Vliv erotických fantasií na sexualitu člověka

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 907
Dal: 145 poděkování
Dostal: 828 poděkování

Vliv erotických fantasií na sexualitu člověka

Nový příspěvek od Myš »

Při pohovoru s řeckou investigativní žurnalistkou, která chce napsat článek a různých přístupech k prevenci zneužívání dětí v Evropě, jsme se dostali k tématu různých projektů institucí financovaným státem, jako je u nás Parafilik. Byl jsem požádán, jestli bych jí poslal linky na mezinárodní projekty, o kterých vím.

Aktuálně vím o třech projektech v angličtině dostupných on-line. Jeden je helpwantedprevention.org zaštiťovaný americkou institucí Moore Center for the Prevention of Child Sexual Abuse. Další je projekt Berlínské univerzity s názvem Troubled Desire - https://troubled-desire.com/en/ a poslední je britský Stop It Now - https://www.stopitnow.org.uk/

Na každý jsem se zběžně koukl, aktivně jsem si vyzkoušel jen Troubled Desire, ale to už je před více než rokem. Nejvíc jsem se pozastavil u projektu Stop It Now, který mě v několika ohledech překvapil.

V sekci jejich self-help projektu pro lidi, kteří se cítí být přitahováni dětmi nebo mají problém s nelegálním on-line chováním ve výukovém modelu ohledně fantazijních představ zastává projekt stanovisko, že sexuální fantazie, ve kterých se odehrává něco nelegálního, nejsou v pořádku.

Dost mě to zarazilo a donutilo si modul projít celý. Pokusím se shrnout, co k sexuálním fantaziím modul říká. Začínají vysvětlením, že sexuální fantazie mají vliv na sexualitu člověka a masturbace a vyvrcholení při určité fantasii vytváří neuronovou trasu - spojení mezi tou fantasií a orgasmem. To je za mě pochopitelné - když bych se začal ve svých fantaziích fixovat na určitou oblast těch fantazií, nějaký fetiš nebo třeba BDSM praktiky, po čase by se to mohlo stát v mých představách dominantním tématem a běžné erotické aktivity by mě v představách už tolik vzrušovat nemuseli (a to se může promítat i do reálného sexuálního života, byť jej samozřejmě nevedu).

Pokračují nabídkou možností, jak se sexuálních představ zbavit. Odejít mezi lidi, když cítím, že se mi vkrádají do mysli, masturbaci bez představ a se zaměřením na vlastní tělesné prožitky, zkoušet nahrazovat děti dospělými. V tu chvíli jsem si začal říkat, že ten web asi vůbec není pro pedofily, nicméně když jsem pokračoval ve čtení, v dalším odstavci dodali, že pro lidi exkluzivně zaměřené na děti nahrazení dospělými ve fantasiích nebude fungovat, nicméně i pro ně je žádoucí se sexuálním představám vyhnout ve prospěch masturbace zaměřené na tělesné prožitky. Dodali ale také, že to může být náročné a pro někoho nemožné a je zdravější své fantasie přijmout, než se na jejich základě obviňovat.

Celkově mě ten přístup zarazil, od místních sexuologů jsem asi o podobné radě zatím neslyšel, nebo si to nepamatuji a sexuální představy beru jako přirozenou a nedílnou součást pedofilie, stejně tak jako jsou nedílnou součástí života na dospělé orientovaných homosexuálů nebo heterosexuálů. Podstatě té rady vynechat sexuální fantasie s dětmi rozumím tak, že nemít sex spojený s představou sexuální aktivity s dítětem může zabránit sexuálním myšlenkám o dětech v nevhodných chvílíc, možná i otevřít možnost sexuálního prožitku s dospělým, protože i ten dokáže vyvolat stejné tělesné prožitky, jako si vytváříme sami. Z tohoto důvodu také může mít homosexuál sex s opačným pohlavím, který sice nebude tak naplňující, ale v zásadě může fungovat.

Vzhledem k tomu, že nevnímám, že by mé sexuální fantasie měly vliv na můj život a nestává se mi, že bych se během dne dostával do situací, kdy by sexuální představy do nepříjemných situací, nevidím u sebe důvod se sexuálním fantaziím vyhýbat. Nicméně mi to přišlo jako podnětné téma k zamyšlení.

Kdybyste se na ten modul ohledně fantasií chtěl někdo podívat, tady je link. https://www.stopitnow.org.uk/concerned-about-your-own-thoughts-or-behaviour/concerned-about-use-of-the-internet/self-help/understanding-the-behaviour/fantasy/
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5492
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2264 poděkování

Re: Vliv erotických fantasií na sexualitu člověka

Nový příspěvek od Cykle02 »

Blbost, tak sexualita nefunguje.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Příspěvky: 298
Dal: 280 poděkování
Dostal: 277 poděkování

Re: Vliv erotických fantasií na sexualitu člověka

Nový příspěvek od Kiiax »

Je zbytečné se tady rozepisovat o tom, co je tam (dle mého) špatně. Na přání klidně, jinak budu citovat Cykle02. Je to blbost.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1070
Dal: 399 poděkování
Dostal: 729 poděkování

Re: Vliv erotických fantasií na sexualitu člověka

Nový příspěvek od Fx100d »

Něco podobného po mě chtěl sexuolog, když jsem k němu chodil. Chtěl mě "přeučit" na dospělé tím, že jsem měl své sexuální fantazie chvilku před orgasmem změnit na dospělé ženy "což nešlo, protože jsem v tu chvíli ztratil erekci" a po vyvrcholení pokračovat v masturbaci dále s představou dětí. Fantazie s dospělými jsem si měl postupně během času představovat stále dříve před orgasmem. Tento postup dle něj měl zapřičinit, že orgasmus prožitý s představou dospělé ženy mi v mé hlavě udělá spojení tak, aby mě takové představy začaly vzrušovat. Po orgasmu jsem si měl představovat děti a v masturbaci dále pokračovat pro to, že další sexuální aktivita po orgasmu způsobí, že budu mít pak blok proti těmto představám a nebudou mě vzrušovat (má působit averzivně). Když jsem po čase pana doktora upozornil, že jakmile začnu myslet na dospělé, vytrácí se mi erekce a nemohu tedy pokračovat v masturbaci a nejsem takto schopen dosáhnout vyvrcholení, poradil mi, abych si koupil erotický časops "s dospělými" a zkusil to s ním. Bohužel ani to nefungovalo a pan doktor už žádné další postupy nedoporučil. Když jsem o těchto postupech začal něco zjišťovat, zjistil jsem, že se jedná o velmi staré sexuologické postupy, které měli za cíl původně "přeorientovat" homosexuály na opačné pohlaví. Dnes se již tyto postupy u nás nepoužívají, protože sexuologové zjistili (kupodivu), že nefungují. Za mě je to prostě blbost. Možná že pro ty, kdo kromě dětí preferuje i dospělé ženy, to fungovat částečně bude, ale pokud mě dospělé ženy nepřitahují vůbec, tak to fungovat nemůže.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5492
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2264 poděkování

Re: Vliv erotických fantasií na sexualitu člověka

Nový příspěvek od Cykle02 »

Fx100d píše: čtvrtek 2. 7. 2020, 19:26:12Možná že pro ty, kdo kromě dětí preferuje i dospělé ženy, to fungovat částečně bude
Můžu ze své zkušenosti říct, že použití obsahu s dospělými ženami vede jenom k tomu, že si od vyčerpaného obsahu odpočineš, a po návratu k dětem se prožitek naopak posílí *lol* Sexualitu nejde přeučit, tu jde jen nějakým náhradním způsobem ventilovat. Odpírání vede jen k větší touze. Je to základní pud.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Vliv erotických fantasií na sexualitu člověka

Nový příspěvek od Rapunzel »

"Přeučování" sexuálního zaměření ve 21. století v ČR je naprosto k smíchu. Kéž by to bylo tak jednoduchý, hned bych se naučila být lesbičkou... :D
Uživatelský avatar
podivin
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1633
Dal: 1923 poděkování
Dostal: 791 poděkování

Re: Vliv erotických fantasií na sexualitu člověka

Nový příspěvek od podivin »

Musím potvrdit, že to takhle vůbec nefunguje. Celý život masturbuju u klasického porna. Ale po VŠ jsem doučoval holčičky a nějak mě přitahovaly. Až s narozením dcerky jsem s hrůzou zjistil, že mám erekci, když se s ním mazlím. A pak jsem pomalu začal přemýšlet, jestli nejsem pedofil. A jestli nejsem, tak jsem prostě divnej. Masturbovat začínám u holčiček, ale protože se styk s holčičkama nedokážu představit, resp. mám několik bloků, proč by to nešlo, tak si dost často na závěr masturbace musim pustit klasické porno. Takže ne, určitě se masturbací u klasického porna nevytvoří žádná neuronová trasa, ale pokud tam ta pedofilie je, tak tam je.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3144
Dal: 11 poděkování
Dostal: 498 poděkování

Re: Vliv erotických fantasií na sexualitu člověka

Nový příspěvek od Jednorozec »

Fx100d píše: masturbaci bez představ a se zaměřením na vlastní tělesné prožitky, zkoušet nahrazovat děti dospělými

Možná že pro ty, kdo kromě dětí preferuje i dospělé ženy, to fungovat částečně bude
Když opominu, že snaha předělat člověka na jinou sexualitu je prokázaný nesmysl, tak i pro ty co mají větší "rozsah" sexuality to nefunguje. Mně dokáže třeba vzrušit i dospělá žena, ale stejně na ní budu automaticky "hledat" nějaké "dětské" rysy , nebo jejich kontrast s dospělým vzhledem, které budou právě tím co mne vzruší....
A to ani nemluvím o tom, že čas od času mne stejně něco donutí najít si jako erotický podnět "čistou krásu" .
Uživatelský avatar
Smazaný uživatel (gabajaza)

Re: Vliv erotických fantasií na sexualitu člověka

Nový příspěvek od Smazaný uživatel (gabajaza) »

Mě fascinuje fakt, kolika lidem stačí k masturbaci pouhé fantazie. Já třeba nemám skoro žádné. Není to pro mě dostačující. Vždy potřebuji dodatečně nějaký legální materiál. Postačují mi záznamy videí s baletkami, gymnastkami anebo volně přístupné fotografie nudistů.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3144
Dal: 11 poděkování
Dostal: 498 poděkování

Re: Vliv erotických fantasií na sexualitu člověka

Nový příspěvek od Jednorozec »

Sertralin píše: neděle 12. 7. 2020, 17:25:13 Mě fascinuje fakt, kolika lidem stačí k masturbaci pouhé fantazie. Já třeba nemám skoro žádné. Není to pro mě dostačující. Vždy potřebuji dodatečně nějaký legální materiál. Postačují mi záznamy videí s baletkami, gymnastkami anebo volně přístupné fotografie nudistů.
No já nevím jak ostatním, ale já když jsem se pokusil preferovaná děvčata vytěsnit a nahradit to čistě dospělou tématikou, tak se mi potom začaly i zdát hodně erotické sny s holkami v mém preferenčním věku (to mně tenkrát i celkem vystrašilo). Podle mně to prostě nejde změnit, tělo si o to řekne tak či onak a je třeba se s tím nějak popasovat. Vážně závidím těm co to dokáží zajistit jen tím že se věnují dětem v nějakém kroužku (a tak trochu jim to nevěřím). Stejně tak mi přijde lepší když má člověk na podobné vybití nereálnou osobu (ať už nějakou pradávnou fotku/video či dnes ideálně 3d animaci), než pokud se jí stane skutečná osoba z jeho okolí.