Jedenáctiletá dívka přišla na projednávání zákona o zbraních s nabitou puškou (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5499
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2265 poděkování

Jedenáctiletá dívka přišla na projednávání zákona o zbraních s nabitou puškou (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Během projednávání nového zákona o nošení zbraní v americkém státě Idaho měl zákonodárný výbor jednoho nečekaného hosta. Jedenáctiletá Baily Nielsenová přišla v doprovodu svého dědečka a na zádech si přinesla nabitou samonabíjecí pušku AR-15.

Dědeček se svou vnučkou přišli podpořit projednávání zákona, který by v Idahu umožnil návštěvníkům z jiného státu, kteří legálně drží zbraň, nosit svou zbraň i v Idahu. Informoval o tom deník Daily Mail.

Dívka po celou dobu návštěvy mlčela, zbraň měla přehozenou přes rameno. Mluvil za ní její dědeček Charles Nielsen. „Lidé žijí ve strachu, vyděšení z něčeho, čemu nerozumí. Vnučka střílí od svých pěti. Svého prvního jelena dostala touhle puškou v devíti. Zbraň nosí zodpovědně, ví, kdy nedávat prst na spoušť,“ uvedl Charles.

Podle Charlese je jeho vnučka ukázkovým případem někoho, kdo dokáže zodpovědně pečovat o zbraň a právo nosit schovanou zbraň na veřejnosti by měli mít i návštěvníci státu Idaho. Zákon navrhla republikánka Christy Zitová a ve výboru byl navzdory třem hlasům demokratických politiků doporučen ke schválení.

Samonabíjecí puška AR-15 je často označována za zbraň masových vrahů, to je však dáno tím, že se jedná o nejrozšířenější a nejoblíbenější pušku v USA. Jedná se o zbraň, jejíž plně automatickou verzi používá armáda pod označením M16 a M4. Zatímco prodej automatické zbraně je zakázán, její samonabíjecí varianta AR-15 je dostupná, byť musí zákazník projít kontrolou. Legálně jí v USA bylo prodáno přes 12 milionů kusů.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 991
Dal: 114 poděkování
Dostal: 311 poděkování

Re: Jedenáctiletá dívka přišla na projednávání zákona o zbraních s nabitou puškou (Novinky.cz)

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Oni mohou picnout jelena bez mysliveckého průkazu? A jinak teda kroutím hlavou.