Nejsem v životě spokojený (Anonym)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Anonym

Nejsem v životě spokojený (Anonym)

Nový příspěvek od Anonym »

Nejsem v životě spokojený - dotaz v poradně
Anonym píše:Dobrý den. Nevím odkud mám začít. Jsem nejspíš pedofil, nikdy jsem ale nebyl na vyšetření a nepůjdu. Mám ale problém s přijetím sebe sama, nebo nevím, čeho se děsím. Je mi přes 30, věnuji se holčičkám a přesto nejsem v životě spokojený. Dá se s tím něco dělat? Existují nějaké volně prodejné léky? Prosím nezvěte mě na návštěvu ordinace, stejně tam nepůjdu. Jediný důvod proč jsem se odhodlal tu psát je, že chci vědět, jestli je nějaká pomoc, nebo se budu jen dál utápět v bezmoci. Asi mi nic nového neporadíte, přesto děkuji za čas.
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

víte, skutečně na pedofílii nejsou žádné pilulky, ani volně prodejné, ani na recept. Je to trvalá charakteristika Vaší osobnosti a cílem léčby není ji odstranit, protože to nikdo nedokáže, ale pomoci Vám, jak s ní žít bez malérů a prožít i tak život naplněný pocitem smyslu a snad i trochy štěstí. No, ale to Vy odmítáte, takže sorry.

MUDr. Antonín Brzek, Sexuologický ústav Praha

Daniel odpovídá:

Také vás budu muset zklamat. Existují léky, které dokáží ulevit od bolesti, existují léky, které dokáží ulevit od příliš silné a nežádoucí sexuální touhy, neexistují ale léky ani chemické látky, které by vám přinesly pocit spokojenosti a štěstí. Tedy pokud nechcete (a doufám, že nechcete) experimentovat s drogami.

Všichni máme možnost usilovat v osobním životě o štěstí, ale přesto nám nikdo není schopen zaručit, že štěstí opravdu nalezneme. Ano, my pedofilové máme na naší cestě ke štěstí nevýhodnou výchozí pozici. Přesto ale i my máme přes sebou otevřenou cestu. Myslím si, že nejhorší věc, kterou můžeme udělat, je naše hledání vzdát, zůstat stát na místě a utápět se v zármutku.

Pokud jste proti návštěvě ordinace, pak bych vám rád doporučil jinou věc, a to být v kontaktu s lidmi, kteří jsou na tom podobně jako vy. Mě osobně dokázalo potěšit zjištění, že v tom nejsem sám a že i ostatní řeší stejné problémy a dilemata jako já. A nejlepší je, pokud se vám podaří najít jiného pedofila, který k vám nalezne důvěru a se kterým můžete sdílet svůj životní příběh osobně. Neboť jak říká jedno přísloví, sdílená bolest je poloviční bolest, sdílená radost je dvojnásobná radost.

Daniel, heterosexuální pedofil