Manželé zabili sedmiletou služku, protože jim uletěl papoušek. Pákistánci zuří (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5566
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2301 poděkování

Manželé zabili sedmiletou služku, protože jim uletěl papoušek. Pákistánci zuří (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Manželé z Pákistánu zavraždili jejich sedmiletou služebnou, tvrdí policie. Dívku před smrtí týrali a nakonec ubili kvůli tomu, že podle nich zavinila, že jim uletěl papoušek. Zaměstnávat dětské pracovníky je navíc v zemi zakázáno, stále se tak ale děje. Smrt dívky vyvolala velký hněv na sociálních sítích a opět rozpoutala kritiku dětské práce.

Hassan Siddík a jeho žena zaměstnali sedmiletou Zohru Šan jako pečovatelku pro jejich syna stejného věku. Její rodině slíbili, že jí poskytnou vzdělání a budou se o ni starat jako o vlastní dceru.

Siddík obchoduje s drahými ptáky. Když je dívka krmila, jeden z nich vylétl z klece. Dvojice obvinila dívku, že jej pustila schválně.

„Chudák dítě byla týrána Siddíkem a jeho ženou, kteří ji obviňovali, že pustila na svobodu jednoho ze čtyř papoušků ara,“ uvedl podle agentury AFP policejní vyšetřovatel Mukhtar Ahmad. „Siddík ji kopl do podbřišku, což se jí stalo osudným.“

Siddík odvezl krvácející dívku v neděli do nemocnice. Dívka svým zraněním ale v pondělí podlehla. Lékaři zavolali policii, která dvojici zatkla. Ve vazbě se podle serveru Gulf News oba přiznali k tomu, že ji zbili. Vyšetřovatelé údajně též zjišťují, zda nedošlo ke znásilnění dívky.

Případ vyvolal velké pobouření na sociálních sítích. Na Twitteru se rozjela kampaň Spravedlnost za Zohru (#JusticeforZohra), která požaduje ukončení dětské práce a zneužívání dětí. Ke kampani se připojili i pákistánské celebrity.

V Pákistánu je zaměstnávání dětských pracovníků nelegální. Stále se však tak děje. Podle zprávy neziskové organizace Human Rights Commision of Pakistan (HRCP) v roce 2018 v zemi pracovalo asi 12 milionů dětí.

Pákistánský parlament v březnu schválil zákon proti zneužívání dětí, v reakci na brutální znásilnění a vraždu sedmileté dívky Zajnáb Ansáriové v roce 2018. Podle organizace na ochranu dětí Sahil však stále dochází k asi deseti případům dětského zneužívání denně, přičemž se týkají zvláště dívek.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?