Rakouský urolog dostal 13 let za zneužití stovky pacientů, někteří byli ještě děti (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4913
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Rakouský urolog dostal 13 let za zneužití stovky pacientů, někteří byli ještě děti (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Rakouský soud ve Welsu poslal do vězení na 13 let urologa obžalovaného za sexuální zneužití 109 pacientů, napsala agentura DPA. Šestapadesátiletý lékař chlapce a mladé muže údajně zneužíval nejen ve své ordinaci, ale také na jiných místech. Rozsudek zatím nenabyl právní moci.

Urolog byl uznán vinným ze závažného sexuálního zneužívání nezletilých, zneužití své profese, nedovoleného užívání omamných prostředků a držení dětské pornografie.

Třem desítkám obětí nebylo v době činu ještě 14 let. Třem dětem zůstaly zdravotní problémy v podobě narušení psychiky. Lékař podle DPA „do značné míry“ přiznal svou vinu.

Obětmi jsou pacienti lékaře. Z obžaloby vyplývá, že lékař dětem tvrdil, že sexuální jednání je součástí léčby. Matka patnáctiletého chlapce pojala podezření, že lékař jejího syna zneužívá a podala trestní oznámení. Vzápětí byl lékař vyškrtnut z lékařské komory a skončil ve vazbě.

Během prošetřování se začal případ rozšiřovat. Detektivové se probírali především obdobím let 2000 až 2019, kdy se měla většina činů stát. Odborníci u lékaře diagnostikovali pedofilii, která „dosáhla vážné duševní poruchy“.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?