Když pošlete dítě pro vysvědčení, ztratíte nárok na ošetřovné (Novinky.cz)

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4003
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1684 poděkování

Když pošlete dítě pro vysvědčení, ztratíte nárok na ošetřovné (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Rodič, který pošle své dítě v pátek pro vysvědčení, nemá ten den nárok na ošetřovné. A to i když bude ve škole například pouze jednu hodinu. Na svých internetových stránkách na to upozorňuje ministerstvo práce a sociálních věcí.

„Dítě do školy pro vysvědčení samozřejmě poslat můžete, ale za tento den automaticky ztrácíte nárok na ošetřovné. A to i když bude vaše dítě ve škole například jenom jednu hodinu,“ uvádí ministerstvo. Nárok na ošetřovné ztrácí rodič ale i v jakýkoliv jiný den, kdy bylo dítě ve škole.

Ředitelské volno ani vyzvednutí vysvědčení není podle mluvčí resortu Andrey Vašákové událostí, která by neočekávaně vytvářela potřebu péče. „V takových situacích nárok na ošetřovné podle zákona o nemocenském pojištění standardně nevzniká,“ řekla Novinkám.

„Beru to jako podraz. Ze známých o tom nemá nikdo tušení,“ sdělil Novinkám rodič Jiří Šolc.

Od července se podmínky změní

Ošetřovné ve výši 80 procent denního vyměřovacího základu mohou čerpat rodiče dětí mladších 13 let, a to za období od 12. března do 30. června. Ošetřovné zavedla vláda kvůli uzavřeným školám v souvislosti s epidemií koronaviru.

Tento nárok ale rodič ztratil, pokud dítě do školy po jejich částečném znovuotevření poslal zpět.

Vypláceno je ošetřovné i při péči o starší hendikepované děti, které navštěvují školu. Stejně tak ho dostanou i lidé, kteří z důvodu uzavření zařízení některých sociálních služeb, jako jsou denní stacionáře, pečují o staršího hendikepovaného, který s nimi žije ve společné domácnosti.

Od 1. července 2020 se pak podmínky nároku na ošetřovné vrátí zpět do původní podoby, která platila před vypuknutím epidemie koronaviru.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1275
Dal: 1251 poděkování
Dostal: 603 poděkování

Re: Když pošlete dítě pro vysvědčení, ztratíte nárok na ošetřovné (Novinky.cz)

Nový příspěvek od podivin »

A když rodič pro vysvědčení půjde sám? Dítě musí vzít samozřejmě s sebou, nemůže ho přece nechat doma, ne? Ale vysvědčení vyzvedne rodič a ne dítě, tak to je OK? Dítě do školy nešlo, zůstalo v autě.