Matka odevzdala strážníkům tříletou holčičku (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Návštěvník

Matka odevzdala strážníkům tříletou holčičku (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Návštěvník »


Neobvyklou nabídku dostali v pondělí pozdě večer strážníci v Přerově. Když kontrolovali opilou matku tříleté dívky, žena jim řekla, že dítě nechce a že si ho mohou nechat. Případem se zabývá úřad na ochranu dětí. Strážníci s kurátorkami sehnali pro dítě náhradní nocleh.

Strážníci ženu kontrolovali při pochůzce u nádraží. „U supermarketu si hlídka všimla zjevně podnapilé mladé ženy, která s sebou měla malé dítě,“ uvedl ve středu zástupce ředitele přerovské městské policie Miroslav Komínek. Žena podle něj nebyla strážníkům neznámá. „Věděli, že se často pohybuje ve společnosti podivných existencí a bezdomovců, přičemž do těchto skupinek zatahuje v poslední době i svou tříletou dceru. Na základě podnětů se již dříve touto situací zabýval i příslušný orgán sociálně-právní ochrany dětí,“ poznamenal Komínek.

Při kontrole podle něj žena nadýchala přes dvě promile alkoholu. „Strážníkům řekla, že dítě nechce, ať si je nechají,“ poznamenal Komínek s tím, že šokovaní strážníci situaci konzultovali s kurátorkami a společně se jim podařilo zajistit příjem holčičky na dětské oddělení přerovské nemocnice. „Celým případem se nyní intenzivně zabývají příslušné orgány a snaží se dívence zajistit náležitou pomoc a péči,“ zmínil Komínek.
Žena podle něj z místa odešla. „Pro nás bylo v tu chvíli důležité dítě a nebyl důvod ženě v odchodu bránit,“ sdělil mluvčí. „Obecně lze říci, že podobné případy vyhodnocuje orgán sociálně-právní ochrany dětí. Pokud dospěje k tomu, že existuje podezření na spáchání trestného činu, dá podnět republikové policii,“ dodal Komínek.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Matka odevzdala strážníkům tříletou holčičku (Novinky.cz

Nový příspěvek od Mathias8 »

*wall*
Chudak holcicka.
Nieje nic horsie, ako ked ste dieta a zijete s pocitom ze ste nemilovany.