Potřebujete pomoci? Trápíte se a nevíte si rady? Vyzkoušejte kontaktní terapii či online krizovou intervenci na PARAFILIK.CZ

R. Kelly ve vazbě kvůli obvinění ze sex. násilí (Novinky.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Varování: 1
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 135 poděkování
Dostal: 424 poděkování

R. Kelly ve vazbě kvůli obvinění ze sex. násilí (Novinky.cz)

Nový příspěvek od Mathias8 »

Aktualizovane vcera:

Americký hudebník a zpěvák R. Kelly byl úřady obviněn z deseti případů sexuálního zneužití většinou nezletilých dívek. Informovala o tom americká média s odvoláním na soudní dokumenty. Kelly byl už v noci na sobotu SEČ vzat do vazby poté, co dorazil na policejní stanici v Chicagu. V sobotu by se měl objevit u soudu.

Kellyho již v minulosti z nepřípustného chování vinila řada žen a některé hudební společnosti s ním proto přerušily spolupráci. Ve čtyřech bodech obžaloby mu podle Reuters hrozí tří až sedmiletý trest.

Podle listu Chicago Tribune hovoří soudní dokumenty o tom, že nutil dvě nedospělé dívky k orálnímu sexu; jednu v letech 1998 až 2001, druhou poté mezi roky 2009 a 2010. S další nezletilou dívkou měl sexuální styk proti její vůli.

Soudce v pátek vydal na zpěváka zatykač, uvedl deník. Podle agentury Reuters by se měl objevit u soudu v sobotu.

Hudebník vlastním jménem Robert Sylvester Kelly se potýká s problémy z minulosti již několik let. Loni jej ze svých playlistů vymazala streamovací služba Spotify, letos v lednu s ním ukončilo spolupráci vydavatelství Sony Music.

R. Kelly se prosadil jako zpěvák, skladatel i producent. Jeho největšími hity jsou písně Bump n' Grind, I Believe I Can Fly a duet I'm Your Angel s Céline Dionovou. Jeho píseň Sign of Victory se stala oficiální hymnou fotbalového mistrovství světa pořádaného v roce 2010 v Jihoafrické republice.Uz v minulosti mal problemy zo zakonom. Clanok z roku 2004:

R Kelly se může cítit zase o něco lépe. Nebude totiž souzen za jedenadvacet prohřešků proti zákonu, ale pouze za čtrnáct.

Sedmi obvinění byl momentálně zproštěn, dvě třetiny skutků za dětskou pornografii však zůstávají k rozřešení. R Kelly se totiž dostal za mříže kvůli videu, kde byl natočen při sexu s nezletilou dívkou - on sám nicméně trvá na tom, že je nevinný.

Nejbližší soudní řízení je ohlášeno na 2. duben. Celá kauza se však ještě hodně protáhne, nelze tedy spoléhat na brzké vyřešení skandálu.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne neděle 3. 3. 2019, 14:55:18, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Vložen kompletní text článků + upraven nadpis.