Šesťačka na Mostecku zfackovala učitele! Nelíbila se jí poznámka (Nova.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 2
ve věku do: 11
Kontakt: [email protected]
Wickr Me: MarekVolny
Příspěvky: 1620
Dal: 1068 poděkování
Dostal: 1963 poděkování

Šesťačka na Mostecku zfackovala učitele! Nelíbila se jí poznámka (Nova.cz)

Nový příspěvek od Marco Freeman »


Další případ napadení pedagoga. Žákyně šesté třídy základní školy v Bílině na Mostecku měla před ostatními dětmi dát facku svému učiteli. Zřejmě to navíc ještě dopředu naplánovala a konzultovala se spolužáky. Případ bude řešit jak vedení města, tak i sociálka. Učitel zvažuje, že na školačku podá trestní oznámení.

Dvanáctiletá dívka dala facku učiteli, dopředu se na tom prý domlouvala se spolužáky. Fackou chtěla učitele potrestat za poznámku, kterou od něj měla dostat. A spolužákům se to pravděpodobně zdálo jako skvělý nápad.

"Zaťukala mu na rameno a vrazila mu facku a utekla. Děti ze šesté třídy se domlouvaly. Ona ta holčička šla do kabinetu a okolo kabinetu stálo víc dětí," popsala incident jedna ze žaček bílinské základní školy. "Měla to být údajně nějaká větší partička lidí, co se na to měla přijít podívat," doplnil další žák školy.

Základní školy zřizují obce nebo města, vedení Bíliny chce vážnou situaci řešit hned příští týden. "Ten učitel je neskutečně hodný člověk. Trénuje děti, celý svůj život zasvětil atletice. O to více jsem z těch dětí zklamaná," řekla bílinská starostka Zuzana Schwarz Bařtipánová.

Na schůzku má dorazit jak napadený učitel, tak rodiče školačky, které zřejmě čekají i potíže se sociálními úředníky. Vedení školy už stihlo incident ohlásit. "Tam už je možné přemýšlet, že dochází k pubescenci. Ten nápad je hodně na sebe upozornit, tam vidím totální absenci kontroly ze strany rodiny," zhodnotil psycholog Slavomil Fischer.

Facka měla být pro učitele poslední kapkou, dívka má ve škole potíže s chováním dlouhodobě. Učitel prý zvažuje podat trestní oznámení. "Vím, že po své ose to bude samozřejmě řešit i pan učitel," uvedla starostka.