PimEyes vám ukáže všechny fotografie konkrétní osoby napříč celým internetem (DIGIarena.cz)

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4233
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1794 poděkování

PimEyes vám ukáže všechny fotografie konkrétní osoby napříč celým internetem (DIGIarena.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Technologie rozpoznávání obličeje už nějakou dobu působí patřičný rozruch. Zatímco to někteří považují za užitečné, jiní to vidí jako jasnou hrozbu. PimEyes je pak nový web, který vám umožní nahrát fotografii konkrétní osoby, přičemž analyzuje celý internet, aby zjistil, kde všude tato osoba své fotografie uveřejnila.

PimEyes je polský web pro rozpoznávání obličeje s maximálně jednoduchým uživatelským prostředím. Vlastně vám stačí mít jen fotografii, kterou do vyhledávače přetáhnete a ten už začne analyzovat celý internet. Odpověď vám navíc dá za několik málo sekund. Tvůrci služby samozřejmě tvrdí, že neukládají žádné fotografie, které vyhledáváte.

Pro pobavení je hledání zdarma, existují ale také prémiové verze dostupné za měsíční předplatné. Odběratelé tak získají různé výhody, jako jsou upozornění na nově nahrané fotografie osob lidí, kterých si můžete uložit až 25 a nechybí ani technická podpora. Smysl služby je každopádně rozporuplný.

Podle magazínu OneZero je služba hodně podobná softwaru Clearview AI, který slouží bezpečnostním složkám k rozpoznávání obličejů po celém světě. PimEyes však prý není natolik výkonný a nezahrnuje sociální sítě. Policie je jedna věc, ta svůj systém má, ale co veřejnost? Běžnému uživateli tak může služba najít ztracenou rodinu a přátele, zároveň se ale může stát dalším nástrojem ke stalkingu.Obrázek
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?