Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Sekce pro vkládání zpráv, které se týkají kriminálních kauz, trestných činů aj., jež jsou s ohledem na zaměření fóra relevantní, a následnou diskuzi mezi uživateli (případně i neregistrovanými návštěvníky). Nevkládejte do této sekce články týkající se problematiky sexuálního zneužívání obecně.
Pravidla fóra
UPOZORNĚNÍ: Fórum Reakce na média vč. svých podsekcí právě prochází rekonstrukcí. Více informací se dozvíte ZDE.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5366
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2159 poděkování

Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Dokument Netflixu „Sportovkyně A“ z června 2020 přibližuje zákulisí sexuálního zneužívání dětí a mladistvých americkým sportovním lékařem.

Jak se to jen mohlo stát? A proč o sexuálním zneužívání stovek mladých vrcholových gymnastek téměř tři desítky let všichni mlčeli? To jsou otázky, které určitě napadnou každého, kdo si pustí novinku mezi dokumenty z produkce Netflixu s názvem „Athlete A“, tedy Sportovkyně A. Film je skutečným příběhem jedné z olympioniček, které byly v dětství při „medicínských procedurách a fyzioterapii“ v rámci přípravy na závody vystaveny sexuálnímu zneužívání lékaře Larryho Nassara.

Pod označením „Sportovkyně A“ se skrývá špičková gymnastka Maggie Nicholsová, která v roce 2016 vystoupila z anonymity s nekompromisním prohlášením, že byla sexuálně zneužívána. Obvinění, která se Nassarovi kolegové snažili ututlat, pravděpodobně stála za rozhodnutím vyřadit ji z nominací na olympijské hry v roce 2016.

Soudní proces pak vyvrcholil až v roce 2018. Nejméně 160 – mezitím i dávno dospělých – dívek se nakonec přihlásilo k původním několika statečným a rozhodlo se u soudu vypovídat. Šlo o desítky let zneužívání. A následovalo odsouzení lékaře na po sobě následujících 40, 60, 125 a 175 let (tedy na doživotí). To je v kostce nechutný případ mazaného pedofila, který skoro 30 let jako lékař a fyzioterapeut „pečoval“ o vrcholové americké gymnastky.

Proces s Nassarem probíhal v době, kdy ve Spojených státech ještě doznívala debata kolem dokumentu, který se detailně zabýval zneužíváním dětí zpěvákem Michalem Jacksonem na jeho „pohádkovém“ ranči Neverland. Už tehdy bylo patrné, že je tu další námět na až neuvěřitelně skutečný a drásající dokument. Příležitosti případ zdokumentovat se chopila HBO a nyní i Netflix.

Larry Nassar, který působil pod hlavičkou Michiganské státní univerzity, gymnastického svazu USA Gymnastics a měl doporučení olympijského výboru, byl skvělý manipulátor a lhář. Tvrdil, že všechny jeho techniky (dívky popisovaly u soudu jeho „léčebné“ metody - tedy opakovanou penetraci prsty do dětské vaginy, častou anální penetraci prsty při „napravování páteře“ - to vše bez rukavic, osahávání intimních partií, podivná kontrola stydkých kostí) jsou podle něj běžnými léčebnými praktikami v rámci fyzioterapie. Nassarovi se dařilo všechny dospělé kolem přesvědčovat, že dívky si vymýšlejí, přehánějí a jde jen o léčbu.

„Nahlásila jsem to. Univerzita mi řekla, že nerozumím rozdílu mezi sexuálním napadením a lékařskou prohlídkou,“ popsala jednání autorit jedna z účastnic soudního procesu.

Právě proto, že ho instituce kryly a dívkám nikdo nevěřil, se Nassarovi tolik let dařilo unikat spravedlnosti. Ačkoli první obvinění ze sexuálního obtěžování dětí se objevilo už v 90. letech! Bylo jako mnohokrát poté smeteno pod stůl coby neopodstatněné, oběť čelila zesměšňování a výpovědi byly bagatelizovány. Muselo dojít ke stovkám dalších zneužívání, než svět začal naslouchat obětem a FBI se konečně pustila do vyšetřování. A našla například i 37 tisíc snímků s dětskou pornografií na počítačových discích, které se Nassar předtím neúspěšně pokusil zlikvidovat.

Mezi jeho oběti patřily i olympijské vítězky, jako jsou Simone Bilesová, McKayla Maroneyová, Gabby Douglasová nebo Aly Raismanová, a stovky dalších sportovkyň. Dnes si přejí - dle výpovědí u soudu - aby jméno Larry Nassar zůstalo v historii zapsáno stejně nechvalně jako třeba jména Jacka Rozparovače nebo vraha JFK Lee Harveyho Oswalda.

„Možná ti to už došlo. Malé holčičky nezůstanou malé navždy. Vyrostou v silné ženy a vrátí se, aby zničily tvůj svět,“ vypověděla před soudem jedna z prvních zneužívaných, dnes dospělá žena Kyle Stephensová. Její svědectví bylo důležité zejména proto, že nepatřila mezi sportovkyně a u ní se tedy lékař nemohl vymlouvat na to, že dívka nerozezná sexuální praktiky od procedur sportovní medicíny.

Kyle bylo šest let, když se její rodina začala intenzivně přátelit s rodinou Larryho Nassara, s jeho ženou a dvěma dětmi. Rodiny trávily společně téměř každou neděli, manželky vařily, děti si hrály. Nassar se nadšeně k dětem přidával s tím, že na ně dohlédne, zejména měl rád hru na schovávanou v suterénním patře domu. Tam se začal před malou Kyle odhalovat a při společném sledování televize si pod dekou strkal její dětské nožičky do rozkroku a hladil si s nimi přirození. Později ji opakovaně penetroval prsty. Když o tom Kyle ve 12 letech konečně řekla svým rodičům, Nassar se urazil a ještě je šikovně zmanipuloval natolik, že ji označil za lhářku. Rodiče překvapivě uvěřili Larrymu Nassarovi, což vyústilo v nevratné škody na rodinných vztazích a skončilo sebevraždou otce v roce 2016, kdy se případ dostal díky svědectvím dalších zneužívaných dívek na světlo a on pochopil, že dcera celou dobu mluvila pravdu.

Kyle se přitom snažila upozornit na Nassarovo počínání celá léta, svěřila se poradcům a psychologům, vypovídala na policii a snažila se zpochybnit jeho lékařskou licenci. Neuspěla. Nikdo jí neposlouchal. Larry Nassar byl nedotknutelný, chráněný mocnými institucemi, které o problémy podobného typu rozhodně nestály.

Celkový počet dívek, které se postupně přidávaly k obvinění, čítá více než neskutečných 250 jmen. Většina z nich zažila stejné příkoří - intravaginální a anální penetraci v rámci „léčebných postupů“ zvráceného doktora.

Larry Nassar klidně riskoval, část sportovkyň dokonce vypověděla, že se nebál ani v přítomnosti rodičů v ordinaci. Děti jen zakryl dekou a postavil se tak šikovně, aby rodič nic neviděl. Právě to, že u procedury byli rodiče, bránilo dívkám zpochybňovat prováděné úkony a trvalo roky, než zjistily, co se jim skutečně stalo. Některé si nejsou jisté ani tím - vypověděly, že jim Larry v hotelu, kde bydlely při závodech, dával silné léky na spaní…

Jak mu to tak dlouho mohlo procházet? Byl dokonalý manipulátor, který si kupoval dětskou důvěru. V drsném prostředí přísných trenérů, kteří z dívek mačkali maximum výkonu, často za cenu odpírání jídla a tréninků do vyčerpání, vystupoval jako někdo, kdo byl naprosto na straně dívek. Stal se utěšovatelem, nosil jim dárky, jídlo či sladkosti. Na závodech, kde dětské gymnastky často cestovaly bez rodičů, s nimi býval sám a měl k nim neomezený přístup. Mohly se mu kdykoliv svěřit, byl tam pro ně - a tak si budoval důvěru a vymýval jim mozky natolik, že když pak při „vyšetření“ docházelo k podivným technikám, dívky měly tendenci to zlehčovat, ignorovat, popírat. Jejich kamarád Larry by jim přece neublížil.

Navíc se to dělo většině z nich, takže to považovaly za běžné. Mnohé ho ještě dlouhá léta po konci sportovní kariéry považovaly za přítele a detaily „procedur“ prostě vytěsnily z hlavy.

Pokaždé mě jako matku dvou malých dcer polije nepříjemné horko, když o tomto případu slyším. Že se mezi lidmi vyskytují různě psychicky narušené osoby a pedofilové, nikoho nepřekvapí. Že se však taková osoba stane světově proslulým, prominentním dětským lékařem a fyzioterapeutem, k němuž rodiče sami přivádějí své děti jedno po druhém, za jeho „léčbu“ vděčně platí horentní sumy a on může pod ochranou sportovních a akademických autorit desítky let zneužívat bezbranné dívky, to už je silná káva.

Napadá mě, zda děláme dost, abychom zabránili sexuálnímu obtěžování a zneužívání dětí. Nasloucháme jim? Jsou dostatečně poučené, aby poznaly včas, pokud by něčemu podobnému byly vystaveny například na různých kroužcích a táborech?

Jedna z prvních Nassarových obětí, která mlčela 25 let, zdůraznila, že do budoucna se musíme starat o bezpečnost svých malých dětí mnohem víc než o poškozování reputace dospělých nebo renomé vlivných institucí. Proti organizacím, které Nassara kryly, nebo přinejmenším odbývaly stížnosti na jeho řádění, běží řada žalob. Zneužívané dívky, které o sobě nechtějí hovořit jako o „obětech“, ale chtějí být spíš označovány za „přeživší“, si u soudu slíbily, že nikdo, kdo napomáhal odkládání řešení a zametal stížnosti pod koberec, neujde spravedlnosti a „žádný kámen v tomto případě nesmí zůstat neotočený“. Snad se jim to podaří a bude to dobrou výstrahou pro „lékaře“ a instituce, které odmítají vyslechnout stížnosti a podobná obvinění zlehčují.

K rezignaci již byli donuceni lidé z vedení Michiganské státní univerzity i gymnastického svazu včetně jeho předsedy, který se Nassara zastával a přes podněty od rodičů odkládal vyšetřování. Kéž se podobné případy už neopakují.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6497
Dal: 1616 poděkování
Dostal: 3527 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Kasz »

Cykle02 píše: neděle 12. 7. 2020, 10:51:32„Možná ti to už došlo. Malé holčičky nezůstanou malé navždy. Vyrostou v silné ženy a vrátí se, aby zničily tvůj svět,“...
Ano, tohle by si měli všichni, kde plánují nějaké dítě zneužít, předem uvědomit, že to prostě neututlají.

Bohužel je to klasický případ "vážené" osoby, která zneužívala téměř před zraky rodičů. Představte si tu 12letou… přišla za svými rodiči, jak dlouho se musela odhodlávat, překonat strach… a pak to řekla, že ji zneužíval… a rodiče jí nevěřili. To musel být těžký zásah do její duše, řekl bych, že ještě těžší, než samotné zneužívání.

Je to sice starší případ, o sexuálním zneužívání dětí se dnes mluví více, než v minulosti, všeobecně se i uvádí, že to může být i nějaká vážená a důvěryhodná osoba, do které by to nikdo z jeho okolí nikdy neřekl. Věřím tomu, že většina rodičů by svým dětem v takové situaci věřila.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Kasz píše: neděle 12. 7. 2020, 12:19:32
Cykle02 píše: neděle 12. 7. 2020, 10:51:32„Možná ti to už došlo. Malé holčičky nezůstanou malé navždy. Vyrostou v silné ženy a vrátí se, aby zničily tvůj svět,“...
Ano, tohle by si měli všichni, kde plánují nějaké dítě zneužít, předem uvědomit, že to prostě neututlají.
Popravdě tohle mně zrovna jako dobrá poznámka nepřijde, napadá mně totiž co by některý obzvlášť sobecký jedinec pak mohl udělat aby tomu zabránil...

Spíš mně přijde špatné že ty dívky nebyly dostatečně vzdělané, aby to zneužívání dokázaly samy identifikovat a říct ne, což je právě to co se dá podle mne nejsnadněji změnit.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6497
Dal: 1616 poděkování
Dostal: 3527 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Kasz »

No, kdyby zabil první, tak by se na něho hodně brzy přišlo. A to určitě většina zneužívačů nechce. Vraždy patří mezi trestné činy s nejvyšší mírou objasněnosti.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Kasz píše: neděle 12. 7. 2020, 14:53:42 No, kdyby zabil první, tak by se na něho hodně brzy přišlo. A to určitě většina zneužívačů nechce. Vraždy patří mezi trestné činy s nejvyšší mírou objasněnosti.
Obávám se že člověk co podle svým pudům zase takhle logicky uvažovat nebude. To by jinak lidi nekradli ani neznásilňovali.
Přijde mi že to je tu obecně největší chyba (myšleno na čepeku) že se tak nějak předpokládá že všichni pedofilové budou ti zodpovědní, inteligentní a citliví jednici. Obávám se že mezi pedofily bude +- stejné procento lidí s nízkým iq, sníženým sociálním cítěním psychopatů či alkoholiků, jako ve zbytku společnosti.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6497
Dal: 1616 poděkování
Dostal: 3527 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Kasz »

Dobře, ale tys psal o tom, že je velmi snadné se zbavit nepohodlného svědka. Já říkám, že to tak snadné není, a pokud by to někdo udělal, tak ho velice brzy a s velkou pravděpodobností najdou.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5366
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2159 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Americké gymnastky, které již před několika lety promluvily o zneužívání ze strany tehdy prominentního lékaře, stanuly před Kongresem. Podaly svá svědectví o tom, jak nejen FBI jejich případ zametla pod koberec.

Případ Larryho Nassara, který působil jako týmový lékař ženského olympijského gymnastického týmu USA, otřásl nejen gymnastickým světem. Ze zneužívání ho obvinilo přes 250 žen a v roce 2018 byl kvůli svým činům odsouzen až ke 300 letům za mřížemi. Mezi ženami, které proti Nassarovi promluvily, byla i jedna z nejlepších gymnastek historie Simone Bilesová.

Právě Bilesová se spolu s dalšími gymnastkami, McKaylou Maroneyovou, Aly Raismanovou a Maggie Nicholsovou, ve středu postavila před výbor amerického Kongresu, aby svědčila o tom, jak FBI přistoupila k vyšetřování Nassarova případu poté, co na adresu lékaře obdržela první obvinění již v červenci roku 2015.

Podle červencové zprávy generálního inspektora ministerstva spravedlnosti totiž úředníci Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) porušili několik agenturních protokolů sepsáním nepravdivých prohlášení a špatnou dokumentací stížností. Tento přístup pak vedl ke zpoždění v řádu měsíců, informuje americký web CNN.

„Také jsem to sexuální zneužívání zažila. A bez pochyb věřím, že okolnosti, které k mému zneužívání vedly a umožnily mu pokračovat, jsou přímým výsledkem skutečnosti, že organizace vytvořené Kongresem pro dohled na mou ochranu jakožto sportovce - USA Gymnastics (USAG) a olympijský a paralympijský výbor USA - nezvládly svoji práci,“ pronesla během slyšení Bilesová, která před výbor předstoupila jako první.

„Aby bylo jasno, viním Larryho Nassara a také viním celý systém, který mu zneužívání umožňoval. USAG a olympijský a paralympijský výbor věděly, že jsem byla zneužívána jejich oficiálním týmovým lékařem velmi dlouho,“ pokračovala mladá gymnastka v emotivní výpovědi s tím, že nechce, aby si kterýkoliv sportovec musel projít podobnou zkušeností.


Aby bylo jasno, viním Larryho Nassara a také viním celý systém, který mu zneužívání umožňoval.

Simone Bilesová

Další z Nassarových obětí, McKayla Maroneyová, pak informovala o tom, že FBI sdělila celý svůj příběh o zneužívání. Státní orgán ale nejen, že nepodal hlášení o celé záležitosti, později měl dokonce zcela překroutit její přiznání. „Když o 17 měsíců později nakonec zpracovávali moji zprávu, přišli se zcela falešnými tvrzeními o tom, co jsem vlastně řekla,“ vzpomínala Maroneyová.

Gymnastka také poznamenala, že poté, co si přečetla zprávu generálního inspektora, byla „šokována a hluboce zklamána z příběhu, který se rozhodli vymyslet“. Podle Maroneyové se FBI rozhodla lhát a chránit Nassara místo ní a dalších obětí. Během své výpovědi vyzvala také k obvinění agentů, kteří podle ní nezvládli svou práci. Po federálním stíhání těch, kteří do „zfušovaného vyšetřování“ FBI byli zapojeni, navíc později volaly i zbylé gymnastky.

Jako třetí se slova chopila Maggie Nicholsová, která stejně jako ostatní sdělila, že FBI se ji po nahlášení zneužití nepokusila okamžitě kontaktovat. Úřad se měl ozvat až po více než roce. Americké gymnastické federaci Nassarovy nevhodné dotyky a zprávy nahlásila už v roce 2015. Nedělo se podle ní velmi dlouho v podstatě nic a je podle ní proto velkou otázkou, jak mohlo tolik dívek a žen být Nassarem zneužito i poté, co ona promluvila.

„Poté, co jsem své zneužití nahlásila USA Gymnastics, řekl mně a mé rodině její bývalý prezident, Steve Penny, abychom mlčeli a neříkali nic, co by mohlo poškodit vyšetřování FBI. Nyní ale víme, že k žádnému skutečnému vyšetřování ze strany FBI nedošlo,“ pronesla Nicholsová. „Zůstává tu tak důležitá otázka, možná ta nejdůležitější: Proč?“

Poslední úvodní řeč připadla na Aly Raismanovou. „​​Pamatuji si, jak jsem tam seděla s agentem FBI a on se mě snažil přesvědčit, že to není zas až tak zlé. Trvalo mi roky terapie, než jsem si uvědomila, že mé zneužití bylo špatné a že na tom záleží,“ sdělila zákonodárcům ve výboru. Stejně jako kolegyně vznesla požadavek, aby proběhlo vyšetřování toho, proč gymnastická federace a olympijský výbor ignorovaly jejich svědectví.

„Osobně si nemyslím, že by si lidé uvědomovali, že prožití tohohle druhu zneužívání není něco, čím člověk trpí jen v daném okamžiku. Je to s ním někdy i celý život. Například to, být tady dnes, mě stojí všechny síly. (…) Pro každého přeživšího je to jiné,“ podělila se o své trauma sedmadvacetiletá gymnastka.

Následně dostali prostor i ředitel FBI Chris Wray a generální inspektor amerického ministerstva spravedlnosti Michael Horowitz. Na oba mířilo hned několik otázek ze strany výboru, Wrayovým směrem pak ty obzvláště palčivé.

„Chci, aby to bylo naprosto jasné. Popsané činy a nečinnost zaměstnanců FBI jsou naprosto nepřijatelné. Tito jedinci zradili svou základní povinnost chránit lidi. Neochránili mladé ženy a dívky před zneužíváním,“ reagoval Wray na předešlá prohlášení. Zavázal se také k tomu, že se podobné zásadní chyby už nebudou opakovat, dokud bude stát v čele FBI. Vysvětlit, jaký zkrat během tehdejšího vyšetřování nastal, však nedokázal.

„Je to pro mě naprosto otřesné. Je to zcela v rozporu s tím, na co školíme naše lidi. Je to naprosto v rozporu s tím, co vidím od stovek agentů, kteří tyto případy řeší každý den,“ dodal Wray s tím, že agent Michael Langeman, který byl do vyšetřování zapojený, již byl z FBI vyhozen. Ředitel instituce také podotkl, že je mu hluboce líto všech žen a dívek, jejichž svědectví ohledně sexuálního zneužívání agentura důkladně nevyšetřila.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5366
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2159 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Největší sexuální skandál v historii amerického sportu má nepříjemnou dohru pro FBI. Zpráva o vyšetřování případu sportovního lékaře Larryho Nassara, který zneužil více než stovku svých svěřenkyň, ukázala, že agenti věc podcenili, ba přímo zametali pod koberec. Oběti zneužívání teď žádají spravedlnost.

Larry Nassar byl 18 let lékařem amerického ženského národního gymnastického týmu. Dnes si odpykává nejméně čtyřicetiletý trest za zneužívání nezletilých. Za oběť mu padly desítky a spíše stovky mladých sportovkyň, včetně světových šampionek. „První věc, kterou mi Larry Nassar kdy řekl, bylo, abych se převlékla do šortek bez kalhotek, aby se mu se mnou lépe pracovalo. Během pár minut měl prsty v mé vagině,“ prozradila bývalá mistryně světa ve sportovní gymnastice McKayla Maroneyová.

Vše se provalilo v roce 2015. Některé oběti si však stěžují, že zneužívání nahlásily úřadům mnohem dříve. FBI ale zprvu neudělala nic. „Tím, že na mé oznámení okamžitě nezareagovali, umožnili člověku, který zneužíval děti, zůstat více než rok na svobodě,“ uvedla Maroneyová.

Naservírovali pedofilovi děti na stříbrném podnose

„120 lidí by se nestalo jeho oběťmi, kdyby jediný agent FBI pořádně napsal zprávu nebo zatelefonoval,“ pokračovala reprezentantka v rytmické gymnastice Jessica Howardová. „Bylo to, jako by naservírovali nevinné děti pedofilovi na stříbrném podnose,“ dodala olympijská vítězka ve sportovní gymnastice Aly Raismanová.

Pochybení potvrdila i generální inspekce a případ se teď ocitl před americkým kongresem. Mnozí věří, že nejde o chybu, ale konspiraci. Důkazů a svědectví je tolik, že řediteli FBI nezbývá než si sypat popel na hlavu a slibovat nápravu. FBI ovšem ve skandálu neuvízla sama. Na lavici obžalovaných zřejmě stanou i mocné sportovní organizace, které o zneužívání věděly a obětem platily za mlčenlivost.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5366
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2159 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Několik let je zneužíval týmový lékař, byly tehdy ještě děti. Když se dívky rozhodly popsat, co se v americké gymnastice děje, nebrali je vážně. FBI o Larrym Nassarovi věděla více než rok, než zakročila. Za tu dobu zneužil dalších 70 až 120 dětí. "Ptali se mě, jestli mi to, že mi strkal prsty do vagíny, někdy pomohlo," vzpomínala nyní před Senátem USA bývalá olympionička.

Bývalá gymnastka McKayla Maroneyová, olympijská vítězka z letních olympijských her v Londýně v roce 2012, vypovídala před senátory velmi emotivně. Dnes 25letá sportovkyně mluvila s vyšetřovateli z FBI několik hodin po telefonu už v roce 2015. Přesto, že ji vzpomínky na zneužívání velmi traumatizovaly.

"Řekla jsem jim, že jsem poprvé potkala Larryho Nassara na sportovním táboře v Texasu, když mi bylo 13 let. Řekla jsem jim, že první věc, kterou mi Larry Nassar pověděl, bylo, abych se převlékla do šortek bez spodního prádla, protože pak pro něj bude jednodušší na mně 'pracovat'. A během pár minut měl prsty v mé vagíně," popsala Maroneyová.

Vyšetřovatelé z FBI se jí následně ptali, jestli jí někdy strkal prsty i do řitního otvoru, což popřela. Ptali se, jestli používal rukavice. Podle Maroneyové ne. Ptali se, zda jí jeho zacházení někdy pomohlo. Odpověděla, že nikdy.

"Pak jsem FBI řekla o Tokiu, kdy mi v letadle dal prášek na spaní, aby pak mohl na mně 'pracovat'. Ten večer jsem byla nahá, naprosto sama a on byl na mně a zneužíval mě celé hodiny. Řekla jsem jim, že jsem si myslela, že ten večer zemřu a nikdy mě nenechá odejít. Ale nechal. Ve dvě hodiny v noci jsem opuštěná chodila po chodbách hotelu, bylo mi jen 15 let."

Maroneyová stejně jako řada dalších gymnastek v těchto dnech vypovídala před americkým Senátem ne kvůli samotnému Nassarrovi, který byl už za své činy odsouzen, ale tehdejší roli Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).
"To je všechno?"

Maroneyová například popsala, jak na její výpověď FBI reagovala. "Začala jsem do telefonu plakat, ale na druhé straně bylo hrobové ticho. Po asi minutě ticha se zeptali: To je všechno?" Právě tato slova podle ní byla jedním z nejhorších okamžiků celého procesu. Měla pocit, že lidé, kteří ji měli chránit, jí nevěří.

Následně podle ní FBI rok a půl čekala, než s výpovědí něco udělala, a její svědectví prý i zfalšovala. Podle právníků sportovkyň Nassar během této doby zneužil až 120 dalších sportovců.

"Viním Larryho Nassara, ale viním také celý systém, který mu to dovolil a podporoval jeho zneužívání dětí. Svaz gymnastiky a americký olympijský a paralympijský výbor věděly, že jsem zneužívána jejich oficiálním týmovým lékařem," řekla ve své výpovědi také Simone Bilesová, nejlepší gymnastka historie co do počtu medailí

Bilesová kvůli psychickým problémům způsobeným mimo jiné dlouholetým zneužíváním odstoupila na letošní olympiádě v Tokiu z několika disciplín.

FBI pak před Senátem zkritizovala i další olympionička Aly Raismanová, která také měla pocit, že její zneužívání neberou vyšetřovatelé vážně. "Snažili se mě přesvědčit, že to ve skutečnosti nebylo tak hrozné," vzpomínala na vlastní výpověď.

Stejně jako její kolegyně ukázala i na olympijský výbor a svaz gymnastiky, které se ke sportovkyním podle ní chovaly jako ke svým nepřátelům a naopak se snažily svrhnout na ně vinu za celou aféru. "Potřebovaly jsme jen to, aby se aspoň jeden dospělý zachoval správně," dodala Raismanová.
Nepřijatelné selhání

Senátoři z řad republikánů i demokratů dívkám vyslovili lítost nad tím, že selhal celý systém, který je měl chránit. Senátor Richard Blumenthal se jich například zeptal, jestli znají někoho, koho Nassar zneužil poté, co vše poprvé nahlásily FBI. Všechny odpověděly, že ano.

Čtveřice gymnastek, včetně Maggie Nicholsové, která zneužívání nahlásila jako první v roce 2015 Americkému svazu gymnastiky, patří mezi stovky žen a dívek zneužité Nassarem, zatímco jim tvrdil, že je léčí. Nassar se u soudu přiznal a odpykává si nyní doživotní trest.

Před americkým Senátem vypovídal také ředitel FBI Christopher Wray. Omluvil se za závažné chyby, kterých se úřad během let 2015 a 2016 dopustil, a dodal, že takové chování je naprosto nepřijatelné a nikdy k němu nemělo dojít.

Ministerstvo spravedlnosti proti žádnému z agentů federálního úřadu nevzneslo obvinění. Michael Langeman, který případ vedl, byl před dvěma týdny z FBI vyhozen, jeho nadřízený Jay Abbott už dříve sám rezignoval.

Podle červencové zprávy vrchního inspektora došlo v úřadu k celé řadě pochybení, když FBI ihned nereagovala na oznámení o zneužívání. Vyšetřovatelé navíc informaci nepředali dalším bezpečnostním složkám, což celý proces ještě zpomalilo.


Na koho se obrátit pro pomoc

Oběti znásilnění nebo sexuálního zneužívání v Česku se mohou obrátit na několik organizací, které nabízejí konzultace a psychologickou i právní pomoc. Patří mezi ně Persefona, Bílý kruh bezpečí (telefonní linka 116 006), proFem nebo Konsent.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5366
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2159 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »

E-mail Dominice Perlínkové a je možné že jak titulek, tak odkazy na preventivní programy na konci článku nejsou práce autorky článku, takže zasílám i na redakci Aktuálně.cz:

K článku „Nebrali nás vážně, byly jsme děti. Gymnastky vypovídaly o roli FBI v případu pedofila“

Dobrý den, prosil bych o zdroj vašich informací o tom, že dotyčnému trenéru byla pedofilie někdy oficiálně diagnostikována; protože jinak nemůžete někomu jen tak přisuzovat vymyšlenou diagnózu. Totiž pedofilie není synonymum pro člověka sexuálně zneužívajícího děti. Také byste se měli, krom nabídky pomoci zneužívaným, snažit působit i preventivně a propagovat Projekt Parafilik Národního ústavu duševního zdraví.

uživatel Cykle02, člen ČEPEK
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5366
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2159 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Stovky žen, které zneužíval bývalý dlouholetý lékař amerického gymnastického svazu Larry Nassar, dostanou rekordní odškodné v celkové výši 380 milionů dolarů (zhruba osm a půl miliardy korun).

Na vyrovnání se oběti, mezi kterými jsou i olympijské vítězky, dohodly s gymnastickým svazem, olympijským a paralympijským výborem a jejich pojišťovnami, přičemž to v pondělí schválil soud. Skončila tak pětiletá právní bitva po obrovském skandálu, který otřásl americkým sportem, informovala zahraniční média.

Proti nyní osmapadesátiletému Nassarovi svědčilo přes 330 žen, mezi nimi olympijské vítězky Simone Bilesová, Aly Raismanová či McKayla Maroneyová. Sexuálního zneužívání se dopouštěl i na Michiganské státní univerzitě, kde rovněž působil.

Skandál vypukl v roce 2016, kdy o podivných praktikách lékaře veřejně promluvila tehdy patnáctiletá gymnastka. Přidaly se další a strhla se smršť. Ženy a dívky, z nichž mnohým tehdy ještě nebylo ani 15 let, vypovídaly, jak je lékař osahával na intimních místech bez rukavic a strkal jim pod záminkou masáže prsty do obou tělních otvorů. Nassar byl nakonec v několika procesech odsouzen k celkem 300 letům vězení, kromě zneužívání i za držení dětské pornografie.

Šéfové svazu i univerzity vše dlouho zametali pod koberec, nakonec museli rezignovat. Poněkud liknavý postoj měli i agenti FBI, jak později ukázala prověrka jejich vyšetřování.

Rekordní odškodnění činí dohromady 880 milionů dolarů, na 500 milionech se už dříve s obětmi dohodla Michiganská univerzita.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1598 poděkování
Dostal: 810 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Dreamer »

To není špatný. Vsadím se, že polovina internetu jim začne závidět…
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6497
Dal: 1616 poděkování
Dostal: 3527 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Kasz »

Dreamer píše: úterý 14. 12. 2021, 14:32:04 To není špatný. Vsadím se, že polovina internetu jim začne závidět…
Komu?
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1598 poděkování
Dostal: 810 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Dreamer »

Kasz píše: úterý 14. 12. 2021, 16:30:13 Komu?
Odškodněným. Myslíš, že se mýlím? Pár komentářů pod článkem v NYT:
A bit much I think. There should be some consequences like jail but $380 million? One of these abused women is out doing ads with suggestive dress.
So now the taxpayers and students attending Michigan State University will ultimately pay this settlement of which maybe a third goes to the lawyers.
It’s all about money ! Nothing else !
Nothing a million bucks won’t heal.
Bylo tam toho mnohem víc. A v konzervativních médiích a na sociálních sítích to bude horší.
Uživatelský avatar
podivin
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1611
Dal: 1864 poděkování
Dostal: 779 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od podivin »

Dreamer píše: úterý 14. 12. 2021, 18:25:54 Odškodněným. Myslíš, že se mýlím? Pár komentářů pod článkem v NYT:
Bylo tam toho mnohem víc. A v konzervativních médiích a na sociálních sítích to bude horší.
Jasně, lidi vidí jen ty prachy. By mě zajímalo, kdyby se jich tam někdo zeptal, jestli by se nechali znásilnit jako dítě za nějaký prachy.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5366
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2159 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Oběti sexuálního zneužívání Larryho Nassara, bývalého dlouholetého lékaře amerického gymnastického svazu, požadují odškodnění od FBI za špatný postup při vyšetřování případu.

Každá z třinácti žen žádá 10 milionů dolarů. Podle nich chybné jednání agentů umožnilo sportovnímu lékaři ve zneužívání pokračovat. O požadavcích obětí informovali dnes jejich právní zástupci.

Nassar byl v roce 2018 za zneužívání gymnastek a držení dětské pornografie odsouzen v několika procesech k více než 300 letům vězení. Svědčilo proti němu přes 350 žen.

Mezi jeho oběti patřily i olympijské vítězky Simone Bilesová, McKayla Maroneyová, Gabby Douglasová či Aly Raismanová.

Michiganská univerzita se s více než třemi stovkami obětí už před třemi lety dohodla na odškodnění ve výši 500 milionů dolarů.

Generální inspektor ministerstva spravedlnosti loni dospěl k závěru, že FBI udělala zásadní chyby, když se v roce 2015 dozvěděla o obviněních proti Nassarovi.

"Po létě 2015 neměl být nikdo napaden, protože FBI měla konat," citovala agentura AP Grace Frenchovou, zakladatelku skupiny Armáda přeživších. "Vědomí, že FBI mohla někomu pomoci vyhnout se tomuto traumatu, mě znechucuje," uvedla.

Podle právníka obětí Jamieho Whitea pokračoval Nassar v terorizování žen zbytečně ještě 17 měsíců.

"Nešlo o případ s falešnými dvacetidolarovkami nebo o daňové podvody. Byla to obvinění sériového násilníka, o kterém FBI věděla, že je to lékař amerických olympioniček s neomezeným přístupem k mladým ženám," řekl White. Žalobu na FBI zatím nepodal.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5366
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2159 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Čtyřnásobná olympijská vítězka Simone Bilesová a další gymnastky, které zneužíval lékař Larry Nassar, chtějí více než miliardu dolarů (přes 23 miliard korun) po FBI. Odškodné požadují kvůli tomu, že FBI ignorovala první obvinění vznesená vůči bývalému dlouholetému lékaři amerického gymnastického svazu několik let před tím, než byl za své činy odsouzen, uvedli jejich právní zástupci.

Generální inspektor ministerstva spravedlnosti loni dospěl k závěru, že FBI udělala zásadní chyby, když se v roce 2015 dozvěděla o obviněních proti Nassarovi. „Je na čase, aby byla FBI pohnána k zodpovědnosti,“ řekla jedna z předních amerických gymnastek Maggie Nicholsová. Mezi přibližně 90 navrhovatelkami jsou vedle Bilesové i další olympijské šampionky Aly Raismanová a McKayla Maroneyová. FBI má nyní šest měsíců na to, aby na tyto požadavky zareagovala.

V roce 2015 tři gymnastky místním agentům FBI v Indianapolis oznámily, že je Nassar obtěžoval. Úřad ale nezahájil formální vyšetřování. Když se o podobných nařčeních dozvěděli v roce 2016 agenti v Los Angeles, sice to začali vyšetřovat, ale také neupozornili úřady v Michiganu, kde Nassar jako lékař působil. Nassar byl zatčený až na podzim 2016 po vyšetřování na michiganské stání univerzitě.

Ředitel FBI Christopher Wray loni při slyšení v Senátu uznal, že jeho úřad zásadně chyboval. „Je mi strašně líto, že v FBI byli lidé, kteří měli šanci zastavit tohle monstrum v roce 2015 a neudělali to. A to je neomluvitelné,“ řekl tehdy.

Nassar byl v roce 2018 za zneužívání gymnastek a držení dětské pornografie odsouzen v několika procesech k více než 300 letům vězení. Svědčilo proti němu přes 350 žen. Michiganská univerzita se s více než třemi stovkami obětí už před třemi lety dohodla na odškodnění ve výši 500 milionů dolarů. V dubnu požadovalo po FBI odškodné třináct žen, každá z nich chce 10 milionů dolarů. Současný společný požadavek v součtu na miliardu dolarů s tím dubnovým nesouvisí.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5366
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2159 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Už v létě 2015 se místním agentům FBI v Indianapolis začaly ozývat první gymnastky s oznámením, že je obtěžoval reprezentační lékař Larry Nassar. Úřad však formální vyšetřování překvapivě nezahájil.

Podobně do ztracena vyzněla nařčení následující rok v Los Angeles, kde sice kauzu začali vyšetřovat, zároveň však neupozornili úřady v Michiganu, kde Nassar působil na státní univerzitě.

„Pověděla jsem celý svůj příběh o mém zneužívání FBI, ta však nejenže o něm neinformovala, ale když nakonec o sedmnáct měsíců později mou zprávu zdokumentovala, uvedla zcela nepravdivá tvrzení o tom, co jsem řekla,“ líčila loni v září při slyšení v Kongresu bývalá gymnastka McKayla Maroneyová, trojnásobná mistryně světa, která na olympiádě v Londýně 2012 pomohla americkému týmu ke zlatu a sama v přeskoku získala stříbro. „Rozhodli se lhát o tom, co jsem řekla, a chránit sériového pedofila, místo aby chránili nejen mě, ale i nespočet dalších lidí.“

Od prvního oznámení do doby, než Nassara na podzim 2016 zatkli michiganští úředníci, doplatila na jeho chování další minimálně sedmdesátka dívek a žen.

„Kdyby FBI dělala svou práci, Nassar by byl zastaven dříve, než by mohl zneužít další dívky, včetně mě,“ uvedla bývalá gymnastka z Michiganské univerzity Samantha Royová.

Generální inspektor ministerstva spravedlnosti loni dospěl k závěru, že FBI udělala zásadní chyby, což uznal i její ředitel Christopher Wray. „Je mi strašně líto, že v FBI byli lidé, kteří měli šanci zastavit tohle monstrum v roce 2015 a neudělali to. A to je neomluvitelné,“ řekl tehdy.

„Je na čase, aby byla FBI pohnána k zodpovědnosti,“ uvedla další z předních závodnic Maggie Nicholsová.

Zhruba devadesát gymnastek včetně čtyřnásobné olympijské vítězky Simone Bilesové nyní za toto pochybení FBI, kvůli němuž mohl Nassar ve svém sexuálním predátorství pokračovat, požadují odškodné v celkové výši přes miliardu dolarů (více než 23 miliard korun), přičemž jednotlivé nároky se pohybují od deseti do 50 milionů dolarů. Jejich právníci se odvolávají na zákon Federal Tort Claims Act z roku 1946, který činí Spojené státy odpovědnými za škody „způsobené nedbalým nebo protiprávním jednáním či opomenutím jakéhokoli zaměstnance vlády při výkonu jeho funkce nebo zaměstnání“.

Už v dubnu vzneslo požadavek na odškodnění od FBI třináct žen, přičemž každá požaduje deset milionů dolarů. A před třemi lety se Michiganská univerzita s více než třemi stovkami obětí dohodla na kompenzaci ve výši 500 milionů dolarů.

FBI má nyní šest měsíců na to, aby na tyto požadavky zareagovala. Buď se strany dohodnou na vyrovnání, nebo úřad nárok zamítne a bude na něj podána žaloba k federálnímu soudu.

Osmapadesátiletý Nassar byl v roce 2018 za zneužívání gymnastek a držení dětské pornografie odsouzen v několika procesech k více než 300 letům vězení.E-mail autorovi:

Hlavolam v citátu „Chránili sériového pedofila.“

Dobrý den, já jsem tedy vzal jako výzvu přijít na to, co to ta sériová pedofilie je. Že by pan Nassar měl mnohačetnou poruchu osobnosti a každá z nich měla pedofilní preferenci, to by byla spíš paralelní pedofilie. Možná kdyby u něj nějak pedofilní preference byla v delší časové řadě cyklicky diagnostikována a později opět ne, ale nenacházím žádný článek, kde by psali že mu kdy byla vyšetřována jeho sexuální preference. Tedy v USA je možné, že někdo řekne takovou nelogičnost, ale je už na zodpovědnosti novináře nezaplevelovat tím dál veřejný prostor.


Pro lepší pochopení této problematiky přikládám odkaz na Příručku pro novináře – jak psát o pedofilii a správně využívat odbornou terminologii.

uživatel Cykle02, člen ČEPEK
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
pbd
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 391
Dal: 337 poděkování
Dostal: 428 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od pbd »

Cykle02 píše: pátek 10. 6. 2022, 12:29:46 Dobrý den, já jsem tedy vzal jako výzvu přijít na to, co to ta sériová pedofilie je. Že by pan Nassar měl mnohačetnou poruchu osobnosti a každá z nich měla pedofilní preferenci, to by byla spíš paralelní pedofilie.
*lol*
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5366
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2159 poděkování

Re: Lékař zneužil stovky gymnastek a podíl mají i instituce, které ho kryly (Seznam Zprávy)

Nový příspěvek od Cykle02 »


S deseti bodnými ranami skončil v nemocnici vězeň z federální věznice na Floridě. První pomoc mu poskytli opraváři, teď je ve stabilizovaném stavu. Jde o lékaře Larryho Nassara, který byl odsouzen za pedofilii, poté co zneužil desítky mladých gymnastek.

Brutální pokus o vraždu ve floridské federální věznici přežil díky včasnému zásahu opravářů lékař Larry Nassar. Ten si tam odpykává 60 letý trest odnětí svobody za pedofilii. Pachatel muže bodnul celkem desetkrát - dvakrát do krku, dvakrát do zad a šestkrát do hrudníku. "Ve věznici Spojených států amerických Coleman II v Sumterville na Floridě byl napaden vězeň. Reagující pracovníci údržby ihned zahájili opatření k záchraně života. Zaměstnanci zároveň okamžitě požádali o záchrannou lékařskou službu," stojí v prohlášení věznice. Uvádí se tam zároveň, že probíhá interní vyšetřování. Nassar by měl být ve stabilizovaném stavu.

Kromě federálního trestu byl lékař odsouzen k dalším až 175 letům vězení u soudu státu Michigan. Víc než 150 žen a nezletilých dívek tam totiž při jednání uvedlo, že je v posledních dvou desetiletích sexuálně zneužíval. Nassar se přiznal k sedmi trestným činům a připustil, že k napadení a zneužívání dívek využil své důvěryhodné lékařské postavení. K tomu docházelo právě pod záminkou vyšetření pro gymnastický tým a Olympijský výbor USA.E-mail do redakce:

Připomínka k článku „Odsouzeného za pedofilii chtěli ve vězení ubodat. Život mu zachránili opraváři“

Dobrý den, ve vašem článku, píšete o „odsouzení za pedofilii“, to je ovšem nesmysl. Trestný čin pedofilie neexistuje. Pedofilie je erotické a citové zaměření k předpubertáním dětem, a není to synonymum pro pachatele pohlavního zneužití.

K lepšímu pochopení této problematiky, přikládám odkaz na Příručku pro novináře – jak psát o pedofilii a správně využívat odbornou terminologii.
uživatel Cykle02, člen ČEPEK
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?