Iné detské ihriská

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 619
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Iné detské ihriská

Nový příspěvek od Filip »

Zaujímavý koncept detských ihrísk, ktoré sa u nás asi nevyskytujú, predstavujú tzv. smetiskové, či dobrodružné detské ihriská. Na rozdiel od bežných detských ihrísk, sú plné haraburdia, ktoré môže byť aj nebezpečné, ale majú obrovskú výhodu. Rozvíjajú u deti predstavivosť a sebavedomie. Samozrejme sú nočnou morou, príliš ustrašených rodičov. Čo sa týka bezpečnosti, tak úrazy sú na takýchto ihriskách menej časté, ako na bežných detských ihriskách. Trochu mi to pripomína koncept tzv. lesných škôlok. :)
https://videacesky.cz/video/vox-proc-nejsou-bezpecna-detska-hriste-dobra-pro-deti
Naposledy upravil(a) Kasz dne pátek 15. 3. 2019, 21:48:03, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Do nadpisu tečka nepatří
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Iné detské ihriská

Nový příspěvek od Hebeš »

Hodně zajímavé. A překvapilo mě, jak rozumné názory mají lidé v komentářích. :)
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1558
Dal: 1788 poděkování
Dostal: 754 poděkování

Re: Iné detské ihriská

Nový příspěvek od podivin »

Jo, to jsou děti. Mám taky pár postřehů. Naše děti to teda na klasickém hřišti baví, ale chce to různé "atrakce", ne jen bežnou houpačku a skluzavku. Dobré je, když je to ještě zkombinované např. s nějakým provazovou prolejzačkou nebo třeba dětskou šplhací stěnou (to je na chvilku zabaví, než přijdou na ten postup, jak se pořádně chytit, kam dát nohu). Nejdůležitější je, aby si vymysleli role. Pak je jedno, co kde je :)

Navíc, děti moc nezajímá, jak drahé hračky mají. Pro ně je důležité, aby to bylo něco nového. Opravdu člověka překvapí, když mají děti v pokoji Lego a Playmobil a oni si místo toho chtějí hrát s tou papírovou krabicí, ve které dneska něco přišlo poštou :)

Zábrany jsme na nábytek nedávali, ani do zásuvek ochranu, naštěstí tam děti nešly. Ale kluk se např. jednou nějak praštil do brady a skousnul si tak jazyk, že si ho rozkousnul a měl ho jako had. Naštěstí to srostlo dobře.

Pak si děti taky občas doma přiskříply prstíky do dveří, jednou do garážových vrat. To je vždycky nejhorší zjistit, kde se co děje - dítě řve, mluvit se s nim nedá "co se děje, kde to bolí?", takže človek musí rychle všechno obhlídnout a najít ten "problém" :)

Těžko říct. Určitě je dobré, aby se naučily dávat pozor, ale aby z toho prvního zranění pak měly trvalé následky na celý život by taky nebylo super.