Matka zkolabovala před svými dětmi. Desetiletá Míša bez váhání přivolala pomoc (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 4003
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1684 poděkování

Matka zkolabovala před svými dětmi. Desetiletá Míša bez váhání přivolala pomoc (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Vzorovým příkladem toho, že pomoc svým nejbližším ve zdravotní tísni jsou schopny přivolat i malé děti, je příběh desetileté Míši z Brněnska. Její matka v důsledku náhlé srdeční arytmie a vysokého tlaku nebyla schopna si přivolat záchranku. Doslova na jedničku se o to podle zdravotníků postarala její malá dcera, která zatelefonovala na tísňovou linku 155.

„Byla moc šikovná. Kromě toho, že se vzorně představila a uvedla zcela bezchybně svoji adresu včetně upozornění, že se jedná o bytový dům, dokázala precizně a bez váhání zodpovědět všechny moje dotazy. Například, jak dlouho maminku bolí na hrudi. Pro nás je velmi důležité, aby lidé odpovídali jasně a stručně, aby se snažili zachovat klid, aby popsali zásadní potíže,“ řekla Právu operátorka záchranky Helena Pokorová, která hovor vedla.

Na místo ihned vyrazila lékařka. „Pacientka cítila zrychlené bušení srdce a byla dušná, navíc měla pocity nevolnosti. Jednalo se o záchvat arytmie a vysoký tlak. Zaléčili jsme ji a převezli do nemocnice,“ doplnila lékařka Helena Kučerová, která se s kolegy o ženu postarala.

Mladá matka, jejíž věk záchranáři nespecifikovali, je již v pořádku. Lékařka zdůraznila, že Míša udělala přesně to, co je pro záchranu životů nutné, tedy postupovala podle pokynů operátorky. „Znovu opakujeme, že je důležité uvést místo události, říct, co se stalo, kolik je postižených, popsat co nejvýstižněji jejich zdravotní stav, a hlavně odpovídat stručně a jasně na otázky. A hovor ukončuje vždy operátor,“ dodala lékařka.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?