Falešných nařčení ze zneužívání dětí při rozvodech přibývá..

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Falešných nařčení ze zneužívání dětí při rozvodech přibývá..

Nový příspěvek od Mathias8 »


Zneužívaných, týraných a zanedbávaných dětí jsou v Česku desetitisíce. A čísla stále rostou. Stejně tak ale přibývá i falešných nařčení, která často bývají jen účelovým obviněním partnera u rozvodu. Podle krizových terapeutů takovéto případy zlehčují celé téma sexuálního zneužívání dětí, které je velmi vážné a pro děti bolestné.

Policejní vyšetřování, vazba, návštěva psychiatra i sexuologa. To většinou čeká muže podezřelé ze sexuálního zneužití dítěte. Nařčení se stále častěji objevuje na stole soudců, kteří rozvádějí manželství. Obvinění z pedofilního chování může znamenat odstřižení jednoho z manželů od dítěte. Radiožurnál našel znalce z oboru sexuologie, který na vyžádání soudů vyšetřoval přes 100 otců, jež z obtěžování dětí nařkly během rozvodového řízení manželky.

"Stalo se módou obviňovat partnera. Je to trend, který neprospívá nikomu – nejméně dětem," říká Radiožurnálu sexuolog a soudní znalec Ondřej Trojan.

Při vyšetření, kterému se říká sexodiagnostika, u zkoumaných otců sexuální odlišnost nikdy nezjistil.

"Mám v ruce senzor, který se skládá ze dvou ocelových pásků, nasazuje se to ke kořeni penisu. Tady je poté přístroj, do kterého se kabel připojí," ukazuje kovový kroužek, když líčí, jak vyšetření vypadá.

Kroužek se nasazuje na pohlavní úd mužům, u nichž posuzuje, zda jde o devianty.

Na monitoru pak pacienti – v případě podezření na pedofilii – sledují obrázky s nahými dětmi. Senzor následně přenáší tlak v penisu přes kabel do počítače, který vyhodnocuje případnou vzrušivost.

Přístroj, který se k vyšetření používá, se jmenuje falopletysmograf. "Sexuální reaktivita se u mužů měří tak, že se zjišťují změny objemu penisu při expozici různých obrázků. Máme snímač i pro ženy, ten se dává na vulvu. Obrázky zobrazují postavy od kojenců až po dospělé, celkově se to statisticky hodnotí," dodává.

Nařčení ze sexuálního zneužívání, o nichž mluví, může vyústit i v omezení kontaktu otce s dítětem na dlouhou dobu.

"Bohužel případy jsou často bagatelizovány jako jeden z prostředků, jak degradovat druhého partnera, snížit jeho procesní postavení," vysvětluje Radiožurnálu advokátka Ivana Spoustová.


Zdroj- https://www.sancedetem.cz/cs/o-cem-se-mluvi/falesnych-narceni-ze-zneuzivani-deti-pri-rozvodech-pribyva-podle-sexuologa-se-z-toho-stala-moda-3476.shtml?fbclid=IwAR3w_Ak99yu7QHATJKDqDbX8kCrmD-jFiknacZqELz-foXiOYyfVN74S1ZY

Celý článek najdete zde: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/rozvod-rodice-boj-o-deti-obvineni-ze-sexualniho-nasili-pedofilie-vysetrovani_1811051350_pla

Je tam napisane to iste len je tam pridane -

Předsedkyně Sdružení na ochranu ohrožených dětí Marie Vodičková doplňuje, že se tak zlehčuje celé téma sexuálního zneužívání dětí. Můžou se ještě víc bát svěřovat.

„Je to velmi smutné, protože zneužívaných dětí jsou desetitisíce. Většina dětí se s tím vůbec nesvěří, jen trpí. To je naprostá tragédie,“ popisuje.
Vztahy mezi rodiči se snaží zlepšovat třeba Magdaléna Skřivánková, která nabízí mimo jiné asistované předávání dětí. Naráží na extrémní situace, kdy končí u soudů i nepochopitelné spory.

„Když se budou dávat k soudu, tak to smír nepřinese. Mám rodiče, kteří se druhý rok soudí o to, jestli jejich dítě bude hrát na klarinet, nebo saxofon. Takže dítě už dva roky nehraje na nic. Vypadá to absurdně, ale kde je tady zájem dítěte? Zájem dítěte je, aby chodilo do hudebky, protože chce,“ vysvětluje.

Loni se podle dat Českého statistického úřadu rozvedlo skoro 26 tisíc párů. Necelá polovina z nich má nezletilé děti.
Naposledy upravil(a) Kasz dne středa 7. 11. 2018, 20:13:11, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Doplněn nadpis příspěvku
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Falešných nařčení ze zneužívání dětí při rozvodech přibý

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Mně hlavně vadí, že Trojan takto přispívá k šíření dezinformací, že kdo není pedofil, ten automaticky nemůže zneužívat děti, a kdo je pedofil, ten je automaticky zneužívá.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3139
Dal: 11 poděkování
Dostal: 496 poděkování

Re: Falešných nařčení ze zneužívání dětí při rozvodech přibý

Nový příspěvek od Jednorozec »

Nevím jestli to tak jde napsat. Jen proto, že napíše že dotyčný není pedofil a neměl motivaci ke zneužívání přece neznamená že tvrdím , že zneužívají pedofilové. Prostě musí vyloučit motivy, kdy dítě není ani hlavní sexuální objekt ani dotyčný nebyl pod obraz a ani neměl nedostatek sexu a nebyla to pro něj náhražka a ni se nejednalo o "psychopata" ..
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Falešných nařčení ze zneužívání dětí při rozvodech přibý

Nový příspěvek od Hebeš »

A když je někdo pedofil, tak to považují za přímý důkaz?
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.