Časté mylné představy o pedofilech

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Časté mylné představy o pedofilech

Nový příspěvek od Hebeš »

V tomto článku uvedu časté představy lidé o pedofilech. Všechny uvedené typy lidí mezi pedofily samozřejmě existují, ale jsou v menšině.

Brutální násilník

Toto je častá představa lidí o pedofilovi. Muž, který někde přepadne a nebo někam naláká dítě a pak ho znásilní (mám na mysli přinucení k vaginální či anální souloži), což je nepochybně zločin zasluhující mnohaleté vězení. Ve skutečnosti je naštěstí případů, kdy někdo dítě přinutí přímo k sexu je naprosté minimum. U předpubertálních dětí může takový čin způsobit vážné poranění nebo dokonce i smrt (v tomto případě bych násilníka na svobodu nepouštěl).

Bohužel nemohu zjistit počet takovýchto případů, jelikož jsou posuzovány dle stejného paragrafu (znásilnění), jako například šáhnutí mezi nohy proti vůli dítěte a tudíž to v policejních statistikách není rozlišeno. Rozhodně tímto nechci intimní dotyky ospravedlňovat (jsou neospravedlnitelné), ale jen vysvětlit, proč počet přímých znásilnění dětí nelze zjistit.
Tito pachatelé bývají zpravidla sadisté a to mnohdy nikoliv pedofilní sadisté, ale fyzicky si netroufnou na dospělou oběť.

Zneužívač dětí

Těchto lidí je samozřejmě výrazně více než brutálních násilníků a někteří z nich samozřejmě jsou pedofilové. I v tomto případě by měl být pachatel potrestán, ale mírněji než v prvním případě (například pár let ve vězení či obecně prospěšné práce). Podle předního českého sexuologa Petra Weisse 90% pachatelů pohlavního zneužití nejsou pedofilové. Výrazné procento mezi těmito pachateli tvoří vážniví konzumenti alkoholu a drog či lidé trpíci demencí či mentální retardací.

Mylná je představa, že všichni či většina pedofilů děti zneužívá. Ve skutečnosti se jedná jen o menšinu pedofilů. A rovněž většina pedofilů po zneužívání dětí netouží, protože ví, že by to dětem ublížilo. Málokterý pedofil usiluje o legalizace sexu s dětmi (snížení věkové hranice pro sex na 14 let je jiná věc, pro tu před pár lety byly i desítky samozřejmě převážně nepedofilních zákonodárců. Já se snížení hranice nesouhlasím).

Člověk, který svádí boj

Mnoho lidí sice ví, že většina pedofilů nezneužívá děti, nicméně si myslí, že pedofil svádí neustálý boj, aby děti nezneužil. Tato představa vychází z toho, že člověk zvyklý na sex si zkrátka nedovede představit, že by ho nikdy nemohl mít. Samozřejmě takoví pedofilové existují, nicméně to opět není většina. Mnoho lidí si myslí, že by pedofil měl vždy vyhledat sexuologa, což ovšem většinou není potřeba, byť to samozřejmě může člověku pomoct. Mnohým pachatelům je totiž úplně jedno, jaké následky jejich činy mají pro oběti a mnohdy i pro pachatele.

Mnoho lidí si myslí, že pedofil není schopen se k dětem chovat normálně, slušně. Ve skutečnosti však zejména pedofil, který je do nějakého dítěte zamilovaný, se k němu chová mnohem ohleduplněji a dobrosrdečněji, než většina ostatních lidí. To proto, že to konkrétní dítě má nesmírně rád.

Pedofilní učitelé mnohdy bývají mezi žáky nejoblíbenější a to právě proto, že se ke svým žákům chovají nejohleduplněji. Drtivá většina pedofilů je smířená, že mají prostě jiný smysl života než většina lidí. Že do jejich života nepatří sex a navazování milostných vztahů (byť samozřejmě i pedofil může mít vztah a sex s dospělou), ale nevyjádřená a skrytá láska k dětem.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Příspěvky: 1685
Dal: 1099 poděkování
Dostal: 2046 poděkování

Re: Časté mylné představy o pedofilech

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Hezký text. Jen bych se chtěl vyjádřit k poslední části, tedy k té, kde popisuješ pedofila v představě, že "stále svádí boj". Ono by bylo důležité i uvést, že ono to tak být ale i může. Obzvláště u pedofilů, kteří se sebou nejsou plně srovnaní a trpí tím jejich psychika a uvažování, nebo kteří si třeba ani neuvědomují, že jejich chování sexuálního rázu by dětem mohlo ublížit. Takový člověk může pořád svádět vnitřní boj, když je s dětmi. A pak tu bude i nějaké procento pedofilů, kteří sice můžou být uvědomělí, obeznámení s riziky, ale přesto se dopouštějí deliktů.

To, jestli jsou pedofilní pedagogové skutečně oblíbenější než pedagogové většinově orientovaní, na to asi žádný výzkum není. Ale jsem si jist, že profese pedagoga-pedofila může mít i svá negativa, např. že pro lásku k dětem učitel nedokáže být dostatečně rázný, že může nadržovat (i kdyby podvědomě) některým "oblíbeným" studentům apod. A stejně tak jsou podle mě i pedagogové-nepedofilové, kteří si povolání vybrali z toho důvodu, že učit chtěli a děti mají rádi - a pak mohou být velice dobří učitelé, třeba i lepší než kdejaký pedofil. :) Řekl bych to tak, že pedofil může mít od přírody nějaký předpoklad pro práci s dětmi, ale vždy záleží na konkrétním jedinci, jak velký je, zda ho uchopí a zda ho uchopí správně. A že učitelé mohou být špatní i dobří nehledě na orientaci.

K poslední části textu o pedofilech, kteří jsou smíření s tím, že jejich život se bude odehrávat jinak, možná i sexuálně asketicky, možná jen s neúplným sexuálním uspokojením - myslím, že je v prvé řadě dost těch, kteří si třeba uvědomují, že sexuální vztahy s dětmi nejsou dobrý nápad, a kteří se třeba i rozhodli do těchto vztahů nepouštět, ale kteří se přesto stále tak nějak nedostali přes to, že to tak je. Nedostali se do té fáze "smíření", kdy by se tím netrápili, ale může je to frustrovat i přes jejich uvědomělost a logický úsudek. Myslím, že jsou lidé, jež frustruje jejich pedofilie, i když dětem ubližovat nechtějí a i když prošli coming outem. Jen prostě coming out ne vždy znamená, že si člověk orientace začne vážit, že ji bude chtít mít a že s ní nebude nespokojen.
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Časté mylné představy o pedofilech

Nový příspěvek od Hebeš »

Tak samozřejmě existují pedofilové v každé ze tří skupin, které jsem uvedl, ovšem lidé si myslí, že do jedné z těch tří skupin patří každý pedofil. I lidé, kteří vědí, že pedofil nutně nemusí páchat trestnou činnost, většinou pokládají pedofily za nebezpečné.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.