Putney - by Sofka Zinovieff

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Dal: 1386 poděkování
Dostal: 583 poděkování

Putney - by Sofka Zinovieff

Nový příspěvek od Dreamer »

Přidávám do správné sekce, aby nezapadlo.
Návštěvník píše: čtvrtek 15. 8. 2019, 10:02:40Putney - by Sofka Zinovieff
https://www.goodreads.com/book/show/36421256-putney
Tohle je jiná káva. Dlouhá a skvěle napsaná kniha o lásce 9-leté dívky s asi 30-letým hudebním skladatelem. Příběh je vyprávěn v různých časových osách, sleduje vyvíjející se intimní vztah dospívající Daphne se ženatým Ralphem, a také složité vypořádávání se s událostmi z dětství po více než 40-ti letech, kdy Daphne řeší dospívání vlastní dcery. Pokud umíte anglicky, berte to jako povinnou četbu. Audio verze na Audible.com je příkladně namluvená. Zazačátku mě sice vypravěčka trochu iritovala, ale postupem času jsem si její hlas i přízvuky charakterů oblíbil.
Když jsem psal originální příspěvek, byl jsem asi ve 2/3 knihy. Už je hotovo a doporučuju ještě víc.
Jde sice o fikci, ale přesto kniha krásně ukazuje, jak může dívka krásnou love story z dětství vnímat později, a k čemu to může vést.