Prosíme pedofilně orientované osoby, aby vyplnily dotazník od projektu Národního ústavu duševního zdraví PARAFILIK.CZ:
https://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=7943

Děkujeme! - Tým ČEPEK

Komentář Uhlové k rasistickým komentářům zaměstnankyně Kanzelsbergeru

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: myscepek@seznam.cz
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Dal: 147 poděkování
Dostal: 602 poděkování

Komentář Uhlové k rasistickým komentářům zaměstnankyně Kanzelsbergeru

Nový příspěvek od Myš »

Před několika dny žena zaměstnaná v jabloneckém knihkupectví Kanzelsberger (pravděpodobně na pozici personalistky) na Twitteru s posměchem zveřejnila životopis patnáctiletého romského chlapce, který hledal brigádu. Životopis byl psaný ručně a žena ho komentovala slovy, že si ho stejně nepsal sám a že „tohle už je na víno, ty vole“. Výsměch a kyberšikana ze strany ženy, která měla rozhodovat o přijetí chlapce do práce, vzbudily pohoršení mnoha lidí, včetně těch, kteří se tématu diskriminace nijak nevěnují. Někdo na základě tohoto tweetu zkontroloval pisatelčin profil a objevil, že už před delší dobou psala o své kolegyni: „I procházka po brněnském Cejlu mi byla milejší než zaučovat v práci cikánku.
(...)
Někteří uživatelé Twitteru začali vyzývat k bojkotu knihkupectví, které rychle zareagovalo. „Dobrý den, pan Kanzelsberger považuje chování prodavačky za profesně odpudivé a prodavačka už u nás ode dneška nepracuje,“ odpovědělo na Twitteru jednomu z těch, kteří se ptali, shodou okolností mému dobrému příteli z dětství. Knihkupectví ještě poděkovalo za upozornění a až devótně dodalo: „zachovejte nám přízeň. Nemyslíme si, že bylo nutné vyzývat k bojkotu naší firmy. Jak vidíte, jednali jsme velmi pohotově v řádu hodin“. V tento okamžik sled událostí svým způsobem končí: rasistická zaměstnankyně je vyhozena, ale problém diskriminace úplně vyřešený není.

S člověkem, který se knihkupectví vyptával, mě kromě dlouholetého přátelství spojuje i zkušenost z dobrovolnické práce v jedné sociálně vyloučené lokalitě. Před zhruba dvaceti lety jsme společně jezdili s romskými dětmi na tábory a postupně se spřátelili i s jejich rodinami. Proto trochu tuším, co při četbě obdobně rasistických tweetů cítí. Zažili jsme toho hodně. S našimi romskými svěřenci nebo kamarády nás často nechtěli pouštět do různých podniků. Když jsme například v horku po dlouhém výletu přišli s romskými dětmi do zahradní restaurace, nenalili nám ani limonádu. Byli jsme svědky tolika příběhů bezpráví a diskriminace, že by se o tom dal napsat román.“
https://a2larm.cz/2020/02/je-suis-rasisticka-prodavacka-z-kanzelsbergeru/
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD