Podpořte povědomí o pedofilech a pedofilii vyplněním dotazníku k diplomové práci studentky Policejní akademie ČR → https://pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?t=9647

Psychicka trauma

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 154 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Psychicka trauma

Nový příspěvek od Mathias8 »

Uz par rokov hladam odpoved na tuto otazku. Moze psychicka trauma z detstva urobit z cloveka pedofila?

Na zaklade zlych zazitkou z detstva, dlhotrvajuce(dlhorocne) stresove situacie, ponizovanie, podkopavanie sebadovery, sikana a podobne ked je clovek vo vyvine. Hadky v rodine, teror zo strany rodica a podobne

Je mozne, ze by tato trauma zabranila cloveku mentalne vyrast? Ze by sa psychicky zastavil na tomto bode? (To by vysvetlovalo preco sa cloveku pacia deti ako aj to, ze rozumie im potrebam a dokaze sa lahko do nich vcitit)

Cital som, ze psychicka trauma je dusevna porucha.(ked dusa trpi a az v dospelosti pride na to, co bolo zle a co jej chybalo a teraz chyba este viac)

Moze to zapricinit vznik pedofilie?

Ak nie. Ako je potom mozne, ze clovek(dieta), ktore si prezilo sex. zneuzivanie v detstve moze v neskorsom veku zistit, ze ho pritahuju deti? Nieje to to sposobene silnym traumatizujucim zazitkom z detstva na jeho detsku krehku psychichu?

To by vyvracalo potom fakt, ze sa stim clovek rodi.

Vopred dakujem za kazdu odpoved.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 612
Dal: 589 poděkování
Dostal: 364 poděkování

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od Filip »

Ja som v detstve žiadne zneužívanie ani traumu nezažil. Naopak mal som pekné detstvo. Takže si nemyslím, že trauma a zneužívanie sú spúšťačom pedofílie. Neterba zabúdať že väčšina detí, ktoré prežijú traumu a zneužívanie nie sú pedofilovia a mnoho pedofilov žiadnu traumu ani zneužívanie v detstve nezažilo. Pripúšťam že zneužívanie v detstve môže viesť k zneužívaniu v dospelosti.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1143
Dal: 1012 poděkování
Dostal: 542 poděkování

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od podivin »

Mathias8 píše: středa 6. 5. 2020, 1:03:42Uz par rokov hladam odpoved na tuto otazku. Moze psychicka trauma z detstva urobit z cloveka pedofila?
Hmmm, nejsem si jistý, jestli ti tady na to někdo na základě jeho vlastních studií dokáže dopovědět, leda bude citovat odborníky.
Mathias8 píše: středa 6. 5. 2020, 1:03:42Na zaklade zlych zazitkou z detstva, dlhotrvajuce(dlhorocne) stresove situacie, ponizovanie, podkopavanie sebadovery, sikana a podobne ked je clovek vo vyvine. Hadky v rodine, teror zo strany rodica a podobne
Tak já žádné zlé zážitky v dětství neměl, kromě dvou zážitků s otcem, které si přesně pamatuju, snad dokonce v jednom případě mi prý byly asi 2 roky. Ale neřekl bych, že by to na mě zapůsobilo tak moc. Šikanu a podkopávání sebedůvěry jsem nezažil natvrdo, jen se mi spolužáci posmívali, když jsem začal chlupatět, ale kvůli tomu jsem byl tehdy naštvanej. Jediné negativní bylo, že jsem od školky masturboval a myslel jsem si, že to je něco špatného a samozřejmě jsem o tom s nikým nemluvil a bál jsem se, že to někdo zjistí a že mi roste ochlupení právě kvůli tomu, ale opět žádný obrovský stres. A stesoval jsem se sám, měl jsem malou sebedůvěru, na to jsem nikoho nepotřeboval.
Mathias8 píše: středa 6. 5. 2020, 1:03:42Je mozne, ze by tato trauma zabranila cloveku mentalne vyrast? Ze by sa psychicky zastavil na tomto bode? (To by vysvetlovalo preco sa cloveku pacia deti ako aj to, ze rozumie im potrebam a dokaze sa lahko do nich vcitit)
Určitě se shodneme na tom "zastavení mentálního růstu". Také jsem nad tím přemýšlel (a tuším jsem se shodnul i s někým na chatu), že to opravdu vypadá, že mám holčičky rád, protože se cítím být v jejich věkové kategorii. A zjišťuji, že to není jen ta milostná stránka. Bohužel si připadám celkově duševně jako dítě. Většina lidí, když začnou dospívat, dokončí školy, tak od těch 25let, tak začnou plánovat budoucnost, začnou si dělat životní cíle, najít zajištěného partnera, se kterým budou moct založit rodinu, mít děti, zajistit bydlení ve vlastním, dopravní prostředek, spoření na stáří, ... Tohle prostě já neumím. Připadám si jako dítě, žiju aktuální den pouze. Ano, trochu něco plánuju, umim vyřídit, co je potřeba, udělat daňové přiznání. Ty běžné věci jsou OK. Ale rozhodí mě konflikty.

Nicméně si neuvědomuji ze svého dětství nějaké trauma, které by to mohlo zapříčinit.
Mathias8 píše: středa 6. 5. 2020, 1:03:42Cital som, ze psychicka trauma je dusevna porucha.(ked dusa trpi a az v dospelosti pride na to, co bolo zle a co jej chybalo a teraz chyba este viac)
Věřím tomu, že nějaké taková události mohou u člověka změnit pohled na věc. Např. pokud bude dítě vystaveno klasickému pornu, zřejmě mu bude později připadat, že střídání partnerů, sex jen tak a případně i před cizími je normální věc. Nebo když budou rodiče dítěti kupovat, co bude chtít, tak bude dítě rozmazlené a bude se tak chovat i v dospělosti. Takže nějaká událost z dětsví by možná mohla ovlivnit pozdější psychiku.

Pokud bych to vztáhnul na sebe, mohl bych se domnívat, že za mojí láskou k holčičkám je třeba neopětovaný cit. Jak jsem psal, už ve školce jsem masturboval a měl orgasmus a pak v 1. a 2. tř. ZŠ jsem byl zamilovaný do spolužaček a dával jsem jim to na jevo, chtěl jsem jim líbat vlásky (tehdy jsem o sexu neměl ponětí). Ale z jejich strany bylo jen odmítnutí. Možná tohle mne ovlivnilo a zůstal jsem citově v tom věku a čekám pořád na tu citovou odpověď od těch holčiček.

Nějak si ale také ze svého dětství nepamatuju mazlení a blbnutí s rodiči, jako blbnu a mazlím se se svýma dětma. Tak otec byl blb, ale ani s matkou ne. Možná že to, stejně jako u tebe ta zlá situace, ten milostvný růst zastaví.
Mathias8 píše: středa 6. 5. 2020, 1:03:42Moze to zapricinit vznik pedofilie?
Mě to spíš připadá, jak jsi to taky napsal, že se zastaví ten milostný vývoj někde v mládí a proto nás pořád přitahují děti. Čili, pedofilie jako následek toho zastavení milostného vývoje.
Mathias8 píše: středa 6. 5. 2020, 1:03:42Ako je potom mozne, ze clovek(dieta), ktore si prezilo sex. zneuzivanie v detstve moze v neskorsom veku zistit, ze ho pritahuju deti? Nieje to to sposobene silnym traumatizujucim zazitkom z detstva na jeho detsku krehku psychichu?
Mohlo by to být, že tím zneužíváním se z šoku zastavil ten citový/milostný vývoj - prostě byla citová stránka potlačena do pozadí, aby to zneužívání dětská psychika zvládla.

Druhá možnost je, tím zneužíváním se dítěti zafixuje, že zneužívání dětí je normální, když to dítě bylo zneužito, a pak to bude dělat to dítě v dospělosti také.

Ale druhou možnost bych nenazýval pedofílií. Záleží na tom, jakým způsobem toho dotyčného ty děti přitahují.

Co jsme se tady shodli, tak nás děti přitahují, že je milujeme, ale samozřejmě u dospělých k té "lásce", milostnému vztahu, patří i sex, jako nejvyšší projev lásky a důvěry. Proto nás děti přitahují jednak mentálně (svých chováním), ale také sexuálně (svým tělem). Ale dost z nás si uvědomuje, že dítě ten sex prostě (v lepším případě) nepochopí a v horším případě to bude brát negativně.

Pokud ale někdo s dítětem chce mít sex a ten vztah je pouze "s tou bych chtěl mít sex", tak bych řekl, že to bude možná kombinace toho zastavení milostného vývoje a následek zneužívání přijatý jako "standard". Hodně lidí by chtělo s dětma trávit čas, jen aby s nima byli, nebo dokonce i někteří se snaží děti podporovat, ať už právě tím, že jsou učitelé nebo vedoucí táborů a kroužků, a nebo alespoň finančně podporou dětských domovů nebo i jednotlivců.
Mathias8 píše: středa 6. 5. 2020, 1:03:42To by vyvracalo potom fakt, ze sa stim clovek rodi.
Ona to asi fakt může být kombinace. On se člověk může třeba narodit tak nějak napůl a podle toho vývoje v dětství se to pak může projevit.

Třeba pokud si vezmu jako příklad sám sebe. Jak jsem psal, v 7-8 letech jsem běhal za spolužačkama. Pak od 3. třídy jsem přestal, protože jsem se začal stydět, že by o mě někdo říkal, že jsem zamilovaný do holky. Převážně se mi ale pořád líbily spolužačky. Na gymnáziu jsem byl nesexuálně zamilovaný do jedné vrstevnice, zpětně přemýšlím, jestli to byla jako ta pedofilní láska. Ale tehdy se mi líbily sexuálně i další spolužačky. Na VŠ a po VŠ jsem chodil děti vyučovat počítače do jednoho klubu a také jsem soukromě doučoval matiku a fyziku, což chtěly převážně dívky. V tom klubu a přitom doučování jsem cítil náklonnost až okouzlení (nebo zamilovanost?) k některých dívkám, ale tehdy jsem o pedofílii snad ani nevěděl. A pak jsem si našel přítelkyni, sice o 6 let mladší, ale tam už se o pedofílii nedalo mluvit. A asi ve 36 se nám narodila dcerka a pak to začalo. Začalo mě vzrušovat mazlení s ní, když jsem s ní chodil na dětské hriště a do dětských bazénků, tak jsem koukal i po dalších holčičkách. Když na dovolené měly děti večer minidisco, tak jsem tam taky okukoval holčičky a do některých jsem se "zamiloval" tak, že jsem i před den na pláži koukal, jestli je neuvidím a těšil se na večer, až je zase uvidím na minidisco. A pak jsem taky pochopil, proč jsem byl vždy na pláži nervózní a naštvanej - protože tam byla spousta holčiček, které se mi líbily a já měl pocit, že jsem promrhal dětství a neměl jsem žádný "milostný/zamilovaný" vztah s holčičkou v mém věku. Takže u mě se pedofílie "projevila" až "díky" mojí dcerce. Jinak bych o ní asi nevěděl. Ale rozhodně pohledem do minulosti na to období, kdy jsem doučoval, můžu konstatovat, že už tehdy jsem měl pedofilní (po)city, jen jsem byl natolik stydlivej, že jsem se nikdy o nic nepokusil. Ale narodil jsem se s aktivovanou pedofílií? Nebo se u mě aktivovala až tou neopětovanou láskou v 1. a 2. třídě? Nebo se celý život jen tak nenápadně ukazovala (když jsem pokukoval po holčičkách) a naplno se rozjela až s narozením mojí dcerky?
Mathias8 píše: středa 6. 5. 2020, 1:03:42Vopred dakujem za kazdu odpoved.
Nevím, jestli jsem ti dostatečně odpověděl. Spís jsem asi přidal ještě pár otázek navíc :(
nintropan
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 14
Příspěvky: 42
Dal: 1 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od nintropan »

Nevím zda je dobře odpovídat zrovna v tomto tématu a v mém rozpoložení. Mám na to trochu svůj názor, že na tom něco bude. O mně se rodiče moc nestrali v dětství. Nevyčítám jim to dělali co mohli. Ale prostě na mě neměli čas. A tak jsem si říkal, že to klukům, které znám musím vynahradit. Je to náhražka? Nevím.
Uživatelský avatar
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Příspěvky: 348
Dal: 524 poděkování
Dostal: 282 poděkování

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od Bouře »

A co když je prostě jen více druhů pedofilie? Co když některé pedofilie vznikli tak že jí měl člověk už od narození a některé vznikli v průběhu dětství či zaostalostí?
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 6100
Dal: 1311 poděkování
Dostal: 3076 poděkování

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od Kasz »

A co když je to sexuální orientace, a ta nevzniká žádným traumatem? Homosexuálem se člověk stane taky tím, že prožije trauma v dětství? A jaktože jsou lidé, kteří prožili trauma, a jsou sexuálně většinoví? Nevím, to už by bylo dávno zjištěno. Myslím si, že dispozice jsou vrozené. Stačí, když najdeme jednoho člověka, který nezažil žádné trauma, a teorie je vyvrácená. Nikdo neví, čím to může být, že existují pedofilové nebo homosexuálové, atd. Jsou to jen teorie.
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 866
Dal: 146 poděkování
Dostal: 745 poděkování

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od Myš »

Mě se líbí spojující pohled, který prezentuje třeba Kateřina Klapilová.

V rozhovoru pro magazím Týden na otázku: "Uvádíte, že se člověk s parafilií narodí. Ví se přesně, proč vzniká?"

Kateřina Klapilová odpovídá:
"To ještě není zcela objasněné. Každopádně platí, že člověk má jistou vrozenou indispozici, která nastaví jeho sexualitu. A například pod vlivem některých traumatizujích událostí se může stát, že se tato dispozice aktivuje. Ale není to obecné pravidlo, často se žádné traumatické události nedopátráme".
viz: https://parafilik.cz/static/images/media/tyden_2.jpg?53e390

Na odpovědi oceňuji upřímnost, že přesný mechanismus vzniku parafilie neznáme. A také to, že přijímá obě možnosti, tedy to, že nějaké trauma tam může, ale nutně nemusí hrát vliv.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Anonym

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od Anonym »

Mathias8 píše: středa 6. 5. 2020, 1:03:42 Na zaklade zlych zazitkou z detstva, dlhotrvajuce(dlhorocne) stresove situacie, ponizovanie, podkopavanie sebadovery, sikana a podobne ked je clovek vo vyvine. Hadky v rodine, teror zo strany rodica a podobne

Je mozne, ze by tato trauma zabranila cloveku mentalne vyrast? Ze by sa psychicky zastavil na tomto bode? (To by vysvetlovalo preco sa cloveku pacia deti ako aj to, ze rozumie im potrebam a dokaze sa lahko do nich vcitit)
A co když je to přesně naopak? Totiž že člověka nepoznamená to co jsi popsal, ale takto orientovaný člověk (pedofil) je k tomuto už od svého dětství více náchylný. Že tedy budoucí pedofil má svou orientaci vrozenou a dost možná neměnou, a s tím je spojený celý nervový systém jedince, který se pak nedokáže nějak účinně bránit a stává se tak snadným cílem například pro šikanu, ponižování a teror z nejrůznějších stran. Pokud žije v takovém prostředí mohl by dokonce takový syndrom pedofilie dostat v útlém dětství, pak tedy postupem času se z něj stává snadný cíl těchto útoků. Určitě to ani zdaleka neplatí u všech, možná ani ne u většiny, ale pokud už hledáš souvislost, zdá se mi tato "verze" mnohem pravděpodobnější než ta, která předpokládá že se člověk stává vlivem takových prožitků pedofilem.
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od Návštěvník »

Anonym píše: středa 6. 5. 2020, 16:17:52 A co když je to přesně naopak?
To je otázka.
Uživatelský avatar
Kiiax
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Mea culpa. Mea maxima culpa
Příspěvky: 298
Dal: 319 poděkování
Dostal: 276 poděkování

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od Kiiax »

Vím, že hodně odborníků se na toto téma vyjadřovalo. Diskutovalo se o tom, že u člověka, který byl v dětství sexuálně zneužíván má "větší šanci" být pedofilem. Že se mstí.
Druhý názor byl ten, že člověk může se stát pedofilem po úrazu hlavy v dětství. Že se může něco v mozku poškodit a pedofilie je následek.
Upřímně, moc tomu nevěřím. Je hodně lidí, kteří byli v dětství zneužíváni a vyrostli z nich lidé s většinovou sexuální orientací. Ohledně druhého názoru, který jsem četl, tak to bylo o tom, že pedofilové měli v dětství a dospívání výsoký výskyt úrazu hlavy v anamnéze. (Což nemůžeme brát relevantně, když nevíme o úrazech hlavy v dětství u ostatních preferencí.)

Mluvím z vlastní zkušenosti, když říkám, že dle mého názoru je nejpravděpodobnější teorie, že se lidé s tímto rodí.
Nejhorší vlastností člověka je nikdy nepřiznat omyl.
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 943
Dal: 310 poděkování
Dostal: 553 poděkování

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od Fx100d »

Já měl spokojené dětství, žádná traumata jsem neprožíval a žádný úraz hlavy jsem také neměl. Ani jsem nebyl nikdy sexuálně zneužit. Přes to jsem pedofil. Také se tedy přikláním k tomu, že je nejpravděpodobnější vrozená dispozice.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 27
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 6100
Dal: 1311 poděkování
Dostal: 3076 poděkování

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od Kasz »

Kiiax píše: středa 6. 5. 2020, 19:11:05... u člověka, který byl v dětství sexuálně zneužíván má "větší šanci" být pedofilem. Že se mstí.
Pozor, řekl bych, že správně to je tak, že že člověk, který byl v dětství sexuálně zneužíván, tak má v dospělosti větší šanci, že sám bude zneužívat. To ale neznamená, že je pedofil. Většinu zneužití dětí (těch sexuology odhadem 90-95 %) mají na svědomí nepedofilové.
Československá pedofilní komunita – již 12 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Mack
Moderátor audiovizuální sekce
Bydliště: SK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 8
Příspěvky: 110
Dal: 337 poděkování
Dostal: 49 poděkování

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od Mack »

Ja som v detstve prežíval traumu z dôvodu šikanovania v škole, doma bola atmosféra v poriadku. Potom si pamätám, ako som sa v asi desiatich rokoch kdesi na preliezkách silno udrel do zadnej časti hlavy. Aj keď je to podľa mňa dosť nepravdepodobné, nemožno vylúčiť, že niečo z toho malo vplyv na môj vývin.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 3438
Dal: 390 poděkování
Dostal: 1498 poděkování

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od Cykle02 »

V případě že se u někoho projeví deviantní sklony, a byl v dětství zneužíván ze strany rodiny, nemusí to být příčina, ale důsledek vrozených predispozic.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 154 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od Mathias8 »

Bouře píše: středa 6. 5. 2020, 12:52:49 A co když je prostě jen více druhů pedofilie? Co když některé pedofilie vznikli tak že jí měl člověk už od narození a některé vznikli v průběhu dětství či zaostalostí?
Nad tymto som taktiez uz uvazoval.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 154 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Psychicka trauma

Nový příspěvek od Mathias8 »

....................