píše: úterý 27. 10. 2020, 21:56:47Podlahu kontroloval vzdy, ked ju zavrel znovu do ukrytu, ci tam nie je nahodou jej vypadnuty vlas alebo nieco, co by pri kontrole policie nasvedcovalo, ze tam niekoho ma. Navstevovala ho pravidelne jeho mama nic si nikdy nevsimla.
Ve filmu mu matka našla jednou vlas na jeho košili a asi si myslela, že tam měl ženskou. Ale jeho matka to nějak dál neřešila, jen se spokojeně tvářila. Kdybych to takhle udělal já, tak mě odhalí hned, protože moje matka by vyzvídala, co to je za ženskou a nedala by pokoj, dokud by Nataschu nenašla.
Mathias8 píše: úterý 27. 10. 2020, 21:56:47 "Uz nemas ziadnu rodinu. Ja som tvoj otec tvoja mama."
"Nemaju ta radi, zabudli na teba, uz ta nehladaju"

Neviem presne vyroky z toho ale takto nejako jej to povedal. Musel by som to najst.
Takhle to bylo ve filmu. Ještě jí říkal, že jí nechtěji, protože za ní nechtějí zaplatit výkupné a když oponovala, že její rodiče nemají peníze, tak jí přesvědčoval, že rodičům stačí dojít do banky a banka jim ty peníze na výkupné dá. Fakt hrozně jí manipuloval.
Mathias8 píše: úterý 27. 10. 2020, 21:56:47 Ak ho neposluchla bol k nej hruby, vyhrazal sa jej.
Na mna posobil ako clovek, ktory tuzil po blizkej osobe az tak velmi, ze mu z toho hrablo.
Nevím. Možná po blízké osobě toužil, ale že by mu hráblo tak, že by byl na ní potom tak hrubý?
Mathias8 píše: úterý 27. 10. 2020, 21:56:47 To co prezivala ona v ukryte bolo strasne. Styri steny, ticho a pocula iba jeden jediny zvuk, strasne na psychiku.
Je to asi tak keby vas zavreli do miestnosti kde pocujete iba kvapkanie vody z kohutika. Musite sa zblaznit..
To jsem si říkal taky. Já bych to nedal asi ani jako dospělý. Sice děti jsou odolnější, asi se dokážou líp přizpůsobit situaci, ale ta místnůska byla fakt malá a to vybavení hrozné. To fakt i v tom sklepě bych jí to tam chtěl udělat hezké, aby se tam nebála a aspoň se jí tam trochu líbilo.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
podivin
Správce poradny
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí

Uch, tak kniha není v CZ, v DE ani EN to nedám.

Ještě jsem koukal na nějaké rozhovory. Nejhorší je, že tohle není "na motivy", tohle fakt realita :'(

Tady na to rozhovoru (DE) po 10 letech už vypadá silně, snad se teda z toho vzpamatovala. Nejhorší je, jestli jsem jí dobře rozuměl, že byli lidé, kteří jí nadávali.

A tady jsem našel dva díly (DE) z toho prvního rozhovoru, bohužel chybí další díl(-y) a (snad tady ještě nejsou).

Co mě dostalo, když vyprávěla o tom únosu, to v tom filmu je špatně, v knize to určitě napsala. Když šla do té ulice, tak tam toho chlapa s dodávkou viděla a trochu měla strach a přemýšlela, že přejde na druhou stranu (ve filmu jde prostě směrem k jeho autu bez nějakého přemýšlení). Ale pak si říkala, že to je dětinské a šla dál. A když ji chytil a bral do auta, tak chtěla křičet, ale nedokázal vydat ani hlásek, kdežto ve filmu při únosu křičí. A pak také v tom rozhovoru vyprávěla, že si myslela, že jí zabije. Tohle prostě do filmu nejde dostat, to si člověk může přečíst jen v knize.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Mathias8
Registrovaný uživatel

podivin píše: čtvrtek 28. 1. 2021, 23:02:43 Co mě dostalo, když vyprávěla o tom únosu, to v tom filmu je špatně, v knize to určitě napsala....
Ano tak to tam napisala. Este napisala, ze vedela o pripadoch unosoch deti z jej okolia tusim z TV. Popisuje ako sa citila ked isla smerom k nemu a ako rozmyslala. Dalej hovori o tom, ze sa stale pytala sama seba, preco uniesol prave ju. Potom prisla na to, ze bola nahodna. Ak by tadial islo ine dieta hocijake uniesol by to. V knihe je vela inych veci, ktore vo filme niesu a ked su, tak su nesikovne ustrihnute z knihy. Sama Natascha povedala, ze to, co prezivala sa nevyrovna filmu, pretoze to ako sa v skutocnosti citila a ako to bolo film neukazuje. Ale kniha ano. Kniha je pohlad do jej detskej duse.V knihe sama pise, co je vo filme ukazane spatne a podobne.

Film ukazuje Wolfganga inak ako ho ona opisuje v knihe. Vykresluje ho tam uplne do detailu. Ona si k nemu vytvorila urcity vztah. Aj to tam napisala. Pretoze bol jediny clovek v jej zivote pocas osmych rokoch, ktore s nim stravila. Preto je kniha o hodne lepsia ako film. A on sa zase velmi bal, ze mu utecie.

Ja som ju chcel celu prepisat sem, lebo sa velmi tazko zhana a je to skvost. Tituly su vypredane. Dala sa mi zohnat cez jeden internetovy podomovy obchod. Ale koli autorskym pravam by to nebolo zase dobre. Navyse mam pokazeny notas nemal by som to ako prepisat.
podivin
Správce poradny

Mathias8 píše: neděle 31. 1. 2021, 10:49:28 Ja som ju chcel celu prepisat sem, lebo sa velmi tazko zhana a je to skvost. Tituly su vypredane. Dala sa mi zohnat cez jeden internetovy podomovy obchod. Ale koli autorskym pravam by to nebolo zase dobre. Navyse mam pokazeny notas nemal by som to ako prepisat.
No přepisovat asi ne. Netuším, kolik to má stran, ale určitě by to stačilo naskenovat. Já to chtěl koupit, ale rád bych český překlad, tak skvěle zase německy neumím a anglicky už vůbec ne, ale oni to asi nemají jako ebook.

Tak koukám, že se to asi sehnat ještě dá, ale asi jen v té němčině, tak si to asi objednám tady v cizině v němčině rovnou.
Mathias8
Registrovaný uživatel

Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne neděle 31. 1. 2021, 21:09:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Video zarovnáno na střed.
Mathias8
Registrovaný uživatel

Citam tuto knihu podruhe a musim poukazat na skutocnost, ze do dnesneho dna sa nevie, ci Priklopil bol sam, alebo ci mal nejakeho komplica. V knihe totiz Natascha pise, ze ked ju nalozil do auta, tak sa ho opytala "A teraz ma znasilnis?" (To preto lebo sledovala televiziu a vtedy bol velky pocet unosou a znasilneni deti. Inak v tej knihe su spomenute mena iba mena vek a pribehy deti ktore bol v tom case unese a zabite a je to fakt sila) a on jej povedal "Nato si az prilis moc mala" a potom jej povedal, ze ju ide zaviest na jedno miesto kde si ju oni prevezmu a on bude mat ciste ruky. On naozaj prisiel na to miesto do lesa vystupil a povedal "oni neprisli,oni tu niesu" nastupil a az potom ju zaviezol do ukrytu. Bol paranoidny tak som to viac pripisoval tomu ze si to vymyslel aby vnej vyvolal strach a tym padom bola na neho naviazan. Lenze on sa k nej spraval naozaj tak aj je stale hovoril, ze si ju mali oni zobrat a natacat videa a pasoval sa do role jej zachrancu. Ked jej zobral z ukrytu skolsku tasku ona mu povedala nech jej ju neberie(lebo chcela mat nieco co jej pripominalo zivot vonku) tak jej povedal "mohla by si v nom mat vysielacku a privolat pomoc"
Bol paranoidny lebo sama pise ze v tom case neboli tak dobre vyvinute vysielacky a ze on fakt uveril tomu ze male 10 rocne dieta by malo v kabely vysielacku a privolalo pomoc.

Ona sama povedala, ze nevie do dnesneho dna ci mal nejakeho komplica alebo nie.
A dalsia vec po jeho smrti vosiel do jeho domu jeho najlepsi kamarat a odniesol odtial nejake veci a ze do dnesneho dna sa nevie ake veci to boli. Povedal policii ze mal nieco pozicane tak si to prisiel zobrat. A zaujimava je aj jeho smrt. Skocil pod vlak. Mal hlavu oddelenu od tela ale hlava bola neposkodena a tak sa pohravali s verziou a vyslo mnoho clankou s teoriou, ze ho niekto najprv zabil a potom pod ten vlak sotil. Mohli sa opriet o vypoved rusnovodica ale bola tma tak sa na to nemohli moc spoliehat a tak je otazne ci Wolfgang konal sam, alebo mal komplica ci komplicou. Auto nalozil doplna stavebnym materialom lebo vedel ze policia bude preverovat 700 dodavok. Co to bolo za cloveka?

Je pravdepodobne ze si ju vytipoval. Ona sama povedala, ze nevie preco prave ju? Ale mysli si, ze je mozne to, ze ju poznal skor. Pretoze chodila po baroch s otcom ako mala a jej otec ju vsade ukazoval pretrcal a podobne a ze je dost mozne to, ze tam bol aj Wolfgang. Byval len 18 km od jej domu 25 minut cesty.

Ako mala sa pomocovala, kazdy sa jej vysmieval. Koli rodicou mala problemy. Jej mama bola tvrda zena a povedala jej aby neplakala ze pravy indian znasa bolest, ci nedava bolest najavo. Ucila ju byt tvrdou. Ked bola mala zlomila si ruku v skolke a nikomu o tom nepovedala lebo sa bala poprosit o pomoc ci moze. A tak viac ako den vydrzala v bolestiach az potom si to vsimla ucitelka a sli do nemocnice.
Neskor povedala, ze to jej mozno zachranilo zivot to ako sa k nej spravala...ze bola odolnejsia ako ostatne deti

V den ked isla do skoly peso (prvy a posledny krat) lebo chcela ist konecne peso lebo sa hambila pred spoluziakmi ked ju mama priviezla autom a dala jej pusu. Vsetci sa jej smiali. Tak sa nerozlucila so svojou mamou a ked ju uniesol tak to vsetci zacali pripisovat problemom v rodine co ju trapilo. V knihe okrem ineho pise aj z psychologickeho hladiska co znamenaju terminy ktore prezivala. Ale ako hovorim su tam aj realne pripady spomenute o unosoch malych dievcatiek 10 a 11 rocnych ktore boli v rokoch 1995-1998 unesene zabite, znasilnene.

Ale ta smrt jeho a jeho choroba to je zahada. Co si vy o tom myslite bol sam alebo si myslite ze mohol mat komplica.
Naposledy upravil(a) Mathias8 dne čtvrtek 11. 3. 2021, 11:52:36, celkem upraveno 1 x.
podivin
Správce poradny

Mathias8 píše: čtvrtek 11. 3. 2021, 11:22:35...ze ju ide zaviest na jedno miesto kde si ju oni prevezmu a on bude mat ciste ruky. ... Bol paranoidny tak som to viac pripisoval tomu ze si to vymyslel aby vnej vyvolal strach a tym padom bola na neho naviazan. Lenze on sa k nej spraval naozaj tak aj je stale hovoril, ze si ju mali oni zobrat a natacat videa a pasoval sa do role jej zachrancu.
No jo, ale na to, že si ji měl někdo převzít, měl fakt dobře promyšlenou skrýš. To mi tam nehraje. Kdyby si jí měl někdo převzít a on ji měl jen unést, tak by kvůli tomu "co kdyby nepřišli" nedělal tak zabezpečený a ukrytý pokoj.
Mathias8 píše: čtvrtek 11. 3. 2021, 11:22:35Ona sama povedala, ze nevie do dnesneho dna ci mal nejakeho komplica alebo nie.
Nevím, jako paranoidní člověk se přece nebudu někomu dalšímu ani zmiňovat, že nad něčím takovým přemýšlím. A v domě pak nikoho jiného neviděla. To snad leda, že by ho kryla ta jeho matka, protože chtěla, aby byl spokojený.
Mathias8 píše: čtvrtek 11. 3. 2021, 11:22:35Mohli sa opriet o vypoved rusnovodica ale bola tma tak sa na to nemohli moc spoliehat
Ona byla tma, když se zabil pod tím vlakem? Z filmu to vypadalo tak, že mu utekla ve dne a on se šel hned zabít.
Mathias8 píše: čtvrtek 11. 3. 2021, 11:22:35Neskor povedala, ze to jej mozno zachranilo zivot to ako sa k nej spravala...ze bola odolnejsia ako ostatne deti
Tak tomu bych věřil. U filmu jsem si říkal, jak to mohla vydržet jako malá holčička.
Mathias8 píše: čtvrtek 11. 3. 2021, 11:22:35V knihe okrem ineho pise aj z psychologickeho hladiska co znamenaju terminy ktore prezivala. Ale ako hovorim su tam aj realne pripady spomenute o unosoch malych dievcatiek 10 a 11 rocnych ktore boli v rokoch 1995-1998 unesene zabite, znasilnene.
Uch, to bude drsné čtení.
Mathias8 píše: čtvrtek 11. 3. 2021, 11:22:35Ale ta smrt jeho a jeho choroba to je zahada. Co si vy o tom myslite bol sam alebo si myslite ze mohol mat komplica.
Mně to připadá, že byl hodně paranoidní a dokonce i před ní si raději vymyslel historku. Ve filmu jí říkal, že rodiče nechtějí zaplatit výkupné, asi aby jí uklidnil, že chce jen peníze a aby byla klidná, že se pokouší jí zase pustit, a pak jí říkal, že jí rodiče nemají rádi, když nechtějí zaplatit výkupné, to říkal asi aby tolik nechtěla utéct. Bylo to takhle také v knize?

Myslím, že to měl opravdu promyšlené a že byl sám. Ten jeho kamarád mu mohl opravdu něco půjčit, třeba DP, tak to potřeboval po jeho smrti rychle odnést. Ale nemyslím si, že to mohlo mít něco přímou souvislost s tím únosem.
Mathias8
Registrovaný uživatel

podivin píše: čtvrtek 11. 3. 2021, 11:50:09 No jo, ale na to, že si ji měl někdo převzít, měl fakt dobře promyšlenou skrýš. To mi tam nehraje. Kdyby si jí měl někdo převzít a on ji měl jen unést, tak by kvůli tomu "co kdyby nepřišli" nedělal tak zabezpečený a ukrytý pokoj.
V knihe pise ze ten ukryt si vybudoval mozno asi pre seba lebo sa bal ako atomovu skrys ci take nieco, ze to povedal policii jeho najlepsi kamarat ale na druhej strane povedal ze sa ho Wolfgang pytal ako utesnit miestnost aby nebolo pocut z domu priklepovu vrtacku
Ve filmu jí říkal, že rodiče nechtějí zaplatit výkupné, asi aby jí uklidnil, že chce jen peníze a aby byla klidná, že se pokouší jí zase pustit, a pak jí říkal, že jí rodiče nemají rádi, když nechtějí zaplatit výkupné, to říkal asi aby tolik nechtěla utéct. Bylo to takhle také v knize?
Najprv napisala list mame a trvalo jej nez ho presvedcila aby to poslal jej rodicom, ze je ziva a zdrava a v poriadku aby sa nebali a on sa nechal ukecat povedal jej ze ho odovzda ale neodovzdal. Povedala ze to bola naivna predstava ale potrebovala niecomu verit. Potom nahrala na pasku svoj hlas a chcela aby to odovzdal tiez najprv ze nie a potom ze dobre ale nic z toho neurobil namiesto toho sa vratil a vzdy si vymyslel nejaku somarinu uplne naivnu somarinu a na zaklade toho nou manipuloval. Rodicia ta nemaju radi, nechcu zaplatit vykupne a podobne. Ale on sa k nej sprvu spraval naozaj ako k princezne. Opytal sa jej, ci nieco nepotrebuje a on to potom vsetko naozaj priniesol. Ona si k nemu vybudovala vztah lebo bol jediny clovek v jej zivote pocas 8 rokov. Povedala, ze sa ho snazila pochopit a bola jeho "kamaratkou". Vcitit sa do neho. Povedala ze to preto lebo jej to umoznovalo prezitie. Snazila sa ho ukecat aby ju pustil, vymyslala pribehy ako to urobit aby na neho nikdy neprisli a podobne ale nepristupil na to. Chodil k nej dole dvakrat denne. Kazde rano a potom bud naobed alebo az vecer ale cez vikendy ju tam nechaval uplne samu niekedy uz od stvrtka az do nedele a to preto lebo cez vikendy u neho prespala jeho mama.

Najhorsie ze si uvedomovala ten fakt, ze ak by sa jej tam nieco stalo praskol by vodovod alebo zacalo horiet tak by ju tam nasiel uz mrtvu.

Ona mu dokonca povedala aby jej precital rozpravku dal pusu bol tam s nou alebo ju objal a on to urobil. Aj napriek tomu, ze mu robil fyzicky kontakt obrovske problemy. Pri objimani bol tvrdy..ziadna jemnost, neha ..

Natascha tam cituje jednu spravu od policie. Nasiel sa clovek z jeho susedtstva ktory nahlasil, ze ma v susedstve cloveka ktory ma bielu dodavku s tonovanymi sklami, je cudak a ma "vztah k detom", zije s matkou a podobne. Policia bola u viac krat a nic nezistili

Zaujimalo by ma ako to mysleli ze "vztah k detom"
Mathias8
Registrovaný uživatel

podivin píše: čtvrtek 11. 3. 2021, 11:50:09 Ona byla tma, když se zabil pod tím vlakem? Z filmu to vypadalo tak, že mu utekla ve dne a on se šel hned zabít.
Zabil sa 20:59 skokom pod vlak. Ako ju nasli zacalo sa po nom patranie. Vosli do jeho domu kde nebol az na druhy den rano sa Natascha dozvedela ze sa zabil co predpokladala ze urobi o 20:59.

V roku 2010 uzavreli pripad s tym ze konal sam a ziadnych komplicou nemal.

On ju vodil do mesta do obchodu, stavebnin,na lyziarske stredisko vzdy sa jej vyhrozil ze ked nieco povie alebo naznaci zabije kazdeho a manipuloval nou ze ci to chce byt zodpovedna za zivot druheho. Preto sa nikdy neodvazila nieco niekomu povedat alebo dat signal. Vzdy stal za nou vsade a ruku mal na jej pleci.

Este predtym jej vyhrozoval ze ma na oknach a dverach v celom dome vybusnini a ze ked sa pokusi o utek vyletia do vzduchu. Povedala ze bola tak zmanipulovana ze keby boli vtedy otvorene dvere dokoran nedokazala by ajtak utiect. A podobne velmi silna kniha to je a drsna. Citat to ako ju mlatil dennodenne co jej robil hroza si to zapisovala do dennika tie bitky a to bolo j dva tyzdne v kusi kazdy den niekedy. Skrtil ju mlatil ju kopal. Tazke predmety ako kladivo ci vrece cementu jej hodil v navale agresie do brucha. Je to drsne citanie ale na druhej strane je to najsilnejsia autobiografia ktoru som kedy cital. Uplne som sa dokazal vzit do koze obete.
podivin
Správce poradny

Mathias8 píše: pátek 12. 3. 2021, 12:18:46 Este predtym jej vyhrozoval ze ma na oknach a dverach v celom dome vybusnini a ze ked sa pokusi o utek vyletia do vzduchu. Povedala ze bola tak zmanipulovana ze keby boli vtedy otvorene dvere dokoran nedokazala by ajtak utiect. A podobne velmi silna kniha to je a drsna. Citat to ako ju mlatil dennodenne co jej robil hroza si to zapisovala do dennika tie bitky a to bolo j dva tyzdne v kusi kazdy den niekedy. Skrtil ju mlatil ju kopal. Tazke predmety ako kladivo ci vrece cementu jej hodil v navale agresie do brucha. Je to drsne citanie ale na druhej strane je to najsilnejsia autobiografia ktoru som kedy cital. Uplne som sa dokazal vzit do koze obete.
O těch výbušninách na dveřích a oknech ve filmu myslím bylo, aspoň tak jsem to pochopil.

Ale pokud si vzpomínám, tak ve filmu toho násilí tolik nebylo, mám dojem snad jednou měli nějakou hádku nebo i bitku. Tak to je fakt hrozné, co jí dělal :(
Mathias8
Registrovaný uživatel

podivin píše: pátek 12. 3. 2021, 13:05:08 Ale pokud si vzpomínám, tak ve filmu toho násilí tolik nebylo, mám dojem snad jednou měli nějakou hádku nebo i bitku. Tak to je fakt hrozné, co jí dělal :(
Vo filme bolo toho nasilia minimum. A to je skoda. Mali ukazat toho viac aby bolo vidiet co za cloveka to bolo. Bol to naozaj velmi psychicky chory clovek. Dokonca jej rezacku na koberce zapichol do stehna v amoku a potom ked videl ze omdlieva a krvaca v bolestiach sa ospravedlnoval ze to uz neurobi ale naopak bol cim dalej tim horsi.

Nepamatam si ci to bolo aj vo filme ale pri konci uz bola rozhodnuta ze zdrhne len sa snazila najs vhodnu prilezitost ktora sa neskor nasla ale ajtak mala problemy sa sama presvedcit aby v tedy ked vysavala zdrhla. Vnutorne rozhodovanie.

Ale co vo filme asi nebolo bolo to, ze mu vykricala ze by bola najradsej keby zomrel a vsetky problemy by sa vyriesili a vtedy sa v nom nieco zlomilo v jeho tvar bola zrazu ina a jej jej ho prislo neuveritelne luto az tak ze sa mu chcela vzapati ospravedlnit ale neurobila to. Viackrat si dokazala presadit "Nie" aj ked ju za to zbil jak zito v niektorich veciach vedela byt az neuveritelne silna
podivin
Správce poradny

Mathias8 píše: pátek 12. 3. 2021, 13:49:37Vo filme bolo toho nasilia minimum. A to je skoda. Mali ukazat toho viac aby bolo vidiet co za cloveka to bolo. Bol to naozaj velmi psychicky chory clovek.
To asi měli. Ale i tak jsem psal, že jen z toho mála bych neřekl, že byl pedofil, že spíš si jí vybral jako jednoduchý cíl.
Mathias8 píše: pátek 12. 3. 2021, 13:49:37Ale co vo filme asi nebolo bolo to, ze mu vykricala ze by bola najradsej keby zomrel a vsetky problemy by sa vyriesili a vtedy sa v nom nieco zlomilo v jeho tvar bola zrazu ina a jej jej ho prislo neuveritelne luto az tak ze sa mu chcela vzapati ospravedlnit ale neurobila to.
Asi si uvědomil, že si vybral špatné dítě, že má trochu odporu.
Mathias8 píše: pátek 12. 3. 2021, 13:49:37Viackrat si dokazala presadit "Nie" aj ked ju za to zbil jak zito v niektorich veciach vedela byt az neuveritelne silna
Jo, že je silná, to fakt bylo vidět, když dělala hned ten rozhovor po jejím nalezení. Pak jsem viděl ještě ten rozhovor po 10 letech a to fakt už zářila, jako by se nic nestalo. Netuším, jestli byla tak v pohodě opravdu nebo se dokázala přemoct, ale opravdu zářila. A že dokáže do toho domu chodit, to je také něco. Já bych se z toho asi sesypal a k tomu domu bych šel asi jen, abych ho podpálil.