Recenze na filmy s dětmi na ČEPEKu — reakce na chystanou reportáž A dost!

Články vkládané na web za účelem informování o aktuálním dění.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6497
Dal: 1616 poděkování
Dostal: 3527 poděkování

Recenze na filmy s dětmi na ČEPEKu — reakce na chystanou reportáž A dost!

Nový příspěvek od Kasz »

Televize Seznam podle všeho chystá reportáž o tom, že nevycházíme vstříc rodičům, kteří nás žádají o odstranění fotografií svých dětí z našeho diskuzního fóra. Sice ještě nevíme, co přesně bude obsahem reportáže, ale chtěli bychom ještě předtím publikovat toto oficiální vyjádření k fotografiím na našem webu:

1) Z dotazu redaktora Jana Tuny vyplývá, že problémem na našem webu by mělo být zveřejňování fotografií či videí s dětmi. Fotografie i videokipy, které se zobrazují v příspěvcích jednotlivých uživatelů diskuzního fóra, jsou načítány formou tzv. inline linků nebo též embedded linků, což fakticky znamená, že daná fotografie nebo videklip se načte z jiného externího veřejně dostupného zdroje (například ze serveru ČSFD.cz nebo z Youtube). Fotografie a videa, zobrazené na našem webu, se tedy na našem webu fakticky nenacházejí. Tato forma odkazování je v podstatě srovnatelná s běžným textovým odkazem. Z vyjádření Soudního dvora Evropské unie vyplývá, že je-li na původním serveru dílo sděleno veškeré veřejnosti, v případě odkazování formou embedded linků se nejedná o sdělování (nové) veřejnosti. Čili použít v kontextu našeho webu slovní spojení zveřejňování fotografií a videí s dětmi je značně zavádějící.

2) V dotazu je dále uvedeno, že fotografie a videa dětí zveřejňujeme bez souhlasu a vědomí rodičů dětí, a dokonce i přes výslovný nesouhlas konkrétních rodičů konkrétních dětí. Mohlo by se tak někomu zdát, že tímto jednáním porušujeme právo na ochranu osobnosti dětí, na jejichž fotografie odkazujeme. Jenže uživatelé našeho fóra neodkazují na fotografie ledasjakých dětí, ale na fotografie dětí, které účinkovaly v nějakém filmu, seriálu, televizním pořadu či jiném obdobném veřejně dostupném audiovizuálním díle. Jedná se tedy o osoby, které jsou nějakým způsobem veřejně známé. Občanský zákoník v § 85 odst. 2 uvádí: „Svolí-li někdo k zobrazení své podoby za okolností, z nichž je zřejmé, že bude šířeno, platí, že svoluje i k jeho rozmnožování a rozšiřování obvyklým způsobem, jak je mohl vzhledem k okolnostem rozumně předpokládat.“ Rodiče těchto dětí tedy svolili k zobrazení svých dětí ve filmech, seriálech, televizních pořadech či jiných audiovizuálních dílech, nelze tedy po žádné skupině lidí z řad veřejnosti spravedlivě požadovat (zakázat) o těchto hercích, herečkách či účinkujících diskutovat nebo odkazovat na ně v recenzích k jednotlivým filmům či pořadům. Kdo hraje ve filmu, seriálu nebo se jinak angažuje ve veřejném prostoru, například na televizní obrazovce nebo třeba na Youtube, musí počítat s tím, že o něm může být diskutováno, že mohou být hodnoceny jeho herecké či jiné výkony, zkrátka že je nebo se může stát veřejně známým.

3) Z textu jiného dotazu týmu A dost! vyplývá i další výtka, která nás ve své podstatě „obviňuje“ z toho, že na fóru zveřejňujeme i jména dětí. S odkazem na výše uvedené — je-li někdo známá osobnost a jeho jméno je kupříkladu uvedeno v titulcích filmu nebo už jen tím, že hraje v několika dalších filmech, seriálech nebo vystupuje v televizních pořadech, bylo by jaksi opět proti smyslu této veřejné prezentace, kdyby nějaké skupině osob bylo zakazováno bavit se o těchto konkrétních osobách, byť jsou ještě dětmi. Uvědomujeme si však problematičnost situace, kdy by nemuselo být těmto dětem příjemné, kdyby se po zadání plného jména zobrazovala zmínka o nich na našich stránkách, zkracujeme proto příjmení dětí na iniciálu, aby nebyla dohledatelná z internetových vyhledávačů. Doteď jsme zkracovali příjmení na iniciálu právě v případě žádostí rodičů o odstranění zmínky (či i jen pouhého odkazu, což je úplný nesmysl - odkazování je základem internetu), nyní jsme nově zavedli pravidlo, kdy příjmení nezletilého dítěte musí být z výše uvedeného důvodu zkráceno na iniciálu vždy. Nic to však nemění na faktu, že i uvedení plného jména herce, herečky či účinkujícího na našem webu není z výše uvedených důvodů v rozporu se zákonem.

4) Mohli bychom audiovizuální sekci zrušit a všechny výše uvedené třecí plochy s veřejností eliminovat. Jenže naše stránky mají jasně deklarovaný cíl — pomoc pedofilně orientovaným osobám. K této pomoci patří i „nabídka“ legálních audiovizuálních materiálů s dětmi, neboť právě na tyto legální materiály chceme pedofily nasměrovat a ukázat jim, že se lze zasnít i u filmu, seriálu nebo jiného legálního audiovizuálního díla. Bez audiovizuální sekce by byla větší pravděpodobnost, že by „kolemjdoucí“ pedofilové žádné materiály nenašli a šli by hledat jinam, přičemž riziko, že v takovém případě narazí i na audiovizuální díla, která jsou na hranici legality nebo i za ní, by bylo vyšší. Chceme, aby se pedofilové orientovali výhradně na legální snímky s dětmi.

5) Zcela největší úskalí lidí, kteří mají problém s našimi stránkami, spočívá v tom, že nevědí, o čem je pedofilie. Pravděpodobně se domnívají, že pedofilové jsou lidé, kterým jde hlavně o nahotu a sex s dětmi. Že bychom mohli být lidmi, kteří se opravdu zajímají o jiné děti tak, jako se například zajímají fanoušci a fanynky o dospělé zpěváky, herce nebo herečky, to je zřejmě nenapadá. Vidí v nás ohrožení, přitom pro jejich děti ohrožením nejsme. Myslí si, že celý web tím, že je pro pedofily, staví děti do sexuálního kontextu, a tudíž je nepřijatelný. Ale tak to není. Na našem diskuzním fóru tolerujeme o dětech pouze slušnou diskuzi. Je třeba, aby veřejnost pochopila, že pedofilie není o ohrožení dětí nebo o jejich sexuálním zneužívání, ale že se jedná o sexuální orientaci (preferenci), která směruje naši pozornost právě k dětem, a tato pozornost může mít i svá pozitivní východiska. Účast na koncertu, získání podpisu od slavné „dětské“ hvězdy, sledování filmu, seriálu nebo instagramového profilu nás může naplňovat úplně stejně jako kohokoliv jiného. Televize (média) by měla informovat především o tom, co je to pedofilie a zda je v naší zemi například snadno dostupná odborná sexuologická pomoc. Ne se zabývat nějakými fotkami dětí, jejichž rodičům se nelíbí, že si pedofilové na svém webu uvádějí recenze na filmy, seriály či jiné televizní pořady, ve kterých jejich děti účinkují.

6) Chápeme, že se lidem nelíbí nelegální fotografie dětí, pořízené v explicitním sexuálním kontextu (zkráceně dětská pornografie). Ta se ale nelíbí ani nám. Divíme se však, že některým lidem vadí i to, že se zabýváme zcela legálními audiovizuálními materiály. Na těchto materiálech jsou samozřejmě zobrazené konkrétní děti, jinak to ani není možné. Není nám tedy jasné, jak bychom to měli udělat jinak. Opravdu tolik vadí i pouhé odkazy na legální materiály? Jakými jinými materiály bychom se tedy měli zabývat? A pokud nemůžeme mezi sebou sdílet odkazy na legální materiály, můžeme vůbec dýchat, můžeme vůbec žít? Někteří lidé nás dokonce vyzývali i ke zrušení našeho diskuzního fóra

Snažíme se dodržovat zákony i morální zásady, avšak ani to, zdá se, některým nestačí. Přesto: Jsme lidé. Ze strany veřejnosti by k nám proto mělo být přistupováno jako ke kterékoliv jiné skupině obyvatel. Zřejmě na nás v pondělí čeká senzacechtivá reportáž, která ale vlastně nic neřeší, protože skutečné problémy ignoruje. Je totiž snazší navážet se do pedofilů, kteří se snaží žít v souladu s pravidly společnosti, to se vždy mezi lidmi dobře chytne.

Rozhodně nám nejsou lhostejné pocity rodičů a dětí a nechceme, aby naše činnost vedla pro ně k čemukoliv negativnímu, snažíme se proto postupovat vkusnou a legální cestou. Podle pravidel webu mohou být (a jsou) na našem webu odkazovány pouze audiovizuální materiály nesexuálního charakteru a nově také i u známých osobností, pokud jsou dosud ještě nezletilé, musí být jejich příjmení zkráceno na iniciálu. V tuto chvíli proto také probíhá revize audiovizuální sekce, kdy administrátoři kontrolují a případně upravují příspěvky v rámci vláken této sekce, aby byly v souladu s výše zmíněnou nově zavedenou úpravou pravidel webu.

Jsou-li pochybnosti o nezávadnosti odkazování na audiovizuální materiály v kontextu webu z mravnostního hlediska nebo ohledně dodržování práv dětí nebo jejich rodičů, nebráníme se expertnímu posouzení kontextu těchto materiálů a rovněž posouzení našeho postupu ohledně dodržování práv dětí na našich stránkách. I tak ale rozhodně nelze očekávat, že vyhovíme žádostem o neuvádění odkazů na audiovizuální díla s dětmi, neboť odkazování na jiné webové stránky je základem internetu.

Po případné reportáži pravděpodobně vydáme další vyjádření, které bude uvádět na pravou míru zkreslená sdělení, která ze zkušeností z minulosti bohužel v reportáži reportéra Jana Tuny očekáváme. Někteří naši členové však vyjadřovali naději, že po prostudování relevantních informací pan redaktor od bulvární reportáže nakonec upustí. Reportáž totiž může naopak strhnout pozornost veřejnosti směrem k naší audiovizuální sekci natolik, že tato nadměrně zvýšená mediální pozornost může dětem, které hrají ve filmech, jejichž recenze na našem diskuzním fóru uvádíme, skutečně ublížit.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Code
Na trestné lavici
ve věku od: 100
ve věku do: 100
Příspěvky: 49
Dal: 46 poděkování

Re: Recenze na filmy s dětmi na ČEPEKu — reakce na chystanou reportáž A dost!

Nový příspěvek od Code »

Kasz píše: sobota 11. 7. 2020, 2:51:17Reportáž totiž může naopak strhnout pozornost veřejnosti směrem k naší audiovizuální sekci natolik, že tato nadměrně zvýšená mediální pozornost může dětem, které hrají ve filmech, jejichž recenze na našem diskuzním fóru uvádíme, skutečně ublížit.
Jenže já se obávám, že panu redaktorovi a ani jiným "odměny-za-bulvární-senzační-článekchtivý" rozhodně nejde o děti, natož ani o to kdo komu a jak (ne)ubližuje.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5366
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2159 poděkování

Re: Recenze na filmy s dětmi na ČEPEKu — reakce na chystanou reportáž A dost!

Nový příspěvek od Cykle02 »

Dám sem odkaz na téma o té reportáži, aby příchozí z odkazu na vyjádření to nepřehlédli:
Reportáž pořadu A DOST! televize Seznam o ČEPEKu - ČEPEK - Fórum
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6497
Dal: 1616 poděkování
Dostal: 3527 poděkování

Re: Recenze na filmy s dětmi na ČEPEKu — reakce na chystanou reportáž A dost!

Nový příspěvek od Kasz »

Cykle02 píše: neděle 12. 7. 2020, 21:35:24 Dám sem odkaz na téma o té reportáži, aby příchozí z odkazu na vyjádření to nepřehlédli:
Reportáž pořadu A DOST! televize Seznam o ČEPEKu - ČEPEK - Fórum
Což mě vede k tomu, že bych mohl toto vlákno nyní uzamknout, ať reagujeme na jednom místě. Příchozí tedy poprosím, aby reakci na reportáže A dost! psali do tebou uvedeného vlákna.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙