Ruská pěstounka roky týrala svěřenou dívku. Zanedbané dítě zachránil soused (iDnes)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3712
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1603 poděkování

Ruská pěstounka roky týrala svěřenou dívku. Zanedbané dítě zachránil soused (iDnes)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Celých šest let ruští manželé týrali bez sebemenšího podezření svého okolí dívku, již si vzali z dětského domova. Jejich hrůzné tajemství objevil až soused, který sedmiletou holčičku zachránil a předal policii. Údajné vzorné matce nyní hrozí sedm let vězení. Dívka roky držená v malé místnosti trpí podvýživou a neovládá ani základní návyky. Pár si ji osvojil údajně jen kvůli sociálním dávkám.

Malá Irina neumí mluvit, nezvládne se sama najíst nebo si dojít na záchod. Na nohou měla takové omrzliny, že není schopná chůze, protože nohy neohne v kolenou. Nikdy nebyla ve školce ani ve škole. V sedmi a půl letech je na úrovni tříletého dítěte. Silně podvyživené dítě neváží ani devět kilogramů.

Když dívka před šesti lety opouštěla dětský domov ve městě Brjansk na jihozápadě Ruska, byla ještě v naprostém pořádku, píše server 7news. Pak si ji však do péče vzala čtyřiačtyřicetiletá Natálie Zubačijová s o rok starším manželem Igorem. Pár má šest vlastních dětí.

O ty bylo celou dobu postaráno a pěstounka je ve svém okolí údajně respektovanou občankou. Nikdo podle médií netušil, že se Zubačijovi kromě svých dětí starají ještě o jedno nevlastní. Irinu náhodou našel soused Vladislav Skorodumov, když během návštěvy otevřel dveře jedné z místností v domě.

„Neuměla se odtamtud dostat sama. Nohy měla úplně modré a byla vyhublá,“ popisuje s tím, že u sebe neměla nic k pití a na zemi byla moč. Když se Skorodumov na dítě zeptal hlavy domu, pěstoun odpověděl, že „se o ni vůbec nestará“. „Je ze sirotčince a my na ni dostáváme dávky od státu,“ dodal prý.

Soused proto vzal Irinu k sobě domů a pěstounům vzkázal, že jim ji nevrátí, dokud nepřijede policie. „Umyl jsem ji a uvařil jí ovesnou kaši, dal jsem jí vodu. Vypila dvě sklenice najednou,“ dodal. Také zdravotníci, kteří si pak zanedbanou dívku převzali, popisují, že dívka hltá vodu tak, jako by jí ji měl někdo brzo sebrat.

„Všechny její děti jsou dobře živené, oblékané, hodně sportují. A toto svěřené děvčátko bylo hladové jako vlčí mládě,“ diví se soused. Zubačijová byla zatčena a nyní je podezřelá z týrání a zanedbání rodičovských povinností. Hrozí jí až sedm let ve vězení.

Policie také prověřuje roli jejího manžela a odpovědných sociálních pracovníků. Co všechno o Irině věděly vlastní děti Zubačijových, není známo.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?