Prosíme pedofilně orientované osoby, aby vyplnily dotazník od projektu Národního ústavu duševního zdraví PARAFILIK.CZ:
https://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=7943

Děkujeme! - Tým ČEPEK

Projekt Parafilik v Diagnóze F (Radio Wave)

Vše, co se týká preventivního projektu Parafilik, jež koordinuje Národní ústav duševního zdraví.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: kasz@protonmail.com
Výkřik do tmy: Alleinka ♥
Příspěvky: 5537
Dal: 1218 poděkování
Dostal: 2806 poděkování

Projekt Parafilik v Diagnóze F (Radio Wave)

Nový příspěvek od Kasz »

Dnes 3. 10. 2019 v 17:00 hod. byla na Radiu Wave vysílán pořad Diagnóza F o projektu Parafilik s Mgr. Kateřinou Klapilovou, Ph.D.:

Když je řeč o lidech s tzv. parafilií (např. o pedofilech), často je téma propojováno s možnými riziky, trestnými činy, hrozbami a výrazy jako "úchyl” a podobně. S odlišnou sexualitou se ale lidé pravděpodobně rodí a většina z nich nikdy žádný delikt nespáchá. V daném kontextu je pro ně ale velmi obtížné se se svojí sexualitou vyrovnat. Pomoci by jim mohl preventivní projekt Parafilik, který spouští Národní ústav duševního zdraví. V Diagnóze F ho představí dr. Kateřina Klapilová. Moderuje Adéla Paulík Lichková.

V archivu pořadu zatím není, po zařazení doplním.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Pohlaví: Muž
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: fx100d@centrum.cz
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 683
Dal: 237 poděkování
Dostal: 296 poděkování

Re: Projekt Parafilik v Diagnóze F (Radio Wave)

Nový příspěvek od Fx100d »

Pořad už je v archivu rádia Wave.

Poslechl jsem, škoda, že pořad není delší, ale i tak super. *yes*
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Člověk je tak silný, jak moc je silná jeho víra.
Příspěvky: 607
Dal: 62 poděkování
Dostal: 123 poděkování

Re: Projekt Parafilik v Diagnóze F (Radio Wave)

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Výborná diskuze.
Michael Xguard, sociální gorila :D
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 823
Dal: 265 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Parafilie není záležitost vlastní volby ani sexuální zhýralost, říká Kateřina Klapilová (Radio Wave)

Nový příspěvek od Cykle02 »


Když je řeč o tzv. parafilicích, např. o pedofilech, hebefilech či lidech, kteří k sexuálnímu uspokojení potřebují například nesouhlas druhé osoby, často je téma automaticky propojováno s trestnou činností, strachem a výrazy jako „úchyl“ a podobně. S odlišnou sexuální preferencí se ale lidé pravděpodobně rodí a většina z nich pravděpodobně během svého života žádný delikt nespáchá. V daném kontextu je ale pro ně velmi obtížné se se svou sexualitou vyrovnat.

Odlišná sexuální preference se začíná projevovat většinou v průběhu puberty. „Když si na začátku puberty uvědomujete, že se vám líbí stále ty stejné věkové kategorie jako dřív, že zatímco vaši vrstevníci vyhledávají vaše vrstevnice, vám se líbí pořád malé holky nebo malí kluci, časem se k tématu pedofilie zřejmě dostanete,“ popisuje možné počátky uvědomění si jinakosti dr. Kateřina Klapilová, vedoucí Laboratoře evoluční sexuologie a psychopatologie Národního ústavu duševního zdraví.

Vzhledem k tomu, že v české společnosti se parafilie mnohdy automaticky ztotožňuje s parafilním chováním, čelí parafilici nejen možnému stigmatu z vnějšku, ale i tzv. autostigmatizaci. „Skrze to uvědomění si říkají – ano, já jsem ten, co zneužije dítě, já jsem ten, co udělá nějaký agresivní čin,“ říká Klapilová. U některých z nich to může vést ke snaze uniknout před sebou samým například do drogové závislosti nebo se mohou pokusit o sebevraždu, aby sebe i případné riziko eliminovali.

Mezi parafilní preferencí a parafilním chováním je však podle Klapilové obrovský rozdíl. „Parafilního nebo nějak neobvyklého sexuálního chování se může dopustit i člověk bez parafilní preference. Může to pro něj být náhradní sexuální aktivita nebo sexuální objekt, protože svůj běžně preferovaný objekt, například zralou ženu nebo zralého muže, nemá k dispozici. Naopak člověk s parafilní preferencí se často vůbec nedopustí parafilního chování, protože si je vědom toho, že je to něco, co by mohlo někomu ublížit, nebo je to něco, co není obvyklé nebo ve společnosti není povoleno,“ vysvětluje Klapilová. Parafilikům by nově mohl pomoci projekt Parafilik, který spouští Národní ústav duševního zdraví.

Co potřebují lidé s parafilní preferencí k tomu, aby přijali svou sexuální preferenci a zároveň minimalizovali rizika, která hrozí jim či jejich okolí? Jak velká je skupina lidí, o nichž se v souvislosti s parafiliemi hovoří? A může pedofil žít ve spokojeném partnerském vztahu s dospělou ženou? Poslechněte si Diagnózu F s Kateřinou Klapilovou.
Naposledy upravil(a) Kasz dne sobota 6. 6. 2020, 12:37:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno s již existujícím vláknem