Prosíme pedofilně orientované osoby, aby vyplnily dotazník od projektu Národního ústavu duševního zdraví PARAFILIK.CZ:
https://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=7943

Děkujeme! - Tým ČEPEK

Německo roky svěřovalo děti pedofilům, obětem experimentu teď zaplatí (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 825
Dal: 265 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Německo roky svěřovalo děti pedofilům, obětem experimentu teď zaplatí (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Oběti děsivého experimentu, v rámci kterého berlínská radnice úmyslně umístila problémové či opuštěné děti do péče pedofilů, se po letech dočkají kompenzace. Německé úřady mezi lety 1969 a 2003 předaly do rukou usvědčených sexuálních delikventů nejméně devět chlapců. To vše na radu nyní odsuzovaného sexuologa.

Jádro tzv. Kentlerova experimentu spočívalo v tom, že „neposlušné a slaboduché děti“ mohou mít prospěch ze sexuální pozornosti dospělých. Tento kontroverzní pokus dostal jméno podle německého psychologa a pedagoga Helmuta Kentlera zastávajícího teorii, že „pedofilie může mít pozitivní důsledky“.

Kentler na konci 60. let přesvědčil vládnoucí senát Západního Berlína o tom, že chlapci bez domova a bez rodičů by s radostí přijali možnost, aby se o ně jako pěstouni starali právě pedofilové. Kentler dokonce tvrdil, že chlapci si své „nové otce doslova zamilují“.

Jeden z chlapců, který v soudních spisech vystupuje pod přezdívkou Marco, se podle listu The Times dostal do péče pedofila poté, co ho doma týral jeho biologický otec. V roce 1989 ve věku šesti let tak putoval do péče Fritze H. Rok poté ho pěstoun začal navštěvovat v pokojíčku a „mazlit se s ním“.

Marco v rozhovoru pro německý magazín Der Spiegel popsal, že ho Fritz H. po dobu následujících deseti let opakovaně bil a znásilňoval. Vše skončilo, až když byl Marco na prahu dospělosti a byl schopen se násilníkovi ubránit.

Pedofil chlapce léta zneužíval, stát nezakročil

Další obětí Fritze H. se stal chlapec, který v právních spisech vystupuje pod jménem Sven. Jeho rodiče ho ve věku sedmi let opustili a chlapec se sám potloukal po ulicích Berlína, kde se nakazil žloutenkou typu B. Sven se do péče pedofila dostal v roce 1990 a také on zažíval opakované sexuální násilí.

Fritz H. si podle německých médií zneužívání chlapců natáčel na videokameru a snažil se chlapce co nejvíce izolovat od okolního světa. Od roku 1974 svěřily berlínské úřady Fritzovi H. do péče postupně čtyři chlapce.

V bytě s Marcem a Svenem žil také chlapec známý pod jménem Sacha, kterého pěstoun zanedbával a odpíral mu lékařskou péči, což v roce 2003 vedlo k jeho smrti na zápal plic.

Kolik dětí bylo Kentlerovu experimentu celkem podrobeno, není jasné, protože dobová dokumentace úřadů sociální péče o mládež není transparentní a úplná. Podle německých médií zatím vyšetřovatelé vědí o devíti obětech.

Berlínský senát před čtyřmi lety zadal důkladné prošetření skandálu odborníkům z Göttingenské univerzity. Na jejich závěrečnou zprávu se ale teprve čeká.

„Proč se o tomto experimentu mezi odborníky více nehovořilo? To nás také ohromuje,“ uvedl pro list Der Tagesspiegel vědec Meike Baader, který se na vyšetřování podílí. Závěrečná zpráva bude vycházet z výpovědí obětí, tehdejších svědků i dostupných úředních dokumentů a spisů.

Kentler u soudu pomáhal pedofilům vyhnout se trestu

Na začátku experimentu byl Kentler, který zemřel v roce 2008, považován za jednoho z předních německých sexuologů. Často působil jako soudní znalec. Psycholog se dokonce pyšnil, že se přičinil o propuštění několika pedofilů.

V roce 1970 naléhal na Bundestag, aby dekriminalizoval sex mezi dospělými a dětmi v západním Německu. Tvrdil, že teenagery „téměř pokaždé mnohem vážněji poškodilo stíhání jejich násilníků než samotné zneužívání“.

O devět let později Kentler vydal knihu, ve které napsal, že četné vědecké studie neprokázaly žádné negativní účinky pedofilie. Život Marca a Svena ale dokládá opak. Oba chlapce léta zneužívání silně poznamenala. V roce 2016 podali v Berlíně na jednání úřadů oficiální stížnost.

Berlínský senát se nyní shodl, že oběma mužům vyplatí odškodnění v rámci mimosoudního vyrovnání. Zatím ale nedošlo ke shodě ohledně jeho výše.

Právník jedné z obětí požaduje částku sto tisíc eur (2,7 milionu korun) a měsíční rentu dva a půl tisíce eur (67 tisíc korun), protože jeho klient nedokáže dlouhodobě pracovat. Berlín zatím pouze uvedl, že pracuje na „řešení, které uspokojí zájmy postižených“, finální hodnotu vyrovnání ale nezveřejnil.
Uživatelský avatar
podivin
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Příspěvky: 283
Dal: 225 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Německo roky svěřovalo děti pedofilům, obětem experimentu teď zaplatí (iDnes.cz)

Nový příspěvek od podivin »

Tak tady se komentář neodpustím. Myšlenka je to určitě dobrá, ale bohužel špatně realizovaná. Už jsem se párkrát vyjádřil, že by možná bylo fajn, kdyby pedofilé mohli dostat do péče opuštěné děti, nebo děti, o které se rodiče tolik nestarají. Bohužel, pokud se ale dítě dostane ke zlému člověku, tak je jedno, jestli je to pedofil nebo nepedofil - dítě pak trpí tak jako tak a myslím, že je už pak jedno, jestli jde o "obyčejné" nepedofilní fyzické týrání nebo násilí, nebo o sexuální zneužití.

Na druhou stranu, pokud by se dítě dostalo od zlých rodičů k hodnému pedofilovi, tak by mohlo mít šanci na dost kvalitní život. Tuhle jsem pročítal na nějakém webu (doplněno: onlyu.cz) příběhy z Klokánu (Fond ohrožených dětí) a nemyslím si, že jsou ty příběhy vymyšlené, aby chytaly za srdce a lákaly z lidí jen prachy. A některé ty příběhy byly fakt hrozně smutné. Matka porodila dítě a hned ho přinesla, že ho vůbec nechtěla atd. Takhle mít možnost získat holčičku a starat se o ní, to by bylo skvělé.

Takže věřím tomu, že to Kentler možná myslel dobře, ale buď to špatně provedli a nebo špatně kontrolovali stav. Chtěl to přemýšlet a "důvěřovat, ale prověřovat". Škoda :-(
Naposledy upravil(a) podivin dne pátek 3. 4. 2020, 19:28:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: myscepek@seznam.cz
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 726
Dal: 147 poděkování
Dostal: 605 poděkování

Re: Německo roky svěřovalo děti pedofilům, obětem experimentu teď zaplatí (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Myš »

To je fakt zajímavý, díky za sdílení.

Za sebe se na to dívám tak, že ten sexuolog byl asi taky pedofil. Jsem to tipoval hned po přečtení textu. Pak jsem chvilku googlil a díky znalosti němčiny zjistil, že nejsem zdaleka jediný, koho to napadlo. Jho sexualitea (otevřený homosexuál) spolu s obhajováním pedofilů, podnítila mnoho diskuzí o jeho sexualitě.

Je v tom taky vidět, co doba sexuální revoluce snesla - NAMBLu, Martijn, nebo Kentlerův experiment...
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Varování: 1
Pohlaví: Muž
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 418
Dal: 392 poděkování
Dostal: 132 poděkování

Re: Německo roky svěřovalo děti pedofilům, obětem experimentu teď zaplatí (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Hebeš »

To je tedy šílenost, úmyslně dávat děti k propuštěným sexuálním násilníkům. Nejde o jejich sexuální preferenc, ale o to, že to jsou propuštění sexuální násilníci.

A ohledně těch nenávistných organizací, které by chtěly legalizovat pohlavní styk s dětmi, tak to je samozřejmě naprosto špatně. Sex s dětmi musí zůstat trestný, protože dětem škodí. A také tyhle pochybné organizace dělají ostudu všem nám slušným pedofilům, kteří si žijeme v souladu se zákony a dobrými mravy.
Uživatelský avatar
Michaela
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Žena
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 23
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: A oni povídali, že se od hor mračí,
a byly to jen Tvoje vlasy černé,
jenž škrtily ve tmách perutí svou dračí,
v tmách škrtily to moje srdce věrné...
Příspěvky: 213
Dal: 176 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Německo roky svěřovalo děti pedofilům, obětem experimentu teď zaplatí (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Michaela »

Hebeš píše: úterý 31. 3. 2020, 22:55:57 To je tedy šílenost, úmyslně dávat děti k propuštěným sexuálním násilníkům. Nejde o jejich sexuální preferenc, ale o to, že to jsou propuštění sexuální násilníci.

A ohledně těch nenávistných organizací, které by chtěly legalizovat pohlavní styk s dětmi, tak to je samozřejmě naprosto špatně. Sex s dětmi musí zůstat trestný, protože dětem škodí. A také tyhle pochybné organizace dělají ostudu všem nám slušným pedofilům, kteří si žijeme v souladu se zákony a dobrými mravy.

Přesně, Hebeši, máš naprostou pravdu. Je úplný rozdíl, kdyby si dítě adoptoval bezúhonný pedofil, který má všech pět pohromadě, nebo propuštěný sexuální násilník, který dítěti ublíží. Tohle snad ani výše zmíněný "odborník" nemůže myslet vážně.