Můj názor na zneužívání dětí

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Uživatelský avatar
Rapunzel

Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Rapunzel »

Dítě, co pro mě znamená dítě?
Ačkoliv jsem nikdy přehnaně netrpěla infantilností při pohledech do dětských kočárků a sama po dítěti netoužila (biologické hodiny se zastavily, asi došly baterie), dítě jsem vždy brala jako někoho, koho musíme chránit, nejen kvůli jeho fyzické nedostatečnosti, ale především psychické nevyzrálosti. Jednoduše, dítě je někdo slabší a zranitelnější než já ve všech směrech, tudíž mu NESMÍM vědomě ublížit a způsobovat něco, proti čemu není schopno se nijak bránit.

Nakonec dítě mám, holčičku. Vidím, jak roste, vnímám, jak myslí, jaká je...stále prožívá věci skrze svou dětskou naivní dušičku, tak nevinná a nepoznamenaná možnou krutostí světa. I když nad věcmi uvažuje, ptá se, chápe, že je někdo zlý a že se nedějí jen hezké věci...pořád si užívá své bezstarostné dětství a užívá si radost ze života, na kterou jednou bude vzpomínat jako na to krásné z dětství – stejně jako na to vzpomínám já.
A není právě ta dětskost a naivita, ta čistota dětské duše a roztomilost, právě to nejlepší na dětech?

Proč tedy musí někdo dítěti ublížit tím, že neovládne svoje pudy a násilně či nenásilně si vezme to, co chce? (Ačkoliv pro jisté "úlety" mám pochopení, nikoliv však pro soustavné zneužívání).
Násilí je úplně to nejhorší...když někdo dítě sexuálně zneužije, silně zasahuje do jeho tělesné integrity a využívá jeho absolutní bezmoci, čím mu způsobí většinou závažné psychické problémy do budoucna. Zde cituji privátního psychologa Miroslava Piňose:

„Setkání s lidskou krutostí a brutalitou zasahuje často základní důvěru člověka v dobro a smysluplnost okolního světa, prožitá bezmocnost je hlubokým zásahem do jeho psychiky.“

Znám lidi (jeden je dokonce můj kamarád), kteří byli jako děti zneužití. Většina z nich o tom ani nechce mluvit, protože pak zažívají tzv. „flash backy“, které jsou pro ně velice nepříjemné, mimo to trpí závažnou posttraumatickou stresovou poruchou a jiným duševním onemocněním. Násilným trestným činem na dětech se jasně dopouštíme degradace jejich následného života, a kdo má na to právo? Kdo má právo někomu zničit život na základě svých vlastních sobeckých pohnutek? Stejně jako šikana, psychický nebo fyzický teror doma, zanedbávání péče, tak i sexuální nátlak a zneužití umí člověka dostat v pozdějším čase pěkně do úzkých.

Dobře, ale co když někdo vyznává myšlenku, že když dítě souhlasí se sexuální aktivitou s dospělým, tak je to vlastně v pořádku a nejedná se tudíž o násilí? S touto teorií jsem se již také setkala.

A rozhodně s ní nesouhlasím. Jasně, děti nejsou úplně asexuální bytosti, ale jejich sexualita je ve vývoji a nemyslím si, že je vhodné ji jakkoliv urychlovat a udávat ji nesprávný směr, protože dle mého názoru, když dítě začne příliš brzy žít sexuálním životem, hrozí mu do budoucna promiskuita a celkově je ohrožen jeho morální vývoj. Takové děti se snad mohou i brzy cítit dospělé a oprávněné dělat věci, které nejsou v souladu s morálkou a to nemluvím už o faktu, že i taková 13ti letá dívka nakonec přijde domů těhotná a samozřejmě absolutně nevyzrálá a neschopná dítě vychovat a zabezpečit. Ne, není dobré děti učit předčasnému sexuálnímu životu.

Další podstatná věc je, že děti nejsou dostatečně psychicky vyzrálé (hlavně menší děti), aby skutečně samy za sebe udělily souhlas s jakoukoliv sexuální aktivitou, spíše bývají vmanipulované do jednání dospělého, kterému mohou jako autoritě důvěřovat. Důvěřovat tomu, že se vlastně neděje nic špatného, že je v pořádku, aby hodný strýček sahal šestileté Aničce do rozkroku a případně ji učil, co je to masturbace a další a další věci, se kterými ona možná naoko souhlasí, ale uvnitř své dětské duše může vést spor, který se vyjeví až o mnoho let později, kdy si jako dospělá uvědomí, že byla zneužita. Že bylo zneužito její dětské naivity, čistoty a důvěry v dospělé osoby. Může dojít také k zásadnímu narušení sebeúcty a k dalším problémům, plynoucích z uvědomění si toho, co se vlastně stalo, a to mluvím jen o případě, kdy se nic neprovalí a nenastanou oplétačky kolem policie a soudů, které pro dítě jsou jistě velmi stresující a ponižující.

Samozřejmě, že ne všechny případy „dobrovolného“ zneužití skončí jednou tragicky, ale pravděpodobnost je velká. Je také rozdíl nějaké jednorázové „sáhnutí“, kdy si dotyčný ihned uvědomí, co dělá, nebo skutečné sexuální aktivity, v horším případě ještě dlouhodobé.
Není fér někomu zničit život, připravit ho o sebedůvěru, sebeúctu, zničit mu bezstarostnost dětství, kdy nemusel řešit sex a reálné vztahy, netížilo ho žádné tajemství větší než zatajená pětka ve škole nebo koberec politý kakaem. Proč brát dětem jejich iluze o neskonalé kráse života, pokud je mají? A pokud je nemají, proč jim ještě potvrzovat, že to může být všechno daleko horší? Protože i takové dítě ze špatných poměrů jednou uvidí, jak byl jeho život celý na nic a ještě ke všemu ho někdo zneužíval, jako kdyby snad nemělo nárok na nic, co by ho v jeho vlastních očích učinilo plnohodnotnou lidskou bytostí, která má právo na slušné zacházení.

Neničte dětem jejich svět, je to možná jediné období, kdy mohou být bezprostředně šťastné a je to hlavně období, které rozhoduje o jejich budoucím prožívání.
Jednoduše, nesouhlasím se zneužíváním dětí, ani když k tomu dají samy souhlas. Právě dospělí by měli být ti rozumní, kteří povedou děti k morálce a nějakým pravidlům. Právě dospělí by měli jíti příkladem a ukázat těm mladším, že existuje něco jako charakter, zásady a morální hodnoty, které není možno překročit. Aby si z nás děti brali příklad, protože děti napodobují dospělé ve svém okolí.

Tento web by měl pedofilům ukázat, že zneužívání není dobrá cesta a hlavně, že pedofil nerovná se ihned zneužívač, proto byla bych ráda, aby se ozvali lidé s podobným názorem, a kdo má názor jiný, nechť ho také objasní...

Na závěr jen podotknu, že si velmi vážím těch z vás, kteří, i vzhledem ke svému pedofilnímu zaměření, ctí morálku a zdravý rozum, obzvláště pokud máte přístup k dětem a zvládáte případné pokušení bez jakéhokoliv reálného selhání. :) Skutečně obdivuhodné.
Na druhou stranu určitou míru selhání dovedu chápat, nicméně by ten člověk dle mého názoru neměl zastávat postoj, že se přece nic neděje a je všechno v naprostém pořádku. Ne, sexuální aktivity s dětmi nejsou v pořádku. Navíc obdivuji lidi se sebereflexí, kteří jsou schopni uvědomit si své chyby a jednat tak, aby je neopakovali.
Toť můj pohled na věc.
Uživatelský avatar
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Anti-contact MAP ally
Příspěvky: 575
Dal: 731 poděkování
Dostal: 620 poděkování

Re: Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Bouře »

Souhlasím a myslím že je dobře že to tu někdo řekl nahlas...
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1028
Dal: 361 poděkování
Dostal: 678 poděkování

Re: Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Fx100d »

Michaela píše: sobota 20. 6. 2020, 3:31:29 Důvěřovat tomu, že se vlastně neděje nic špatného, že je v pořádku, aby hodný strýček sahal šestileté Aničce do rozkroku a případně ji učil, co je to masturbace a další a další věci, se kterými ona možná naoko souhlasí, ale uvnitř své dětské duše může vést spor, který se vyjeví až o mnoho let později, kdy si jako dospělá uvědomí, že byla zneužita. Že bylo zneužito její dětské naivity, čistoty a důvěry v dospělé osoby. Může dojít také k zásadnímu narušení sebeúcty a k dalším problémům, plynoucích z uvědomění si toho, co se vlastně stalo...
Ještě bych dodal, že hodně lidí bere zneužití ve smyslu, že zneužiji tělo dítěte ke svému potěšení a neuvědomuje si, že zneužití spočívá právě ve zneužití naivity a neznalosti dítěte k tomu, aby dotyčný ukojil své pudy. Nejde tedy jen o zneužití těla, ale i duše.
Michaela píše: sobota 20. 6. 2020, 3:31:29 ... a to mluvím jen o případě, kdy se nic neprovalí a nenastanou oplétačky kolem policie a soudů, které pro dítě jsou jistě velmi stresující a ponižující.
A zde je třeba si uvědomit, že trauma z vyšetzřování policií je na vině toho, kdo dítě sexuálně zneužíval, protože o trestnosti svého jednání věděl dopředu a věděl, že když "to praskne" dojde k takovému vyšetřování. Nelze tu svalovat vinu na policii, soudy a systém.

S textem Michaely souhlasím do posledního píismenka. Zneužívat dítě a říkat tomu "láskyplný vztrah" je akorát důkazem toho, že dotyčný to dítě nemiluje, že dotyčný miluje jen sám sebe s svůj sexuální chtíč. Člověka, kterého miluji nikdy nevystavím vědomě riziku, že bude v budoucnosti nešťastný.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Smazaný uživatel (gabajaza)

Re: Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Smazaný uživatel (gabajaza) »

Já cítím silný odpor k lidem, kteří si myslí, že dobrovolné zneužívání dětí je v pohodě do té doby, než se na to přijde a začne se to řešit s policií. Vadí mi, když někdo nepříjme následky svých činů. Hlavně, když si říkají: „Já jsem úplný svatoušek, sama to chtěla a líbilo se jí to, za všechno špatné může policie.”

Jenže to oni udělali ten první chybný krok, což si často neuvědomují. Kdyby se nezachovali jak odporní sobci, kteří místo mozku používají to, co mají v kalhotkách, tak žádná sekundární traumatizace ani nepřijde.

Pro mě jsou zneužívači odpadem společnosti, obecně jsou zločiny spáchané na dětech nejvíce odporné. Není tak těžké zvládnout pudy na uzdě, nejsme přece žádná zvířata, která jednají jen na základě svých pudů. Když to zvládlo udržet na uzdě tolik jiných lidí, tak proč by se měli tihle zneužívači jakkoliv omlouvat nebo jejich odporné zločiny zlehčovat? Vyloženě mě štve, když se ze zneužívačů dělají chudáčci.

Ano, jsou i výjimky, kdy se stane něco méně vážného poprvé, kdy uznají dotyční svou chybu, pokusí se o nápravu, i když to není snadné a už to nikdy nechtějí zopakovat. Tihle se dají pochopit, ale i přesto si podle mě žádnou lítost nezaslouží.

Rozhodně nesouhlasím s tvrzením některých, že se to může stát každému z nás. Toto tvrzení mě uráží. Pokud je člověk rozumný a není si se sebou jistý nebo pokud nechce nic riskovat, tak je lepší, když se vyhne jakýmkoliv pro něj rizikovým situacím.
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Rapunzel »

Ukrást někomu dětství jen pro ukojení svých pudů je prostě...ubohé.

Ano, jak píše Sertralin, lidé nejsou zvířata. Někdo může mít pudy velmi silné, ano, dá se to pochopit, pak je lepší se vyhýbat rizikovým situacím, uvědomovat si, co mám za problém a dělat všechno pro to, abych doopravdy neublížil. Je třeba místo pohlavního ústrojí používat mozek, ale aby ho člověk použil správně, musí mít vštípenou morálku a zásady.
Bohužel, lidé mají všelijaké sexuální nebo psychické problémy a vždy je musí řešit tak, aby mohli v životě normálně fungovat.

Chránit musíme především děti, které se samy neubrání. A pokud ještě někdo hodlá tvrdit, že nějaké dítě miluje a přitom mu ubližuje svým sobeckým jednáním, nemůže to být skutečná láska. Nejde mi o dobro milovaného člověka? Ano, pokud někoho miluji, myslím na to, aby byl šťastný, na úkor svých sobeckých pohnutek.
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Rapunzel »

Jen tak pro zajímavost, úvaha je i ve veřejné sekci [název webu odstraněn], kde mi Asce odpověděl a zde je moje reakce, nevím, zda bude zveřejněná:

Asce,
uvažovala jsem, zda mám vůbec odpovědět...nicméně když už sis dal práci s odpovědí, je asi řada na mně.

Na [název webu odstraněn] se neregistruji, jelikož i bez toho vím dost a to mi bohatě stačí, abych si na Tvou osobu udělala názor. Ty mi tady píšeš, cituji:

"Také nabádáme k tomu, aby nikdo s dětmi sexuální aktivity neprovozoval, a to i v takovém případě, pokud by šlo o aktivity dítětem akceptované či dokonce jím chtěné."

A to mi píše člověk, který zneužil x holčiček, protože si myslel, že je miluje nebo že jim to vlastně vyhovuje? A který si myslí, že je to vlastně ok? Takovou ztrátu sebereflexe jsem ještě neviděla.
Jasně, Tys to taky neměl v životě jednoduché a dost možná byla tím vším Tvoje morálka i vidění světa pokroucené, ale když bylo ublíženo Tobě, mohl sis o to jasněji uvědomit, že Ty bys ubližovat nemusel. Choval ses jako sobec.

Já nepovažuju děti za žádné "zbožštělé bytosti", jsou to jen lidé se svými chybami, svou povahou, svým temperamentem, a také svými pocity a potřebami, ale také jsou to bytosti na počátku svého života, bez zkušeností, nevyzrálé a vzhlížející k dospělým. A právě MY, dospělí, bychom je měli vést správnou cestou k morálce, vychovávat je, aby z nich nevyrostl další Asce (promiň, jestli to zní nepříjemně, ale Tvá morálka byla vždycky jinde) nebo jakýkoliv kriminální živel. Jasně, nemůžeme ovlivnit všechno a u všech, ale měli bychom se o to alespoň pokoušet...

Dále píšeš:
"Náš hlavní rozpor s většinovou společností netkví v tom, že dospělá osoba by neměla provozovat jakékoliv erotické aktivity s osobou mladší, než je zákonná věková hranice, ale v tom, co se má udát tehdy, jestliže se tak přesto stane. Prostě ať kdo chceme nebo ne, jsou věci, které se stávají, i když by se stávat neměly."

Ano, stávají se věci, které by se stávat neměly a vždycky to tak bude. Dovedu i lecos pochopit, třeba že se někdo zamiluje do dítěte a v krizové situaci na něj nevhodně sáhne, dovedu i pochopit, že někdo prostě "ujede" a posléze si uvědomí, jakou udělal chybu. Co už ale nepochopím, je soustavné zneužívání dětí, jako jsi to dělal Ty. A pokud vím, tak jsi za to nebyl ani potrestán. Kde k tomu přijde slušný pedofil, který se snaží žít spořádaně a odříká si veškeré pokušení, když uvidí někoho jako Ty, který si celý život užívá a všechno mu projde?

Nejdeš dobrým příkladem, Asce.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne pondělí 7. 12. 2020, 23:30:59, celkem upraveno 2 x.
Důvod: název webu odstraněn
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1199
Dal: 1512 poděkování
Dostal: 710 poděkování

Re: Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Dreamer »

Michaelo, naprosto s tebou souhlasím. Zejména bych rád vypíchl to, že pokud dítě skutečně miluji, chci pro něj jen to nejlepší. Je docela možné, že bych za něj položil i život. Když ho tak moc miluji, měl bych být schopen se pro jeho dobro vzdát sexuálních aktivit s ním, jakkoli je to těžké a bolestivé a nespravedlivé. Riziko, že dítěti sexuální kontakt dříve či později nějakým způsobem ublíží je příliš velké, zcela určitě nenulové. A to by člověku milujícímu dítě melo stačit k tomu, aby od nebezpečného jednání upustil.

Velmi by mě ale zajímalo, nakolik je riziko ublížení dítěti v případě zcela konsensuálních sexuálních aktivit mezi milujícím nesobeckým dospělým a dítětem způsobeno samotným aktem lásky a následným vývojem dítěte, a nakolik společností, ve které žijeme, s tvrdě prosazovanými represemi vůči těmto aktivitám. Možná je to z mé strany pouhé "wishful thinking", ale nějak nedokážu uvěřit, že by naplněná oboustranná láska sama o sobě mohla ublížit, pokud by dítěti následně nikdo necpal do hlavy, že to bylo špatně.
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Rapunzel »

Dreamer píše: středa 24. 6. 2020, 18:32:55 Velmi by mě ale zajímalo, nakolik je riziko ublížení dítěti v případě zcela konsensuálních sexuálních aktivit mezi milujícím nesobeckým dospělým a dítětem způsobeno samotným aktem lásky a následným vývojem dítěte, a nakolik společností, ve které žijeme, s tvrdě prosazovanými represemi vůči těmto aktivitám. Možná je to z mé strany pouhé "wishful thinking", ale nějak nedokážu uvěřit, že by naplněná oboustranná láska sama o sobě mohla ublížit, pokud by dítěti následně nikdo necpal do hlavy, že to bylo špatně.
Těžko říct, Dreamere, dost pravděpodobné je, že kdyby společnost byla nastavená jinak, tak by negativní důsledky nějakého oboustranného aktu lásky mohli být v některých případech minimální až žádné. Ale já si stejně myslím, že začínat příliš brzy se sexuálním životem není úplně dobré. Teď je společnost přesexualizovaná a to se mně osobně prostě nelíbí. Vzývá se kult těla a osobnost člověka jaksi není tolik vnímaná.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1199
Dal: 1512 poděkování
Dostal: 710 poděkování

Re: Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Dreamer »

Michaela píše: středa 24. 6. 2020, 18:41:50 Ale já si stejně myslím, že začínat příliš brzy se sexuálním životem není úplně dobré. Teď je společnost přesexualizovaná a to se mně osobně prostě nelíbí. Vzývá se kult těla a osobnost člověka jaksi není tolik vnímaná.
Tak hlavně ten můj první odstavec je v současně nastavené společnosti klíčový, bez ohledu na mé pochybnosti zmíněné v druhém odstavci. V tom nepěkném konzumním přesexualizování s tebou souhlasím a je mi taky vcelku odporné.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4233
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1794 poděkování

Re: Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Cykle02 »

Dítě rozhodně nepotřebuje pro svůj vývoj sexuální vztah s někým dospělým. V diplomce Karla Žáka je statistika:

Výsledky národního výzkumu o sexuálním zneužívání v České republice,
který provedli Weiss a Zvěřina (2011), uvádějí vliv zneužití na další život jako
negativní u 33% v dětství zneužitých mužů a 51% v dětství zneužitých žen, 54%
mužů a 43% žen uvedlo žádné negativní následky, 13% mužů a 6% žen uvádí
dokonce pozitivní vliv pohlavního zneužití na další život. Negativní následky
trvalého charakteru uvádí 22% mužů a 32% žen.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Rapunzel

Re: Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Rapunzel »

Cykle02 píše: středa 24. 6. 2020, 20:16:38 Dítě rozhodně nepotřebuje pro svůj vývoj sexuální vztah s někým dospělým. V diplomce Karla Žáka je statistika:
No Cykle, to rozhodně nepotřebuje. :) To máš pravdu.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1331
Dal: 1358 poděkování
Dostal: 650 poděkování

Re: Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od podivin »

Dreamer píše: středa 24. 6. 2020, 18:32:55Velmi by mě ale zajímalo, nakolik je riziko ublížení dítěti v případě zcela konsensuálních sexuálních aktivit mezi milujícím nesobeckým dospělým a dítětem způsobeno samotným aktem lásky a následným vývojem dítěte, a nakolik společností, ve které žijeme, s tvrdě prosazovanými represemi vůči těmto aktivitám. Možná je to z mé strany pouhé "wishful thinking", ale nějak nedokážu uvěřit, že by naplněná oboustranná láska sama o sobě mohla ublížit, pokud by dítěti následně nikdo necpal do hlavy, že to bylo špatně.
Ano, mě by tohle také zajímalo, také nad tím přemýšlím, ale nedokážu samozřejmě sám žádným způsobem přijít k nějakému výsledku. Muselo by se to zjišťovat ve společnosti lidí, kde by byl běžný milostný akt s dítětem jako akt lásky (ne jako alternativy vybití sexuálního napětí dospělých) a dítě by později takový akt nevnímalo kvůli odsuzování ostatních negativně. Nicméně nechtěl bych zničit život množství dětí, jen proto, abychom to zjistili.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1199
Dal: 1512 poděkování
Dostal: 710 poděkování

Re: Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Dreamer »

Cykle02 píše: středa 24. 6. 2020, 20:16:38 Výsledky národního výzkumu o sexuálním zneužívání v České republice,
který provedli Weiss a Zvěřina (2011), uvádějí vliv zneužití na další život jako
negativní u 33% v dětství zneužitých mužů a 51% v dětství zneužitých žen, 54%
mužů a 43% žen uvedlo žádné negativní následky, 13% mužů a 6% žen uvádí
dokonce pozitivní vliv pohlavního zneužití na další život. Negativní následky
trvalého charakteru uvádí 22% mužů a 32% žen.
To jsou zajímavá čísla které lze prezentovat mnoha způsoby, a pro argumentaci mohou dobře posloužit ať už máte jakoukoli agendu. Např. takto:

Dostupné výzkumy ukazují, že polovina žen a dvě třetiny mužů nevnímá své pohlavní zneužití v dětství negativně. Nezanedbatelné procento jej naopak vnímá pozitivně. Trvalé negativní následky do života si odnáší pouze každá třetí zneužívaná dívka a každý pátý chlapec. Je přitom pravděpodobné, že negativně je vnímáno především nedobrovolné zneužití a zneužití s použitím násilí, zatímco pozitivně jsou vnímány spíše láskyplné konsensuální aktivity.

Dokážu si představit, že většina pedofilů je někteří pedofilové by mohli být přesvědčeni, že by se s tím svým dítkem dostali do těch 6, resp. 13%.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4233
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1794 poděkování

Re: Můj názor na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Cykle02 »

Se to dá použít prvokativněji, a to že na 49% děvčat nemělo ze sexuálního zneužívání negativní následky. By mě zajímalo, jak by ta čísla vypadala, kdyby šlo o činy kterých se dopustili pouze pedofilové. Ale fakt tu nevidím nějakou alianci, která by si vychvalovala své zneužívání natolik, aby požadovala její zlegalizování i pro své děti. Zase proti tomu se dá ovšem dát, jestli to není kvůli tabu, které na tohle téma ve společnosti je.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?