Únosce vytáhl před očima matky nemluvně z kočárku, sedl do auta a ujel (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6498
Dal: 1621 poděkování
Dostal: 3529 poděkování

Únosce vytáhl před očima matky nemluvně z kočárku, sedl do auta a ujel (iDnes.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

Toto je šílené!Policie hledá únosce osmnáctidenní Michaly Janové. Odpoledne ji v Trmicích u Ústí nad Labem sebral přímo z kočárku. Zaběhl s dítětem do auta a ujel směrem k hranici s Německem.

Únosce překvapil matku ve 14:50 v Zeleném parku na křižovatce ulic Gorkého a Žižkova v Trmicích. "Neznámý muž vytáhl před zraky matky holčičku z kočárku, zaběhl s ní do auta a ujel směrem ke státní hranici s Německem," popsal událost mluvčí policejního prezidia Jan Melša.

Policie únosce popsala jako asi 180 až 190 centimetrů vysokého muže s krátkými rovnými hnědými vlasy. Podle jejích informací pravděpodobně mluvil německy. Ujel vozem VW Touran černé barvy. Poznávací značka 3U1 4474 byla odcizená z jiného auta.

Dítě mělo na sobě šedé tričko s dlouhým rukávem s modrými pruhy, šedé tepláčky s červeným pruhem, na nohou růžové látkové botičky. Pod oblečením mělo body bílé barvy s obrázkem krokodýla na hrudi.

Kriminalisté podobný únos hodnotí jako výjimečný. "Nesetkáváme se s tím často," řekl iDNES.cz Jan Melša. Zároveň ale nevyloučil, že by únos mohl být fingovaný. "Je ale předčasné se tím zabývat, prioritou je to dítě najít," řekl mluvčí policejního prezidia.

Pátrání koordinují policisté ze společného česko-německého pracoviště v Petrovicích a mají k dispozici i vrtulník. "Máme poznatek, že to vozidlo bylo viděno na německé straně, takže jsme ve styku s kolegy. Ale nelze vyloučit, že to byl jen klamný manévr," řekl ČTK Melša.

Police zároveň prosí všechny, kdo by mohli jakkoli pomoc odhalit únosce a zachránit dítě, aby se ozvali na linku 158.

Kojenci hrozí i infekce nebo přehřátí

Při únosu třítýdenního dítěte může dojít ke zdravotním komplikacím, i když už nejsou tak bezprostřední jako u novorozeněte. "Rizik je celá řada. Je především důležité, aby dítě dostávalo dostatek stravy, tekutin. Aby strava měla správné složení," řekl iDNES.cz primář neonatologického oddělení pražské nemocnice Na Bulovce Martin Čihař.

Rizikem je podle něj v současném počasí přehřátí. Dítě by mělo být spíše ve stínu, mělo by mít dostatek tekutin. "Další věc, na kterou člověk musí myslet, je, jestli únosce zajistí dítěti dostatečnou hygienu. Je tu možnost infekčních komplikací, ať už třeba ještě nezahojený pupek nebo infekce právě ze stravy," dodal lékař.Slzy se mi derou do očí, když to čtu a když si představuju, co to všechno znamená... jak pro rodiče, tak pro tu holčičku... :-(
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Únosce vytáhl před očima matky nemluvně z kočárku...

Nový příspěvek od Kuba »


Děvčátko, které policie našla v Německu, bylo definitivně identifikováno jako unesená Michaela Janová. Německá média také zveřejnila jméno jednoho z únosců. Je jím padesátiletý Uwe R., otec dvou dospělých dcer. Poznali ho pracovníci půjčovny, ze které pocházelo auto použité při únosu.

Starou fotografii a jméno padesátiletého Němce přinesl deník Das Bild. Je na ní Uwe R. s malou dcerou. Ty má nyní už dvě, jedné je dvacet, druhé třiadvacet let.

Muž a další tři ženy byli dopadeni v pondělí ve 20:45 zásahovou jednotkou v Neuwiedu poblíž Koblenze. Jsou podezřelí z únosu ani ne třítýdenní Michaly. Dvě ženy jsou nyní vyšetřovány na svobodě, neexistuje proti nim dostatečně silné podezření.

Auto s uneseným dítětem zamířilo hned do Německa. Na vozidle, kde seděl za volantem muž a seděl v něm ještě jeden člověk, byly namontované ukradené poznávací značky. Hlavně díky nim policie pachatele nakonec dopadla. Podle informací německého deníku totiž jednu z nich cestou ztratili. Dálniční kamera proto zaznamenala i pravou značku vozu.

Auto bylo z půjčovny, kde také muže identifikovali. Podle informací MF DNES auto únosce zachytil kamerový systém, když překročil povolenou rychlost.

O motivech domnělých únosců se stále spekuluje. Česká policie už v úterý uvedla, že pracuje s více verzemi, které zahrnují náhodný únos, předem připravený únos a únos v rámci komunity (více se dočtete zde).

Holčička je po zatčení skupiny v péči lékařů a je v dobrém stavu. Nyní už je také jisté, že jde o unesené nemluvně z Trmic. Kdy se dostane domů, se ale ještě neví, úřady jeho vydání zatím stále řeší. Dokud si ji nepřevezmou zákonní zástupci, zůstává také Michala v databázi pohřešovaných.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)