Metodu v německých školkách řešila policie kvůli pedofilii. Je i u nás (tn.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5231
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2119 poděkování

Metodu v německých školkách řešila policie kvůli pedofilii. Je i u nás (tn.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Kvůli podezření ze zneužívání dětí v Německu se v centru zájmu ocitla vyučovací metoda Original Play. V Česku se této metodě věnovalo několik seminářů, do tuzemska zavítal i tvůrce metody. Kritici poukazují hlavně na kontakt dětí a dospělých.

Rozesmáté děti, objímání s dospělými. Tak vypadá průběh výukové metody Original Play, která si klade za cíl omezit agresivitu a nevhodné chování. Ta se ale po loňském případu z Berlína, kdy někteří rodiče promluvili o sexuálním zneužívání dětí, dostala do centra zájmu.

Podle společné reportáže německé ARD a rakouské ORF se některé děti ve školkách v Hamburku a Berlíně staly terčem pedofilů. "Nemluvíme jen o vážném sexuálním zneužívání, ale také o násilí, ponížení či sadismu," popsal jeden z otců

Německá prokuratura ale nakonec vyšetřování zastavila pro nedostatek důkazů. Přesto je tato metoda v některých spolkových zemích zakázána. Omezení platí i v Rakousku.

V Česku se metoda zatím objevila spíše jako námět workshopů a seminářů v roce 2018 a 2019. Do země zavítal i její tvůrce Fred Donaldson. Metodu podle autorů podporuje i UNICEF.


Souhlasili byste s kontaktní výukovou metodou pro vaše dítě?
Ano, mezilidský dotek je velmi důležitý
26 hlasů
Ne, mám obavy ze zneužití
346 hlasů

Hlasovalo 372 lidí.

Proti metodě se postavil i spolek Tradiční rodina. Ten kritizuje jak odborné znalosti a dovednosti Donaldsona, tak možnost, že se k dětem mohou dostat cizí lidé, a to i bez pedagogického vzdělání. Se svými obavami se obrátilo mimo jiné na ministerstvo školství pod vedením Roberta Plagy (ANO).

"Nadále platí, že se ministerstvo školství s činností tohoto projektu nesetkalo a dále, že Česká školní inspekce neobdržela žádný konkrétní podnět k prověření jejích aktivit," uvedl Plaga.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?