Vědci nabídnou na webu filmu V síti odbornou pomoc ‚predátorům‘ (Lidovky.cz)

Vše, co se týká preventivního projektu Parafilik, jež koordinuje Národní ústav duševního zdraví.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6392
Dal: 1545 poděkování
Dostal: 3434 poděkování

Vědci nabídnou na webu filmu V síti odbornou pomoc ‚predátorům‘ (Lidovky.cz)

Nový příspěvek od Kasz »


KLECANY U PRAHY

Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) nabídne „sexuálním predátorům“ prostřednictvím internetu odbornou pomoc. Na webových stránkách filmového dokumentu V síti bude od 27. února link na anonymní poradnu projektu Parafilik. Je určena těm, kdo zvažují vyhledání odborné pomoci kvůli tomu, že měli sexuálně podbarvený on-line kontakt s nezletilými.

Projekt Laboratoře evoluční sexuologie NUDZ má pomoci třeba lidem, kteří cítí, že svou sexualitu nemají pod kontrolou, případně kvůli ní zažívají úzkostné a depresivní stavy. V září mají začít i kontaktní terapeutické programy, co budou zdarma, se zaručením anonymity účastníků.

Na základě dokumentu V síti o zneužívání dětí policie vyšetřuje 9 lidí. Jeden sexuální predátor už dostal podmínku
Dokument Víta Klusáka a Barbory Chalupové V síti je výpovědí o zneužívání dětí na internetu. Premiéru v kinech bude mít 27. února. Materiály natočené dokumentaristy prověřili pražští kriminalisté, podezírají devět lidí z přečinu pokus o navazování nedovolených kontaktů s dítětem, za což hrozí až dva roky vězení.

Film V síti šíří podle odborníků z Laboratoře evoluční sexuologie NUDZ osvětu, kterou je ale nutné doplnit daty z výzkumů. Vědci z NUDS míní, že dokument medializací odkrývá „hluchá místa v českém systému“ v sexuální edukaci a prevenci sexuální delikvence. Pro adekvátní dopad filmu je ale podle nich nutné „vhodně vybalancovat poselství dokumentu“, aby u dětí a jejich rodičů nenastala „panická strachová reakce“. Podle NUDZ je nutné upozorňovat třeba na to, že ke společensky velmi závažnému sexuálně delikventnímu chování přistoupilo jen minimum mužů, kteří na webu dívky kontaktovali. „Většina sexuálních deliktů proti dětem není spáchána lidmi s pedofilní preferencí,“ dodali vědci.

V nejnovějším on-line reprezentativním průzkumu české populace z roku 2020 mělo zkušenosti s kybergroomingem (manipulativní technikou, kterou se pomocí přátelství a získání důvěry snaží někdo přimět dítě ke sdílení intimností a pak k osobní schůzce) do svých 15 let jedno procento chlapců a dvě procenta dívek. Podle výzkumu e-bezpečí.cz z roku 2017 15 procent dětí sdílelo on-line intimní fotky, šest procent intimní video, 40 procet obdrželo něčí erotickou fotku, přes 20 procent něčí erotické video a 32 procent dostalo pozvánku na osobní schůzku.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙