NÚDZ vyzývá k účasti na výzkumu

TikTok přichází s funkcí Family Pairing – poskytuje rodičům větší kontrolu nad účty jejich dětí (Živě.cz)

Diskuze o problematice dětí.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Dal: 383 poděkování
Dostal: 1227 poděkování

TikTok přichází s funkcí Family Pairing – poskytuje rodičům větší kontrolu nad účty jejich dětí (Živě.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »

Provozovatel sociální sítě TikTok dostal loni od americké Federální obchodní komise pokutu ve výši 5,7 milionů dolarů (cca 143 milionů korun) za porušení zákona o ochraně soukromí dětí. Za největší problém byla označena skutečnost, že síť umožňovala uživatelům mladším 13 let zaregistrovat se bez souhlasu rodičů. Vedle toho byl TikTok kritizován za fakt, že vystavuje děti takzvaným „internetovým predátorům“.

TikTok se nyní snaží poskytnout rodičům větší kontrolu nad soukromím a bezpečím jejich dětí pomocí nové funkce Family Pairing. Ta umožňuje propojit dětský účet s účtem rodiče a ovlivňovat některá nastavení, jako je možnost zakázat zasílání zpráv, nastavení časového omezení nebo aktivace režimu s omezením obsahu.

Ochrana dětí na TikToku

Nejedná se o první aktivitu v tomto směru – již počátkem tohoto roku TikTok představil režim „Family Safety Mode“, který poskytoval rodičům podobné funkce. V tomto případě však bylo nutné provádět nastavení přímo na telefonu dítěte.

Po propojení účtu rodiče s telefonem dítěte přes Family Pairing lze příslušné parametry nastavovat vzdáleně. Rodič například může určit, kolik hodin denně smí dítě trávit na TikToku, jaký obsah může sledovat (včetně možnosti omezit citlivá videa s ohledem na věk) a kdo může ratolesti posílat zprávy.

To, že jste rodičem konkrétního dítěte, je nutné prokázat souhlasem v aplikaci a oskenováním QR kódu z jeho telefonu. Dítě sice může propojení deaktivovat, nicméně v takovém případě dostane rodič upozornění a může funkci opět vzdáleně zapnout.

Prevence proti predátorům

Další závažný problém, spočívající v ohrožování dětí internetovými predátory TikTok vyřešil vypnutím možnosti posílat přímé zprávy všem uživatelům mladším 16 let. „Věříme, že tyto možnosti podpoří bezpečnější a důvěryhodnější zážitek pro naše uživatele všech věkových skupin“ uvádí v tiskovém prohlášení.

Nová opatření získala pochvalu od prezidenta amerického Národního centra pro pohřešované a zneužívané děti Johna Clarka. „Věříme, že tato snaha je důležitým krokem v pomoci rodinám bezpečně procházet online svět,“ uvedl ve svém prohlášení.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1067 poděkování

Re: TikTok přichází s funkcí Family Pairing – poskytuje rodičům větší kontrolu nad účty jejich dětí (Živě.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Takže jen trochu chytré dítě bude mít dva účty - jeden pro spárování s rodiči a druhý soukromý, o kterém rodiče nebudou vědět.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Re: TikTok přichází s funkcí Family Pairing – poskytuje rodičům větší kontrolu nad účty jejich dětí (Živě.cz)

Může to být řešené tak, že bude kontrola nad celou aplikací jako takovou, takže se budou spravovat i všechny přihlášené účty.
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK

Sociální síť TikTok, která je určená ke sdílení krátkých videí, zavádí nová opatření. Novinky mají zamezit přístupu dětí mladších 13 let a neplnoletí uživatelé budou lépe chráněni.

Politiku TikToku začaly oficiálně řešit národní kontrolní orgány jednotlivých zemí EU nebo USA. Podle spotřebitelské organizace Altroconsumo již muselo přes 12,5 milionu italských uživatelů potvrdit, že jim již bylo 13, aby se mohli přihlásit. Celkem bylo odstraněno 400 000 profilů, jejichž majitelé uvedli nižší věk, a dalších 140 000 účtů bylo zrušeno na základě předpokladu o nižším věku podle aktivit uživatele.

Příslušný italský regulátor v lednu 2021 nařídil, aby TikTok okamžitě zablokoval všechny profily, u kterých nelze spolehlivě ověřit věk majitele, a aby trvale a spolehlivě znemožnil přístup mladších dětí ke svému obsahu. TikTok se proto zavázal, že zruší do 48 hodin každý věkově nevyhovující účet, posílí kontrolní mechanismy, vyvine postupy k ochraně uživatelů, vypracuje novou komunikační strategii, která veřejnost poučí o bezpečném používání služeb a o skutečnosti, že platforma není přístupná dětem do 13 let. Bude přitom komunikovat jednoduše a srozumitelně za použití interaktivních a poutavých metody, aby si nezletilí skutečně uvědomili důležitost sdělení.

Ochrana soukromí však není jediným problémem sítě TikTok. Silná kritika se snáší i na její nekalé a agresivní obchodní praktiky. Patří k nim například nutnost poskytnout TikToku neodvolatelnou možnost zdarma používat, distribuovat a reprodukovat vložená videa nebo neférová politika nákupu tzv. virtuálních předmětů za skutečné peníze. Již od ledna 2021 jsou proto účty uživatelů ve věku 13–15 let automaticky soukromé a děti musí zvlášť schválit každého, kdo by je chtěl sledovat, prohlédnout si jejich video nebo k němu přidat komentář. Videa uživatelů do 15 let nově nelze stahovat a 16–17letí k tomu musí dát svůj souhlas.

Z toho mám pocit, jako by města bránila vstupu mladším 13 let na prolézačky.
Fx100d
Administrátor
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Dal: 259 poděkování
Dostal: 461 poděkování

Nový příspěvek od Fx100d »

Teď už se tam děti opravdu nemají šanci dostat. *not2* Rodiče na děti kašlou a nehlídají kam chodí a co tam dělají, tak dáme na web zaškrtávací pole, které jim zabrání vstoupit. Skvělé řešení.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Bouře
Člen skupiny ČEPEK
Varování: 5
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 16
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Tichá voda břehy mele...
Dal: 401 poděkování
Dostal: 152 poděkování

Nový příspěvek od Bouře »

Fx100d píše: čtvrtek 27. 5. 2021, 10:53:44 Teď už se tam děti opravdu nemají šanci dostat. *not2* Rodiče na děti kašlou a nehlídají kam chodí a co tam dělají, tak dáme na web zaškrtávací pole, které jim zabrání vstoupit. Skvělé řešení.
Tiktok bude jen předstírat že se o bezpečnost dětí zajímá. Na Tiktoku totiž děti tvoří velké procento uživatelů takže by přišli o zisk a navíc u Tiktoku je fakt naivní si myslet že se stará o bezpečnost a informace obecně protože sleduje úplně všechno a maj snad nejvíc špehovací systém co zatím jaká aplikace má.... Plus ty informace končí u Čínské společnosti u které se vlastně neví co s těma informacema dělá. ;)

Ano rodiče se často nestaraj o to co jejich dítě na internetu dělá ale řekla bych že se to začíná zlepšovat a to jak informovanost dětí tak rodičů.
Můj život je někdy vážně podivný...
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 5
ve věku do: 11
Dal: 1146 poděkování
Dostal: 462 poděkování

Nový příspěvek od Dreamer »

Vlastně je to stejně jedno. Zítra bude ňáká nová appka.