Rudý Dany Cohn-Bendit je pedofil. Nebo není? (Aktuálně.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5550
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2293 poděkování

Rudý Dany Cohn-Bendit je pedofil. Nebo není? (Aktuálně.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Politická kariéra, jaká nemá v Evropě obdoby, se ale zjevně pomalu chýlí ke konci. Ne že by Cohn-Benditovi došel politický apetit. Jeho reputace však utrpěla šrám, ze kterého se jen těžko zotaví. Je obviňován z pedofilie.

Zahraničí – Češi si ho pamatují jako někoho, kdo se pustil do křížku s dnes už bývalým českým prezidentem Václavem Klausem.

Evropa v něm zase vidí ikonu zeleného hnutí. A taky předobraz správného europoslance – kdo jiný než Daniel Cohn-Bendit je tak „evropský“, že dokázal kandidovat v eurovolbách dvakrát v Německu a dvakrát ve Francii a pokaždé získat mandát?

Politická kariéra, jaká nemá v Evropě obdoby, se ale zjevně pomalu chýlí ke konci. Ne že by Cohn-Benditovi došel politický apetit. Jeho reputace však utrpěla šrám, ze kterého se jen těžko zotaví. Je obviňován z pedofilie.

Že „Rudý Dany“ (jak se Cohn-Benditovi přezdívá) umí provokovat, překvapí málokoho. Už v roce 1968, po absolvování střední školy v Německu a během studia sociologie na francouzské univerzitě v Nanterre, byl vůdcem studentských nepokojů v Paříži, za což ho Francie následně vyhostila.

Vyjádřil podporu členům ultralevicové Frakce Rudé armády (RAF), která v Německu později zabila desítky lidí. Spolu s přáteli si na západě Německa otevřel Knihkupectví Karla Marxe, v jehož sklepních prostorách prodával knihy třeba mladý Joschka Fischer.

Z pozdějších provokací přesvědčeného eurooptimisty pak zmiňme společnou schůzku Cohn-Bendita s Václavem Klausem na Pražském hradě v roce 2008. Nejenže Klausovi přinesl darem malou vlajku Evropské unie. Podle Hradu Klaus při setkání s ním prohlásil, že „tímto stylem a tónem se mnou za posledních šest let zde dosud nikdo nemluvil“.

Daniel Cohn-Bendit ale nebyl vždycky jen politikem. V sedmdesátých letech působil jako vychovatel ve školce při Univerzitě ve Frankfurtu. Pyšnila se přívlastkem „antiautoritativní“. O svých zkušenostech pak – dávno předtím, než získal politické funkce – napsal knihu, která vyšla v roce 1975 a jmenuje se Velký bazar. „Několikrát se mi stalo, že mi některé děti otevíraly poklopec a začaly mě hladit,“ píše v něm. „Můj stálý flirt s dětmi nabíral erotické rozměry.“

Dnes mluví o Velkém bazaru jako o braku, hloupé provokaci a „totálním nesmyslu“. Jakémsi „manifestu proti západní společnosti“, který prostě jen vzešel z atmosféry šedesátých let.

Ne každému ale takové vysvětlení stačí.

Když se v Německu v dubnu udělovala Cena Theodora Heusse, měl na počest laureáta slavnostně promluvit prezident německého ústavního soudu Andreas Vosskuhle. Po oznámení jména oceněného – Daniela Cohn-Bendita – ale Vosskuhle účast zrušil. Občané ho prý upozornili, že se „zelený“ politik v sedmdesátých letech „ne neproblematickým způsobem vyjádřil k sexualitě mezi dospělými a dětmi“.

I když celá kauza vlastně není ničím novým – Cohn-Bendit se za knihu omlouval už v letech 2001 a 2010 –, Vosskuhleho vyjádření znovu přitáhlo obrovskou pozornost politiků i médií.

Němečtí konzervativci si neberou servítky a mluví o tom, že pedofilem je nejen Cohn-Bendit, ale vůbec celá opoziční strana Zelení, protože mají ve svých řadách dost těch, co v šedesátých a sedmdesátých letech vystupovali jako zastánci totální sexuální revoluce.

„Nejsem pedofil,“ hájí se francouzsko-německý politik, který měl mimochodem v létě převzít další cenu (Cenu německých a francouzských médií za přínos k evropské integraci), kvůli nařčení z pedofilie to ale odmítl.

„Nebyla to pravda, jen takové mužské fantazie,“ tvrdí Cohn-Bendit po letech. I on sám ale přiznává: „Můj text ve Velkém bazaru může pedofilům sloužit jako ospravedlnění sebe sama. V tomto ohledu je to, co jsem napsal, nezodpovědné.“

Že na tom opravdu něco bude, dokládá i pokračování výše zmiňované pasáže Velkého bazaru o rozepínání poklopce.

„Reagoval jsem na to různě, podle okolností,“ napsal tehdy vychovatel Daniel Cohn-Bendit. „Ptal jsem se jich: Proč si nehrajete mezi sebou, proč jste si zvolily mě, a ne jiné děti? Ale když na tom trvaly, tak jsem je přeci jen hladil.“
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Rudý Dany Cohn-Bendit je pedofil. Nebo není? (Aktuálně.cz)

Nový příspěvek od Mathias8 »

Asi tolko k tomu. Kedysi bolo jednoduchsie oznacovat ludi homosexualmi. Pretoze to bolo to najhorsie, co sa vam mohlo stat. Mlateny na ulici VB, ponizovany a podobne. Casom zistili, ze homosexualitu ludia zacinaju tolerovat a tak museli vymysliet nieco dalsie ako znicit cloveku zivot. Nieco, co znici cloveku zivot nadobro.

Dnes je jednoduchsie oznacovat ludi pedofilmi. Je to najjednoduchsi sposob ako znicit cloveku karieru a obratit cely zivot hore nohami.
Je to fakt, ktory povedala aj jedna nemenovana reporterka pre BBC.

Povedala to jednoducho a kratko.
"Kedysi bolo trendom oznacovat ludi homosexualmi. Pretoze to bolo to najhorsie, co sa vam mohlo stat. Dnes je trendom oznacovat ich pedofilmi"
Nieje problem niekoho natocit ci nafotit s detmi. Nieje problem mu do pocitaca nainstalovat na dialku DP. Nieje problem urobit z niekoho pedofila. Je vela sposobou, milion sposobou ako to urobit staci malo.

Nepoznam tohto cloveka ale som si isty, ze je to falosne obvinenie na znicenie jeho kariery. Pasaz z knihy je vyhrabana a utreta prachom.

Keby som mal vypisovat kolkych slavnych obvinili zo zneuzivania deti bol by z toho papier A4. Robia to uplne kazdemu. Ci je to doktor, podnikatel, pravnik, politik. Skoro kazdy vplyvny, vysokopostaveny ci renomovany je ohrozeny, ze raz bude mozno obvineni.