Obžalovali matku, jež nechala dítě na ulici (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Obžalovali matku, jež nechala dítě na ulici (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Hebeš »


Státní zástupkyně poslala k soudu případ ženy, která údajně nechala loni v únoru své šestitýdenní dítě venku vmrazu. Matku obžalovala z pokusu o vraždu, řekl mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Podchlazeného kojence nalezl v Čiklově ulici v Praze 4 podnikatel Filip Slovák, který za jeho záchranu získal ocenění.

Žena podle obžaloby položila dítě v nedostatečném oblečení na promrzlou zem a dále se o něj nezajímala. Teplota byla pouze těsně nad nulou. Místo clonily túje, takže na něj nebylo vidět.

"Neboť dítě spalo a nevydávalo žádné zvuky, počítala obžalovaná s tím, že na takto špatně dostupném místě a s ohledem na klimatické podmínky a nedostatečné oblečení může být nezletilému způsobena smrt podchlazením," uvedl Cimbala.

Matka dítěte odmítla podle dřívějšího vyjádření kriminalistů na policii vypovídat. Žena podle detektivů odjela z Česka, policisté se ji snažili dopadnout v rámci mezinárodní spolupráce. Později se ji podařilo nalézt v Německu. Soud ji poslal do vazby, kde prozatím zůstává.

Třiatřicetiletý Slovák našel šestitýdenní dítě loni 19. února v Čiklově ulici v Praze 4. Kojenec ležel na betonové podestě před vchodem do neobývaného domu. Muž vzal dítě domů do tepla a zavolal na tísňovou linku. Nalezeného chlapce převzaly do péče pracovnice sociálně-právní ochrany dítěte, o svěření do péče požádala jeho babička.

Matce dítěte hrozí v případě odsouzení až dvacetileté vězení nebo výjimečný trest.Dobře jí tak. Chudák dítě. Nelze tolerovat, aby někdo zabil bezbranné dítě. Nikdy by neměla vylézt z vězení.
Je smutné, že vraždy dětí spáchané rodiči společnost nijak nešokují a moc se o nich nemluví. Přestože většinu vražd dětí páchají rodiče. Lidé v těchto případech nijak neusilují o spravedlivé potrestání. To proto, že většině lidí jde jen o pocit bezpečí pro jejich dítě a tato vražedkyně dětem jiných rodičů zřejmě nebezpečná není. Tyto bezbranné děti nikdo neochrání a nikoho jejich vraždy nešokují. Jen proto, že to udělají jejich vlastní rodiče.
Přitom mnoha vraždám dětí rodiči by se dalo zabránit. Existují určité syndromy, které mnohdy vedou k vraždám dětí a vykazují již před vraždou určité příznaky. Například nějaká poporodní deprese. Kdyby se o tom víc mluvilo, mnohé životy dětí by šlo zabránit. Jenže na ochraně dětí před rodiči nikomu nezáleží, jelikož se to většiny lidí netýká.
Naposledy upravil(a) Allein dne sobota 23. 3. 2019, 16:13:50, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nadpis s odkazem na článek do H2, citace do kurzívy, nadpis bez tečky a se zdrojem.