Jsem pedofil? (Filip)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Filip

Jsem pedofil? (Filip)

Nový příspěvek od Filip »

Jsem pedofil?- dotaz v poradně
Filip píše:Dobrý den. Je mi 20 let a jsem panic. Nikdy jsem žádný vztah neměl, dívky mě odmítaly (dost drsně) kvůli vzhledu. Problém je v tom, že to v sobě celou pubertu dusím a nejsem schopen navázat žádný vztah. Mám z toho dost velké trauma. Asi před 4 lety jsem si uvědomil, že se mi líbí holčičky od 7 do 11 let. Sexuálně mě přitahují jen trochu, ale zato více emocionálně. Už jsem se několikrát zamiloval do pár holek, kterým bylo okolo 8 let. Čistě teoreticky: pokud si mám vybrat mezi dívkou 8 let a dívkou 17 let, tak volím druhou možnost, protože mě více přitahuje vyvinutá, ale mám strach z odmítání a obrovský stud, takže bych si asi vybral dívku 8-letou, protože děti z těchto věcí nemají takový rozum, i když v dnešní době je to čím dál dřív.

Nepotřebuji sexuální vztahy, ale potřebuji lásku. Nenávidím vrstevnice i dospělé ženy, hnusí se mi svým chováním, jsem trochu misogyn. Niky bych dítě nezneužil, ať už ze strany zákona nebo morálky. Dovedu si představit, jaké to je být dítě a být sexuálně zneužit. Odmalička se mnou není něco v pořádku, už jako 12-letý sem si sebe s někým neuměl představit, proto že jsem to prostě já. Nejsem homosexuál. Prostě neumím to s holkama svého věku, ani s o něco mladšími kolem 15 let. Nejsem nikomu nebezpečný, možná sobě, protože netoužím být celý život single.
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

z toho, co píšete, se nezdá, že byste byl pedofil. Nicméně naléhavě potřebujete psychoterapeutickou péči.

Můžete se objednat do mé ordinace někdy od března (nyní jsem mimo Evropu), u sestry Sexuologického ústavu v Praze, tel. 22496 5247, ordinuji jen o středách.

Pokud je pro Vás Praha obtížně dostupná, nalezněte si u Vás alespoň nějakého psychoterapeuta resp. psychoterapeutku.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek

Katerina Klapilova, Ph.D. odpovídá:

Milý Filipe

Z vašeho popisu to vypadá, že jste vzrušován dospělými ženami, ale je pro Vás těžká jakákoliv komunikace s nimi. Také, že Vás trápí Váš vzhled. Mladší dívky Vás možná emocionálně přitahují, ale jak píšete, může to být také proto, že jejich chování je přímější a lépe srozumitelné. Domnívám se, že by pro Vás bylo nejlepší oslovit psychoterapeuta, s nímž byste se pokusil zapracovat na své komunikaci s ženami a dívkami ve starším věku a ujasnil si otázku svého sebevědomí a pak uvidíte. Držím pěsti při zvládání Vaší sexuality

Kateřina Klapilová